Προς το περιεχόμενο

Μεγάλος Διαγωνισμός Honor - Insomnia με δώρο ένα Honor 10 και πολλά άλλα δώρα


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο Honor 10 ξεχωρίζω το AI Portrait Mode.

Στο κινητό μου με ενοχλεί η κάμερα του.

Επεξ/σία από jb21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 385
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατοχος Lg g4.. Καλο χρυσο, αλλα μ αυτη την μπαταρια δεν πας ουτε μεχρι το περιπτερο!

Στο Honor ο επεξεργαστης ειναι πραγματικο τερας δυναμης.. Θα κανει την διαφορα για χρονια ακομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Για κάποιο λόγο άλλαξε ο 2ος όρος, οπότε υποθέτω πως σχολιάζουμε εκ νέου)

Ένα απ' τα θετικά χαρακτηριστικά του Honor 10 είναι οι κάμερές του.

Το μεγαλύτερο αρνητικό του Nokia Lumia 730 που έχω, είναι ο τερματισμός υποστήριξης των windows phones με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι που να το ανταγωνίζεται σε αυτή την κατηγορία κινητών.

Πλεονεκτήματα:

Φοβερές επιδόσεις - Android 8.1 Oreo + EMUI 8.1 + Kirin CPU you can't go wrong with that.

Σχεδιασμό - Αυτό δεν είναι κινητό, είναι κόσμημα. aurora green ❤️

Ηχεία - Πραγματικά δεν περίμενα αυτή η συσκευη να παράγει τόσο δυνατό και ποιοτικό ήχο. 

Κάμερα - Εντυπωσιακές νυχτερινές λήψεις.

Τέλος προσωπικά αγαπώ το notch


Μειονεκτήματα του SONY Z5 που έχω:

Η μπαταρία διαρκεί 4 ώρες
Το καλοκαίρι δεν το πιάνεις στα χέρια, κίνδυνος εγκαυμάτων.
Μεγάλο πέσιμο της απόδοσης, επίσης μετά από reset.

 

 

Μεγάλο μπράβο στην Honor για αυτό το release!

 

Επεξ/σία από glight
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

+Το καλυτερο χαρακτηριστικο του Honor 10 ειναι  η AI καμερα του

-Το πιο ενοχλητικο χαρακτηριστικο του LG G5 μου ειναι οτι δεν ειναι HONOR 10 😍

Επεξ/σία από Nerd STark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ Το καλύτερο χαρακτηριστικό του Honor 10 είναι φυσικά ο High-End επεξεργαστής. Αυτό που το διαφοροποιεί από τα άλλα, είναι το ότι το fingerprint είναι κάτω από το γυαλί. Αλλά και οι απίστευτες αποχρώσεις ανάλογα με το πώς πέφτει το φως. Ενδιαφέρον και...μυστήριο στοιχεία το πώς δουλεύει το AI στις φωτογραφίες.

 

- Το πιο ενοχλητικό χαρακτηριστικό στο Lenovo Vibe S1 Lite είναι ότι δυσκολεύεσαι να το αποκαλέσεις λειτουργικό, από τη στιγμή που κλείνει μόνο του όταν η μπαταρία πέσει κάτω από το μισό. Έπειτα το ανοίγεις και έχει 2-3 % μπαταρία...Αυτό συνέχεια, όχι μία στο τόσο. Έχει συμβεί και σε άλλους χρήστες, δεν είναι μεμονωμένο περιστατικό. Ξέρεις τί είναι να είσαι στην Πομπηία, να θες να βγάλει την ωραία φωτογραφία σου και αυτό να τα φτύνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

LG V10

 

Το καλυτερο ειναι η καμερα του.

Το χειροτερο ο κινδυνος bootloop! 

😱😱😱

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Honor 10

Στα υπερ του η μεγάλη οθόνη και η γυαλινη υφή που προσωπικά την βρίσκω καταπληκτική. Ο επεξεργαστής μαματος και επίσης πολύ καλή καμερα. Στα θετικά βάζω και την θύρα ακουστικων μιας και την θεωρώ απαραίτητη.

Στα κατα τωρα του Galaxy note 4 που εχω..... η μπαταρία τελειώνει σε χρόνο μηδέν. Στα 3 χρόνια που το έχω εχω αλλαξει 2 μπαταρίες γιατί τα εφτυσαν και η 3η είναι και αυτη στα τελευταια της. Επίσης από τις 1η μερες τα κολληματα ηταν εμφανή. Μετα τις αναβαθμίσεις.... χειρότερα. Καταπλικτική η πένα, δεν λεω, αλλα με τα κολληματα του δεν είναι λίγες οι φορές που λίγο ελειψε να το πετάξω από το παραθυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Honor 10

Αν εξαιρέσεις το aurora glass που κάνει το κινητό να μοιάζει με κόσμημα . Το χαρακτηριστικό που κάνει το honor 10 να ξεχωρίζει είναι η τεχνολογία AΙ στη camera με την υποστήριξη αυτόνομης NPU , η οποία θεωρώ θα λύσει τα χέρια του χρήστη δίνοντάς του κίνητρο να χρησιμοποιεί τη κάμερα του κινητού τηλεφώνου περισσότερο από ότι πριν, καθώς η τεχνολογία ΑΙ αναγνωρίζει το θέμα που θες να φωτογραφίσεις κάθε φορά και ενεργοποιεί τις κατάλληλες ρυθμίσεις(!) κάτι πολύ θετικό γιατί δε τρως χρόνο στις ρυθμίσεις φίλτρων κτλ, επίσης οι χρήστες θα αρχίζουν να παίρνουν και μια γεύση από AI τεχνολογία.

HUAWEI Y6

Πολλά με ενοχλούν στο κινητό αυτό περισσότερο όμως, ο μικρός χώρος αποθήκευσης γιατί πρέπει συνεχώς να σβήνω εφαρμογές για να κατεβάσω άλλες ή για να ενημερωθούν οι υπάρχουσες(συν η 2gb RAM ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατα αρχην να πουμε ενα μεγαλο ευχαριστω για την ευκαιρια που μας δινεται να κερδισουμε αυτο το σουπερ κινητο.

Πραγματικα τι να πρωτο ξεχωρισει κανεις; Την απιστευτη τσαχπινια που κανει η πλατη του στο εκπληκτικο phantom green χρωμα; Τα κορυφαια specs; Την ΑΙ καμερα; Το γενικοτερο premium feel;  Οσο ομως και να σας φανει παρεξενο, προσωπικα εμενα, με τραβηξαν ολα τα παραπανω, αλλα κυριως το IR Blaster! Ναι κυριοι (και κυριες :P) Ειναι  "δυναμον" ενα κινητο να λεγεται smartphone και να μην εχει IR Blaster; H απιστευτη δυνατοτητα που σου δινει αυτο το feature να ελεγξεις οποιαδηποτε συσκευη με τηλεκοντρολ ειναι uncanny που λεμε και στο χωριο μου.

Ειναι αυτη ακριβως η δυνατοτητα που γνωρισα με το LG G3 μου που εχω εδω και σχεδον 4 χρονια και που I can't live without. Eτσι εψαχνα τοοοοοοοσο καιρο τωρα μια VFM συσκευη με κορυφαια specs και IR Blaster.... το πακετο που λεμε ρε αδερφε και που καμμια αλλη εταιρια στον χωρο δεν την προσφερε. Παντα κατι θα ελειπε, ειτε το NFC ειτε η B20 μπαντα, ειτε θα κοστιζε ο κουκος αηδονι.

Οσο πληρης συσκευη ομως ηταν το LG G3, ειχε πολλα θεματα. Το κυριοτερο η υπερθερμανση. Εξω να εχει 30 °C,  να ανοιγεις maps για navigation και να σου κλεινει μετα απο λιγο λογω υπερθερμανσης... for the name!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον καλή επιτυχία σε όλους.

Το καλύτερο χαρακτηριστικό του honor πιστεύω ότι είναι η κάμερα.

Στο iphone 7 μου αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι τα μεγάλα bezels.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...