Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Σωστα και καθε holder που σεβεται τον εαυτο του εχει και στρατηγικη εξοδου.

Συγχαρητηρια σε ολους τους holders που δεν πουλησαν και που αντεξαν και το κουραστικο ranging των επομενων μηνων πιστευοντας οτι θα ερθει καποια στιγμη η σημερινη ημερα, ενω διαρκως τους περιτριγυριζαν τοσες Κασσανδρες που "προειδοποιουσαν" διαρκως για crash/πτωσεις/5000/φουσκα που εσκασε και δεν εχει γυρισμο/FUD/Κινες/mining κλπ. Τοτε χρειαζοταν κανεις να δει blockchain metrics (μερικα τα ποσταρα διαρκως ολη εκεινη τη περιοδο του πανικου) για να καταλαβει οτι κανενας πανικος δε χρειαζεται κι οτι ολα θα πανε καλα συντομα.

Χρειαζεται ομως και μια στρατηγικη εξοδου για διασφαλιση κερδων. Διοτι η ευφορια ειναι εξισου επικινδυνη με τον πανικο.

Για να δουμε τωρα μεχρι που μπορει να δωσει αυτο το bullrun.

YΓ. Και μιας που ειπα για Κασσανδρες, παρτε κι ενα αφιερωμενο pm που μου ηρθε ακριβως πριν μια εβδομαδα απο γνωστο Κουβανο του παροντος thread 😂 Το btc εκεινη την ωρα επαιζε στα $56-57k

 

image.png.6f34e3e4feb8ceb41a7992802888a9d3.png

Εγώ σκέφτομαι αυτους που μας κορόιδευαν οταν πηραμε στα 52. 

Πολυ ψηλα ειναι τωρα. Θα γυρισει. Σορταρετε αδερφια (να ξυπνησουμε στα 70+ 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Εγώ σκέφτομαι αυτους που μας κορόιδευαν οταν πηραμε στα 52. 

Πολυ ψηλα ειναι τωρα. Θα γυρισει. Σορταρετε αδερφια (να ξυπνησουμε στα 70+ 😁

Ακομα κι αυτοι που μπηκαν στο προηγουμενο ATH (64800), αυτη τη στιγμη μπορουν να βγουν με κερδη, αρκει να ειχαν κανει hold απο τοτε μεχρι σημερα. Προφανως δεν πηραν καλη θεση τοτε και θα μπορουσαν να εχουν περισσοτερα κερδη, αλλα η ουσια ειναι οτι δε βγαινουν ζημιωμενοι αν δεν λειτουργησαν υπο καθεστως πανικου στα crashes του Μαιου-Ιουλιου.

Οπως λεει και γνωστος youtuber η ανταμοιβη για το volatility και τις αποτομες διακυμανσεις, ειναι οι υψηλες αποδοσεις, για ολους... Φτανει να μπορει κανεις να διαχειριστει το συναισθημα του και στα κατω (πανικος) και στα πανω (ευφορια). Πρεπει επισης να ξερει να διαχειριζεται και τις Κασσανδρες που επιδιωκουν να τον επηρεασουν...

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Ακομα κι αυτοι που μπηκαν στο προηγουμενο ATH (64800), αυτη τη στιγμη μπορουν να βγουν με κερδη, αρκει να ειχαν κανει hold απο τοτε μεχρι σημερα. Προφανως δεν πηραν καλη θεση τοτε και θα μπορουσαν να εχουν περισσοτερα κερδη, αλλα η ουσια ειναι οτι δε βγαινουν ζημιωμενοι αν δεν λειτουργησαν υπο καθεστως πανικου στα crashes του Μαιου-Ιουλιου.

Οπως λεει και γνωστος youtuber η ανταμοιβη για το volatility και τις αποτομες διακυμανσεις, ειναι οι υψηλες αποδοσεις, για ολους... Φτανει να μπορει κανεις να διαχειριστει το συναισθημα του και στα κατω (πανικος) και στα πανω (ευφορια).

Και στα 64+ να ειχαν πάρει, αν έπαιρναν κ άλλα στα 30 και στα 40, θα ειχαν διορθωσει τον μεσο ορο τους κ θα ειχαν ρεφάρει εδω κ πολυ καιρο. 

Τωρα που ξεμπερδεψαμε με το νεο ATH, καιρός να παρουν μπρος καιβτα αλτς. 😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Και στα 64+ να ειχαν πάρει, αν έπαιρναν κ άλλα στα 30 και στα 40, θα ειχαν διορθωσει τον μεσο ορο τους κ θα ειχαν ρεφάρει εδω κ πολυ καιρο. 

Τωρα που ξεμπερδεψαμε με το νεο ATH, καιρός να παρουν μπρος καιβτα αλτς. 😁

 

Κοντευει και το ETH στο ATH του. Τι αλλο θετε πια :P

*Το καλο ειναι οτι τα alts σημερα εχουν καλη ημερα με το btc.d να μην πεφτει. Αν αρχισει να πεφτει, θα γινει αρκετα καλο ραλλυ...

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Όντως, σήμερα παρόλο το παρτυ του btc τα αλτ πάνε καλά. 

Θελουμε ath και στα αλτ. 😁 Οχι σε ολα. Σε καμμια 10αρια. αχαχαχα

Εxactly my sentiments! Για να δικαιωθω στην αποφαση μου να κρατησω τα αλτς που δεν κουνουσαν μεχρι τωρα για παρω btc & eth. Alt time now!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mourgakos2007 είπε

Όντως, σήμερα παρόλο το παρτυ του btc τα αλτ πάνε καλά. 

Θελουμε ath και στα αλτ. 😁 Οχι σε ολα. Σε καμμια 10αρια. αχαχαχα

Έτσι, να απεγκλωβιστούμε κι εμείς, τα θύματα. Και μετά αλλάζει η τακτική..

bird vulture GIF

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Doubt είπε

Έτσι, να απεγκλωβιστούμε κι εμείς, τα θύματα. Και μετά αλλάζει η τακτική..

bird vulture GIF

Ευτυχως ειμαι μονο σε ενα κ για λιγα εγκλωβισμενος. 

Δεν εισαι θυμα εισαι  hodler. 😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι όταν κάποια στιγμή έρθει bear market θα ξαναπέσει σε επίπεδα 30-40k ή τέλος αυτά τα νούμερα; Γιατί έχω μαζέψει ένα καλό ποσό περιμένοντας το νέο crash.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Silverage είπε

Το θέμα είναι όταν κάποια στιγμή έρθει bear market θα ξαναπέσει σε επίπεδα 30-40k ή τέλος αυτά τα νούμερα; Γιατί έχω μαζέψει ένα καλό ποσό περιμένοντας το νέο crash.

Aυτό είναι πολύ καλό ερώτημα και νομίζω πρέπει να διευκρινιστεί και για πια φάση ενός bear market που κρατάει έτη μιλάμε? Για τα πατώματα που συνήθως έρχονται κανα χρόνο μετά την έναρξη? Νομίζω ότι καλό θα ήταν να δούμε και το top πριν μιλήσουμε για αυτό. Πάντως βρήκε support σε SMA 21 εβδομάδων κάπου στα 43.000usd. Δύσκολο να πέσει κάτω απ αυτό, βάση ιστορικού πάντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...