Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Bruno44 είπε

Δεν ξέρω ρε φίλε μου ποιον να πιστέψω. Τεχνικά οκ το δέχομαι ακόμα είμαστε bullish ως τα 45 τουλάχιστον. Αλλά είναι για μένα μεγάλη κουβέντα γίνονται αναλύσεις επί αναλύσεων συγκρίνουμε με 3 και με 5 χρόνια πριν σε μια αγορά με τρομερό manipulation... 

Πάντως ίσως είμαστε 2 βήματα πριν το τέλος του κύκλου. Υποθετικά πάμε για ATH σε Eth μετά σε altseason και έπεται bear 🐻  ...Βέβαια αυτά τα τοσο προφανή πλέον κάποιον λακο έχουν πάντα! Ίδωμεν 

Και το shitcoin της καρδιας μας που θα παει δεκα ντολλαρια ξεχασες να αναφερεις και θα σου χτυπησουν την πορτα οι ada warriors 😂
 

Περα απο την πλακα το eth ειναι σχεδον σαν να μην το ακουμπησε αυτο το crash. Πριν λιγους μηνες, σε τετοια crashes θα εφτανε τα 3000, τωρα δεν επεσε κατω απο 4000 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή δεν το έχω καθόλου με το trading, μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου εξηγήσει όσο πιο απλά γίνεται τι είναι το margin trading?

Μου προσφέρουν ενα "risk free" έως 1000$ trade στο mult hodl και εάν επαληθευτεί κρατάω τα κέρδη ενώ σε αντίθετη περίπτωση επιστρέφουν τα αρχικά 1000$.
Υπάρχει κάποια στρατηγική για safe trade πχ. x1 ή ακόμα και x20 αφού ουσιαστικά δεν θα ρισκάρω τίποτα;
Χρεώνουν μήπως υπέρογκα fees;
Που είναι η φάκα; Thnx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, grinder_ είπε

Επειδή δεν το έχω καθόλου με το trading, μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου εξηγήσει όσο πιο απλά γίνεται τι είναι το margin trading?

Μου προσφέρουν ενα "risk free" έως 1000$ trade στο mult hodl και εάν επαληθευτεί κρατάω τα κέρδη ενώ σε αντίθετη περίπτωση επιστρέφουν τα αρχικά 1000$.
Υπάρχει κάποια στρατηγική για safe trade πχ. x1 ή ακόμα και x20 αφού ουσιαστικά δεν θα ρισκάρω τίποτα;
Χρεώνουν μήπως υπέρογκα fees;
Που είναι η φάκα; Thnx.

Θέλουν να σε γλυκάνουν για να στα φάνε μετά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mcstefan7 είπε

Θέλουν να σε γλυκάνουν για να στα φάνε μετά. 

Βρε το καταλαβαινω αυτο αλλα δεν προκειται να κανω gamble εξου και δεν ακουμπαω day trading.

Γι αυτο ρωτησα οσους ασχολουνται  να μου πουν απλα ποιος ειναι ο πιο "safe" τροπος να παιχτει αυτο το bet. Η απορια μου εαν η χασουρα θα ειναι μονο το ποσο που θα διαθεσω; Αρα ειναι καλυτερα να παω σε οσο μεγαλυτερο margin γινεται αφου θα επιστραφει το ποσο; Μηπως υπαρχουν fees τα οποια υπολογιζονται αργοτερα και δεν επιστρεφονται; Γενικα οποιος γνωριζει και εχει καμια ιδεα/συμβουλη τι θα εκανε σε ενα risk free σεναριο ας την ριξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτό που κυκλοφορεί ότι έχουν μεταφερθεί μεγάλα ποσά btc σε ανταλλακτήρια τις τελευταίες ημέρες ισχύει? Γιατί δεν μπόρεσα να το διασταυρώσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, zananiro είπε

Παιδιά αυτό που κυκλοφορεί ότι έχουν μεταφερθεί μεγάλα ποσά btc σε ανταλλακτήρια τις τελευταίες ημέρες ισχύει? Γιατί δεν μπόρεσα να το διασταυρώσω. 

2.35mil είναι μέσα , δεν εχει καμία σημαντική διαφορά 

 

btc.jpg

Επεξ/σία από laserjesus
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, zananiro είπε

Παιδιά αυτό που κυκλοφορεί ότι έχουν μεταφερθεί μεγάλα ποσά btc σε ανταλλακτήρια τις τελευταίες ημέρες ισχύει? Γιατί δεν μπόρεσα να το διασταυρώσω. 

Κανε λογαριασμό στην cryptoquant και πλήρωσε τη συνδρομή. Θα μπορείς να τα βλέπεις σχεδόν live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/12/2021 στις 11:21 ΜΜ, Bruno44 είπε

Δεν ξέρω ρε φίλε μου ποιον να πιστέψω. Τεχνικά οκ το δέχομαι ακόμα είμαστε bullish ως τα 45 τουλάχιστον. Αλλά είναι για μένα μεγάλη κουβέντα γίνονται αναλύσεις επί αναλύσεων συγκρίνουμε με 3 και με 5 χρόνια πριν σε μια αγορά με τρομερό manipulation... 

Πάντως ίσως είμαστε 2 βήματα πριν το τέλος του κύκλου. Υποθετικά πάμε για ATH σε Eth μετά σε altseason και έπεται bear 🐻  ...Βέβαια αυτά τα τοσο προφανή πλέον κάποιον λακο έχουν πάντα! Ίδωμεν 

IMG_20211205_191525.jpg.f2538b01b1e0139290d506fc14c37778.jpg

IMG_20211205_191447.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, grinder_ είπε

Σαν τις γυναίκες που "διαβάζουν" το φλυτζάνι του καφέ δηλαδή...😆
Patterns μπορείς να βρείς παντού, φαντασία να υπάρχει.

Δεν είναι έτσι, υπάρχει βιβλιογραφία για την αναγνώριση των patterns και τη διαχείριση ρίσκου στο trading. Μετά χρειάζεται εκπαίδευση και εμπειρία. Ο επαγγελματίας trader στο τέλος του χρόνου έχει βγάλει καλό εισόδημα μόνο από τα patterns.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Δεν είναι έτσι, υπάρχει βιβλιογραφία για την αναγνώριση των patterns και τη διαχείριση ρίσκου στο trading. Μετά χρειάζεται εκπαίδευση και εμπειρία. Ο επαγγελματίας trader στο τέλος του χρόνου έχει βγάλει καλό εισόδημα μόνο από τα patterns.

Βιβλιογραφία υπάρχει και για την αστρολογία. Μεγαλύτερη μάλιστα και παλαιότερη. Τι μας λέει αυτό;
Θέλω να πω υπάρχει, κάποια χρησιμότητα στην αναγνώριση patterns από το οποίο μπορείς να αντλήσεις κάποιο δεδομένο; Όχι φέτος συνέβη 7/10, πέρυσι 5/10 και του χρόνου ο θεός ξέρει.

Όλη η θεωρία της τεχνικής ανάλυσης είναι άπλετη μπουρδολογία.
Δεν είναι καν κλασσικός τζόγος που εκεί τουλάχιστον μπορείς να χρησιμοποιήσεις στατιστική για να υπολογίσεις το όποιο value. Οι πετυχημένοι traders, που σίγουρα υπάρχουν, ήταν απλά τυχεροί και θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι αποτυχημένοι. Είτε έβγαλαν τρελό χρήμα γιατί είχαν εσωτερικές πληροφορίες και they broke the game.

Τεσπα ίσως είμαι πολύ μικρός για να αντιληφθώ εγώ την ικανότητα και την στοιχειοθετημένη μελέτη που ρίχνουν οι επαγγελματίες traders...
Εάν γνωρίζεις μπορείς εσύ να δώσεις κάποια συμβουλή σε αυτό που ρώτησα παραπάνω για το margin trading;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, grinder_ είπε

Βιβλιογραφία υπάρχει και για την αστρολογία. Μεγαλύτερη μάλιστα και παλαιότερη. Τι μας λέει αυτό;
Θέλω να πω υπάρχει, κάποια χρησιμότητα στην αναγνώριση patterns από το οποίο μπορείς να αντλήσεις κάποιο δεδομένο; Όχι φέτος συνέβη 7/10, πέρυσι 5/10 και του χρόνου ο θεός ξέρει.

Όλη η θεωρία της τεχνικής ανάλυσης είναι άπλετη μπουρδολογία.
Δεν είναι καν κλασσικός τζόγος που εκεί τουλάχιστον μπορείς να χρησιμοποιήσεις στατιστική για να υπολογίσεις το όποιο value. Οι πετυχημένοι traders, που σίγουρα υπάρχουν, ήταν απλά τυχεροί και θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι αποτυχημένοι. Είτε έβγαλαν τρελό χρήμα γιατί είχαν εσωτερικές πληροφορίες και they broke the game.

Τεσπα ίσως είμαι πολύ μικρός για να αντιληφθώ εγώ την ικανότητα και την στοιχειοθετημένη μελέτη που ρίχνουν οι επαγγελματίες traders...
Εάν γνωρίζεις μπορείς εσύ να δώσεις κάποια συμβουλή σε αυτό που ρώτησα παραπάνω για το margin trading;

Εξίσωσες την ψευδοεπιστήμη της αστρολογίας με την τεχνική ανάλυση στη χρηματοοικονομική αγορά που είναι μια πραγματική επιστήμη και από την άλλη ζητάς βοήθεια για το margin trading; :ph34r:

Επεξ/σία από NiKoSmile
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Εξίσωσες την ψευδοεπιστήμη της αστρολογίας με την τεχνική ανάλυση στη χρηματοοικονομική αγορά που είναι μια πραγματική επιστήμη και από την άλλη ζητάς βοήθεια για το margin trading; :ph34r:

Διάβασε τις πρώτες 2-3 παραγράφους κι αν σου κάνει για επιστήμη, πάω πάσο.

https://el.wikipedia.org/wiki/Τεχνική_Ανάλυση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...