Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, thessalonik είπε

απο την απαντηση του eToroTeam:

Hi! All cryptos that have been added in the last months have been added only in BUY direction. For the time being, it will not be possible to open sell positions on them.

Γιατι ομως αυτο?

Για να σε εγκλωβισουν μεσα? 

Αλλαξε ανταλακτηριο. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Sell position ειναι το short. Παλι καλα για το πορτοφολι σου που δε σε αφηνουν να σορταρεις shitcoins. Μην ψαχνεις καν το γιατι…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Sell position ειναι το short. Παλι καλα για το πορτοφολι σου που δε σε αφηνουν να σορταρεις shitcoins. Μην ψαχνεις καν το γιατι…

Να λονγκαρεις ομως μπορεις. 

Δεν ειπαν ολα τα τα shircoins, ειπαν ολα τα κρυπτο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Να λονγκαρεις ομως μπορεις. 

Δεν ειπαν ολα τα τα shircoins, ειπαν ολα τα κρυπτο. 

 

Το etoro τα νορμαλ κρυπτο τα εχει ηδη προ πολλου και με δυνατοτητα σορταρισματος. Στην απαντηση τους λενε για τα κρυπτο που μπηκαν προσφατα, αρα shitcoins στην πλειοψηφια τους.

Επειδη λοιπον το σορταρισμα εχει και liquidation στο μενου κι επειδη στα shitcoins το volatility ειναι ανεξελεγκτο κι επειδη το σορταρισμα στα shitcoins ειναι γενικοτερα τζογος , για εναν που δε μπορει να κανει manipulate αλλα επιθυμει να σορταρει, ειναι ευχης εργο να μη του δινει τετοια επιλογη το ανταλλακτηριο. Του γλυτωνει λεφτα στην τσεπη, με μαθηματικη ακριβεια.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Το etoro τα νορμαλ κρυπτο τα εχει ηδη προ πολλου και με δυνατοτητα σορταρισματος. Στην απαντηση τους λενε για τα κρυπτο που μπηκαν προσφατα, αρα shitcoins στην πλειοψηφια τους.

Επειδη λοιπον το σορταρισμα εχει και liquidation στο μενου κι επειδη στα shitcoins το volatility ειναι ανεξελεγκτο κι επειδη το σορταρισμα στα shitcoins ειναι γενικοτερα τζογος , για εναν που δε μπορει να κανει manipulate αλλα επιθυμει να σορταρει, ειναι ευχης εργο να μη του δινει τετοια επιλογη το ανταλλακτηριο. Του γλυτωνει λεφτα στην τσεπη, με μαθηματικη ακριβεια.

Δε νομιζω να το κανει για το καλο του. 

Σημερα να σορταρει δεν μπορει. Αυριο ομως? Σε ενα μηνα? Θα ισχύει αυτο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Δε νομιζω να το κανει για το καλο του. 

Σημερα να σορταρει δεν μπορει. Αυριο ομως? Σε ενα μηνα? Θα ισχύει αυτο? 

Δεν ειπα οτι το κανει για το καλο του, ουτε οτι αυριο δε θα δωσει τετοια επιλογη. Παλι καλα που δεν τον αφηνουν και μη ρωταει καν το γιατι, ηταν το σχολιο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thessalonik είπε

παιδια καλησπερα, το shiba φουσκωνει, ειναι καλη ιδεα να  βαλει κανεις 2.000$ σε αυτο και να τα βγαλει σε κανα διημερο?

Έπρεπε να το είχες κάνει νωρίτερα. Προσωπικά το αγόρασα στα 0,000007 τώρα στα 0,000031 δεν θα το έκανα.

αλλα με shiba  inu ποτέ δεν ξέρεις!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BackFromHell είπε

Sell position ειναι το short. Παλι καλα για το πορτοφολι σου που δε σε αφηνουν να σορταρεις shitcoins. Μην ψαχνεις καν το γιατι…

OMG up until todays i was under the impression on eToro that if i had an open BUY position and wanted to close it i had to create a SELL position to do that!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thessalonik είπε

υπαρχει πολυ hype γυρω απο το shiba με αποτλεσμα να κανει pump. το πρακολουθω αυτες τις μερες φτανε ,000000022 και μετα παει στα 0,00000030 αλλα και γενικα  πολλοι στο youtube λενε οτι θα αυξηθει πολυ.

πριν λιγες μερες ειχε 30% pump μετα επεσε μετα παλι πump. συμφερει να περιμενω να πεσει και μετα να βαλω λεφτα σε αυτο και να τα βγακω στο επερχομενο παλι pump που θα κανει?

Να είσαι σίγουρος ότι μόλις τα βάλεις θα πέσει -50% και δεν θα ξανανέβει ποτέ στα ίδια. Η κατάρα του bogdanoff μην το ψάχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαντηστε μου λιγο αν θελεις στο τελευταιο ερωτημα για το eToro

Μπορω να εχω στην κατοχη μου πχ.100 Shiba Coins πριν επιχειρησω να ανοιξω μια SELL θεση για Shiba ή δεν πρεπει να κατεχω καθολου Shiba Coins ως προυποθεση για να ανοιξω αυτην την SELL θεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, thessalonik είπε

απαντηστε μου λιγο αν θελεις στο τελευταιο ερωτημα για το eToro

Μπορω να εχω στην κατοχη μου πχ.100 Shiba Coins πριν επιχειρησω να ανοιξω μια SELL θεση για Shiba ή δεν πρεπει να κατεχω καθολου Shiba Coins ως προυποθεση για να ανοιξω αυτην την SELL θεση?

Ανεξάρτητα είναι το ένα με το άλλο, δεν υπάρχει κάποια συνθήκη που πρέπει να ικανοποιήσεις. Απλά δε σου προσφέρει δυνατότητα short όπως σου απάντησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...