Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ooaris είπε

Ναι, θα τους είχες κάνει την μούρη, κρέας, χώνοντάς τα στο παιδί, στην εξυπηρέτηση πελατών. 

Μπορεί απλα παντα να αλλαξει τράπεζα ή να παει στο τοπικο κατάστημα, δε χρειάζεται να μιλήσει με το τηλ. κέντρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

image.png.923d59fa50981ffc75dbeaf124213163.png

 

Καλό το πινακάκι, αρκεί να μην έχουν και ψιλά γράμματα όπως η Nexo. Η Crypto ας πούμε, κρατάει προμήθεια από την κατάθεση σου, οπότε μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να καλπάζει η αγορά κατά καμποσα τρις τον χρόνο και εσύ να κοιτάς πως έκανες τα 10κ ευρώ, 11, σε ένα χρόνο. 

Αξία ανεκτίμητη. 

Επεξ/σία από ooaris
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

 

Καλό το πινακάκι, αρκεί να μην έχουν και ψιλά γράμματα όπως η Nexo. Η Crypto ας πούμε, κρατάει προμήθεια από την κατάθεση σου, οπότε μακριά.

Ποια ειναι τα ψιλα γραμματα στη nexo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gbras είπε

Ποια ειναι τα ψιλα γραμματα στη nexo?

Τα έγραψε ο laserjesus. Πρέπει να έχεις ένα ποσοστό σε δικό τους τόκεν (Νexo).

58 λεπτά πριν, ooaris είπε

Να καλπάζει η αγορά κατά καμποσα τρις τον χρόνο και εσύ να κοιτάς πως έκανες τα 10κ ευρώ, 11, σε ένα χρόνο. 

Αξία ανεκτίμητη. 

Εσένα περιμέναμε να κάνεις κουμάντο στην τσέπη μας.

Έχετε ξεφύγει τελείως ορισμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Doubt είπε

Τα έγραψε ο laserjesus. Πρέπει να έχεις ένα ποσοστό σε δικό τους τόκεν (Νexo)

E καλα αυτο ειναι αρκετα ξεκαθαρο. Το οποιο token παρεπιπτοντως δεν τα παει καθολου ασχημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gbras είπε

E καλα αυτο ειναι αρκετα ξεκαθαρο. Το οποιο token παρεπιπτοντως δεν τα παει καθολου ασχημα..

Όσοι πιστοί προσέλθετε, εγώ μάλλον δεν θα πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Doubt είπε

Όσοι πιστοί προσέλθετε, εγώ μάλλον δεν θα πάρω.

Χρησιμοποιεις καποιο αλλο? Η γενικα δεν τα εμπιστευεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, chek2fire είπε

το είδατε αυτό εδώ?

τι έγινε η εθνική μπλοκάρει και τα εμβάσματα προς το kraken δλδ προς μια ευρωπαική τράπεζα? Εγώ ειλικρινά αν μου έκανε η τράπεζα μου κάτι τέτοιο θα τους ειχα κάνει μεγάλο καυγά. 

είπαμε εθνική+crypto=yok

φήμες λένε ότι αυτό προκλήθηκε από μια αναληψάρα που έκανε κάποιος που έκανε liquidate !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, volman είπε

Η κατάθεση προς το παρόν δεν είναι ενεργοποιημένη.

Με κάρτα βίζα κάνεις την δουλειά σου χωρίς προμήθειες.

Από ρεβολούτ δουλεύει σωστά.

Από ελληνικές τράπεζες είναι αμφίβολο (πολλά μέλη έχουν αναφέρει προβλήματα).

H Binance από προχθές ξαναέβαλε προμήθεια σε όλες τις κάρτες .

1.8 %

Επεξ/σία από ryu_hadouken
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ryu_hadouken είπε

H Binance από προχθές ξαναέβαλε προμήθεια σε όλες τις κάρτες .

1.8 %

2% πλήρωσα χθες αν δε κάνω λάθος...

 

1 day sell

image.png.e6669240ca617370a0053a3eb4b62deb.png

 

4 hours neutral !

image.png.994b7fe65b0b2e8d27002d422d87ec93.png

15 λεπτά πριν, snet είπε

2% πλήρωσα χθες αν δε κάνω λάθος...

ωχ ναι έκανα μα%^&*&α και αγόρασα απευθείας  με 2%!

 

αυτά παθαίνεις αν είσαι πρωτάρης στο binance!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σας βλέπω να αγοράζεται όμως .. μόνο λόγια είστε. 

@ooaris ότι και να γίνει ένα μεγάλο ποσοστό πάντα τα έχω σε fiat. Και δεν είναι μικρά νούμερα που λες

Για το 99% των εδώ ο τόκος του 10% είναι ο καθαρός μισθός τους. Το κόλπο δεν είναι να βγάζετε μια στο τόσο χαρτζιλίκι ή να παρέμενε εάν θα γίνεται πλούσιοι κάποια στιγμή με 3κ κεφάλαιο.

Το κόλπο είναι να εξασφαλίζεται ένα passive εισόδημα χωρίς ιδιαίτερο κόπο.

Το 0.3% την ημέρα ακούγεται σε ορισμένους τίποτα ή το 12% με 0 κόπο. γιατί νομίζουν ότι θα έχουν 40% όπως το ada για πάντα χωρίς ποτέ να κάνουν cash out.

Και στο τέλος μενουν στη γκαρσονιέρα που έμεναν με το λιλι στο χέρι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με την μικρή μου ενασχόληση στα κρυπτο εκεί καταλήγω. Καλό το κυνήγι του να γίνω πλούσιος με 2,3κ κεφάλαιο πιάνοντας το 2000% αλλά στην τελική αν δεν κάνεις cash out, δεν έχεις κερδίσει τπτ. Και εγώ έχω πιασει 30-40% απόδοση αλλά εν τέλει είμαι στα ίδια λεφτά. Οπότε πιστεύω η πιο καλή στρατηγική είναι να έχεις ένα ποσό ανοικτό για αγορές-πωλησεις κυνηγώντας το κέρδος και ένα ποσό να σου δίνει σταθερό εισόδημα που θα το χρησιμοποιείς. 

Βέβαια επειδή ο καθένας παίζει με τα λεφτά του, θα κάνει και ότι πιστεύει καλύτερο για αυτόν. 

Απλά εδώ θεωρώ είμαστε όλοι για να μαθαίνουμε είτε νέα, είτε στρατηγικές κλπ μιας και δεν είμαστε επαγγελματίες χρηματιστές.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, laserjesus είπε

Δεν σας βλέπω να αγοράζεται όμως .. μόνο λόγια είστε. 

@ooaris ότι και να γίνει ένα μεγάλο ποσοστό πάντα τα έχω σε fiat. Και δεν είναι μικρά νούμερα που λες

Για το 99% των εδώ ο τόκος του 10% είναι ο καθαρός μισθός τους. Το κόλπο δεν είναι να βγάζετε μια στο τόσο χαρτζιλίκι ή να παρέμενε εάν θα γίνεται πλούσιοι κάποια στιγμή με 3κ κεφάλαιο.

Το κόλπο είναι να εξασφαλίζεται ένα passive εισόδημα χωρίς ιδιαίτερο κόπο.

Το 0.3% την ημέρα ακούγεται σε ορισμένους τίποτα ή το 12% με 0 κόπο. γιατί νομίζουν ότι θα έχουν 40% όπως το ada για πάντα χωρίς ποτέ να κάνουν cash out.

Και στο τέλος μενουν στη γκαρσονιέρα που έμεναν με το λιλι στο χέρι.

Καλουτσικα το σκεφτεσαι, όχι όμως ιδανικα κ με 0% ρισκο. 

Να δανεισω τα λεφτα μου? Να τα στακαρω? Ευρω, κρυπτο, stabecoin σε αλλους? Αποκλείεται. 1% ρίσκο να υπάρχει, ειναι πολυ για μενα. 

Μεχρι να γινει ενα χακαρισμα εκεί που εχεις τα λεφτα σου, μετα θα τα βλεπεις ολα αλλιως. 

Βεβαια να πουμε και το άλλο. Εάν ειχα μια 200αρα+ καβατζα, το 1000αρικο το 5000 κ το 10000 δεν θα με πονουσαν εαν τα έχανα. 

53 λεπτά πριν, for4 είπε

Και εγώ με την μικρή μου ενασχόληση στα κρυπτο εκεί καταλήγω. Καλό το κυνήγι του να γίνω πλούσιος με 2,3κ κεφάλαιο πιάνοντας το 2000% αλλά στην τελική αν δεν κάνεις cash out, δεν έχεις κερδίσει τπτ. Και εγώ έχω πιασει 30-40% απόδοση αλλά εν τέλει είμαι στα ίδια λεφτά. Οπότε πιστεύω η πιο καλή στρατηγική είναι να έχεις ένα ποσό ανοικτό για αγορές-πωλησεις κυνηγώντας το κέρδος και ένα ποσό να σου δίνει σταθερό εισόδημα που θα το χρησιμοποιείς. 

Βέβαια επειδή ο καθένας παίζει με τα λεφτά του, θα κάνει και ότι πιστεύει καλύτερο για αυτόν. 

Απλά εδώ θεωρώ είμαστε όλοι για να μαθαίνουμε είτε νέα, είτε στρατηγικές κλπ μιας και δεν είμαστε επαγγελματίες χρηματιστές.

 

Η υπομονη θα σε ανταμείψει περισσότερο, οπως αυτους που ειχαν πάρει btc στα 1000 ή στα 10000. Πες ότι τα 2, 3 που έβαλες ειναι η συνταξη σου. Σε 10, 20 χρονια θα εισαι πλουσιος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...