Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 11/1/2021 στις 10:53 ΜΜ, Orpheas1992 είπε

Μηπως το εκανες με printscreen;;
Με print page φαινεται τερμα πανω αριστερα η ημερομηνια.

Όντως το είχα κάνει με printscreen. Δοκίμασα να το κάνω save as PDF με την ημερομηνία να φαίνεται πάνω αριστερά, αλλά και πάλι το απέρριψαν. Μου είπαν ότι δεν δέχονται "account profile documents".

Στις 12/1/2021 στις 4:42 ΠΜ, chek2fire είπε

εγώ τους είχα δώσει κανονικά λογαριασμό τηλεφώνου οτε στα ελληνικά και το είχα δεχθεί

Είπα να δοκιμάσω την τύχη μου με ένα credit card statement από τράπεζα και παρόλο που ήταν στα ελληνικά το δέχθηκαν! 🥰

₿₿₿

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες προσπαθώντας να επιβεβαιώσω την ταυτότητά μου είτε με το kraken που έχω εκεί λογαριασμό κ τον είχα συνδέσει με έτερο λογαριασμό τραπέζης από το 2018, είτε με το atomic wallet όταν προσπάθησα να αγοράσω μια ποσότητα btc, έχω διαρκώς πρόβλημα με την ταυτοποίηση. Μου απορρίπτουν την ταυτότητα -είναι από τις παλιές- όσο και το δίπλωμα. Έχει κανείς αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα? Πως κατάφερε να το λύσει?

Μια κοστοβόρα σκέψη μου είναι να προχωρήσω στην έκδοση διαβατηρίου, αλλά το θεωρώ τραβηγμένο.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sosna είπε

Παίδες προσπαθώντας να επιβεβαιώσω την ταυτότητά μου είτε με το kraken που έχω εκεί λογαριασμό κ τον είχα συνδέσει με έτερο λογαριασμό τραπέζης από το 2018, είτε με το atomic wallet όταν προσπάθησα να αγοράσω μια ποσότητα btc, έχω διαρκώς πρόβλημα με την ταυτοποίηση. Μου απορρίπτουν την ταυτότητα -είναι από τις παλιές- όσο και το δίπλωμα. Έχει κανείς αντιμετωπίσει παρόμοιο θέμα? Πως κατάφερε να το λύσει?

Μια κοστοβόρα σκέψη μου είναι να προχωρήσω στην έκδοση διαβατηρίου, αλλά το θεωρώ τραβηγμένο.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ

γιαυτές τις διαδικασίες πάντα διαβατήριο. Με παλιά ταυτότητα δύσκολο να την δεχθούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε βγαλε νεα ταυτοτητα. Σχετικα ανεξοδη και ευκολη διαδικασια σε συγκριση με το διαβατηριο,

Ετσι και αλλιως αν ειναι 15ετιας εισαι υποχρεωμενος να την αλλαξεις. Δεν το ηξερα αυτο μεχρι προσφατα οπου την αλλαξα και εγω με αφορμη ληγμενο KYC στο bittrex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Απλά προσπαθούσα να αποφύγω την όλη διαδικασία της ταυτότητας γιατί πρέπει να ενημερωθούν εξαρχής όλα, αλλά μάλλον είναι αναπόφευκτο.

Αν πάντως κάποιος είναι πρόθυμος να μου πουλήσει btc αξίας 50αρικου άντε λίγο παραπάνω ας επικοινωνήσει μαζί μου με pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2021 στις 9:06 ΜΜ, zio10 είπε

Όντως google authenticator είχα και δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι χρειάζεται backup! Έστειλα μήνυμα στο kraken, πιστεύω να βγάλω άκρη. Ευτυχώς στο coinbase έχω 2fa με sms και μπαίνω κανονικά. Μου ζητάει επιβεβαίωση διεύθυνσης διεύθυνσης βέβαια αλλά οκ.

Να χρησιμοποιήσεις το authy. Κάνει πολύ καλύτερη δουλειά, έχει backup και μπορείς να το βάλεις στο κινητό και στο PC....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Avatar_GR είπε

Να χρησιμοποιήσεις το authy. Κάνει πολύ καλύτερη δουλειά, έχει backup και μπορείς να το βάλεις στο κινητό και στο PC....

Ευχαριστώ! Αν και τώρα που την πάτησα θα προσέχω πιο πολύ! 😀

Τώρα που θέλω να πέσει λίγο για να αγοράσω όλο εκεί γύρω στα 30 είναι γμτ! 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμπειρικά γιατί γενικά δεν μου αρέσει να δίνω συμβουλές για trading το Bitcoin δεν είναι σε bear market δλδ δεν είναι σε κατάσταση πτώσης

Η συμβουλή είναι ότι αγοράζει κάποιος όταν βρίσκεται σε bear market και πουλάει όταν είναι σε bull.

Το κακό είναι ότι η ψυχολογία λειτουργεί ανάστροφα δλδ θέλει κάποιος να αγοράσει όταν βρίσκεται σε άνοδο ενώ το αποφεύγει όταν βρίσκεται σε γενικό crash. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω ότι φτάνουμε σιγά σιγά στο τέλος της περιόδου χάριτος για το Bitcoin καθώς έχει γίνει πλέον mainstream. 

πιστεύω ότι θα ξεκινήσει από εδώ και πέρα μια βαριά ρύθμιση του ώστε να το φερούν τελείως στα mainstream χρηματιστηριακά με όλο τον έλεγχο που έχουν εκεί. Είναι θέμα βέβαια πως θα το κάνουν καθώς το Bitcoin από την φύση του δεν έχει κεντρικό έλεγχο και μπορείς εύκολα να τον αποφύγεις.

To σύνθημα πάντως έχει πέσει. Πριν μια βδομάδα από την Λαγκάρντ και χθές από την νέα υπουργό οικονομικών της Αμερικής που είναι και πρωην κεντρική τραπεζίτης. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chek2fire είπε

πιστεύω ότι φτάνουμε σιγά σιγά στο τέλος της περιόδου χάριτος για το Bitcoin καθώς έχει γίνει πλέον mainstream. 

πιστεύω ότι θα ξεκινήσει από εδώ και πέρα μια βαριά ρύθμιση του ώστε να το φερούν τελείως στα mainstream χρηματιστηριακά με όλο τον έλεγχο που έχουν εκεί. Είναι θέμα βέβαια πως θα το κάνουν καθώς το Bitcoin από την φύση του δεν έχει κεντρικό έλεγχο και μπορείς εύκολα να τον αποφύγεις.

To σύνθημα πάντως έχει πέσει. Πριν μια βδομάδα από την Λαγκάρντ και χθές από την νέα υπουργό οικονομικών της Αμερικής που είναι και πρωην κεντρική τραπεζίτης. 

Πολύ σωστή η επισήμανση και ιδιαίτερα καίριο το σημείο σήμερα στην εξέλιξη των crypto-finance, *που δεν πρόκειται να σταματήσει την επέλασή τους, καθώς το DeFi τώρα μας αποκαλύπτει την σπουδαιότητά του αλλάζοντας το τοπίο με την αχρήστευση των τραπεζικών ιδρυμάτων και συμμετοχών... Ερχονται βαθιές και απίστευτες αλλαγές και τα ψηφιακά ευρώ & δολαρια που ετοιμάζονται αποβλέπουν να διασώσουν οτι μπορούν απο την καταγίδα που δρομολόγησε ο Satoshi Nakamoto και πάει στον αυτόματο πιλότο! 

Πορεία μη αναστρέψιμη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, koniskon είπε

Πολύ σωστή η επισήμανση και ιδιαίτερα καίριο το σημείο σήμερα στην εξέλιξη των crypto-finance, *που δεν πρόκειται να σταματήσει την επέλασή τους, καθώς το DeFi τώρα μας αποκαλύπτει την σπουδαιότητά του αλλάζοντας το τοπίο με την αχρήστευση των τραπεζικών ιδρυμάτων και συμμετοχών... Ερχονται βαθιές και απίστευτες αλλαγές και τα ψηφιακά ευρώ & δολαρια που ετοιμάζονται αποβλέπουν να διασώσουν οτι μπορούν απο την καταγίδα που δρομολόγησε ο Satoshi Nakamoto και πάει στον αυτόματο πιλότο! 

Πορεία μη αναστρέψιμη :)

Αν όλα αυτά σημαίνουν πως θα γλιτώσει η ανθρωπότητα από τη θηλιά του χρέους, αμήν και πότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Αν όλα αυτά σημαίνουν πως θα γλιτώσει η ανθρωπότητα από τη θηλιά του χρέους, αμήν και πότε.

Μην εχεις τετοιες ελπιδες. για τη συντριπτικη πλειοψηφια των ανθρωπων δεν αλλαζει τιποτα.

Σε ατομικο επιπεδο ναι, θα εχεις καποια εργαλεια που πριν δεν υπηρχαν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...