Προς το περιεχόμενο

Μεγάλος Διαγωνισμός Honor - Insomnia με δώρο ένα Honor 10 και πολλά άλλα δώρα


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 385
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

honor 10: η μπαταρια του ειναι σκυλι, πολυ ωραιο design

 galaxy grand neo :κακη καμερα, λιγη ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Honor10 - Επεξεργαστής Hisilicon Kirin 970 από ότι φαίνεται τα σπάει. 

Στο κινητό που  χρησιμοποιώ αν και αδιάβροχο λόγω της μόνιμα ιδρωμένης παλάμης μου μετά από κάποια χρήση πατιέται ότι ναναι και συμβαίνει αρκετά συχνά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Honor 10 μου αρέσει απίστευτα η Aurora σχεδίαση του αλλά το χαρακτηριστικό που ξεχωρίζω είναι η διπλή του κάμερα γιατί ασχολούμαι ερασιτεχνικά με  τη φωτογραφία οπότε είναι το πρώτο πράγμα που κοιτάω σε κάθε κινητό.

 

Αυτή τη στιγμή έχω ένα Sony Xperia Z3, το οποίο είναι τριών ετών πλέον και φυσιολογικά θα έλεγα, η μπαταρία του έχει γίνει ενοχλητική αναγκάζοντας με να το φορτίζω 2 φορές την ημέρα το λιγότερο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2018 στις 9:28 ΠΜ, insomnia.gr είπε

Εγκαινιάζοντας το επίσημο Club της στο Insomnia, η Honor διοργανώνει μεγάλο διαγωνισμό με δώρο το κορυφαίο Honor 10 smartphone αλλά και πολλά selfie sticks, bluetooth ακουστικά και in-ear ακουστικά για 10 ακόμα νικητές.

Για τη συμμετοχή σας στο διαγωνισμό το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να:

  • Εγγραφείτε στο Honor Club
  • Να αφήσετε ένα σχόλιο σε αυτό το θέμα μέχρι τις 11 Ιουνίου, αναφέροντας το καλύτερο χαρακτηριστικό που ξεχωρίζετε από το Honor 10 αλλά παράλληλα και το πιο ενοχλητικό χαρακτηριστικό του smartphone που χρησιμοποιείτε αυτή τη στιγμή

Η ομάδα της Honor θα επιλέξει την πιο δημιουργική και ολοκληρωμένη απάντηση η οποία θα είναι και αυτή που θα κερδίσει το μεγάλο δώρο του διαγωνισμού, ένα Honor 10 που παρουσιάσ τηκε πριν μερικές ημέρες στο Λονδίνο.

honor.png.930b29ec6909c328c687a9e9cbcd0cde.png

Το Honor 10 έρχεται με

  • Εντυπωσιακό σχεδιασμό Aurora με χρήση γυαλιού στο εμπρόσθιο και πίσω μέρος
  • 5.84” Honor FullView Οθόνη
  • 24MP AI Κύρια Κάμερα
  • Αναγνώστη Δακτυλικού Αποτυπώματος νέας γενιάς
  • Δυνατότητες τεχνητής νοημοσύνης εξαιτίας της παρουσίας NPU
  • 5v/4.5A Honor SuperCharge

Περισσότερες πληροφορίες γύρω από το Honor 10 μπορείτε να βρείτε στην επίσημη ιστοσελίδα εδώ 

Πραγματικά εντυπωσιακή εμφάνιση για κινητό αυτής της κατηγορίας Και τα χαρακτηριστικά του αξιόλογα, μόνη αμφιβολία η διαχείριση της μπαταρίας ίδωμεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το ZTE axon 7. Είναι όμορφη συσκευή. Το αρνητικό της είναι ότι δεν έχεις τη δυνατότητα να τραβήξεις video με χαμηλή ανάλυση,  έτσι τα video γίνονται τεράστια. 

Το Honor έχει πανέμορφο design & είναι πολύ προηγμένο σαν συσκευή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και έναν χρόνο το Xiami Redmi note 3 pro ,το κινητό  είναι πολύ όμορφο δεν ζεσταίνεται και το πιο σημαντικό είναι η μπαταρία που απλά δεν τελειώνει με τίποτα, αλλα ως εκεί η κάμερα του καταστρέφει όλο το κινητό 16 megapixel και αηδίες. Η κάμερα απλά δεν βγάζει φωτογραφίες είναι απλά φωτογραφίες για να λέμε ότι βγάζει τα 16 megapixel δεν την βοηθάνε καθόλου είτε υπάρχει καλή φωτεινότητα είτε κακή, έχεις δεν έχεις λογισμικό της εταιρίας.Ελπίζω να κερδίσω να δω καμια άσπρη μέρα και εγώ αλλα και οι φωτογραφίες μου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο χαρακτηριστικό στο honor 10 είναι η μαγεία που περικλειεται στο σύνολο του κινητου. Κάθε χαρακτηριστικο του είναι μοναδικό και αξίζει στα αλήθεια η εμπειρια να το αποκτήσω! Καταπληκτική κάμερα για selfies 24 MP  καθώς και οθόνης με υπέροχα χρώματα και θαυμάσια αίσθηση! Το πιο ενοχλητικό από το δικό μου κινητό είναι η αυτονομία μπαταρίας που δεν κρατάει όλη την ημέρα, είμαι κάτοχος του S8 plus! Μακάρι να είμαι ο νικητής! Έχω κάνει ακόμη ένα post αλλά τώρα είδα πως ήθελα χαρακτηριστικό του honor και όχι του δικού μας smartphone! Καλή επιτυχία σε όλους! Αξίζει με τα 1000 αυτό το smartphone, είναι ΤΕΡΑΣ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο χαρακτηριστικό που ξεχωρίζω στο honor 10 είναι η 24mp κάμερα του, την οποία την υποβοηθά το A.I. που διαθέτει.

Το χειρότερο χαρακτηριστικό από το κινητό μου (samsung Galaxy S8) είναι το touchwiz ux που βαραίνει την συσκευή και καταναλώνει άσκοπα μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xiaomi miA1

Καλύτερο χαρακτηριστικό - Android One, native όλα, αναβαθμίσεις διαρκώς, Google native κάμερα και apps

Χειρότερο χαρακτηριστικό - Κόλλημα όταν κλείνει η οθόνη μερικές φορές αργεί (πολύ) να ξανανοίξει ή/και χρειάζεται restart

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το καλύτερο χαρακτηριστικό που ξεχωρίζετε από το Honor 10 αλλά παράλληλα και το πιο ενοχλητικό χαρακτηριστικό του smartphone που χρησιμοποιείτε αυτή τη στιγμή"

Κάτοχος του Huawei P10.
Νομίζω το χαρακτηριστικό που είναι πολύ θετικό στο Honor 10 είναι η μεγάλη χωρητικότητα της μπαταρίας του, σε συνδυασμό με τη διαχείριση ενέργειας, σύμφωνα με τα reviews που διαβάζω.
Το χαρακτηριστικό αυτό είναι παράλληλα το πιο ενοχλητικό στο P10. Διότι κατά τα άλλα δουλεύει ρολόι και καλύπτει τις ανάγκες μου. Με σχετικά βαριά χρήση όμως δε βγάζει τη μέρα (από τις 8 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ, δηλαδή 16 ώρες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Honor 9 αγορασμένο από Πλαίσιο στις 20/10/2017 στα 399€.

Φανατικός htcάκιας έκανα την αλλαγή...σε huawei

στα θετικά: ωραίο design, γρήγορο, μεγάλη μπαταρία, infrared port

στα αρνητικά:

1. Στο ιστορικό κλήσεων εμφανίζεται το όνομα της αποθηκευμένης επαφής και η χώρα, όχι όμως ο αριθμός από τον οποίο σε καλεί κάποιος, με αποτέλεσμα, αν υπάρχουν παραπάνω αριθμοί αποθηκευμένοι σε μια επαφή, να μη ξέρεις, με μια ματιά, από ποιον αριθμό έγινε η κλήση. 

2. Εμφανίζει τα αποθηκευμένα γενέθλια μια εβδομάδα νωρίτερα από την αποθηκευμένη ημερομηνία και μόνο και όχι την ημέρα των γενεθλίων.

3. Στα htc που είχα, έκανα εξαγωγή τις επαφές μου και τα sms μου πανεύκολα και κατευθείαν στην microsd και απευθείας εισαγωγή από την microsd στο καινούριο μου κινητό htc. Στο honor, αυτό γινόταν μόνο στις επαφές και όχι στα sms, με αποτέλεσμα να το κάνω με το phone clone που υπήρχε προεγκατεστημένο στο honor με δυσκολία και όχι με μεγάλη επιτυχία, καθώς σε πολλά sms εμφανίζεται η ένδειξη "η αποστολή απέτυχε".

4. Τέταρτο και σημαντικότερο: πριν μία εβδομάδα εμφανίστηκε στην οθόνη του κινητού, δίπλα στο power button και το volume down (φωτό), ένα κίτρινο ημικύκλιο. Ψάχνω στο internet και διαπιστώνω ότι υπάρχουν αναρτήσεις για παρόμοιο πρόβλημα (αναζήτηση για yellow spot honor στο google). Μάλιστα ο nrg_52 αναφέρει ότι για παρόμοιο πρόβλημα του άλλαξαν το κινητό. Καλώ λοιπόν στο service της huawei στην Αθήνα (οι οποίοι σημειωτέον ήταν πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί) και μου αναφέρουν ότι δεν γνωρίζουν το πρόβλημα και ότι πρέπει να τους το στείλω κι αν διαπιστωθεί πρόβλημα, για το οποίο δεν ευθύνομαι εγώ (ψιλά γράμματα), θα αλλάξουν την οθόνη εντός εγγύησης. Καλά όλα αυτά, αλλά ακόμη και αν το καλύψουν στην εγγύηση και δεν αποποιηθούν των ευθυνών τους, να μου ξεκοιλιάσουν ένα κινητό έξι μηνών και 399€, ενώ σε άλλες χώρες το αντικαθιστούν ολοσχερώς... ε, πως να το κάνουμε...ξενέρωσα. Να σημειώσω εδώ ότι προσέχω το κινητό σαν τα μάτια μου, το έχω από την πρώτη στιγμή σε θήκη και δεν μου έπεσε ποτέ. Δεν ξέρω αν θα το στείλω ακόμη, μιας και πρέπει να γίνει backup όλου του τηλεφώνου...θα δω...

5. Δεν είναι htc (γνώμη μου).

honor 9.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

(καλύτερο χαρακτηριστικό από το Honor 10) Εντυπωσιακό σχεδιασμό Aurora με χρήση γυαλιού στο εμπρόσθιο και πίσω μέρος

(ενοχλητικό χαρακτηριστικό) Redmi Note 5A: μπαταρια

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...