Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, chek2fire είπε

έσπασε τα 47k αλλά τώρα κάνει φυσιολογικά διόρθωση στα 45k. 

Εδώ νομίζω ας θυμηθούμε τι είχε πει ο Satoshi το μακρινό 2010 το 2020 το Bitcoin η θα το ξέρουν όλοι η δεν θα  το ξέρει κανείς. 

Τελικά το πρώτο έγινε :P 

Που φτάσαμε ρε φίλε.... να λέμε διόρθωση τα 45κ!!!! lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, VCNG είπε

καλημερα παιδια,

Ποια ειναι η γνωμη σας για CARDANO μπορει να ανεβει αισθητα?

Και μια ακομα ερωτηση τι ωρα ελλαδος γινονται οι διορθωσεις και κλεινουν τα ποσοστα αυξησης η ζημιας αντιστοιχα

Ανέβηκε ήδη πολύ αισθητά, αλλά απ ότι έχω καταλάβει ειναι αρκετά ενεργό πρότζεκτ πάνω στα smart contracts και μπορεί να ανέβει κι άλλο. Μακάρι δηλαδή γιατί έχω κι εγω αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση γιατί θα τρελαθώ ( με την καλή την έννοια )

 

Έχω κάποια doge και η τιμή του είναι του είναι στα 173 satoshi. Έχω βάλει ένα limit sell στα 190 να υπάρχει. Και μπαινω τώρα και και βλέπω ότι έχει εκτελεστεί στις 12:00 (δίνοντας μου το αντίστοιχο κέρδος). Στο chart δεν βλέπω τέτοια άνοδο. Σκέφτηκα μήπως έγινε στιγμιαία αλλά.... Τόση διαφορά?

 

Δεν με χάλασε αλλά... Πώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Tablet είπε

Rule 1 ΔΕΝ πουλάμε τα Doge παιδια μονο παιρνουμε τωρα 😅

Δεν με εμποδίζει κάτι να αγοράσω περισσότερα από όσα είχα με την τωρινή τιμή.

Αλλά γιατί έγινε? Κάτι αντιστοιχο εγινε και χθες με τα ada αλλά η διαφορά ήταν μικρότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bwaaah είπε

rule 2 Ακολουθούμε αυστηρά το Rule 1.

 

μπλοκ σε όσους πουλάνε. :P

Εγώ πάντως ξαναγορασα με την τωρινή ισοτιμία κερδίζοντας μερικές χιλιάδες doge. Από.εδω και πέρα hodl. Και ότι γίνει

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/2/2021 στις 6:59 ΜΜ, Silverage είπε

Δεν περιμένω να πέσει κάτω απο 30.000. Στις 38-40.000 θα ξαναγοράσω. Έτσι για να βγάλω κάνα ψιλο, δεν έχω μεγάλα ποσά έτσι και αλλιώς.

 

20 ώρες πριν, Silverage είπε

Ε, θα πέσει κάποια στιγμή.

any-moment-now.jpg.dddf1d185c3beed5734d7a32ea572011.jpg

😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ooaris είπε

Το ρημάδι το graph όταν το χορτάσαμε λεφτά, έκανε το δύσκολο και τώρα που τα τράβηξα πήγε +700%

Φτου!

Εχω καταλήξει οτι οι μόνοι κερδισμένοι στα cryptos ειναι οι holders και πάλι όχι όλοι, όσοι ξέρουν πότε να τραβήξουν κέρδη.

Όλα τα άλλα είναι τζόγος.

Όσες φορές πήγα να πουλήσω για να αγοράσω φθηνότερα την πάτησα. Τελευταία έχασα ενα 15% των ADA μου, τώρα που ανεβαίνει σαν τρελό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gassim είπε

Εχω καταλήξει οτι οι μόνοι κερδισμένοι στα cryptos ειναι οι holders και πάλι όχι όλοι, όσοι ξέρουν πότε να τραβήξουν κέρδη.

Όλα τα άλλα είναι τζόγος.

Όσες φορές πήγα να πουλήσω για να αγοράσω φθηνότερα την πάτησα. Τελευταία έχασα ενα 15% των ADA μου, τώρα που ανεβαίνει σαν τρελό.

Εγώ πρώτη φορά ασχολήθηκα, όπως οι περισσότεροι, το 17 προς 18. Έβαλα ένα 500αρικο και απλώθηκα σε 3 ανταλακτηρια και αγόρασα καμία 10αρια shitcoins. Έκανα ενα κάρο μλκιες. Έκανα trades σε ότι pair υπήρχε. Πάλι καλά ήταν ανοδική η αγορά και διόρθωνε τις παπαριές μου. Όταν τα πήρε η κατρακύλα, μηδενιστηκαν 3-4 και αφού διαπίστωσα πως αυτο ήταν, μάζεψα ότι σκόρπιο είχε μείνει και τα άφησα σε ltc. Έκτοτε μέσα σε βάθος 2 χρόνων έμπαινα μια φορά το δίμηνο και αναλόγως αν είχε ενδιαφέρον η τιμή, τα γυρνούσα σε Fiat ή σε ltc χωρίς άγχος ότι θα ανέβει και θα μείνω στην απέξω. Έκανα υπομονη. 

Σε αυτά τα 2 χρονια έκανα συνολικά 5-6 trades και το μισό ltc έγιναν σχεδόν 2.

Φετος την άκουσα αλλιώς. Έβαλα λίγα ακόμα + αυτά τα 2 ltc  και τα κλείδωσα  στο staking του eth2. Έβαλα και άλλο ένα 200αρι για να παίξω αλλά τελικά τα κλείδωσα και αυτά σε staking polkadot..μετα την τσαντίλα μου με το graph.

Και ότι θέλει ας γίνει! 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, ooaris είπε

Εγώ πρώτη φορά ασχολήθηκα, όπως οι περισσότεροι, το 17 προς 18. Έβαλα ένα 500αρικο και απλώθηκα σε 3 ανταλακτηρια και αγόρασα καμία 10αρια shitcoins. Έκανα ενα κάρο μλκιες. Έκανα trades σε ότι pair υπήρχε. Πάλι καλά ήταν ανοδική η αγορά και διόρθωνε τις παπαριές μου. Όταν τα πήρε η κατρακύλα, μηδενιστηκαν 3-4 και αφού διαπίστωσα πως αυτο ήταν, μάζεψα ότι σκόρπιο είχε μείνει και τα άφησα σε ltc. Έκτοτε μέσα σε βάθος 2 χρόνων έμπαινα μια φορά το δίμηνο και αναλόγως αν είχε ενδιαφέρον η τιμή, τα γυρνούσα σε Fiat ή σε ltc χωρίς άγχος ότι θα ανέβει και θα μείνω στην απέξω. Έκανα υπομονη. 

Σε αυτά τα 2 χρονια έκανα συνολικά 5-6 trades και το μισό ltc έγιναν σχεδόν 2.

Φετος την άκουσα αλλιώς. Έβαλα λίγα ακόμα + αυτά τα 2 ltc  και τα κλείδωσα  στο staking του eth2. Έβαλα και άλλο ένα 200αρι για να παίξω αλλά τελικά τα κλείδωσα και αυτά σε staking polkadot..μετα την τσαντίλα μου με το graph.

Και ότι θέλει ας γίνει! 😅

Πιστεύω οτι με τη τωρινή σου πρακτική θα τα πας καλύτερα απο το 2017. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...