Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, kostasathv είπε

Πανω που παραταγα το chart , πιστη αντιγραφη παλι! Οποτε ειμαστε μπροστα σε εκθετικη ανοδο η αντιστοιχη πτωση😆

Αμα δεν ανεβει θα πεσει, που λενε και στο χωριο μου δηλαδη. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Αμα δεν ανεβει θα πεσει, που λενε και στο χωριο μου δηλαδη. :P

Παλι απο τους Αμερικανους  εξαρτωνται ολα! Καλα τα πανε, δλδ δεν παιρνουν χαμπαρι,θα το συνεχισουν ομως?

Επεξ/σία από kostasathv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kostasathv είπε

Παλι απο τους Αμερικανους  εξαρτωνται ολα! Καλα τα πανε, δλδ δεν παιρνουν χαμπαρι,θα το συνεχισουν ομως?

H αμερική αυτή την εποχή έχει πολύ μεγάλη επίδραση στη ισοτιμία του Bitcoin. Κάτι να στραβώσει και θα υπάρξει μεγάλο crash όπως και αν ολα πάνε καλά θα έχουμε συνεχόμενη άνοδο. 

H αμερική είναι όπως ήταν η Κίνα πριν κάτι χρόνια για την ισοτιμία του Bitcoin.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chek2fire είπε

H αμερική αυτή την εποχή έχει πολύ μεγάλη επίδραση στη ισοτιμία του Bitcoin. Κάτι να στραβώσει και θα υπάρξει μεγάλο crash όπως και αν ολα πάνε καλά θα έχουμε συνεχόμενη άνοδο. 

H αμερική είναι όπως ήταν η Κίνα πριν κάτι χρόνια για την ισοτιμία του Bitcoin.

Αυτή την στιγμή FOMO δεν υπάρχει https://cryptoquant.com/quicktake/6160778d164b4428863d5698-No-Sign-of-FOMO-in-the-market

Οι φάλαινες πουλάνε btc αξίας πολλών εκατοντάδων εκατομμυρίων δολλαρίων

 

 

Screenshot_20211011-100454.jpg

Το tether τύπωσε αέρα πάλι και αγόρασε 1+ billion σε btc τα οποία.σιγα σιγά έκανε usd.

Μόνο οι Αμερικάνοι δεν καθορίζουν το manipulation.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mourgakos2007 είπε

Θυμάμαι κάποτε τα 30000 δολ ηταν ακριβά. Περιμεναν καποιοι να παει στα 20000. 

Τώρα παμε για τα 60. 

Εγω στη θεση σου θα αγοραζα πάντως , χάνονται τέτοιες ευκαιρίες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, laserjesus είπε

Αυτή την στιγμή FOMO δεν υπάρχει https://cryptoquant.com/quicktake/6160778d164b4428863d5698-No-Sign-of-FOMO-in-the-market

Οι φάλαινες πουλάνε btc αξίας πολλών εκατοντάδων εκατομμυρίων δολλαρίων

 

 

Screenshot_20211011-100454.jpg

Το tether τύπωσε αέρα πάλι και αγόρασε 1+ billion σε btc τα οποία.σιγα σιγά έκανε usd.

Μόνο οι Αμερικάνοι δεν καθορίζουν το manipulation.

Αν οι φάλαινες πουλάνε και η τιμή αντί να πέφτει, ανεβαίνει, τότε μάλλον δεν είναι άξιες αναφοράς οι συγκεκριμένες φάλαινες. 

Τωρα αυτό το "... are taking advantage of this pump to dump their bags" ειναι καθαρή εικασία. 

Εγώ λέω ότι τα στέλνουν γιατί το btc ανέβηκε μόνο του και περιμένουν και την αργοπορημένη άνοδο κάποιων alt... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Εγω στη θεση σου θα αγοραζα πάντως , χάνονται τέτοιες ευκαιρίες ?

Dca in. 

Είχες ανεβασει σχεδιαγραμμα οτι μαζευονται να σορταρουν. Μεσα επεσες. 

Σορταρετε να παμε πιο γρηγορα στα 100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Dca in. 

Είχες ανεβασει σχεδιαγραμμα οτι μαζευονται να σορταρουν. Μεσα επεσες. 

Σορταρετε να παμε πιο γρηγορα στα 100.

Αφού είσαι τοσο σίγουρος για τα 60 έπρεπε να μπεις χωρίς dca σήμερα το πρωί. Χάνονται τέτοιες ευκαιρίες ?

Με ξένα κόλλυβα μνημόσυνο δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Αφού είσαι τοσο σίγουρος για τα 60 έπρεπε να μπεις χωρίς dca σήμερα το πρωί. Χάνονται τέτοιες ευκαιρίες ?

Με ξένα κόλλυβα μνημόσυνο δεν γίνεται.

Εγω μιλαω για dca in, κι εσυ μου λες αν ειμαι σιγουρος κ μπλα μπλα μπλα.

Το κακό δεν ειναι οτι μερικοί εχετε αντιθετη άποψη αλλά οτι δεν καταλαβαινετε τι παίζει. 

Καλά σε ειπε καποιος, γιατι ξινιζεις με τα παμπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ooaris είπε

Αν οι φάλαινες πουλάνε και η τιμή αντί να πέφτει, ανεβαίνει, τότε μάλλον δεν είναι άξιες αναφοράς οι συγκεκριμένες φάλαινες. 

Τωρα αυτό το "... are taking advantage of this pump to dump their bags" ειναι καθαρή εικασία. 

Εγώ λέω ότι τα στέλνουν γιατί το btc ανέβηκε μόνο του και περιμένουν και την αργοπορημένη άνοδο κάποιων alt... 

Όπως και όλως περιέργως δεν έγιναν τα shorts liquidate όπως τον Ιουλίο ή Σεπτέμβριο. 

Και από τα παραπάνω το μόνο συμπέρασμα είναι ότι η φάλαινα που παίρνει κέρδος 320mil δεν είναι άξια αναφοράς. Απαλευτος.

Η τιμή είναι εδώ και θα πάει και παραπάνω χωρίς γιατι οι φάλαινες και τα καρτέλ θέλουν να πουλήσουν σε αυτες τις τιμές. Το κάνουν γιατί απλά μπορούν , γιατί μπορούν να τυπώσουν όσο χρήμα θέλουν , γιατί ξέρουν που είναι τα stop loss και take profit σου.

 

IMG_20211011_132421_290.jpg

4 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Εγω μιλαω για dca in, κι εσυ μου λες αν ειμαι σιγουρος κ μπλα μπλα μπλα.

Το κακό δεν ειναι οτι μερικοί εχετε αντιθετη άποψη αλλά οτι δεν καταλαβαινετε τι παίζει. 

Καλά σε ειπε καποιος, γιατι ξινιζεις με τα παμπ?

Dca in με ποσοστό φτερού , απλά δεν είσαι σίγουρος για τα 60. All in είναι η φάση.

Το μόνο pump που υπάρχει είναι το btc.d και btc κανένα alt δεν ακολουθεί.Είπαμε πριν μερικές google it γιατι συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Όπως και όλως περιέργως δεν έγιναν τα shorts liquidate όπως τον Ιουλίο ή Σεπτέμβριο. 

Και από τα παραπάνω το μόνο συμπέρασμα είναι ότι η φάλαινα που παίρνει κέρδος 320mil δεν είναι άξια αναφοράς. Απαλευτος.

Η τιμή είναι εδώ και θα πάει και παραπάνω χωρίς γιατι οι φάλαινες και τα καρτέλ θέλουν να πουλήσουν σε αυτες τις τιμές. Το κάνουν γιατί απλά μπορούν , γιατί μπορούν να τυπώσουν όσο χρήμα θέλουν , γιατί ξέρουν που είναι τα stop loss και take profit σου.

 

IMG_20211011_132421_290.jpg

Dca in με ποσοστό φτερού , απλά δεν είσαι σίγουρος για τα 60. All in είναι η φάση.

Το μόνο pump που υπάρχει είναι το btc.d και btc κανένα alt δεν ακολουθεί.Είπαμε πριν μερικές google it γιατι συμβαίνει.

Το δικο μου ειναι ποσοστο φτερου. 

Το δικο σου τι νομιζεις οτι ειναι? 

Απο τα 30 διαβαζουμε τις αερολογιες σου. Περασαμε τα 50 κ παμε στα 100.

Edit.Κανένα αλτ δεν ακολουθει? 

Enj απο 1 οκτ εκανε 45%

Το btc 30+%

Eth σχεδον 30.

Matic 30.

Tezos έφτασε μέχρι 50%+ τωρα ειναι 20%+

Κτλ κτλ. 

Κανένα αλτ. Αχαχαχα

Ρε θα μας τρελαίνετε. 

Επεξ/σία από mourgakos2007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Το δικο μου ειναι ποσοστο φτερου. 

Το δικο σου τι νομιζεις οτι ειναι? 

Απο τα 30 διαβαζουμε τις αερολογιες σου. Περασαμε τα 50 κ παμε στα 100.

Edit.Κανένα αλτ δεν ακολουθει? 

Enj απο 1 οκτ εκανε 45%

Το btc 30+%

Eth σχεδον 30.

Matic 30.

Tezos έφτασε μέχρι 50%+ τωρα ειναι 20%+

Κτλ κτλ. 

Κανένα αλτ. Αχαχαχα

Ρε θα μας τρελαίνετε. 

Έχεις ένα θέμα κατανόησης και ιδίως των chart's. Δες λοιπόν btc και eth και προσπάθησε να καταλάβεις. Εάν δεν το έχεις ασχολησου με κάτι άλλο.

Το eth δεν έφτασε κανντα 4κ ενώ το btc οχι μόνο πέρασε τα 51κ που είχε πάει αλλά έκανε και ένα 15% από εκεί.

Όσο για το volume το δικό μου , μπορώ να ανοίξω τα sub accounts σε Binance. Και μόνο από spot.  Μόνο φτερού δεν είναι λοιπόν.

 

Screenshot_20211011-141356.jpg

Screenshot_20211011-141425.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Έχεις ένα θέμα κατανόησης και ιδίως των chart's. Δες λοιπόν btc και eth και προσπάθησε να καταλάβεις. Εάν δεν το έχεις ασχολησου με κάτι άλλο.

Το eth δεν έφτασε κανντα 4κ ενώ το btc οχι μόνο πέρασε τα 51κ που είχε πάει αλλά έκανε και ένα 15% από εκεί.

Όσο για το volume το δικό μου , μπορώ να ανοίξω τα sub accounts σε Binance. Και μόνο από spot.  Μόνο φτερού δεν είναι λοιπόν.

 

Screenshot_20211011-141356.jpg

Screenshot_20211011-141425.jpg

4000000000 vol btc 24h

Κι εσυ με 55000 νομιζεις οτι κατι εχεις. 

Άμα το ανεβασες για να ψαρωσουμε, μπααααα. Αν θέλεις ανεβαζουμε κατι άλλο, να δουμε ποιος την εχει πιο μεγαλη. 

Οσο για την κατανοηση. Να λες αυτο που θέλεις να πεις. 

Δεν ακολούθησε κανένα αλτ? Ακολουθησαν κ μαλιστα πολλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...