Προς το περιεχόμενο

Μεγάλος Διαγωνισμός Honor - Insomnia με δώρο ένα Honor 10 και πολλά άλλα δώρα


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 385
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Note 4

Το καλύτερο: Σχήμα κ ποιότητα οθόνης αλλά κ συνολικά η αντοχή του στο χρόνο.

Χειρότερο : Η ταχύτητα του μετά από τις αναβαθμίσεις της Samsung 

Επεξ/σία από @ZiSiS@
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω iPhone 6s Plus μου αρέσει η ανάλυση κ τα χρώματα της οθόνης κ δεν μου αρέσουν τα μεγάλα περιθώρια γύρω απ την οθόνη γι αυτό κ λάτρεψα το Honor μόλις το είδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ το Motorola moto g4.

+ Αρκετα καλα  specs για τα λεφτα του. value for money οταν το ειχα αγορασει πριν 2 χρονια περιπου.

- υπερθερμαινεται αρκετες φορες με αποτελεσμα να εχει ενα lag στη λειτουργεια του. Επισης τα χρωματα θα τα ηθελα πιο εντονα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές το honor 8 που χρησιμοποιώ με ικανοποιεί, έχει πολυ καλο και γρήγορο αισθητήρα δακτυλικου αποτυπωματος. Θα ήθελα να είχε knock sensor, με ειχε βολεψει αρκετά στο lg g4, και θα θελα λιγο μεγαλύτερη οθόνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω το LG G6.

Το καλύτερο χαρακτηριστικό είναι ότι  σχεδόν σε όλα τα θέματα που απασχολούν έναν χρήστη είναι άνω του μετρίου προς καλό:

-Έχει οθόνη καθαρή με ωραία χρώματα. Είναι μεγάλη αλλά λόγω της αναλογίας της το χρησιμοποιείς με το ένα χέρι εύκολα.

-Έχει μπαταρία που αν δεν είσαι όλη την ώρα να το σκαλίζεις και να το πειράζεις θα σου βγάλει την ημέρα άνετα. Ακόμα και να το παρακάνεις όμως το παλεύει με φιλότιμο :)

-Είναι σβέλτο με καλό multitasking

-Έχει καλή κάμερα με ωραίες φωτογραφίες και σταθερό video

- Δεν κολλάει και δεν κάνει χαζοδισταγμούς στην χρήση.

-Είναι αδιάβροχο και έχει ραδιόφωνο.

Όλα τα παραπάνω που είναι θετικά και το σύνολό τους δημιουργούν ένα θετικό σύνολο, μπορούν να είναι και το κύριο αρνητικό του:

-Καλή η οθόνη δεν λέω, αλλά δεν είναι και κάτι εξαιρετικό. Και αυτή η αναλογία είναι περίεργη: μόλις πάρεις ένα κινητό με τις κλασσικές αναλογίες, νομίζεις ότι σου λείπει μια….διάσταση.  Σκέφτεσαι ότι μέχρι τώρα έβλεπες μέσα από καλαμάκι.

-Καλά, θα το κρατάω στο χέρι και δεν θα το ανάβω κάθε δύο λεπτά να σερφάρω, να χαζέψω, ή έστω να το ανάψω για να το ξανασβήσω  (γιατί δεν ξέρω, είναι η εξάρτηση που έχουμε από δαύτα) για να μην μου βγάλει μέχρι το απόγευμα το μήνυμα του Άραβα Χαμήλ Μπατάρ; Πλάκα κάνουμε τώρα;

-Οκ είναι σβέλτο αλλά δεν είναι και ο Μπιμπ Μπιμπ όταν το κυνηγάει το Κογιότ. Και κάποιες εφαρμογές τις ξανανοίγει, δεν τις κρατάει στην μνήμη. Δηλαδή πόσο Ram πρέπει να έχει πια;

- Καλή κάμερα δεν λέω αλλά ψάχνεται όταν πάει να ζουμάρει κάπου. Και αν πας να φωτογραφίσεις  παιδιά που όντως τρέχουν σαν τον Μπιμπ Μπιμπ δεν κάνει. Ψιλοχαζεύει.

- Είπαμε ότι δεν κολλάει, αλλά σφαίρα δεν είναι, πώς να το κάνουμε. Βέβαια φταίει και η δύναμη της συνήθειας: κάποια πράγματα τα συνηθίζεις και σου φαίνονται από ένα σημείο και μετά φυσιολογικά. Θυμάμαι είχα ένα CBR 1100 XX με 164 άλογα και μετά από λίγο καιρό, παρόλο που ήταν αντικειμενικά κεραυνός, μου έμοιαζε φυσιολογικό μέχρι και να έχει δισταγμούς(!). Το κατάλαβα πόσο λάθος ήμουν όταν πήρα σκούτερ….

-Αδιάβροχο. Ναι οκ. Και ποιος θα το βάλει σε νερό; (Αυτός. 1-0). Εντωμεταξύ προχθές έβαλα  να το φορτίσω στο αυτοκίνητο και έχω ένα καλώδιο λίγο της συμφοράς. Βλέπω στο κινητό να γράφει «Εντοπίστηκε υγρασία στην θύρα φόρτισης». Για ένα καλώδιο που είναι στο αυτοκίνητο και το βαράει ο ήλιος όλη μέρα. Προφανώς είναι πρόβλημα του καλωδίου γιατί το άλλαξα και δεν έχει θέμα. Αλλά κατά τα άλλα αδιάβροχο λέει…..

Ραδιόφωνο λέει. Άσε μας ρε φίλε. Τι θέλεις να ακούς; Τις αναζητήσεις του Ερυθρού Σταυρού;

Συνεπώς: χρυσή μετριότητα το κινητό. Αυτό που είναι καλό είναι και κακό μαζί, αν το δεις με άλλο μάτι. Όπως ίσως έτσι είναι και η ίδια η ζωή….

 

Ως προς το Honor 10 θεωρώ ότι η ύπαρξη ΑΙ τόσο στον επεξεργαστή όσο και στις κάμερες είναι το απόλυτο πλεονέκτημα σε σχέση με τον ανταγωνισμό και εγκαινιάζει την επόμενη γενιά κινητών. Σε αυτήν τα κινητά θα είναι πραγματικά ο έξυπνος βοηθός μας και όχι απλά μια συσκευή. Θα μαθαίνει πράγματα από εμάς και θα προσαρμόζεται στις ανάγκες μας και στις ιδιαιτερότητές μας. Προφανώς και οι φωτογραφικές δυνατότητες εκτοξεύονται.

Επεξ/σία από telis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Redmi Note 4X

-το καλύτερο χαρακτηριστικό του είναι, η πολύ καλή ενημέρωση και υποστήριξη των xiaomi κινητών.

-το πιο ενοχλητικό χαρακτηριστικό του είναι η όχι και τόσο καλή κάμερα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My Xiaomi Redmi 5 Plus:
Pros: loves me for my looks and my open heart, not for my big fat wallet :)

Shows up on time, always. Amuses me, teases me, entertains me, makes me smile, takes away the Blues. 

Wakes me up if I ever oversleep.

Prompt and swift, readily available and up-to any possible task.

Our relationship lasts because we are faithful to each other, always.

In her so many advantages, like her thin silhouette, her skin which is like silk to touch, and her beautiful colors,

I only find just one, tiny, unimportant, slightly disturbing "shortcoming". She lacks the "Type-C". Hmm. But all her other virtues, compensate for that.

After all, you can't have it all, in life... they say. Or maybe you can? ....Ha!  (looking at you, Honor 10 :)


Namaste !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαθέτω το Xiaomi Mi Max 2

Kαλύτερο χαρακτηριστικό η αυτονομία της μπαταρίας του.

Χειρότερο η κάμερα στις λήψεις με μειωμένο φωτισμό( σε σχέση βέβαια με τηλέφωνα αντίστοιχης τιμής ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...