Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Οχι δεν το θελω Χ2. Ουτε για το Χ3. Το θελω για μετα 15 χρονια. 

Μετά από 15 χρόνια -προσωπική εκτίμηση- δε θα μιλάει κανείς για το Bitcoin, μπορεί και να μην υπάρχει καν (πιο δύσκολο αυτό), αλλά το βλέπω πολύ, πολύ κάτω σε αξία. Και σήμερα είναι σε υπεραξία που μιλάμε αλλά εντάξει ειναι το πρώτο. 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Μετά από 15 χρόνια -προσωπική εκτίμηση- δε θα μιλάει κανείς για το Bitcoin, μπορεί και να μην υπάρχει καν (πιο δύσκολο αυτό), αλλά το βλέπω πολύ, πολύ κάτω σε αξία. Και σήμερα είναι σε υπεραξία που μιλάμε αλλά εντάξει ειναι το πρώτο. 

Άρα να τα παρω στο Χ2? 

Δεν ειστε μαγοι ουτε μέντιουμ. Κ δεν ξερω σε τι ηλικιακη ομαδα είστε. Τα 15 χρονια, ανάλογα την ηλικια καποιου, φαίνονται διαφορετικα ως χρόνος. Καποιοι μπορουν να κοιταξουν την μεγαλη εικονα, καποιοι αλλοι όχι. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mourgakos2007 είπε

Άρα να τα παρω στο Χ2? 

Δεν ειστε μαγοι ουτε μέντιουμ. Κ δεν ξερω σε τι ηλικιακη ομαδα είστε. Τα 15 χρονια, ανάλογα την ηλικια καποιου, φαίνονται διαφορετικα ως χρόνος. Καποιοι μπορουν να κοιταξουν την μεγαλη εικονα, καποιοι αλλοι όχι. 

 

Οχι, δεν ειπα αυτό, εσύ θα κρίνεις πότε θα τα πάρεις, εγώ δεν είμαι οικονομολόγος. Ακριβώς λοιπόν επειδή βλέπω τη μεγάλη εικόνα, για αυτό, όπως είπες κανείς δεν είναι μάγος ή μέντιουμ, εκτιμώντας. Σίγουρα δεν είμαι του 2007, δηλαδή 14 ετών, να διαβάζω ό,τι γράφει ο κάθε "not financial advice shiller" στο Twitter και να το τρώω αμάσητο. 

Μπορώ να κάτσω να σου εξηγήσω με τις ώρες γιατί το Bitcoin -πάντα κατά τη δική μου άποψη και κριτική σκέψη- δε θα είναι πουθενά κοντά στα ψηλά σε 15 χρόνια από σήμερα χωρίς να σου αφήσω περιθώρια αντιλόγου και θα βρεθούν άλλοι 30 που βλέπουν το Bitcoin ως το Θεό να προσπαθούν να το αντικρούσουν. 

Αν εσύ θεωρείς ότι βλέπεις τη μεγάλη εικόνα ενώ εγώ όχι και μου λες ότι μια τεχνολογία που δημιουργήθηκε το 2009, σε 15 χρόνια από το σήμερα (σύνολο 27 έτη) δε θα έχει ξεπεραστεί στο χώρο του ραγδαία αναπτυσσόμενου Blockchain τότε μάλλον άλλος έχει πρόβλημα στο να κοιτάξει τη μεγάλη εικόνα.

Προσωπικά εγώ, προτιμώ το diversify σε αυτή τη φάση και βλέπουμε για το μέλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Οχι, δεν ειπα αυτό, εσύ θα κρίνεις πότε θα τα πάρεις, εγώ δεν είμαι οικονομολόγος. Ακριβώς λοιπόν επειδή βλέπω τη μεγάλη εικόνα, για αυτό, όπως είπες κανείς δεν είναι μάγος ή μέντιουμ, εκτιμώντας. Σίγουρα δεν είμαι του 2007, δηλαδή 14 ετών, να διαβάζω ό,τι γράφει ο κάθε "not financial advice shiller" στο Twitter και να το τρώω αμάσητο. 

Μπορώ να κάτσω να σου εξηγήσω με τις ώρες γιατί το Bitcoin -πάντα κατά τη δική μου άποψη και κριτική σκέψη- δε θα είναι πουθενά κοντά στα ψηλά σε 15 χρόνια από σήμερα χωρίς να σου αφήσω περιθώρια αντιλόγου και θα βρεθούν άλλοι 30 που βλέπουν το Bitcoin ως το Θεό να προσπαθούν να το αντικρούσουν. 

Αν εσύ θεωρείς ότι βλέπεις τη μεγάλη εικόνα ενώ εγώ όχι και μου λες ότι μια τεχνολογία που δημιουργήθηκε το 2009, σε 15 χρόνια από το σήμερα (σύνολο 27 έτη) δε θα έχει ξεπεραστεί στο χώρο του ραγδαία αναπτυσσόμενου Blockchain τότε μάλλον άλλος έχει πρόβλημα στο να κοιτάξει τη μεγάλη εικόνα.

Προσωπικά εγώ, προτιμώ το diversify σε αυτή τη φάση και βλέπουμε για το μέλλον. 

Η τεχνολογια του ιντερνετ ξεπεραστηκε? 

Αυτος που ανακαλυψε τον τροχό χιλιαδες χρονια πριν, η τεχνολογια του ξεπεραστηκε? 

Περιμενε εσυ να ξεπεραστει κ ασε εμάς να τα εχουμε "θαψει" 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mourgakos2007 είπε

Οσο για τα bot. Εχω ενα, παιζει με το bnb. Μολις κανει μια διόρθωση αγοραζει συνεχεια στην πτωση. Χωρις να το παρεις χαμπάρι κάνει αγορες των 300 δολ.

Άμα δεν έχεις bot δεν χρειάζεται να βάζεις νούμερα εντυπωσιασμού στην τύχη. Έχει safe settings να πας dca ή margin grid me 3x leverage χωρίς να γίνεις πότε liquidate και να αντέχεις πτώσεις 35-40%. Ακόμα όταν δεις την πτώση γυρίζεις σε short bots για να γεμίσεις το long. Εάν θες να βάλεις το πρώτο σου bot μπορώ να σε σε βοηθήσω σε 3commas , Santa ,hopper ή PT 

Λύσεις υπάρχουν , ωραία η συζήτηση μετά την 5η πράσινη εβδομάδα. Αυτό το ada στα 1000$ τέλος 2021 με συντάραξε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Άμα δεν έχεις bot δεν χρειάζεται να βάζεις νούμερα εντυπωσιασμού στην τύχη. Έχει safe settings να πας dca ή margin grid me 3x leverage χωρίς να γίνεις πότε liquidate και να αντέχεις πτώσεις 35-40%. Ακόμα όταν δεις την πτώση γυρίζεις σε short bots για να γεμίσεις το long. Εάν θες να βάλεις το πρώτο σου bot μπορώ να σε σε βοηθήσω σε 3commas , Santa ,hopper ή PT 

Λύσεις υπάρχουν , ωραία η συζήτηση μετά την 5η πράσινη εβδομάδα. Αυτό το ada στα 1000$ τέλος 2021 με συντάραξε.

 

Εχω bot. Σε bnb. Με 300 usdt οριο. 

Μα δεν θελω, να δω την πτωση κ να αλλαξω ρυθμισεις. Δεν θελω να ασχολουμαι. Εχω άλλα πραγματα να κανω. 

Παιζω safe,  το 1% ρισκο ειναι πολυ για μένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Εγώ περιμένω το AI bot που με 10€ θα βγάζει 1000€ το μήνα!

Δλδη αμα του δώσω 100 θα βγαλει 10000? Το θελωωωωω

Αυτο μάλιστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Εγώ περιμένω το AI bot που με 10€ θα βγάζει 1000€ το μήνα!

...και να στα φερνει και στο σπιτι, να μην αγχωνεσαι με withdrawals και sepa

Παντως το οτι επανηλθε η προμηθεια της binance στην πιστωτικη χωρις να εχει επανελθει το sepa ειναι ενα ξεκαθαρα κακο νεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mourgakos2007 είπε

Δλδη αμα του δώσω 100 θα βγαλει 10000? Το θελωωωωω

Αυτο μάλιστα. 

Κάνουμε και λίγη πλάκα, πάντως όταν θα βγει, μάλλον το trading θα αλλάξει μορφή και θα είναι όπως σήμερα το mining!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, laserjesus είπε

Συμφωνώ απόλυτα , τα ίδια λέμε. Και με ποσοστά 50-25-25 

usdt-hodl-(μετοχες+bot trading)

Βάζουμε μποτ να κάνουν αυτή την δουλειά που δεν έχουν ψυχολογικά.

Manual trade μόνο όταν όλα συγκλίνουν ότι να βγεί. Δηλαδή μπορεί και 2 με 3 την εβδομάδα και αν.

 

Ποια bot που να παίρνουν signals από telegram ξέρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mourgakos2007 είπε

Η τεχνολογια του ιντερνετ ξεπεραστηκε? 

Αυτος που ανακαλυψε τον τροχό χιλιαδες χρονια πριν, η τεχνολογια του ξεπεραστηκε? 

Περιμενε εσυ να ξεπεραστει κ ασε εμάς να τα εχουμε "θαψει" 

 

Η τεχνολογία είναι το BLOCKCHAIN, το BITCOIN είναι ο Internet Explorer, χρησιμοποιείς ακόμη Internet Explorer; 

Άντε να πάρεις και Χ5 σε 15 χρονια.

Τελος πάντων, δε θα κάτσω να ασχοληθώ παραπάνω γιατί θα διαφωνούμε για τα επόμενα 15 χρόνια 😂

1 ώρα πριν, NiKoSmile είπε

Το BTC είναι ακόμα σε νηπιακό στάδιο στην αγορά, τώρα που το υιοθετούν οι τράπεζες δε νομίζω να ξεπεραστεί εύκολα.

Λογικά, αύριο το πρωί στην Πειραιώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mourgakos2007 είπε

Το trading ειναι δουλεια. 

Δεν εχεις δουλεια? Χομπυ? Άλλα πραγματα να ασχοληθεις? 

Θα ξυπνάς το βραδυ απο τα αλερτ για να κάνεις την κινηση? Κ αντε εχεις στοπλος, κανει ενα γουικ, στα παιρνει κ μετα κανει παμπ. Τι κανεις μετα? Πως το διαχειριζεσε ψυχολογικά? 

Αν έχεις ψυχολογικά δεσίματα δεν είναι για σένα. Όταν θα δεις το κεφάλαιο σου να φτάνει 500 ευρώ απο ρευστοποίηση και να μην σε νοίαζει γιατι έχεις πιστη στις κινήσεις σου, μόνο τότε μπορείς να εμπιστευτείς τον εαυτό σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Η τεχνολογία είναι το BLOCKCHAIN, το BITCOIN είναι ο Internet Explorer, χρησιμοποιείς ακόμη Internet Explorer; 

Άντε να πάρεις και Χ5 σε 15 χρονια.

Τελος πάντων, δε θα κάτσω να ασχοληθώ παραπάνω γιατί θα διαφωνούμε για τα επόμενα 15 χρόνια 😂

Λογικά, αύριο το πρωί στην Πειραιώς 

Χρησιμοποιώ edge. Την εξέλιξη του. 

Κ το θεμα δεν ειναι τι εχω εγώ αλλα τι έχουν οι περισσότεροι. Ποιος ο σκοπος του btc? Να παρει την θεση του χρυσου. Με καλυπτει. 

Κ αντε πήρα Χ5. Με καλυπτει. Μακρια η απληστια απο εμενα. Ποιος αλλος θα μου έδινε Χ5? Κανενας. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...