Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, thanosbrt είπε

Οι 160 ας κάνουν ότι θέλουν, ωστόσο αυτό που λέω και νομίζω είναι μια χαρά σαφές, είναι ότι εδώ δεν είναι μέρος να σπαμμάρει κανείς επίμονα τις φαντασιώσεις του, αλλά "για να συζητάμε για τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptos".

Φυσικά κανείς δεν υποχρεώνεται να ακούσει και να ακολουθήσει τον καθέναν, είναι δεδομένο όμως ότι επιμονή γίνεται κουραστική στους 160 που ακολουθούν για να μαθαίνουν νέα και όχι απόψεις.

καλές είναι και οι απόψεις αρκεί να βασίζονται σε ένα νέο που να γίνετε παράθεση και σε εμάς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, chek2fire είπε

δεν το έχουμε γράψει αλλά ένα ακόμα shitcoin απέδειξε πόσο shitcoin είναι καθώς και διαλύθηκε το σύστημα και χρειάστηκε να το κάνουν restart :D 

Tώρα πως κάνουν restart ένα και καλά decentrilised σύστημα μόνο αυτοί ξέρουν η καλύτερα γνωρίζουν ότι είναι ένα scam με κεντρική διαχείριση που το έχουν φτιάξει μόνο και μόνο για να τους κάνει πλούσιους όπως και το 99.9% των shitcoin

 

δεν φτάνει που το σύστημα τους έφαγε dos και άρχισε να κρασάρει μετά έγινε κai fork και στο τέλος τα περισσότερα node ακολουθούσαν το δικό τους chain :D

Και τι έκαναν σε αυτό το "decentrilised" network? Aπλά restart lol

 

για άλλη μια φορά η ισοτιμία του δεν έχει καμία σχέση με την ποιότητα του ίδιου του δικτύου, πιο δίκτυο εδώ που τα λέμε...

Πες τα. 

https://greepto.gr/news/cryptocurrencies/ethereum/ethereum-bug-fork/

Γι αυτο και ada to the moon. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/9/2021 στις 9:10 ΜΜ, kostasathv είπε

Επειδη ειμαστε δυσκολα και δεν θελω να πηδηξει κανεις απο το μπαλκονι, θα πρεπει να ειμαστε ωφελιμοι μαλλον εδω και οχι του τυπου δεν σου λεω η κερδισα ,ζηλεψε τωρα, συνοπτικα θα γραψω το εξης ...

Αρχισε αυτή την εβδομάδα και είναι σε εξέλιξη Αρμαγεδωνας πτωσης άνω των 100 ημερων. Αυτα! 

Scripta manent. Τα λέμε στις 20/12 (τότε είναι 100 μέρες από το post σου).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, malakudi είπε

Scripta manent. Τα λέμε στις 20/12 (τότε είναι 100 μέρες από το post σου).

 

 

Δεν αρχισα να γραφω γιατι το παιζω guru με εμπειρια ενος μηνος. Κατι ειδα πριν λιγες μερες,συνοπτικο σχημα και ετρεξα να το μοιραστω μαζι σας. Αν ειμαι στο σωστο σημειο ειναι μεχρι στιγμης αλανθαστο,εστω και τροποποιημενο. Αλλοτε προσπερναει η αντιστοίχιση 7 ημερες σε 1 ημερα και μπορει τις 7 να τις κανει 14 ημερες. Ετσι ενω περιμενω πτωση να γινεται pump τελικα και να με κανουν χαβαλε! Δλδ εγω κοιταζω το μηνα,εβδομαδα και αυτοι την ημερα. Αν ξερουν το μηνα και την ημερα, σωστοι! Εγω θελω βελτιωση!

Ο λογος  που μπηκα , σε αυτο το σημειο οντως ως νεος, ειναι να γινει ανταλλαγη αποψεων  με απωτερο σκοπο την προστασια του Ελληνα επενδυτη.

Εχω βγαλει και την ατακα " καλυτερα να μην χασεις παρα να μην κερδισεις", οποτε και εξω να πεσω καποιος που με ακολουθησε εχει τα φιατ,να κανει την ερευνα του και να ξαναμπει εστω με καθυστερηση. 

Αν χασεις τα φιατ,η εγκλωβιστεις με κρυπτο σε υψηλες τιμες τυπου αρχες Μαιου και γινεται παρτυ μηνες οπως τωρα, πως αραγε αισθανεται καποιος?

Ειναι γνωστο οτι η αυξηση εισοδηματος που μπορει να δουμε δεν προερχεται απο το κρυπτο ,ανταλλακτηριο η πετυχημενους traders. Μονο απο τους βλακες οπως εγραψαν που τρομοκρατουνται,δεν ξερουν και πατανε το κουμπι πωλησης. Αυτοι πληρωνουν τους υπολοιπους. Ενα παιχνιδι αντιληψης και συναισθηματων. Το ποσοστο αυτων? Περιπου 70%. Πολλα τα λεφτα Αρη! Αν τα χανουν οι υπολοιποι απο τους Ελληνες, αναγκαστικα θα το δεχτω αν θελω να ειμαι στο χωρο.

Οποτε δεν θελω να κουρασω,βρεθω σε αντιπαραθεση η εκνευριζω καποιους. Ουτε αν γινει η επικη,Αρμαγεδδων πτωση θα χαρω που σας την βγηκα,περα απο το καλαμπουρι,βιντεο κλπ που ηδη εγιναν. Αλλο ειναι το νοημα των μηνυματων μου και αν δεν σας ενδιαφερει η ιδεα μου, απλα θα σιωπησω και θα συνεχισουμε ολοι την πορεια μας.

Επεξ/σία από kostasathv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, kostasathv είπε

Ειναι γνωστο οτι η αυξηση εισοδηματος που μπορει να δουμε δεν προερχεται απο το κρυπτο ,ανταλλακτηριο η πετυχημενους traders. Μονο απο τους βλακες οπως εγραψαν που τρομοκρατουνται,δεν ξερουν και πατανε το κουμπι πωλησης. Αυτοι πληρωνουν τους υπολοιπους. Ενα παιχνιδι αντιληψης και συναισθηματων. Το ποσοστο αυτων? Περιπου 70%. Πολλα τα λεφτα Αρη! Αν τα χανουν οι υπολοιποι απο τους Ελληνες, αναγκαστικα θα το δεχτω αν θελω να ειμαι στο χωρο.

Δεν επιχειρηματολογείς με φράσεις "είναι γνωστό". Η αύξηση των crypro οφείλεται στην αύξηση της χρήσης τους. Όσο μεγαλώνει η χρήση τους, τόσο θα μεγαλώνει και η αξία τους μακροπρόθεσμα. Το θέμα "Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies" δεν αφορά συμβουλές για το πως θα σώσεις τους Έλληνες επενδυτές crypto.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasathv είπε

 Δλδ εγω κοιταζω το μηνα,εβδομαδα και αυτοι την ημερα. Αν ξερουν το μηνα και την ημερα, σωστοι! Εγω θελω βελτιωση!

Μαστορα, εισαι σιγουρος οτι κοιταζεις μηνα κι εβδομαδα και παραφραζουμε τα λεγομενα σου εμεις;

 

Στις 14/9/2021 στις 6:26 ΜΜ, kostasathv είπε

Σε ευρώ τα μετέτρεψα σχεδόν έγκαιρα, θα ήθελα άνοδο φυσικά αλλά τα κρυπτο ακολουθούν την αγορά. Για όσους τα έχουν κρυπτο σε τιμή κατώτερη από την αρχή Αυγούστου οκ. Εκεί θα πάει αρχικά και μάλλον σήμερα το βράδυ, αυτή η εβδομάδα που πέρασε ήταν το ορεκτικό. Έχω έτοιμασει βίντεο με Βουτσά κατά τα άλλα...😬

Στις 14/9/2021 στις 10:16 ΜΜ, kostasathv είπε

ευτυχώς που 7 Σεπτεμβρίου 3πμ τη νύχτα, τσεκαρισα σημάδια και έκλεισα θεση  πριν γίνει η πτώση τις επόμενες ώρες το απόγευμα

Στις 14/9/2021 στις 12:46 ΠΜ, kostasathv είπε

εχει κανεις αλεξιπτωτο?

 

Στις 11/9/2021 στις 10:53 ΜΜ, kostasathv είπε

Να σας δω από αύριο και την επόμενη εβδομάδα, καιρό. Νιπτω τας χείρας μου που λένε.

Στις 14/9/2021 στις 8:27 ΜΜ, kostasathv είπε

 Απλά προειδοποιω όποιον τον αφορά και έχει κρυπτο οι τιμές θα πάνε περίπου αρχές Αυγούστου ,ακολουθεί χάος σύντομο και πιθανό μέσα στη νύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, malakudi είπε

Δεν επιχειρηματολογείς με φράσεις "είναι γνωστό". Η αύξηση των crypro οφείλεται στην αύξηση της χρήσης τους. Όσο μεγαλώνει η χρήση τους, τόσο θα μεγαλώνει και η αξία τους μακροπρόθεσμα. Το θέμα "Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies" δεν αφορά συμβουλές για το πως θα σώσεις τους Έλληνες επενδυτές crypto.

Που ακριβώς χρησιμοποιούνται τα crypto στην καθημερινότητα για να πάμε να πληρώνουμε και εμείς με crypto αν είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Που ακριβώς χρησιμοποιούνται τα crypto στην καθημερινότητα για να πάμε να πληρώνουμε και εμείς με crypto αν είναι. 

Έχει καταστηματα που δέχονται πληρωμες με brc. 

Νομιζω ειναι καπου 20000 στην ελλαδα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Μαστορα, εισαι σιγουρος οτι κοιταζεις μηνα κι εβδομαδα και παραφραζουμε τα λεγομενα σου εμεις;

 

 

Έγραψα ήδη ότι είναι υπό εξέταση αυτό που περιμένω. Περιμένω επιβεβαίωση. Απλώς το pump των τελευταίων ωρών, ημέρας βγήκε διπλό από ότι περίμενα. Άξιζε να μπω σε καποια, αλλά δεν το έκανα. Τώρα, σύμφωνα με αυτό που περιμένω,προσωπική γνώμη δλδ, δεν αξίζει να μπει κάποιος. 

Το σχήμα δεν έχει αλλάξει από το 2018 που με ενδιαφέρει, μέχρι στιγμής για να το αμφισβητήσω , απλώς στα κρυπτο παίρνει τη δική του μορφή.

Δεν με στραβωσε ο χαβαλες, απεναντίας γέλασα όταν το διάβασα! Γιατί παράλληλα αρχίζω να αντιλαμβάνομαι ότι κάτι περισσότερο θετικό η αρνητικό μπορεί να παρουσιαστεί από τα σημεία του σχήματος που ευελπιστώ να βάλω οδηγό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Που ακριβώς χρησιμοποιούνται τα crypto στην καθημερινότητα για να πάμε να πληρώνουμε και εμείς με crypto αν είναι. 

Με τόσες συνεργασίες που υπάρχουν πια... Πρακτικά παντού μπορείς να χρησιμοποιήσεις crypto για αγορές... Αφού υπάρχουν εταιρίες που σου κάνουν άμεση μετατροπή Crypto to fiat. 

O έμπορος που δέχεται Crypto, πάλι σε Fiat θα πληρωθεί... 

Επισης υπάρχουν και αρκετοί ιδιώτες που δέχονται Crypto από άλλους ιδιωτες. Ειδικά μεσω networks με χαμηλά fees. 

Ή σωστή ερώτηση είναι, που χρησιμοποιείται ευρέως,για καθημερινή χρήση, η τεχνολογία blockchain, τα smart contracts και τα nfts και ποια μεγαλο-συμφέροντα απειλούνται, με ότι αυτό συνεπάγεται... 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν βλέπω πουθενά τη λέξη καθημερινότητα στο ποστ.Ειπε αυξάνεται η χρήση τους.

Αλλά και στην καθημερινότητα να το πάρουμε άλλη η δική σου η καθημερινότητα άλλη του Λάτση.Επίσης στην καθημερινότητα του El Salvador το bitcoin είναι εθνικό νόμισμα.

Και πέρα από την υιοθέτηση ως εθνικό νόμισμα από ένα κράτος υπάρχουν τα nfts κλπ...

 

 

Επεξ/σία από ryu_hadouken
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ryu_hadouken είπε

Αλλά και στην καθημερινότητα να το πάρουμε άλλη η δική σου η καθημερινότητα άλλη του Λάτση.Επίσης στην καθημερινότητα του El Salvador το bitcoin είναι εθνικό νόμισμα.

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ryu_hadouken είπε

Δεν βλέπω πουθενά τη λέξη καθημερινότητα στο ποστ.Ειπε αυξάνεται η χρήση τους.

Αλλά και στην καθημερινότητα να το πάρουμε άλλη η δική σου η καθημερινότητα άλλη του Λάτση.Επίσης στην καθημερινότητα του El Salvador το bitcoin είναι εθνικό νόμισμα.

Και πέρα από την υιοθέτηση ως εθνικό νόμισμα από ένα κράτος υπάρχουν τα nfts κλπ...

 

 

Ο χρυσος που (και πως) χρησιμοποιείται στην καθημερινοτητα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Ο χρυσος που (και πως) χρησιμοποιείται στην καθημερινοτητα? 

Πολύ δύσκολα....και όταν πουλάς χρυσό πέφτουν επάνω σου σα τα κοράκια σε ετοιμοθάνατο ζώο..σου λέει για να πουλάει ο άλλος ανάγκη έχει αλλιώς δε θα πουλούσε!!

 

να μη πω πως μεταφέρεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...