Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Doubt είπε

Πέρα από το όποιο κέρδος, πόσο safe είναι τα 50 χιλιάρικα και πόσο ήσυχος κοιμάσαι με τέτοιο ποσό στην κάθε ΝΕΧΟ?

Αν τα 50 χιλιάρικα ήταν κατάθεση σε τράπεζα ελληνική θα έπρεπε να πληρώσεις 12% φόρους επί των τόκων (αν θυμάμαι καλά και δεν έχει αλλάξει κάτι) κάπου 664 ευρώ στο παράδειγμα σου; Ο ΝΕΧΟ καταθέτης πόσα θα πληρώσει;

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Dog Eavesdropping GIF

 

Όσο safe είναι να τα έχεις παρατήσει στη BNC. 

Κακος ασχολούμαστε γιατί ο συγκεκριμένος στάνταρ δεν εχει παραπάνω από 1% cashback. 

 

(0 φορους αφού θα είναι σε stablecoins)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάποιοι έχουν 100δες εκατομμύρια μέσα και δεν αγχώνονται, γιατί να αναχωνόμαστε εμείς για μερικές χιλιάδες. Στο κάτω κάτω υποσχεθήκαμε στον εαυτό μας, σε συγγενείς, και φίλους ότι επενδύσαμε αυτά που αντέχουμε και να χάσουμε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, laserjesus είπε

5% = ενα 50αρι χιλιάδες euro παρατημένα μεσα στη Binace , με μαξ να παρεις πίσω απο το cashback 200 euro. Εαν τα ειχες στο nexo πχ θα εβγαζες πολυ παραπάνω απο τους τόκους , οχι να ξοδεύεις και 4Κ το μήνα για να παρεις 200 πίσω και να διατηρείς το balance των 50Κ. 

 

nex.png


Στα 350 τα αγόρασα, συνεπώς και μόνο που έχεις bnb ανεβαίνει από μόνο του. Το cashback είναι ένα επιπλέον όφελος που ξεχνάς άλλες τραπεζικές κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Στα 350 τα αγόρασα, συνεπώς και μόνο που έχεις bnb ανεβαίνει από μόνο του. Το cashback είναι ένα επιπλέον όφελος που ξεχνάς άλλες τραπεζικές κάρτες.

Στα 350 ποσα αγόρασες ? και τι σημασία εχει με την καρτα εαν ανεβαίνει ενα crypto ?

Είπες οτι εχεις 5%  cashback , και σου λεω οτι για να εχεις πρέπει να εχει μέσα ΚΑΘΕ μηνα το λιγότερο 600ΒΝΒ, τα έχεις ? όχι.

Πες απο την αρχη οτι εχεις ακούσει οτι η binance καρτα δινει ακόμα και 5% cashback αλλα δεν μπήκες ποτε στον κοπο να δεις ποτε και πως στα δίνει. 

Υπάρχουν και άλλες κάρτες που σου δίνουν σαφώς καλύτερα cashback με λιγοτερο η χωρίς στακ ακομα και απο ταπεινές τρισαθλιες ελληνικες τραπεζες.   

 

38 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Κάποιοι έχουν 100δες εκατομμύρια μέσα και δεν αγχώνονται, γιατί να αναχωνόμαστε εμείς για μερικές χιλιάδες. Στο κάτω κάτω υποσχεθήκαμε στον εαυτό μας, σε συγγενείς, και φίλους ότι επενδύσαμε αυτά που αντέχουμε και να χάσουμε. :P

100αδες ? και αυτα τα inflow-outflow γιατι γίνονται συνεχεια προς cold wallets ? ακομα και τα ιδια τα ανταλλακτήρια τα έχουν εκτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, laserjesus είπε

Το ιδιο συμβαίνει σε Γερμανια , Ιταλία ,  Γαλλία κτλπ. Το οτι ζεις σε μια αφρικανική χωρα που μονο γεωγραφικά ανήκει στην Ευρώπη και δεν εχει ακόμα φόρους είναι το μόνο που την κανει ξεχωριστή 

5% = ενα 50αρι χιλιάδες euro παρατημένα μεσα στη Binace , με μαξ να παρεις πίσω απο το cashback 200 euro. Εαν τα ειχες στο nexo πχ θα εβγαζες πολυ παραπάνω απο τους τόκους , οχι να ξοδεύεις και 4Κ το μήνα για να παρεις 200 πίσω και να διατηρείς το balance των 50Κ. 

 

nex.png

NEXO >>>>>>>>>>> Binance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Doubt είπε

Πέρα από το όποιο κέρδος, πόσο safe είναι τα 50 χιλιάρικα και πόσο ήσυχος κοιμάσαι με τέτοιο ποσό στην κάθε ΝΕΧΟ?

Αν τα 50 χιλιάρικα ήταν κατάθεση σε τράπεζα ελληνική θα έπρεπε να πληρώσεις 12% φόρους επί των τόκων (αν θυμάμαι καλά και δεν έχει αλλάξει κάτι) κάπου 664 ευρώ στο παράδειγμα σου; Ο ΝΕΧΟ καταθέτης πόσα θα πληρώσει;

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Dog Eavesdropping GIF

 

Οχι ότι έχει πολύ  νόημα αλλά με 50κ σε τράπεζα οι τόκοι είναι γύρω στα 30 ευρώ ετήσιο μικτά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, έπρεπε να είχα γράψει "αν η ΝΕΧΟ ήταν ελληνική τράπεζα... " κλπ κλπ

Τα 30 ευρώ τα έχω βγάλει ήδη κι εγώ σε 3 μήνες και με ποσό που ούτε καν πλησιάζει τα 10 χιλιάρικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχει κάποιος cashback 5% στη binance θέλει 100 bnb. Αν έχεις 100 να κάθονται προφανώς το cashback είναι αστείο σε σχέση με άλλες ευκαιρίες για παθητικό εισόδημα. Με 100 bnb μπορείς σε κάθε launchpad να βγάζεις χαλαρά  1,5-2κ αν μπαίνεις all in όπου καταλήγεις να δίνεις ένα απειροελάχιστο ποσοστό των bnb σου με αποδόσεις πάνω από 1000%. Παράλληλα στα launchpools εξασφαλίζεις πολύ καλά apy έχοντας το κεφάλαιο διαθέσιμο ανά πάσα στιγμή. Απλά είναι άκυρο να συγκρίνεις lending πλατφόρμες με το cashback μόνο που είναι μια από τις πολλές πηγές παθητικού εισοδήματος στο binance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, tcktcktck είπε

Για να έχει κάποιος cashback 5% στη binance θέλει 100 bnb. Αν έχεις 100 να κάθονται προφανώς το cashback είναι αστείο σε σχέση με άλλες ευκαιρίες για παθητικό εισόδημα. Με 100 bnb μπορείς σε κάθε launchpad να βγάζεις χαλαρά  1,5-2κ αν μπαίνεις all in όπου καταλήγεις να δίνεις ένα απειροελάχιστο ποσοστό των bnb σου με αποδόσεις πάνω από 1000%. Παράλληλα στα launchpools εξασφαλίζεις πολύ καλά apy έχοντας το κεφάλαιο διαθέσιμο ανά πάσα στιγμή. Απλά είναι άκυρο να συγκρίνεις lending πλατφόρμες με το cashback μόνο που είναι μια από τις πολλές πηγές παθητικού εισοδήματος στο binance

ωχ κι άλλο διάβασμα για launchpool!! εκτός αν μας πεις λίγα περισσότερα....

 

δεν υπέφερα αρκετά με το dot slot auction??

Επεξ/σία από snet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, snet είπε

ωχ κι άλλο διάβασμα για launchpool!! εκτός αν μας πεις λίγα περισσότερα....

 

δεν υπέφερα αρκετά με το dot slot auction??

 

9 ώρες πριν, Doubt είπε

 

Δεν θα γίνουμε experts αλλά είναι μια αρχή.

 

 

Βασικα όπως τα λέει είναι. Τόσο απλά. Τώρα τρέχουν 3 launchpools. 

Υπάρχει και το launchpad που δίνει πιο μεγάλες αποδόσεις 

https://youtu.be/IKCVEVavvPU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/11/2021 στις 11:20 ΜΜ, lyberis είπε

 

will do και θα ενημερώσω θένκς. Δέν ήξερα οτι είχε την δυνατότητα αυτή απο το desktop.

Τελικά στάλθηκαν από desktop? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος , πως μπορούμε να κάνουμε crypto mining.

Έχω διαβάσει πολλά , αλλά άκρη δεν έχω βγάλει.

Λένε με μια καλή κάρτα γραφικών, λένε με άλλου είδους μηχανήματα , δεν έχω καταλάβει τι γίνεται και όλοι λένε πως έρχεται μεγάλος ο λογαριασμός της ΔΕΗ.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι γίνεται και αν αξίζει??

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, FANBOUKLEN21 είπε

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος , πως μπορούμε να κάνουμε crypto mining.

Έχω διαβάσει πολλά , αλλά άκρη δεν έχω βγάλει.

Λένε με μια καλή κάρτα γραφικών, λένε με άλλου είδους μηχανήματα , δεν έχω καταλάβει τι γίνεται και όλοι λένε πως έρχεται μεγάλος ο λογαριασμός της ΔΕΗ.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι γίνεται και αν αξίζει??

Ευχαριστώ

Άργησες λίγους μήνες.

Αν αγοράσεις τώρα κάτι (σε πολύ υψηλή τιμή λόγω των συνθηκών) είναι πολύ επίφοβο να μη βγάλεις τα λεφτά σου ποτέ.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...