Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 6/1/2021 στις 2:25 ΜΜ, fingolfingr είπε

Ξέρουμε τι παίζει με το stellar και ανεβαίνει τόσο απότομα? 

 

Αγόρασα χθες λιγα και σήμερα πήγα all in με xlm/btc στα 0.00000615. Τώρα είναι περίπου 0.00001 όπου και πούλησα πριν λίγο ενισχύοντας αρκετά την θέση μου σε bitcoin.

 

Τώρα ας κάνει ότι θέλει αλλα.... γιατί ανέβηκε έτσι? 

 

Edit: αρχικά είχα βάλει στόχο τα 0.000011 αλλά είπα να μην το παρακανω. Τα ξεπέρασε πριν λίγο 😛. Δεν πειράζει

Xωρις να ξερετε τι ειναι , βαζετε τα λεφτα σας? αχ... 

Στις 6/1/2021 στις 4:06 ΜΜ, ribo7 είπε

Μία από τα ίδια και το Cardano χθες νομίζω. Και νόμιζα είχε πεθάνει μέχρι πρότινος


πεθαμενο το πιο ενεργο νομισμα?! χαχαχα

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, argosixna είπε

Xωρις να ξερετε τι ειναι , βαζετε τα λεφτα σας? αχ... 

Προσωπικά δεν έχω πει ποτέ ότι τα έχω για hodl. Κάνω trades με ότι δω ότι έχει προοπτικές να με βοηθήσει να ενισχύσω τα bitcoin μου. Προοπτικές δλδ να μου δώσουν μεγαλύτερη κερδοφορία από αυτη του bitcoin. Δεν κάνω με σοβαρά πόσα με άσχετα coins.

Είναι ένα ρίσκο που προσωπικά το δέχομαι. Άλλες φορές βγαίνει σε καλό. Άλλες καθόλου. Κανείς δεν κερδίζει πάντα. 

 

Επειδή όμως εδώ είναι forum και είμαστε εδώ για να μοιράζουμε γνώση, μπορείς να μας πεις τι είναι?

 

Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Προσωπικά δεν έχω πει ποτέ ότι τα έχω για hodl. Κάνω trades με ότι δω ότι έχει προοπτικές να με βοηθήσει να ενισχύσω τα bitcoin μου. Προοπτικές δλδ να μου δώσουν μεγαλύτερη κερδοφορία από αυτη του bitcoin. Δεν κάνω με σοβαρά πόσα με άσχετα coins.

Είναι ένα ρίσκο που προσωπικά το δέχομαι. Άλλες φορές βγαίνει σε καλό. Άλλες καθόλου. Κανείς δεν κερδίζει πάντα. 

 

Επειδή όμως εδώ είναι forum και είμαστε εδώ για να μοιράζουμε γνώση, μπορείς να μας πεις τι είναι?

 

Ευχαριστώ

Μπορεις να ανεβασειις το ποσοστο επιτυχιιας σου , αν κατσεις να ψαξεις 2-3 πραγματα για το καθε νομισμα που θελεις να κανεις trade.

Σε σημαντικες ανακοινωσεις και ημερομηνιες τα νομισματα θα παμπαρουν. Πχ μια συνεργασια που ειχε προσφατα το xlm με την ουκρανια και εδωσε το κατοσταρι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, argosixna είπε

Μπορεις να ανεβασειις το ποσοστο επιτυχιιας σου , αν κατσεις να ψαξεις 2-3 πραγματα για το καθε νομισμα που θελεις να κανεις trade.

Σε σημαντικες ανακοινωσεις και ημερομηνιες τα νομισματα θα παμπαρουν. Πχ μια συνεργασια που ειχε προσφατα το xlm με την ουκρανια και εδωσε το κατοσταρι.

 

Ότι ανεβαίνουν σε σημαντικές ανακοινώσεις το γνωρίζω. Το ίδιο ισχύει και για να κατέβουν (πχ xrp).

Όταν λοιπόν έγινε όλο αυτό, έψαξα (ίσως με λάθος τρόπο) αλλά το συγκεκριμένο δεν το είδα.

Εφόσον όμως το topic ονομάζεται "νέα" για cryptos, ίσως θα μπορούσε κάποιος απλα να απαντήσει σχετικά. Χωρίς κριτική. Απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fingolfingr είπε

Ότι ανεβαίνουν σε σημαντικές ανακοινώσεις το γνωρίζω. Το ίδιο ισχύει και για να κατέβουν (πχ xrp).

Όταν λοιπόν έγινε όλο αυτό, έψαξα (ίσως με λάθος τρόπο) αλλά το συγκεκριμένο δεν το είδα.

Εφόσον όμως το topic ονομάζεται "νέα" για cryptos, ίσως θα μπορούσε κάποιος απλα να απαντήσει σχετικά. Χωρίς κριτική. Απλά.

We are at the same team , chill :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με αυτά που αναφέρθηκαν σε προηγούμενες σελίδες.

Αναφορά σε κείμενο

Real Life Example of Pump-and-Dump

A study conducted in 2018 examined the prevalence of pump and dump schemes in the cryptocurrency market, an area that is predominantly unregulated. Researchers identified more than 3,700 different pump messages and signals advertised on two popular cryptocurrency messaging boards between January and July 2018, urging investors to buy specific coins.

https://www.investopedia.com/terms/p/pumpanddump.asp

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3303365

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, γενικά αντιμετωπίζετε πρόβλημα χρησιμοποιώντας κάρτες για deposit (είτε debit είτε credit); Προσπαθώ με Bitstamp και με Kraken. Μετά από δύο επιτυχημένες αγορές με χαμηλά ποσά (100 ευρώ) δοκίμασα κάτι μεγαλύτερο και έκτοτε δεν ολοκληρώνεται ποτέ η συναλλαγή. Από την τράπεζα μου είπαν ότι την πρώτη φορά που δοκίμασα πιο μεγάλο ποσό ενεργοποιήθηκε κάποια δικλείδα (την οποία επαναφέραμε) αλλά τις επόμενες δεν έβλεπαν κάτι περίεργο. Νόμισα ότι για κάποιο λόγο αποτύγχανε το Bitstamp, αλλά και στο Kraken δεν κατάφερα κάτι, ακόμα και επιχειρώντας με μικρά ποσά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, konnak είπε

Παιδιά, γενικά αντιμετωπίζετε πρόβλημα χρησιμοποιώντας κάρτες για deposit (είτε debit είτε credit); Προσπαθώ με Bitstamp και με Kraken. Μετά από δύο επιτυχημένες αγορές με χαμηλά ποσά (100 ευρώ) δοκίμασα κάτι μεγαλύτερο και έκτοτε δεν ολοκληρώνεται ποτέ η συναλλαγή. Από την τράπεζα μου είπαν ότι την πρώτη φορά που δοκίμασα πιο μεγάλο ποσό ενεργοποιήθηκε κάποια δικλείδα (την οποία επαναφέραμε) αλλά τις επόμενες δεν έβλεπαν κάτι περίεργο. Νόμισα ότι για κάποιο λόγο αποτύγχανε το Bitstamp, αλλά και στο Kraken δεν κατάφερα κάτι, ακόμα και επιχειρώντας με μικρά ποσά. 

γιατί δεν χρησιμοποιείς sepa που είναι ποιο σίγουρο? 

Εντάξει δεν υπάρχει πλέον αυτό που συμβαίνει με το Bitcoin.

Οχι μόνο έσπασε και τα 40k αλλά πλέον κοιτάει τα 50

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανα SEPA για λόγους ταχύτητας, θα έπαιρνε μια μέρα επιπλέον. Βέβαια, πλέον το μετάνιωσα που δεν έκανα από την αρχή SEPA... Έκανα σήμερα το πρωί, φαντάζομαι Δευτέρα θα γίνει η μεταφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, konnak είπε

Δεν έκανα SEPA για λόγους ταχύτητας, θα έπαιρνε μια μέρα επιπλέον. Βέβαια, πλέον το μετάνιωσα που δεν έκανα από την αρχή SEPA... Έκανα σήμερα το πρωί, φαντάζομαι Δευτέρα θα γίνει η μεταφορά.

ναι σίγουρα Δευτέρα γιατί το έκανες και πρωί. Kανονικά αν ήμασταν σε κάποιο μεγάλο ευρωπαικό κράτος η πρωινές μεταφορές μέσω sepa εμφανίζονται την ίδια μέρα στην τράπεζα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, konnak είπε

Δεν έκανα SEPA για λόγους ταχύτητας, θα έπαιρνε μια μέρα επιπλέον. Βέβαια, πλέον το μετάνιωσα που δεν έκανα από την αρχή SEPA... Έκανα σήμερα το πρωί, φαντάζομαι Δευτέρα θα γίνει η μεταφορά.

Αν βάλεις επιλογή express με λίγο παραπάνω κόστος μπορεί να εμφανιστεί την ίδια μέρα. Στην Πειραιώς είναι γύρω στα 2.5€ νομίζω. Αρκεί να γίνει μέχρι τις 3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το να βάλεις λεφτά στη revolut μέσω πιστωτικής και μετά έμβασμα από revolut στην πλατφόρμα είναι το πιο γρήγορο και είναι και τσάμπα. Στην binance που εμφανίστηκαν σε 5 λεπτά χωρίς υπερβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...