Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Σου λέω ξανά δεν το έχεις .. μέχρι να αποδείξεις ότι δεν είσαι επενδυτής του 20αρικου δεν ασχολούμαι ξανά.

 

Εσυ λεγε οτι θες.  Οτι κοροιδα επιασες, τα επιασες. Ειτε απο pm που προειδοποιουσες για selloffs απο δηθεν εγκυρα γκρουπακια με πανακριβες συνδρομες , ειτε απο τις δημοσιες τοποθετησεις σου, οποιος την πατησε πιστευοντας σε, κακο του κεφαλιου του. Στη θεση σου και ησυχα τωρα.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Εσυ λεγε οτι θες.  Οτι κοροιδα επιασες, τα επιασες. Ειτε απο pm που προειδοποιουσες για selloffs απο δηθεν εγκυρα γκρουπακια με πανακριβες συνδρομες , ειτε απο τις δημοσιες τοποθετησεις σου, οποιος την πατησε πιστευοντας σε, κακο του κεφαλιου του. Στη θεση σου και ησυχα τωρα.

Άρα του 20ρικου είσαι.. κακός έχασα το χρόνο μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Άρα του 20ρικου είσαι.. κακός έχασα το χρόνο μου. 

Το χρονο σου ουτως η αλλως τον χανεις γιατι ο παπας σου μηνες τωρα, δεν πιανει. Φαε το τριμηνο bullrun στα μουτρα και κατσε ησυχα μεχρι να πεσει να δεις ασπρη μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Άρα του 20ρικου είσαι.. κακός έχασα το χρόνο μου. 

Έχεις μεγαλη έπαρση για καποιον που δεν εχει πάρει μυρωδια τι γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Έχεις μεγαλη έπαρση για καποιον που δεν εχει πάρει μυρωδια τι γίνεται. 

Δεν ειναι επαρση. Αμυνα παιζει γιατι 3  μηνες διαρκως εκτιθεται και δημοσιως και pm. Κι οταν εισαι στριμωγμενος απο τα ιδια σου τα ποστ vs τα γεγονοτα, ο μονος τροπος να διατηρησεις την οποια αξιοπιστια σου , ειναι ειτε να δηλωνεις/αυτοπροσδιοριζεσαι αυθεντια (τυπου ειμαι παλιος, εμπειρος, εχω πολλα κερδη , οταν εγω επαιρνα κοτερα απο τα κρυπτο εσεις blabla κλπ), ειτε να κανεις προσωπικες επιθεσεις σε αυτους που σου καταδεικνυουν τα λαθη σου (και ποιος εισαι εσυ που θα μου πεις εμενα, εισαι επενδυτης του 20ρικου , οποιος σε ακουει τον παιρνεις στο λαιμο σου κλπ), ειτε και τα δυο. Κλασσικες μεθοδοι πειθους για αρχαριους. Οσο πιο εντονα συμβαινουν τα παραπανω, τοσο πιο εντονη η αναγκη του συντακτη να αποδειξει κατι, που δεν μπορει να το αποδειξει αλλιως (πχ τα ποστ του σε συναρτηση με τα γεγονοτα).

Η εναλλακτικη ειναι απλα να παραδεχτεις το προφανες: ο,τι εχεις γραψει το τελευταιο 3μηνο αποδειχθηκε λαθος. Ανοητο να μην το παραδεχεσαι μεν, καποιος λογος θα υπαρχει, δε. Ο ιδιος θα τον ξερει.

**Οι νεοεισερχομενοι θα πρεπει να γνωριζουν οτι υπαρχουν παντα κι οι εμπειροι, παλιοι, με τεραστια κερδη συμβουλατορες και καλοθελητες , με την πληροφορηση εκ των…εσω που διατυμπανιζουν ανα 3 τοποθετησεις τους οτι νοιαζονται για την τσεπη των αλλων και επειτα τους δινουν συγκεκριμενες κατευθυνσεις, ειτε εμμεσα (δημοσιως), ειτε αμεσα (pm). Στην καλυτερη, αυτος που... συμβουλευει ειναι περιπου το ιδιο (μη) γνωστης με αυτους. Κατι τετοιο πιστευω πως συμβαινει εν προκειμενω.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Έχεις μεγαλη έπαρση για καποιον που δεν εχει πάρει μυρωδια τι γίνεται. 

Πες μου τι ουίσκι πίνεις να σε κεράσω μια 12αδα.  Και εσύ του 20αρικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, laserjesus είπε

Πες μου τι ουίσκι πίνεις να σε κεράσω μια 12αδα.  Και εσύ του 20αρικου

Για σένα θα ξανα αρχιζα να πινω. Επειδη εισαι άπλας. 

GLENFIDDICH 30 κ 18. 6 απο το ένα κ 6 απο το αλλο. 

Διεύθυνση θα σου στείλω σε πμ

 

Εδιτ. Διεύθυνση έστειλα. 

 

58 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Δεν ειναι επαρση. Αμυνα παιζει γιατι 3  μηνες διαρκως εκτιθεται και δημοσιως και pm. Κι οταν εισαι στριμωγμενος απο τα ιδια σου τα ποστ vs τα γεγονοτα, ο μονος τροπος να διατηρησεις την οποια αξιοπιστια σου , ειναι ειτε να δηλωνεις/αυτοπροσδιοριζεσαι αυθεντια (τυπου ειμαι παλιος, εμπειρος, εχω πολλα κερδη , οταν εγω επαιρνα κοτερα απο τα κρυπτο εσεις blabla κλπ), ειτε να κανεις προσωπικες επιθεσεις σε αυτους που σου καταδεικνυουν τα λαθη σου (και ποιος εισαι εσυ που θα μου πεις εμενα, εισαι επενδυτης του 20ρικου , οποιος σε ακουει τον παιρνεις στο λαιμο σου κλπ), ειτε και τα δυο. Κλασσικες μεθοδοι πειθους για αρχαριους. Οσο πιο εντονα συμβαινουν τα παραπανω, τοσο πιο εντονη η αναγκη του συντακτη να αποδειξει κατι, που δεν μπορει να το αποδειξει αλλιως (πχ τα ποστ του σε συναρτηση με τα γεγονοτα).

Η εναλλακτικη ειναι απλα να παραδεχτεις το προφανες: ο,τι εχεις γραψει το τελευταιο 3μηνο αποδειχθηκε λαθος. Ανοητο να μην το παραδεχεσαι μεν, καποιος λογος θα υπαρχει, δε. Ο ιδιος θα τον ξερει.

**Οι νεοεισερχομενοι θα πρεπει να γνωριζουν οτι υπαρχουν παντα κι οι εμπειροι, παλιοι, με τεραστια κερδη συμβουλατορες και καλοθελητες , με την πληροφορηση εκ των…εσω που διατυμπανιζουν ανα 3 τοποθετησεις τους οτι νοιαζονται για την τσεπη των αλλων και επειτα τους δινουν συγκεκριμενες κατευθυνσεις, ειτε εμμεσα (δημοσιως), ειτε αμεσα (pm). Στην καλυτερη, αυτος που... συμβουλευει ειναι περιπου το ιδιο (μη) γνωστης με αυτους. Κατι τετοιο πιστευω πως συμβαινει εν προκειμενω.

Έπαρση. Με 2μιση btc στο πορτοφολι νομιζει οτι ειναι ο μοναδικος. 

Επεξ/σία από mourgakos2007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tcktcktck είπε

Scapa 16y.o.

Και γω με 20ρικα παίζω αλλά με το ουίσκι δεν παίζουμε

Μπορει να διαφωνω μαζί του, αλλά έταξε κάτι κ μαλιστα δημόσια. 

Θα φανεί πόσο μάγκας είναι. Κ μάλιστα δημόσια μαγκας.

Διαφωνώ αλλά θα του βγαλω το καπέλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑλά συμφωνείστε όλοι ότι δεν ξέρετε τπτ και πάμε παρακάτω. Όσο και να σφάζεστε, είτε θα πάει πάνω είτε θα πάει κάτω.

 

Για αυτόν τον Raul Paul τον γιουτιουμπερ έχει κανείς γνώμη?

1 λεπτό πριν, blade-17 είπε

Ποια η γνώμη σας για το Pi network? 

μάλλον είναι ένα έξυπνο τρικ ναπαίρνουν προσωπικά δεδομένα χρηστών και να τα πουλάνε με την υπόσχεση ότι κάποια στιγμή αυτό που δίνουν τσαμπα τωρα, κάποια στιγμή με μαγικό τρόπο θα αποκτίσει αξία. Απλά γκούγκλαρε λίγο και κράζει ο κόσμος καιρό τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά τώρα που γυρίζει εγώ θέλω ένα Tamdhu 50, ενα Springbank 21 και ένα Glendronach Kingsman Edition 1989 Vintage. Ίσως και κανα περίεργο Balblair για τα μερακλίκια. Mόλις τελειώσετε να μετράτε τα επενδυτικά σας, σας στέλνω διεύθυνση με pm. Δεν με νοιάζει ποιος θα τα στείλει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ppkstat είπε

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά τώρα που γυρίζει εγώ θέλω ένα Tamdhu 50, ενα Springbank 21 και ένα Glendronach Kingsman Edition 1989 Vintage. Ίσως και κανα περίεργο Balblair για τα μερακλίκια. Mόλις τελειώσετε να μετράτε τα επενδυτικά σας, σας στέλνω διεύθυνση με pm. Δεν με νοιάζει ποιος θα τα στείλει.  

Δεν ειπε ο άνθρωπος τι θελεις αλλά τι πινεις. Κ δεν τι ειπε σε σενα. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mourgakos2007 είπε

Δεν ειπε ο άνθρωπος τι θελεις αλλά τι πινεις. Κ δεν τι ειπε σε σενα. 😛

Εντάξει αλλα αν παίζει giveaway εκεί θα κολλήσουμε? Θα τα μοιραστούμε τι ανυσηχείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...