Προς το περιεχόμενο

Μεγάλος Διαγωνισμός Honor - Insomnia με δώρο ένα Honor 10 και πολλά άλλα δώρα


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Moto G4 Play

+ Wake up screen οταν έχεις ειδοποίηση και σε αφήνει να τα δεις χωρίς να ανοιξεις την οποιαδήποτε εφαρμογή

-  ξεχωριστή κεραία για 4G πράγμα που σημαίνει αν χάσει το 4G σήμα κλείνει τελειώς το δίκτυο για να γυρίσει σε 3G.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 385
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, insomnia.gr είπε

Η μαγεία των smartphone για εμένα ξεκίνησε όταν ήρθε στην Ελλάδα και πήρα στα χέρια μου το Nexus 5 τον Φεβρουάριο του 2014, που είναι και η συσκευή που χρησιμοποιώ μέχρι και σήμερα! Το δυνατότερο σημείο του Nexus 5 ήταν και ακόμη είναι η απίστευτη ταχύτητα του που στηρίζεται στο stock android  σε συνδυασμό με την μνήμη ram (2GB) και τον επεξεργαστή (2.3GHz quad-core Snapdragon 800). Το χαρακτηριστικό που πλέον με απογοητεύει είναι η μπαταρία (Li-Po 2300 mAh) καθώς έχει εξαντληθεί μετά την απαιτητική χρήση τα τέσσερα και παραπάνω χρόνια που το έχω στην κατοχή μου. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lg Nexus 5x

Σίγουρα το καλύτερο χαρακτηριστικό είναι η κάμερα αλλά καθώς και το pure Android.

Το αρνητικό του σήμερα το 2018 είναι σίγουρα τα 2 GB ram και 16 GB rom. Θα προσθέσω και την μπαταρία που βέβαια βγάζει μέρα αλλά με λίγο παραπάνω χρήση έχεις πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο είναι οτι μπορεί να παίρνει τηλέφωνα! Το χειρότερο είναι οτι δεν είναι δικό μου αλλά της εταιρίας που εργάζομαι.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι δύο χρόνια τώρα με το Huawei P9 Lite (2016) σε μαύρο χρωματάκι. Πολύ smooth.

Το είχα πάρει γύρω στα 200 ευρώ. Δεν έχω, και δεν συνηθίζω να δίνω παραπάνω λεφτά απο αυτά για κάτι που κουβαλάω μαζί μου και χρησιμοποιώ πολύ και σχεδόν παντού. Το καλύτερο χαρακτηριστικό στην εμπειρία μου με το συγκεκριμένο, είναι ότι ήταν η πρώτη φορά, που με αυτά τα λεφτά, πήρα κάτι που όχι απλά με κάλυψε, αλλά ξεπέρασε τις απαιτήσεις μου σε κάθε επίπεδο. Επίσης, πέρα απο τα τεχνικά χαρακτηριστικά του, σε σχέση με προηγούμενα smartphones που είχα, είναι και το πιο κομψό (ναι ξέρω, όχι και η δημοφηλέστερη άποψη το 2018).

Το μεγάλο μου άχτι είναι η τύχη μου. Γιατί; Επειδή με το που το πήρα πήγα τρέχοντας και αγόρασα tempered τζαμαρία και rugged θήκη για μάξιμουμ προστασία. Θυσίασα την κομψότητα και την αισθητική για να νιώθω ασφάλεια. Όλο το διάστημα σε αυτά τα 2 χρόνια που το κράτησα προστατευμένο άντε να μου έπεσε μία-δυο φορές. Δύο είναι και οι φορές που έχω αποφασίσει να το κυκλοφορήσω άθηκο για να ευχαριστηθώ το design του κινητού. Μα και τις δύο φορές σαν να άλλαξε η βαρυτική έλξη μεταξύ γης και P9 Lite ένα πράμα.. εντελώς παράλογες σαβούρες τύπου: βγαίνω απο το αυτοκίνητο φορτωμένος και δίνω το κινητό στην κοπέλα μου να το κρατάει για να μην πέσει. Ή έτσι νόμιζα. Της γλιστράει σαν χέλι και πέφτει στην καυτή άσφαλτο. Χμπφ.. Ενώ το πιο πρόσφατο τη δεύτερη φορά που το έγδυσα ανυποψίαστος: μαζευόμαστε σε σπίτι φίλου προ βδομάδας και καθόμαστε σαλόνι με κουβεντούλα, χαλαρό ποτό και φυστικάκι αιγίνης. Σε κάποια φάση σηκώνω πόδι για να το ακουμπήσω σε ένα πουφ και ΦΛΟΥΥΥΠ! Γλιστράει απο την τσέπη και φεύγει με τα όλα στο μωσαϊκό!

Παρ' όλα αυτά εκτός απο κάποιες γρατζουνίτσες στο αλουμίνιο γύρω γύρω, και μία ανεπαίσθητη επιφανειακή γρατζουνιά στην οθόνη (και στον ψυχαναγκασμό μου), δεν έχει πάθει τ-ί-π-ο-τ-α.

Σκυλί του πολέμου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xiaomi Mi 5s

Καλύτερο χαρακτηριστικό : Κάμερα,ποιότητα κατασκευής
Ενοχλητικό χαρακτηριστικό : 3GB Ραμ πλέον είναι λίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...