Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια και πλέον το Bitcoin αγγίζει τα 30.000 δολάρια θέλω να γράψω κάτι.

H μεγάλη διαφορά στην ισοτιμία του Bitcoin έναντι των άλλων ψηφιακών νομισμάτων είναι ότι ιστορικά έχει πιάσει όλα τα προηγούμενα All time high που έχει καταγράψει.

Eχει καταρρεύσει χειρότερα και από 90% στην αξία του αρκετές φορές αλλά σε αντίθεση με τα altcoin που δεν έχουν ανακάμψει ποτέ το Bitcoin πάντα ανακάμπτει και σπάει το ATH και δημιουργεί νεο ρεκόρ.

Για παράδειγμα το Εthereum βρίσκεται ακόμα μακριά από το ΑΤΗ του 2017.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλη χρονια να εχουμε παιδιά με υγεια και κερδη. Εγω τα πουλησα ολα. Περιμένω διορθωση. Ελπίζω να μη βιαστηκα και χασω περαιτερω ανοδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, malmsteen1984 είπε

Καλη χρονια να εχουμε παιδιά με υγεια και κερδη. Εγω τα πουλησα ολα. Περιμένω διορθωση. Ελπίζω να μη βιαστηκα και χασω περαιτερω ανοδο

Καλή χρονιά.

Ανάλογα με το πόσο που έχεις και πόσο θες να ασχοληθείς βέβαια αλλά... Για εμένα καλύτερα κάποιος να βάζει εντολές stop loss που αν ανέβει η τιμή να τις προσαρμόζει κατάλληλα. Γνώμη μου βέβαια... Μπορεί να κάνω και λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, malmsteen1984 είπε

Καλη χρονια να εχουμε παιδιά με υγεια και κερδη. Εγω τα πουλησα ολα. Περιμένω διορθωση. Ελπίζω να μη βιαστηκα και χασω περαιτερω ανοδο

καλα εκανες και μη μετανιωσεις για τιποτα

καλη χρονια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, malmsteen1984 είπε

Καλη χρονια να εχουμε παιδιά με υγεια και κερδη. Εγω τα πουλησα ολα. Περιμένω διορθωση. Ελπίζω να μη βιαστηκα και χασω περαιτερω ανοδο

Να βάζετε ένα target για όσους θέλουν να κάνουν trade με κέρδος. 

δλδ αν έφτασες αυτό το target σου καλά έκανες και πούλησες. Η απληστία στον χώρο πληρώνετε πάντα με μεγάλη χασούρα.

Από την άλλη υπάρχουν και οι hodler που στο Bitcoin το έχουν καθαρά ως αποθεματικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεπτικο μου ηταν οτι έκανε απιστευτη ανοδο, πρεπει να διορθωσει και θα ξαναπάρω πιο χαμηλα. Αναμενω να πεσει αλλιως θα αναγκαστω να πάρω πιο ψηλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση σχετικά με το doge. Βλέπω ότι έχει μεγάλες αλλαγές στην τιμή του. Προς τα πάνω αλλά και προς τα κατω. Βλέπω βέβαια στο kraken ότι η τιμή του δεν αλλαζει σε δευτερόλεπτα όπως στα άλλα αλλά πολύ πιο αργα. Και πολλές παραγγελίες απλά περιμένουν για να εκτελεστουν.

Θυμάμαι παλαιοτερα ότι το χρησιμοποιούσαμε λόγω των χαμηλών fees. Αν θυμάμαι καλά βέβαια.

Τώρα τι ισχύει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, malmsteen1984 είπε

Καλη χρονια να εχουμε παιδιά με υγεια και κερδη. Εγω τα πουλησα ολα. Περιμένω διορθωση. Ελπίζω να μη βιαστηκα και χασω περαιτερω ανοδο

Ειναι πολύ πιθανό το btc να συνεχίσει ανοδικά, χωρίς σοβαρές διορθώσεις , μεχρι το επίπεδο των $55Κ. Πιό σωστα κατ'εμέ αν στο σημερινο επίπεδο των ~30Κ βγάζω με καλό κερδος το μισό μου κεφάλααιο, για να ξαναμπώ σε ενδεχόμενη πτώση, αλλα παραμένω με το υπόλοιπο μισό μεσα στην αγορά αφου η προοπτική ειναι μεσα στο '21 να συνεχίσει άνοδος ασταμάτητη. Δηλ παραμένω δυνητικά κερδοφόρος και στα δύο ενδεχόμενα.

Καλή χρονιά σε όλους με πολλά κέρδη και με alt season επίσης (περιμένω)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 minutes ago, koniskon said:

Ειναι πολύ πιθανό το btc να συνεχίσει ανοδικά, χωρίς σοβαρές διορθώσεις , μεχρι το επίπεδο των $55Κ. Πιό σωστα κατ'εμέ αν στο σημερινο επίπεδο των ~30Κ βγάζω με καλό κερδος το μισό μου κεφάλααιο, για να ξαναμπώ σε ενδεχόμενη πτώση, αλλα παραμένω με το υπόλοιπο μισό μεσα στην αγορά αφου η προοπτική ειναι μεσα στο '21 να συνεχίσει άνοδος ασταμάτητη. Δηλ παραμένω δυνητικά κερδοφόρος και στα δύο ενδεχόμενα.

Καλή χρονιά σε όλους με πολλά κέρδη και με alt season επίσης (περιμένω)

Κι εγώ δεν περιμένω σοβαρή διόρθωση σύντομα. Ολα δείχνουν πως μεγάλα κεφάλαια ψάχνονται για είσοδο στο BTC (και λιγότερο στο ETH) και παρά την άνοδο των 12Κ $ τον τελευταίο μήνα, φαίνεται πως υπάρχουν τεράστια περιθώρια ανόδου.

Αν συνυπολογίσουμε:

1) αυξανόμενο ενδιαφέρον από μεγάλους επενδυτές

2) συνεχής αγορά υπερβολικών ποσοτήτων BTC από μεγάλα funds και παραδοσιακές εταιρίες διαχείρισης κεφαλαίων - σε διάφορα επίπεδα ρίσκου - ποσότητες μεγαλύτερες κατά πολύ από την καθημερινή παραγωγή BTC

3) πως όλο αυτό προκαλεί έλλειψη στη ρευστότητα της αγοράς BTC - άρα ενισχύει και το Scarcity narrative

τότε θεωρώ απολύτως εφικτά τα 100Κ μέσα στο 2021, αν όχι εξαιρετικά συντηρητικά ως εκτίμηση. 

Με την προϋπόθεση πως δεν έχουμε κάποιο καταστροφικό event μέσα στην επόμενη 5ετία, το 1Μ είναι αναπόφευκτο σε αυτό το βάθος χρόνου.

Επεξ/σία από DrFreeman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 χιλιάρικα το Bitcoin και χωρίς retailer αυτή την φορά  μόνο ωθούμενο από τα μεγάλα πορτοφόλια. Eντάξει δεν υπάρχει αυτή η άνοδος.

 

Screenshot_20210102_155601.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

---------------

 

Αρχιζει η σφαγη και στα privacy coins. Exchanges τα αφαιρουν λογω των νεων regulations καθως δεν μπορει να αποδειχθει που καταληγουν οι μεταφορες. Πρωτο το bittrex ανακοινωσε οτι αφαιρει monero, zcash και dash σε λιγες μερες.

Αναρωτιεμαι αν εν μερει το σημερινο ραλυ του btc οφειλεται και σε αυτο καθως τα 3 παραπανω coins εχουν πιασει νεο πατο πολυ αποτομα.

Το καλο βεβαια ειναι οτι τα DEXs θα συνεχισουν να υποστηριζουν οσα εχουν privacy coins εχουν διεπαφη με το ethereum μεσω καποιου wrapped token, η με οποιον αλλο τροπο χρησιμοποιουν.

Επεξ/σία από Bspus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bspus είπε

Αρχιζει η σφαγη και στα privacy coins. Exchanges τα αφαιρουν λογω των νεων regulations καθως δεν μπορει να αποδειχθει που καταληγουν οι μεταφορες. Πρωτο το bittrex ανακοινωσε οτι αφαιρει monero, zcash και dash σε λιγες μερες.

Ξέρεις αν περιλαμβάνονται τα ZXR XTZ EOS OMG XLM?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bspus είπε

---------------

 

Αρχιζει η σφαγη και στα privacy coins. Exchanges τα αφαιρουν λογω των νεων regulations καθως δεν μπορει να αποδειχθει που καταληγουν οι μεταφορες. Πρωτο το bittrex ανακοινωσε οτι αφαιρει monero, zcash και dash σε λιγες μερες.

Αναρωτιεμαι αν εν μερει το σημερινο ραλυ του btc οφειλεται και σε αυτο καθως τα 3 παραπανω coins εχουν πιασει νεο πατο πολυ αποτομα.

Το καλο βεβαια ειναι οτι τα DEXs θα συνεχισουν να υποστηριζουν οσα εχουν privacy coins εχουν διεπαφη με το ethereum μεσω καποιου wrapped token, η με οποιον αλλο τροπο χρησιμοποιουν.

έχει αρχίσει και γίνετε μεγάλη μετακίνηση αξίας από τα altcon στο bitcoin 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Doubt είπε

Ξέρεις αν περιλαμβάνονται τα ZXR XTZ EOS OMG XLM?

To ZXR ουτε που το ξερω. Τα αλλα δεν ειναι privacy coins. Τωρα αν καποια απο αυτα εχουν αλλα μπλεξιματα στο μελλον αν θεωρηθουν securities ειναι αλλη υποθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Bspus είπε

To ZXR ουτε που το ξερω. Τα αλλα δεν ειναι privacy coins. Τωρα αν καποια απο αυτα εχουν αλλα μπλεξιματα στο μελλον αν θεωρηθουν securities ειναι αλλη υποθεση

Λάθος δικό μου, ZRX

 

26-14-e1590015610478.jpg

 

Spoiler

maxresdefault.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...