Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kostasathv είπε

Δεν κατάλαβες,νέος είμαι . Αύγουστο ξεκίνησα και μέχρι να καταλάβω ,που ούτε τώρα είμαι σίγουρος εντελώς, έκανα τις βλακείες μου ως πρωτάρης. Ανυπομονησία, άσκοπες πωλήσεις,αλλαγές. Αυτά πληρωνω

Αν ξεκινησες Αυγουστο κι αυτη τη στιγμη εισαι χαμενος, τοτε τα κανεις ολα λαθος. Παρτο αλλιως θα μεινεις τελειως απενταρος. Για αρχη σταματα να βαζεις πραγματικο χρημα σε αυτην την αγορα. Κι οτι εχεις βαλει τωρα, δε ξερω τι πρεπει να το κανεις, αλλα οτι ειναι να το κανεις καντο μια φορα και μην το ξανακουμπησεις μεχρι να καταλαβεις τα απολυτως βασικα.

Για το καλο σου, γιατι το να χανεις σε περιοδο που η αγορα ανεβαινει, δειχνει πολλα για το που μπορει να καταληξεις. Και τα ποστ σου το ιδιο πραγμα δειχνουν, γιαυτο μεινε εξω και παρτο απο την αρχη.

 Που να ησουν και τον Μαιο μεσα δηλαδη.

ΥΓ. Κοψε το trading. Οχι σημερα. Ουτε χθες. Περυσι. Επειγον, θα σου παρουν και τα σωβρακα, ξεκαθαρα.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ κάνουν βλακείες έμπειροι traders με χρόνια στην πλάτη. Η αγορά είναι δύσκολη. Δεν γίνεται να μάθεις ποτέ σε σημείο να ξέρεις τι θα γίνει μετά.
Το στοίχημα είναι να έχεις μεγαλύτερα κέρδη παρά απώλειες
Χειραγωγούν την αγορά κανένα αιώνα τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BackFromHell είπε

Αν ξεκινησες Αυγουστο κι αυτη τη στιγμη εισαι χαμενος, τοτε τα κανεις ολα λαθος. Παρτο αλλιως θα μεινεις τελειως απενταρος. Για αρχη σταματα να βαζεις πραγματικο χρημα σε αυτην την αγορα. Για το καλο σου, γιατι το να χανεις σε περιοδο που η αγορα ανεβαινει, δειχνει πολλα.

 Που να ησουν και τον Μαιο μεσα δηλαδη.

Και εγώ απόρησα  με τις κινήσεις μου. Αν δεν βάλεις πραγματικό χρήμα τι άλλο εννοείς; Μόχλευση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, kostasathv είπε

Και εγώ απόρησα  με τις κινήσεις μου. Αν δεν βάλεις πραγματικό χρήμα τι άλλο εννοείς; Μόχλευση;

Μοχλευση μην την ακουμπησεις, δε θα εχεις ουτε σπιτι να μεινεις.

Εννοω , βρες σαιτ να κανεις paper trading παρακολουθωντας την αγορα μεχρι να την κατανοησεις και μεχρι πχ να κατανοησεις για ποιο λογο καθε ενα ποστ που εχεις κανει εδω ειναι εντελως λαθος στη λογικη του. Οταν πια εισαι σε αυτη τη θεση τοτε ξαναριξε πραγματικα χρηματα και με μεγαλο αυτοελεγχο.

Επιπλεον συμβουλη που δινω σε ολους κι εφαρμοζω κι εγω, μακρια απο manual trading. Μακρια. Οσο και να την κατανοησεις την κρυπτοαγορα, μακροπροθεσμα μονο να χασεις λεφτα μπορεις με το manual day trading. 
 

Δε συνηθιζω να δινω financial advices , φαντασου τι γινεται για να το κανω με εσενα.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, kostasathv είπε

Και εγώ απόρησα  με τις κινήσεις μου. Αν δεν βάλεις πραγματικό χρήμα τι άλλο εννοείς; Μόχλευση;

HODL σου λέει ο χριστιανός. Πάρε btc eth τώρα και άστα κάποια χρόνια. Πάντα υπάρχει η πιθανότητα να τα χάσεις αλλά το ποιο πιθανό μέχρι τώρα είναι να τα αυξήσεις.

Εάν κανείς trade και πάνω να πάει , θα τα χάσεις όλα.

Επεξ/σία από laserjesus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, InsWat είπε

Εδώ κάνουν βλακείες έμπειροι traders με χρόνια στην πλάτη. Η αγορά είναι δύσκολη. Δεν γίνεται να μάθεις ποτέ σε σημείο να ξέρεις τι θα γίνει μετά.
Το στοίχημα είναι να έχεις μεγαλύτερα κέρδη παρά απώλειες
Χειραγωγούν την αγορά κανένα αιώνα τώρα

Εννοείται, για αυτό έγραψα ότι περιμένω την επιβεβαίωση της μεγάλης πτώσης. Σαν γενικός κανόνας πορείας επιβεβαιώνεται, πως θα εφαρμοστεί στον total market cap και στη συνέχεια ποτέ αντιδρά το κάθε κρυπτο είναι η συνέχεια του ψαξιματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια συμβουλή μόνο σε όποιον θέλει να ακούσει
Δεν κάνουμε hodl , strong hands και άλλες τέτοιες χαζομάρες ( δεν θα πάει πάντα πάνω , δεν θα γίνουμε εκατομμυριούχοι αν είμαστε τυφλοί) 
Προσπαθούμε να αγοράσουμε χαμηλά όταν όλα δείχνουν καταδικασμένα
Σε περίπτωση που αγοράσαμε χαμηλά πουλάμε κλάσματα όσο ανεβαίνει
Δεν κάνουμε υπερβολικό trade ποτέ , ιδανικά το κοιτάς δυο φορές την ημέρα ( αν είσαι σωστός στην πρόβλεψη θα βγάλεις)
Δεν υπάρχουν ειδικοί

Αντίστοιχα πότε δεν πέφτει μέχρι εκεί που θες να αγοράσεις

Επεξ/σία από InsWat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και κατι τελευταιο. Αν επαληθευτεις στις προβλεψεις σου για μεγαλη πτωση κλπ, μην θεωρησεις οτι επεσες μεσα η οτι εκανες σωστο υπολογισμο γιατι θα την πατησεις περισσοτερο. Η λογικη των προβλεψεων σου ειναι ασυναρτητη, αρα αν πεσεις μεσα θα ειναι μονο απο τυχη, μην παρασυρθεις δηλαδη και μπεις ακομα πιο μεσα απο αυτοπεποιθηση, γιατι ο πρωταρης μια δυο φορες εχει την τυχη μαζι του. Μετα δεν του χαριζεται καστανο. 
Πρεπει να κατανοησεις πολλα πραγματα μεχρι να κατασταλαξεις για το τι συμβαινει και γιατι συμβαινει. Πολλες φορες αυτα δε τα κατανοουν ουτε ανθρωποι που ασχολουνται χρονια. Μεσα στα πραγματα που πρεπει να κατανοησεις, ειναι και τον εαυτο σου, τα συναισθηματα σου κλπ. Και φυσικα να τα ελεγξεις.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kostasathv είπε

Σιγά παιδιά,δεν ξέρω ποιον να ευχαριστήσω πρώτο!  Έχω κόψει από τις 6 Σεπτεμβρίου. Στα υπόψιν οι προτάσεις σας!

Καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Πολλες φορες αυτα δε τα κατανοουν ουτε ανθρωποι που ασχολουνται χρονια.

Η αγορά είναι manipulate σε charts , indicators, volume και πολλά άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mourgakos2007 είπε

Απορώ πως κάνετε συζήτηση εδω κ ποσες σελίδες. 

Εγω γρι δεν καταλαβαινω απο αυτα που λέει. Δεν βγαζουν νόημα. 

θα συμφωνήσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...