Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Λογικά, αύριο το πρωί στην Πειραιώς 

Είσαι αδιάβαστος!

Bitcoin is coming to hundreds of U.S. banks this year, says crypto custody firm NYDIG

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Αν έχεις ψυχολογικά δεσίματα δεν είναι για σένα. Όταν θα δεις το κεφάλαιο σου να φτάνει 500 ευρώ απο ρευστοποίηση και να μην σε νοίαζει γιατι έχεις πιστη στις κινήσεις σου, μόνο τότε μπορείς να εμπιστευτείς τον εαυτό σου!

Πίστη στις κινήσεις σου? Εισαι επαγγελματίας? Πως πηγαζει αυτη η πίστη?  Τον εαυτο μου μονο στην δουλειά μου μπορω να τον εμπιστευτω. 

Κι αυτοι που παιζουν στο καζινο εχουν πίστη στις κινησεις τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mourgakos2007 είπε

Πίστη στις κινήσεις σου? Εισαι επαγγελματίας? Πως πηγαζει αυτη η πίστη?  Τον εαυτο μου μονο στην δουλειά μου μπορω να τον εμπιστευτω. 

Κι αυτοι που παιζουν στο καζινο εχουν πίστη στις κινησεις τους. 

Είμαι ημι-επαγγελματίας. Έχω τελειώσει οικονομικά και ασχολούμαι με το trading. Στο trading to A & Ω είναι η γνώση. Αν δεν διαβάσεις, πληρώσεις για μαθήματα και χάσεις λεφτά δε θα μάθεις.

1 ώρα πριν, NiKoSmile είπε

Εγώ περιμένω το AI bot που με 10€ θα βγάζει 1000€ το μήνα!

Ποιος σου είπε οτι δεν υπάρχουν? Αν εχεις μερικά μύρια στην άκρη μπορεί να έχεις το δικό σου

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Ποιος σου είπε οτι δεν υπάρχουν? Αν εχεις μερικά μύρια στην άκρη μπορεί να έχεις το δικό σου

Το σχόλιο μου ήταν ένα αστείο! Επιπλέον αν είχα εκατομμύρια θα μου ήταν αχρείαστο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mourgakos2007 είπε

Η τεχνολογια του ιντερνετ ξεπεραστηκε? 

Αυτος που ανακαλυψε τον τροχό χιλιαδες χρονια πριν, η τεχνολογια του ξεπεραστηκε? 

Περιμενε εσυ να ξεπεραστει κ ασε εμάς να τα εχουμε "θαψει" 

 

Δεν ξεπεράστηκε ο τροχός, αλλά ο αρχικός τροχός δεν βρίσκεται ούτε σε μουσείο πλέον, κάτι ανάλογο θα είναι και τι Bitcoin, μουσειακό είδος …..

2 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

Το BTC είναι ακόμα σε νηπιακό στάδιο στην αγορά, τώρα που το υιοθετούν οι τράπεζες δε νομίζω να ξεπεραστεί εύκολα.

Τι να υιοθετήσουν ;;;; 21 εκκατομμυρια είναι μόνο διαθεσιμα, μουσειακό είδος θα είναι !!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Δεν ξεπεράστηκε ο τροχός, αλλά ο αρχικός τροχός δεν βρίσκεται ούτε σε μουσείο πλέον, κάτι ανάλογο θα είναι και τι Bitcoin, μουσειακό είδος …..

Τώρα εσύ μιλάς για μετά το 2140, μέχρι τότε ποιος ζεις ποιος πεθαίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Says crypto custody firm….. κάτι όπως εάν κανείς το εμβόλιο θα βγάλεις ουρά …… μα τι διαβάζετε επιτέλους ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Says crypto custody firm….. κάτι όπως εάν κανείς το εμβόλιο θα βγάλεις ουρά …… μα τι διαβάζετε επιτέλους ;;;

Έχεις δίκιο είναι παλιά είδηση, ήδη πραγματοποιείται και χωρίς να βγαίνουν ουρές! 

image.png.655bbe9ef27cd9a1d5198300a0c49dce.png

These 13 banks have invested the most in crypto and blockchain to date

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα 2 exit signals για το eth. 

3209 στις 10.20 κ 3217 στις 11.00

Εκανε ένα γουικ μεχρι 3209 κ τωρα στις 1 ειναι 3255.

Απο επάγγελματια trader. 

Εννοείται δεν εκανα κινηση. 

Οσοι εκαναν κ οσοι πιστευουν στο trading, βγηκαν κ ξαναμπηκαν. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mourgakos2007 είπε

Χρησιμοποιώ edge. Την εξέλιξη του. 

Κ το θεμα δεν ειναι τι εχω εγώ αλλα τι έχουν οι περισσότεροι. Ποιος ο σκοπος του btc? Να παρει την θεση του χρυσου. Με καλυπτει. 

Κ αντε πήρα Χ5. Με καλυπτει. Μακρια η απληστια απο εμενα. Ποιος αλλος θα μου έδινε Χ5? Κανενας. 

 

 

 

Πάλι λάθος είσαι, ο σκοπός του Bitcoin δεν είναι να πάρει τη θέση του χρυσού, ο Edge ειναι βασισμενος σε τελειως διαφορετικο κώδικα απο τον Explorer ;) Το ίδιο έχεις / θα συμβει και εδώ. Τέλος παντων, γνωμη σου, δεν ειμαι εδώ για να στην αλλαξω. 

 

1 ώρα πριν, NiKoSmile είπε

Έχεις δίκιο είναι παλιά είδηση, ήδη πραγματοποιείται και χωρίς να βγαίνουν ουρές! 

image.png.655bbe9ef27cd9a1d5198300a0c49dce.png

These 13 banks have invested the most in crypto and blockchain to date

 

1 ώρα πριν, NiKoSmile είπε

Εσύ εισαι ο αδιάβαστος και προφανώς χωρίς παρεξήγηση και άσχετος. Το ότι προσφέρουν τα crypto assets για αγορές και πωλήσεις δε σημαίνει ότι υιοθετούν οι τράπεζες τα κρύπτο. Κέρδος κοιτάνε να βγάλουν. 

Η υιοθεσία των crypto από τις τράπεζες σημαίνει όλες οι συναλλαγές γίνονται στο blockchain μέσω bridge currency που ουσιαστικά θα στέλνω εγώ σε εσένα πχ Ευρώ και εσύ θα λάβεις Δολάριο σε μόλις μερικά δευτερόλεπτα και με ελάχιστα έως μηδενικά fees. Ή θα πληρώσεις ένα αγαθό με χρεωστική και ο έμπορος θα λάβει στη στιγμή τα χρήματα του. Ή θα στείλεις από Πειραιώς σε Eurobank άμεσα και χωρίς fees κοκ. 

Το να προσφέρουν οι τράπεζες crypto για επένδυση, κλάιν μάιν δε σημαίνει απολύτως τιποτα. 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

 Το να προσφέρουν οι τράπεζες crypto για επένδυση, κλάιν μάιν δε σημαίνει απολύτως τιποτα. 

 Τα σχόλια είναι περιττά πλέον. Το κρατάω ως ενθύμιο, είναι ισοπεδωτική η απάντηση για την οικονομία :lol:.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες ριξτε μια ματια στο sia coin…Αρκετα alt coins εχουν κανει ηδη το ραλλυ και το συγκεκριμενο κατι ετοιμαζεται να κανει…στο bull run της ανοιξης ηταν 3 φορες πανω απο τη σημερινη τιμη..το βλεπω στο 0.05 σχετικα συντομα.

Επεξ/σία από Shadowmancer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Shadowmancer είπε

Παιδες ριξτε μια ματια στο sia coin…Αρκετα alt coins εχουν κανει ηδη το ραλλυ και το συγκεκριμενο κατι ετοιμαζεται να κανει…στο bull run της ανοιξης ηταν 3 φορες πανω απο τη σημερινη τιμη..το βλεπω στο 0.05 σχετικα συντομα.

Δεν το βρίσκω στην binance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...