Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, archimidis είπε

Έχετε να μου προτείνετε κάποια εφαρμογή σε android για να παρακολουθώ το porfolio μου; Δοκίμασα το coin market cap αλλά δεν μου άρεσε και πολύ. Εσείς πιο χρησιμοποιείτε; 

Delta εγώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=io.getdelta.android&hl=en_US&gl=US

Επεξ/σία από mindnever
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, archimidis είπε

Έχετε να μου προτείνετε κάποια εφαρμογή σε android για να παρακολουθώ το porfolio μου; Δοκίμασα το coin market cap αλλά δεν μου άρεσε και πολύ. Εσείς πιο χρησιμοποιείτε; 

Good crypto για το μόνο λόγο ότι μπορείς να έχεις όλα τα subaccounts σε FTX

Screenshot_20211012-102523.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πλατφόρμες CFD καλό είναι να αποφεύγονται. Σε αυτές δεν αγοράζεις κανένα νόμισμα παρά μόνο συμβόλαια.

Το buy και sell είναι ακριβώς το ίδιο.

BUY σημαίνει ότι επενδύεις στην προοπτική ότι το συμβόλαιο θα ανεβεί σε αξία.

SELL σημαίνει ότι το συμβόλαιο θα χάσει αξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, archimidis είπε

Έχετε να μου προτείνετε κάποια εφαρμογή σε android για να παρακολουθώ το porfolio μου; Δοκίμασα το coin market cap αλλά δεν μου άρεσε και πολύ. Εσείς πιο χρησιμοποιείτε; 

Coingecko

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mourgakos2007 είπε

Καμία σχέση. Αυτό είναι ένα ETF με public εταιρείες που διαπραγματεύονται στο χρηματιστήριο και έχουν αγοράσει Bitcoin ή ασχολούνται με το mining του Bitcoin.

Όλη η αγορά περιμένει το ETF που θα μπορεί κάποιος να αγοράσει Bitcoin απευθείας από κάποιον broker. Και φυσικά εταιρείες θα το προτιμήσουν λόγω compliance. Αν και το πιο πιθανό είναι να εγκριθεί futures ETF που απλά είναι στο χαρτί η αγορά και δεν βγάζει Bitcoin από το circulating supply (σε αντίθεση με το spot ETF).

Τέτοια ETF υπάρχουν ήδη στην Ευρώπη και στο Καναδά, αλλά θα είναι πολύ μεγάλη υπόθεση αν εγκριθούν και στις ΗΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Στάξε λίγο αίμα ακόμη για Avax στα 48$  -Luna στα 28$ - Sol στα 125$ και Ατοm στα 22$  και θα είμαστε μια χαρά 🤑

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, thessalonik είπε

ti simainei to "buy the rumour, sell the news" ?
buy at the hype ennoei?

αγορασε στην φημη πουλα στο γεγονος

πχ οταν βγηκε η φημη οτι το cardano θα γινει listed στην coinbase πολλοι αγορασανε κ οταν εγινε οντως listed (γεγονος) αρκετοι πουλησαν καθως ειχε ανεβει η τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Heisenbend είπε

αγορασε στην φημη πουλα στο γεγονος

πχ οταν βγηκε η φημη οτι το cardano θα γινει listed στην coinbase πολλοι αγορασανε κ οταν εγινε οντως listed (γεγονος) αρκετοι πουλησαν καθως ειχε ανεβει η τιμη

 Α ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Τωρα φημολογειτε για το shiba οτι θα γινει listed στην RobinHood και οτι θα βγαλουν εκτος κυκλοφοριας πολλα νομισματα με συνεπια να ανεβει η τιμη του.

Αρα ειναι καλη ευκαιρια για να αγορασουμε shiba τωρα πριν γινουν αυτες οι 2 φημες πραξη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, thessalonik είπε

 Α ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Τωρα φημολογειτε για το shiba οτι θα γινει listed στην RobinHood και οτι θα βγαλουν εκτος κυκλοφοριας πολλα νομισματα με συνεπια να ανεβει η τιμη του.

Αρα ειναι καλη ευκαιρια για να αγορασουμε shiba τωρα πριν γινουν αυτες οι 2 φημες πραξη ?

κοιτα συνηθως οταν ενα νομισμα κανει burn κ μειωνει το circulating supply ανεβαινει η τιμη του. Ωστοσο το shiba τις τελευταιες μερες ανεβηκε αρκετα οποτε δν ξερω ποσο ακομα μπορει να ανεβει. Προσωπικα δεν θα αγοραζα καν shiba διοτι δεν το θεωρω καλο νομισμα απτην στιγμη που δεν προσφερει τπτ ειναι meme coin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Heisenbend είπε

κοιτα συνηθως οταν ενα νομισμα κανει burn κ μειωνει το circulating supply ανεβαινει η τιμη του. Ωστοσο το shiba τις τελευταιες μερες ανεβηκε αρκετα οποτε δν ξερω ποσο ακομα μπορει να ανεβει. Προσωπικα δεν θα αγοραζα καν shiba διοτι δεν το θεωρω καλο νομισμα απτην στιγμη που δεν προσφερει τπτ ειναι meme coin

Ναι δεν ειναι καποιο σοβαρο νομισμα, βγηκε μονο και μονο για να ανταγωνιστει το doge.

Για καμια αρπαχτη σκεφτομουνα οταν γινει listed sto Robinhood....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, thessalonik είπε

Ναι δεν ειναι καποιο σοβαρο νομισμα, βγηκε μονο και μονο για να ανταγωνιστει το doge.

Για καμια αρπαχτη σκεφτομουνα οταν γινει listed sto Robinhood....

Αρπαχτη θα κάνουν στα λεφτά που θα χώσεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Αρπαχτη θα κάνουν στα λεφτά που θα χώσεις 

Να μην τοποθετήσω χρήματα δηλαδή σε αυτό με το σκεπτικό ότι θα κάψουν Shiba και θα μπει και στο robinhood? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση τις εκτιμήσεις μου θεωρώ ότι το shiba θα φτάσει τα 0.01 λεπτά κάποια στιγμή στο μέλλον (χρόνια ίσως). 
Αγοράζεις 100 ευρώ shiba τώρα και τα πουλάς όταν γίνουν 0.01.

Το αν είναι σκουπιδοcoin ή όχι δεν μας ενδιαφέρει, το κέρδος είναι που κοιτάμε μακροπρόθεσμα. Το doge χάνει όλη την δόξα του η οποία πηγαίνει στο shiba το οποίο έχει διαφήμιση από τον vitalik.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Με βάση τις εκτιμήσεις μου θεωρώ ότι το shiba θα φτάσει τα 0.01 λεπτά κάποια στιγμή στο μέλλον (χρόνια ίσως). 
Αγοράζεις 100 ευρώ shiba τώρα και τα πουλάς όταν γίνουν 0.01.

Το αν είναι σκουπιδοcoin ή όχι δεν μας ενδιαφέρει, το κέρδος είναι που κοιτάμε μακροπρόθεσμα. Το doge χάνει όλη την δόξα του η οποία πηγαίνει στο shiba το οποίο έχει διαφήμιση από τον vitalik.

Αγόρασα 100$, αλλά αν έβαζα 2K και μπει σε λίγο καιρό στο robinhood με μια μικρή ανοδο θα τα έβγαζα πολύ πιο γρήγορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...