Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 16/8/2021 στις 12:45 ΜΜ, GeoM11 είπε

Έχω κάτι CHZ και GRT που κοντεύουν επιτέλους τα χρήματα που έβαλα για να τα πάρω, τα σκοτώνω μόλις ισοφαρίσουν την τιμή; Που λέτε να ποντάρω τα φράγκα που θα προκύψουν;

Φίλε μου ακριβώς το ίδιο θέμα είχα και εγώ. Ειδικά στο GRT, ήμουν μέσα αρκετά. Τα έδωσα και τα δύο χτες όσο περίπου τα είχα πάρει. Είχα κάνει αρκετή έρευνα για αυτό το project και δεν έπεσα μέσα. Θεωρούσα ότι είχε καλύτερες δυνατότητες.

 

Στις 16/8/2021 στις 12:45 ΜΜ, GeoM11 είπε

Έχω κάτι CHZ και GRT που κοντεύουν επιτέλους τα χρήματα που έβαλα για να τα πάρω, τα σκοτώνω μόλις ισοφαρίσουν την τιμή; Που λέτε να ποντάρω τα φράγκα που θα προκύψουν;

Φίλε μου ακριβώς το ίδιο θέμα είχα και εγώ. Ειδικά στο GRT, ήμουν μέσα αρκετά. Τα έδωσα και τα δύο χτες όσο περίπου τα είχα πάρει. Είχα κάνει αρκετή έρευνα για αυτό το project και δεν έπεσα μέσα. Θεωρούσα ότι είχε καλύτερες δυνατότητες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kanesaxo είπε

Δηλ για να καταλάβω...

Πουλήθηκαν τα ψηφιακά αυτά αρχεία,.προς το νούμερο SOL που βλέπω κάτω;

Δηλ πλήρωσε κάποιος τόσα χρήματα για να έχει τα αποκλειστικά δικαιώματα αυτών των πιθήκων;;;

 

Ναι φιλε μου, δεν καταλαβαινω την τρελα των NFT αλλα το θεμα με το SOL ηταν οτι οι 10000 πιθηκοι φτιαχτηκαν στην πλατφορμα solanart και πληρωνονται σε SOL,  ξεπουληθηκαν δε μεσα σε 8 λεπτα, δειχνωντας και το scalability της πλατφορμας

 

20210818_124934.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, kanesaxo είπε

τι το πιασε αυτο! ειχα κατι λιγα, και κατι ψιλα σε σολανα και τα επιασε...οιστρος!

 

19 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Ειδικά το sol .... Ξέσκισε!!!

Το solana είναι το πρώτο alt που μετά το Μάιο έφτασε το ath και από τα τα νομίσματα που είχαν αρκετή καλή συμπεριφορα από το dip του Μαΐου και μετά. Κρίμα γιατί το Μάιο ήμουν μεταξύ solana και kusama και επέλεξα δυστυχώς να μπω στο δεύτερο. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, zananiro είπε

 

Το solana είναι το πρώτο alt που μετά το Μάιο έφτασε το ath και από τα τα νομίσματα που είχαν αρκετή καλή συμπεριφορα από το dip του Μαΐου και μετά. Κρίμα γιατί το Μάιο ήμουν μεταξύ solana και kusama και επέλεξα δυστυχώς να μπω στο δεύτερο. 

ετσι την πατησα και εγώ με το luna, το οποίο ακολουθεί καταποδας το SOL... +350% και τα δύο από 27/5, που να φτάσουν τα λεφτά να μπεις σε όλα....

(απο χρήστη twitter: αφού τα ουράνια σώματα ανεβαίνουν (SOL, LUNA) μήπως το επόμενο ειναι το Venus? μήπως ερχονται και εξωγήινοι?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε κάνει ταυτοποίηση στοιχείων στη Binance ; Δέχονται ελληνική ταυτότητα, η θέλουν διαβατήριο ;

Ποσο χρόνο παιρνει;  Από έγγραφα κατοικίας τι στείλατε;

   Προς το παρον έχω ξεπεράσει το όριο των 240 σε FIAT currency μεταφέροντας crypto 😎 από άλλο ανταλλακτηριο στο οποίο είμαι full verified γιατί εχει υψηλές προμηθειες σε σχέση με Binance. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, molot12 είπε

Έχετε κάνει ταυτοποίηση στοιχείων στη Binance ; Δέχονται ελληνική ταυτότητα, η θέλουν διαβατήριο ;

Ποσο χρόνο παιρνει;  Από έγγραφα κατοικίας τι στείλατε;

   Προς το παρον έχω ξεπεράσει το όριο των 240 σε FIAT currency μεταφέροντας crypto 😎 από άλλο ανταλλακτηριο στο οποίο είμαι full verified γιατί εχει υψηλές προμηθειες σε σχέση με Binance. 

Λίγα λεπτά της ώρας θέλει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραιο το ranging μεταξυ 40κ-48/50k. Αφησε χωρο στα alts να κανουν κι αυτα το ραλλυ τους, μοιραζοντας dominance και τωρα σταθεροποιειται σε αυτο το mid-range για reaccumulation και σιγα-σιγα επανακτηση του dominance απο τα alts. Αν μεινει 2-3 βδομαδουλες σε αυτο το range , θα υπαρξει χρονος να ηρεμησουν και τα greedy συναισθηματα που δημιουργησε αυτο το ραλλυ και σιγα σιγα να δοκιμασει την αντισταση των 50k.

Απο την αλλη, αν φυγει κατω απο τα 40k , χωρις προφανη λογο (πχ manipulation, FUD κλπ), θα ειναι μια σημαντικη ενδειξη αδυναμιας.

Τα onchain metrics παραμενουν θετικα κι αισιοδοξα παντως, οι bullish ενδειξεις μεσο-μακροπροθεσμα, ειναι μαλλον περισσοτερες απο τις bearish.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BackFromHell είπε

onchain metrics παραμενουν θετικα

Ποιο θετικά από ποτε θα έλεγα , να θυμησω όμως ότι η αγορά είναι συνέχεια manipulated. Το συγκεκριμένο pump ήταν manipulate (αν και λόγο fomo τους ξέφυγε ολίγο) όπως και τα προηγούμενα και επόμενα dip. 

Το Dom λέει ότι δεν υπάρχουν buy walls για να κρατήσει την τιμή. Πρέπει να πάει και αυτό μαζί με το on chain.

Παρόλα αυτά αυτά τα on chain είναι φανταστικά ( ελπίζω να μην πέρασαν το manipulation και σε αυτά )

ΥΓ D man =🤡🤡🤡🤡🤡🤡

Επεξ/σία από laserjesus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...