Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Silverage είπε

Το θέμα είναι πότε να πουλήσουμε για να ξανααγοράσουμε φθηνότερα; Γιατί σίγουρα κάποια στιγμή θα κάνει κάνα μπαπ και θα πέσει 3-4000 απότομα.

Αν τα έχεις σε ανταλακτηριο βάλε ένα stop loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τo Bitsamp ανακοίνωσε ότι αφαιρεί την δυνατότητα trading της xrp για τους αμερικανούς. Νομίζω ολα τα ανταλλακτήρια θα το κάνουν αυτό μπορεί μερικά να το αφαιρέσουν και τελείως.

Coinbase, kraken θα είναι και αυτά σίγουρα μέσα στα επόμενα

https://www.coindesk.com/bitstamp-to-halt-xrp-trading-deposits-in-us-due-to-sec-lawsuit

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Τo Bitsamp ανακοίνωσε ότι αφαιρεί την δυνατότητα trading της xrp για τους αμερικανούς. Νομίζω ολα τα ανταλλακτήρια θα το κάνουν αυτό μπορεί μερικά να το αφαιρέσουν και τελείως.

Coinbase, kraken θα είναι και αυτά σίγουρα μέσα στα επόμενα

https://www.coindesk.com/bitstamp-to-halt-xrp-trading-deposits-in-us-due-to-sec-lawsuit

Και όσο θα το αφαιρούν τόσο θα πέφτει η τιμή του. Για άλλους καταστροφή (αν έχουν ακόμα xrp) για άλλους ευκαιρία. Υψηλό το ρίσκο βέβαια αλλά... 

 

Κρίμα γιατί από το xrp έχω βγάλει το μεγαλύτερο κέρδος μου. Στις καλές του εποχές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Και όσο θα το αφαιρούν τόσο θα πέφτει η τιμή του. Για άλλους καταστροφή (αν έχουν ακόμα xrp) για άλλους ευκαιρία. Υψηλό το ρίσκο βέβαια αλλά... 

 

Κρίμα γιατί από το xrp έχω βγάλει το μεγαλύτερο κέρδος μου. Στις καλές του εποχές.

πάντως τις τελευταίες μέρες γίνονται inside trading μαζί του. Δλδ δεν είναι τυχαία η χθεσινή του άνοδος με την είδηση και επακόλουθει πτώση ξανά της τιμής του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chek2fire είπε

πάντως τις τελευταίες μέρες γίνονται inside trading μαζί του. Δλδ δεν είναι τυχαία η χθεσινή του άνοδος με την είδηση και επακόλουθει πτώση ξανά της τιμής του. 

Γενικώς δεν είναι λογικό να υπάρχει όλο αυτό, να σταματάνε τις συναλλαγές το ένα ανταλακτηριο μετά το άλλο και κάποιος να επενδύει πολλα χρήματα σε αυτό. Ειδικά όταν ακόμη φαίνεται να ειμαστε στην αρχή. 

 

Προσωπικά χαίρομαι που πρόλαβα και αλλαξα ότι ποσό είχα σε xrp λίγο μετά απο εκείνο το Snapshot για το flare. 

 

Αν πέσει αρκετά.... Τότε θα το ξανασκεφτώ να βάλω ένα ποσό.

 

 

Σε άλλα νέα.... 25600$ και ανεβαινουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fingolfingr είπε

Γενικώς δεν είναι λογικό να υπάρχει όλο αυτό, να σταματάνε τις συναλλαγές το ένα ανταλακτηριο μετά το άλλο και κάποιος να επενδύει πολλα χρήματα σε αυτό. Ειδικά όταν ακόμη φαίνεται να ειμαστε στην αρχή. 

Προσωπικά χαίρομαι που πρόλαβα και αλλαξα ότι ποσό είχα σε xrp λίγο μετά απο εκείνο το Snapshot για το flare. 

Αν πέσει αρκετά.... Τότε θα το ξανασκεφτώ να βάλω ένα ποσό.

Και εγώ πάλι καλά πούλησα όλα τα XRP και τα Stellar Lumens μου.

Αν δεν φοβάσε μπορείς να το κάνεις short sell με ένα "λογικό" leverage. (Μέχρι 5% όχι παραπάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Και εγώ πάλι καλά πούλησα όλα τα XRP και τα Stellar Lumens μου.

Αν δεν φοβάσε μπορείς να το κάνεις short sell με ένα "λογικό" leverage. (Μέχρι 5% όχι παραπάνω)

Η αλήθεια είναι ότι όταν πριν λίγες μέρες πλησίαζε τα 0.20 το σκεφτόμουν σοβαρά. Αλλά.... Είπα ότι θα πάει παρακάτω. Προς το παρόν είπα να κάτσω στα αυγά μου μιας και το bitcoin τα πάει καλά.  Αν πέσει κάτω από τα 0.00001 η σχέση xrp/bitcoin... Θα το σκεφτώ σοβαρά τότε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ τα έδωσα με χασούρα πριν 2 χρόνια όταν έβλεπα ότι δεν πήγαινε με τίποτα πάνω απο 0,25$ το ένα. Είχα μεγάλη χασούρα γιατί είχα αγοράσει κάποια όταν είχε 2$ περίπου και αρκετά στα 1$. Έπρεπε να είχα αγοράσει κανένα bitcoin τότε που ήταν στα 3000. Είναι η δεύτερη φορά που την πατάω όπως τότε που είχε 400 και το πούλησα.

 

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Silverage είπε

Εγώ τα έδωσα με χασούρα πριν 2 χρόνια όταν έβλεπα ότι δεν πήγαινε με τίποτα πάνω απο 0,25$ το ένα. Είχα μεγάλη χασούρα γιατί είχα αγοράσει κάποια όταν είχε 2$ περίπου και αρκετά στα 1$.

 

Εγώ από την άλλη ακριβώς το αντίθετο. Είχα αγοράσει γύρω στα 0.3 και πούλησα γύρω στα 2. Πολύ μικρότερα ποσά βέβαια τότε. Πιο αθώες εποχές 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ κρατάω τα XRP δεν θα δώσω τίποτα.. Ας μεινουν στο ράφι.. Το πολύ πολύ να γίνει κάνα vintage rare νομισμα που θα πωλειται πανακριβα στο μελλον οσοι λιγοι τα εχουν... :P

Να πάνε να @@θουν οι Αμερικανοί που θα κανονίζουν όλη την αγορά του κόσμου.. κλείνουν αυτοί; Ανοίγουμε εμείς Ευρώπη περισσότερο.. Και άσε τους Αμερικανούς να αγοράζουν από Ευρώπη μετά..

Επεξ/σία από Tablet
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tablet είπε

Εγώ κρατάω τα XRP δεν θα δώσω τίποτα.. Ας μεινουν στο ράφι.. Το πολύ πολύ να γίνει κάνα vintage rare νομισμα που θα πωλειται πανακριβα στο μελλον οσοι λιγοι τα εχουν... :P

Να πάνε να @@θουν οι Αμερικανοί που θα κανονίζουν όλη την αγορά του κόσμου.. κλείνουν αυτοί; Ανοίγουμε εμείς Ευρώπη περισσότερο.. Και άσε τους Αμερικανούς να αγοράζουν από Ευρώπη μετά..

Οι Αμερικάνοι φταινε; Το xrp ήταν φτιαγμένο για να βγαλουν λεφτά. Οχι οι επενδυτές ομως...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, malmsteen1984 είπε

Οι Αμερικάνοι φταινε; Το xrp ήταν φτιαγμένο για να βγαλουν λεφτά. Οχι οι επενδυτές ομως...

Ναι ok... Διαβασε τι εχει πει ο πρωην προεδρος του CFTC και βγαλε τα συμπερασματα σου

https://www.iflr.com/article/b1m2pm9g4n65mk/cryptocurrencies-and-us-securities-laws-beyond-bitcoin-and-ether

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thomasG4 είπε

Ναι ok... Διαβασε τι εχει πει ο πρωην προεδρος του CFTC και βγαλε τα συμπερασματα σου

https://www.iflr.com/article/b1m2pm9g4n65mk/cryptocurrencies-and-us-securities-laws-beyond-bitcoin-and-ether

Εγω τα εβγαλα. Εσυ επιμένεις να υποστηριζεις ενα token το οποιο ειναι φουσκα. Εκδωσε ενα σκασμο xrp και τα πουλαει για να καλύπτει τα έξοδα της Ripple. Πιο Centralised πεθαινεις. 

Κι'εγω ειχα μεχρι που τα εδωσα μετα το airdrop...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, malmsteen1984 είπε

Εγω τα εβγαλα. Εσυ επιμένεις να υποστηριζεις ενα token το οποιο ειναι φουσκα. Εκδωσε ενα σκασμο xrp και τα πουλαει για να καλύπτει τα έξοδα της Ripple. Πιο Centralised πεθαινεις. 

Κι'εγω ειχα μεχρι που τα εδωσα μετα το airdrop...

Φαίνεται ότι έχεις μελετήσει αρκετά το use case και το οικοσύστημα που έχει χτιστεί γύρω απο το XRP, οπότε δεν θα συνεχίσω γιατί είμαι σίγουρος ότι θα χάσω το debate...

Άλλωστε τα έχουμε πει. Οι BTC maxis (αυτοί που κάνουν προπαγάνδα) είναι οι ιερές αγελάδες του χώρου και αυτοί και μόνο αυτοί μπορούν να κατηγοριοποιήσουν το τι είναι centralized και τι όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...