Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Εχουμε καμια ιδεα που οφειλεται αυτη η σουπερ καλοδεχουμενη ανοδος μεσα στην καρδια του Αυγουστου και Σαββατιατικα κιολας; Η προκειται περι απλου fomo? Πολυ ανεβασμενο και το volume εντωμεταξυ. Εχω χασει νεα; (οκ το eip1559 περασε και αφορα μονο ενα coin).

*Eκτος αν σκουπιζονται leveraged shorts παλι, γιατι ειχαν πει οτι υπαρχουν μπολικα τετοια πανω απο τις 42000$ .

Καμμια ιδεα? 

To the moon λεμεεεε

Το btc ειναι πιο πολυτιμο απο τον χρυσο. Αυτή ειναι η ιδεα κ δεν σταματησε ποτέ να υπάρχει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Καμμια ιδεα? 

To the moon λεμεεεε

Το btc ειναι πιο πολυτιμο απο τον χρυσο. Αυτή ειναι η ιδεα κ δεν σταματησε ποτέ να υπάρχει. 

 

Βρε ναι, προφανως. Και γιαυτο αρκετοι ειναι long & longterm ειδικα σε αυτο το asset.

Αλλα για σημερα λεω, μου μοιαζει παραδοξη ανοδος απο μονη της, γιαυτο λεω αν υπαρχει πχ καποιο νεο ή καποια blockchain εξηγηση. Εννοειται οτι δεν ειναι απαραιτητο να υπαρχει κατι, αφου αυτη η αγορα εχει τις διακυμανσεις αυτες για ψωμοτυρι.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mourgakos2007 είπε

Περαστικά στον πυρόπληκτο. 

Thx .. δυστυχώς λόγο της κατάστασης δεν πήρα θέση σε τίποτα. Όταν ηρεμήσω.

Spoiler

IMG-20210807-134027.jpg

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Βρε ναι, προφανως. Και γιαυτο αρκετοι ειναι long & longterm ειδικα σε αυτο το asset.

Αλλα για σημερα λεω, μου μοιαζει παραδοξη ανοδος απο μονη της, γιαυτο λεω αν υπαρχει πχ καποιο νεο ή καποια blockchain εξηγηση. Εννοειται οτι δεν ειναι απαραιτητο να υπαρχει κατι, αφου αυτη η αγορα εχει τις διακυμανσεις αυτες για ψωμοτυρι.

Τι σήμερα, εδω κ δεκα μερες πηρε μπρος. Δεν εχει αλλαξει κατι. 

Οποιος χασει το τραινο ατυχησε. 

Τα 30 ηταν ακριβα? Περιμενατε τα παει 20? Αγοραστε τωρα να μας πάτε στα 50 😁

Επεξ/σία από mourgakos2007
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mourgakos2007 είπε

Οποιος χασει το τραινο ατυχησε. 

Το τρένο το καβαλας οπότε θες .. και κατεβαίνει όποτε θες , leverage λέγεται και σβήνει το fomo και το account balance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Τι σήμερα, εδω κ δεκα μερες πηρε μπρος. Δεν εχει αλλαξει κατι. 

Οποιος χασει το τραινο ατυχησε. 

Τα 30 ηταν ακριβα? Περιμενατε τα παει 20? Αγοραστε τωρα να μας πάτε στα 50 😁

Αν αναφερεσαι προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με τις τιμες ειτε πανε πανω , ειτε κατω, οσο βλεπω την μεγαλη εικονα να δειχνει αυτο που θελω να δειχνει.

Ερωτηση καθαρα πληροφοριακου χαρακτηρα εκανα, για το αν για σημερα που pumpαρε αρκετα πολυ και και που ανεβηκαν επισης αρκετα τα volumes , εχει γνωστοποιηθει καποιο νεο ή αν δικαιολογειται απο κατι που φανηκε σε blockchain κλπ, καθως ειναι εξαιρετικα ασυνηθιστο τα ΣΚ να ανεβαινουν τα volumes. Δεν ξερω τι σε κανει να πιστευεις οτι απο αυτην την ερωτηση με πειραζει αν ανεβηκε, η αν επεφτε και ρωτουσα κατι αντιστοιχο θα ηταν επειδη θα με πειραζε που επεσε. Ειδικα οταν δε γνωριζεις τις θεσεις που εχω ανοιξει, αν εχω ανοιξει, δεν ξερω πως τα συμπεραινεις αυτα και μου λες για τραινα και αν περιμενα να παει 20 ή αν δε μπηκα στα 30 καλα να παθω και ας ψωνισω τωρα για να παει 50 κλπ... Γενικα ψιλοακραιες θεσεις, ειτε ειναι για εμενα, ειτε για οποιον αλλον.

Απο εκει και περα, τραινο δεν εχει χασει κανεις και ακομα κι οσοι ψωνισαν στα 64k με λιγη υπομονη, θεωρω οτι θα δουνε κερδη...

Και κατι τελευταιο, εντελως φιλικα και με καλη προθεση. Το ποστ σου σταζει απο συναισθηματισμο (greedy τυπου οτι δεθηκε ο γαιδαρος πανω απο τα 40 και τελος τα 30 κι οποιος τα προλαβε καλως κλπ γιατι το τραινο για φεγγαρι ξεκινησε) . Και σταζει και απο υποβοσκον fomo (τυπου θα χασετε το τραινο και κακη σας τυχη μετα κλπ). Εαν πραγματι σκεφτεσαι με αυτον τον τροπο επενδυοντας/αποεπενδυοντας κλπ, τοτε να ξερεις οτι κανεις δυο απο τα σοβαροτερα και συνηθως καταστροφικοτερα λαθη που μπορει να κανει επενδυτης: Συναισθημα & fomo.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Αν αναφερεσαι προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με τις τιμες ειτε πανε πανω , ειτε κατω, οσο βλεπω την μεγαλη εικονα να δειχνει αυτο που θελω να δειχνει.

Ερωτηση καθαρα πληροφοριακου χαρακτηρα εκανα, για το αν για σημερα που pumpαρε αρκετα πολυ και και που ανεβηκαν επισης αρκετα τα volumes , εχει γνωστοποιηθει καποιο νεο ή αν δικαιολογειται απο κατι που φανηκε σε blockchain κλπ, καθως ειναι εξαιρετικα ασυνηθιστο τα ΣΚ να ανεβαινουν τα volumes. Δεν ξερω τι σε κανει να πιστευεις οτι απο αυτην την ερωτηση με πειραζει αν ανεβηκε, η αν επεφτε και ρωτουσα κατι αντιστοιχο θα ηταν επειδη θα με πειραζε που επεσε. Ειδικα οταν δε γνωριζεις τις θεσεις που εχω ανοιξει, αν εχω ανοιξει, δεν ξερω πως τα συμπεραινεις αυτα και μου λες για τραινα και αν περιμενα να παει 20 ή αν δε μπηκα στα 30 καλα να παθω και ας ψωνισω τωρα για να παει 50 κλπ... Γενικα ψιλοακραιες θεσεις, ειτε ειναι για εμενα, ειτε για οποιον αλλον.

Απο εκει και περα, τραινο δεν εχει χασει κανεις και ακομα κι οσοι ψωνισαν στα 64k με λιγη υπομονη, θεωρω οτι θα δουνε κερδη...

Και κατι τελευταιο, εντελως φιλικα και με καλη προθεση. Το ποστ σου σταζει απο συναισθηματισμο (greedy τυπου οτι δεθηκε ο γαιδαρος πανω απο τα 40 και τελος τα 30 κι οποιος τα προλαβε καλως κλπ γιατι το τραινο για φεγγαρι ξεκινησε) . Και σταζει και απο υποβοσκον fomo (τυπου θα χασετε το τραινο και κακη σας τυχη μετα κλπ). Εαν πραγματι σκεφτεσαι με αυτον τον τροπο επενδυοντας/αποεπενδυοντας κλπ, τοτε να ξερεις οτι κανεις δυο απο τα σοβαροτερα και συνηθως καταστροφικοτερα λαθη που μπορει να κανει επενδυτης: Συναισθημα & fomo.

Πωωωω έκατσες κ εγραψες όλα αυτα? Συναισθημα δεν εχω για άλλα θα εχω στα κρυπτο? 

Η πρωτες δυο σειρες αφορουσαν εσενα, τα υπόλοιπα που έγραψα ηταν, γενικη τζερτζελοσυζητηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Panos18 είπε

Όποιος θέλει να παρακολουθήσει.

https://www.senate.gov/legislative/floor_activity_pail.htm

αυτο ειναι που θα ζητανε επιπλεον στοιχεια και θα φορολογουν επιπλεον; γιατι απο οσο εχω δει θα επηρεασει ολους οσους ασχολουνται με κρυπτο (και τους miners)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Panos18 είπε

Αν αρχίσει να πέφτει να αρχίσουμε να σορταρουμε...αν δείτε το chart τα longs εχουν πέσει κατακόρυφα.

IMG_20210807_183321_599.jpg

12% ανέβηκαν τα  🩳

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostm36 είπε

αυτο ειναι που θα ζητανε επιπλεον στοιχεια και θα φορολογουν επιπλεον; γιατι απο οσο εχω δει θα επηρεασει ολους οσους ασχολουνται με κρυπτο (και τους miners)

Δεν ειναι απλα παραπανω στοιχεια ( π.χ. kyc που ενας νομιμος δεν φοβαται) αλλα tax forms, δλδ πληροφοριες για φορολογηση, που το φοβουνται ολοι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, pp6210 είπε

Δεν ειναι απλα παραπανω στοιχεια ( π.χ. kyc που ενας νομιμος δεν φοβαται) αλλα tax forms, δλδ πληροφοριες για φορολογηση, που το φοβουνται ολοι!

Αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο. 

Ο Αμερικανός θεσμικός πχ, δεν εχει κατι να φοβηθει. 

https://www.imerisia.gr/agores/19790_bitcoin-prasino-fos-se-galliko-fund-gia-emmesi-ependysi-sto-kryptonomisma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...