Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Twitter ανακοινώνει btc donation.

Traders be like: "Α τι ωραία θα ανοίξω long θέση. To the moon!" 

Market: "Πάρε ένα κόκκινο μακρυνάρι να το βάλεις όπου σε βολεύει!" 

😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

Πλέον έτσι θα πάει... συχνά σκαμπανεβάσματα (ή μήπως να πω manipulation) μέχρι να καταρρεύσει κάτω από 10κ... σε καμιά 5ετία κι αν πάλι 60κ+ ...

Κατω απο 10?

Μερικοι ειστε Αδιόρθωτοι. 

Ο προεδρος αγοραζει στο dip. Dip = 40με 45. Λες να προλαβει να φτασει στα 10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

Πλέον έτσι θα πάει... συχνά σκαμπανεβάσματα (ή μήπως να πω manipulation) μέχρι να καταρρεύσει κάτω από 10κ... σε καμιά 5ετία κι αν πάλι 60κ+ ...

Δεν υπαρχει περιπτωση να φτασει τοσο χαμηλα, ακτω απο 39 δεν νομζιω να πεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, mindnever είπε

Τελικα το "κάτσε γκούγκλαρέ το" είναι η απάντηση για τα πάντα, έτσι;

Πολλοί είναι καινούργιοι στον χώρο και προσπαθούν να πάρουν βοήθεια απ' όπου μπορούν. Εσύ όταν ξεκίνησες στον χώρο, τα έμαθες όλα γκουγκλάροντας να φανταστώ; Αφού όμως, έμπειρε trader, κουράζεσαι/ενοχλείσαι από τις ερωτήσεις των νέων, τότε μπορείς απλά να τις προσπεράσεις, αντί να γκρινιάζεις και να ειρωνεύεσαι...

Όσο για τα άλλα που έγραψες περί shitcoins και τζογαδόρους, συμφωνώ.

Μισο, γιατι πηρες φορα και στο τελος με μπερδεψες κιολας. Να τα βαλουμε σε μια σειρα.

Εγω μιλησα για δυο ξεχωριστες περιπτωσεις.

Πρωτον, αυτους που ρωτανε τα απολυτως βασικα για πραγματα που αφορουν βασικες λειτουργιες ανταλλακτηριων, πχ πως μεταφερουν χρηματα , κρυπτο κλπ.

Δευτερον, για τους τζογαδορους.

Απαντας εσυ θιγμενος για την πρωτη κατηγορια, συμφωνεις ομως για την αλλη. Ε δεν ειναι λιγο αδικο; Αφου κανεις που κανεις υπερασπιση στους νεους, υπερασπισου τους ολους και μη κοιτας μονο τη σκουφια σου που στη θιξαμε. Στο πηγαδι κατουρησαν οι τζογαδοροι κι αντι να τους υπερασπιστεις ως νεους στο χωρο, τους κατακρινεις; :D

Για τις αποριες σου: Εγω, οταν ειχα αποριες για βασικα πραγματα, -αλλα καραβασικα- εψαχνα στα support/faq pages των αντιστοιχων ανταλλακτηριων. Εκει απανταται το 95% των αποριων αυτων. Επειδη ομως, ψεματα δε θα πω, τα μισα ανταλλακτηρια εχουν ελεινα support-faq pages για να πλοηγηθει κανεις αποτελεσματικα, ναι, εκανα google search για να με οδηγησει στο faq/article που με ενδιεφερε. Αν δε σε πειθω, ψαξε με παντου μεσα στο ινσομνια να δεις αν εχω κανει την παραμικρη ερωτηση τετοιας φυσεως.

Ειναι τοσο απλο και κυριως ειναι πολυ πιο ευκολο και γρηγορο απο το να μπαινεις στα φορουμ να ρωτας πως στελνεις λεφτα στο ανταλλακτηριο, που αδυνατω να αντιληφθω οχι απλα πως δε το καταλαβαινετε, αλλα ουτε καν το δεχεστε! Ακριβως γιαυτο ομως σας παρομοιασα με γιαγιαδες που πρωτοπιανουν smartphone στα χερια τους.

Αν ολα τα παραπανω δε σου βγαζουν κανενα νοημα, δεν θα μου εκανε εντυπωση. Τοτε, απλα καταλαβε οτι εδω δεν ειναι support του καθε ανταλλακτηριου που βρισκει ο καθενας. Αν ουτε αυτο σου βγαζει νοημα, τοτε απλα διαβασε τι λεει ο τιτλος του thread κι ελα να μου ξαναπεις ποιος απο τους δυο μας εχει τελικα δικιο με βαση αυτον τον τιτλο...

 

15 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

Πλέον έτσι θα πάει... συχνά σκαμπανεβάσματα (ή μήπως να πω manipulation) μέχρι να καταρρεύσει κάτω από 10κ... σε καμιά 5ετία κι αν πάλι 60κ+ ...

Καλως τονα. Θα μας κανεις κι εδω παρεα πλεον;

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, mourgakos2007 said:

Κατω απο 10?

Μερικοι ειστε Αδιόρθωτοι. 

Ο προεδρος αγοραζει στο dip. Dip = 40με 45. Λες να προλαβει να φτασει στα 10?

Αράξτε. μια "άποψη" είναι... αν διαφωνείτε απλά !skip

Και ναι πιστεύω έντονα ότι κάποια στιγμή θα πέσει στα 10-15κ.

Επεξ/σία από NotAliki177
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

spacer.png

 

αφηνω αυτο εδω. τωρα αμα προλαβουν και με μπλοκαρισματα σε ανταλακτηρια να το καταστρεψουν πιστευω δυσκολο γιατι ηδη ειναι πολλα τα λεφτα μεσα

μακαρι να παει στα 30 παλι μπας και πεσει το καρντανο στο 1.5 

Επεξ/σία από teo1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

Αράξτε. μια "άποψη" είναι... αν διαφωνείτε απλά !skip

Και ναι πιστεύω έντονα ότι κάποια στιγμή θα πέσει στα 10-15κ.

Αραξε, οταν μια αποψη δεν στηρίζεται και ειναι απλά μια "αποψη" τότε ειναι μια μλκια. 

Θα βγει ενας αλλος και θα πει, θα παει στα 15, ειναι μια αποψη. Ενας αλλος θα πει, θα παει στα 9, ειναι μια αποψη.  Κ φτάνουμε στο σημειο να λεμε, κρατα την αποψη για τον εαυτο σου. 😁

Εσυ βεβαια συνεχιζεις να πιστεύεις οτι θα παει τοσο χαμηλα. 

Οκ. Κατανοητό. Αλλοι πιστεύουν στην επίπεδη γη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, thessalonik είπε

Δεν υπαρχει περιπτωση να φτασει τοσο χαμηλα, ακτω απο 39 δεν νομζιω να πεσει.

Έτσι έλεγες και τον Ιούλιο και έπιασε για πλάκα 28

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Έτσι έλεγες και τον Ιούλιο και έπιασε για πλάκα 28

Δεν θυμαμαι να εχω πει κατι τετοιο. Επισης χτες μια χαρα ανεβαινε, τωρα σημερα τι το επιασε και πεφτει απο τα ξημερωματα....που ωφειλεται αυτη η πτωση δυσκολευομαι να καταλαβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Το οτι αυτα τα ποστ τα κανεις σε καθε πτωση, αλλα εξαφανιζεσαι στις ανοδους

 

3 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Έτσι έλεγες και τον Ιούλιο και έπιασε για πλάκα 28

Τι μνήμη έχετε ρε θηρία; 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, thessalonik είπε

Δεν θυμαμαι να εχω πει κατι τετοιο. Επισης χτες μια χαρα ανεβαινε, τωρα σημερα τι το επιασε και πεφτει απο τα ξημερωματα....που ωφειλεται αυτη η πτωση δυσκολευομαι να καταλαβω.

Λήγουν options τετραμήνου σε crypto stocks και ότι άλλο υπάρχει στον πλανήτη. 

ξέχνας γιατί ζητούσες και πώς βάζεις stop loss

Επεξ/σία από laserjesus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, laserjesus είπε

Λήγουν options τετραμήνου σε crypto stocks και ότι άλλο υπάρχει στον πλανήτη. 

Καλές ξέχνας γιατί ζητούσες και πώς βάζεις stop loss

Mπορει και να το ρωτησα ναι γιατι τοτε δεν ηξερα σχεδον τιποτα.

Αυτο με τα options μπορεις να μου το εξηγησεις οσο γινεται απλουστερα για να το κατλαβω και εγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, thessalonik είπε

Mπορει και να το ρωτησα ναι γιατι τοτε δεν ηξερα σχεδον τιποτα.

Αυτο με τα options μπορεις να μου το εξηγησεις οσο γινεται απλουστερα για να το κατλαβω και εγω?

Πριν 4 μήνες έκανες μια συμφωνία και είπες ότι ότι τιμή και να έχει το Bitcoin εσύ θα το αγοράσεις στα 44Κ. Έδωσες και το 1% αυτά που θα πάρει μπροστατζα.

Και ήρθε το σήμερα που εσύ έχεις κλείσει 44 , στο είχαν πάει 45 το πρωί για να χάρεις και όταν έληγε στο πήγαν 41.

Εσύ με το 1% χαμένο θα ήσουν κερδισμενος εάν δεν είχες πάρει το option.

Ε;ν κάνω κάπου λάθος με διορθώνουν οι ποιοί έμπειροι 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...