Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, donquixote7 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα! Κόβω στο ψητό:

Πριν δυο χρόνια αγόρασα το Dell XPS 15 9570, με μια τρομερή έκπτωση απο κοτσώβολο, δωροεπιταγή 200 ευρώ και τιμολόγιο, μου πήγε ουσιαστικά στα 1200 ευρώ. Έχω βρεί να το πουλήσω 1200 ευρώ (με μια ματιά σε σκρουτζ κλπ, η τιμή του γενικά είναι πολύ ψηλά στην Ελλάδα). Γενικά απολύτως ικανοποιημένος, άψογο μηχάνημα πανέμορφο και πανίσχυρο χωρίς να μου βγάλει το παραμικρό πρόβλημα. Ωστόσο σε αυτά τα λεφτά νομίζω είναι μια καλή στιγμή να κάνω cash out, και να πάρω κάτι πιο καινούργιο, ελαφρώς πιο gaming κι ας μην είναι τόσο high end αισθητικά. Σε γενικές γραμμές δεν θα το μετακινώ πολύ, στο σπίτι θα το έχω κυρίως για οικιακή χρήση απλά θέλω να αποφύγω πύργο, καλώδια, οθόνες κλπ, οπότε πηγαίνω σε laptop.

Ιδανικά θα κινούμουν προς Dell G5 μεριά, αλλά οι τιμές στην Ελλάδα ρε παιδιά είναι αστείες. Για δυναμική κάρτας γραφικών θα κινούμουν απο 2060 και πάνω. Θα προτιμούσα να αγοράσω απο εξωτερικό κάπως, ακόμη και refurbished, αλλά δεν ξέρω καθόλου τι παίζει με αποστολή, εγγυήσεις κλπ. Υπάρχουν πραγματικές εναλλακτικές αγορές, ή κολλήσαμε στην υπερτιμολόγηση της ελληνικής αγοράς; Μήπως να μην το πουλήσω εν τέλει και να κάτσω στα αυγά μου; Κάποιος να ρίξει τα φώτα του (και οτιδήποτε έχετε να προτείνετε απο οποιαδήποτε άποψη, θα το εκτιμήσω). Ευχαριστώ!

εισαι η κλασσικη περιπτωση που ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ! 

οποτε δεν μπορει να σε βοηθησει κανεις ... 
καθισε με ηρεμια και απαντησε για αρχη μονος σου τις ερωτησεις που κανεις .... 
οταν εχεις μια απαντηση ... τοτε ξανα-ελα να σε βοηθησουν τα παιδια !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, donquixote7 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα! Κόβω στο ψητό:

Πριν δυο χρόνια αγόρασα το Dell XPS 15 9570, με μια τρομερή έκπτωση απο κοτσώβολο, δωροεπιταγή 200 ευρώ και τιμολόγιο, μου πήγε ουσιαστικά στα 1200 ευρώ. Έχω βρεί να το πουλήσω 1200 ευρώ (με μια ματιά σε σκρουτζ κλπ, η τιμή του γενικά είναι πολύ ψηλά στην Ελλάδα). Γενικά απολύτως ικανοποιημένος, άψογο μηχάνημα πανέμορφο και πανίσχυρο χωρίς να μου βγάλει το παραμικρό πρόβλημα. Ωστόσο σε αυτά τα λεφτά νομίζω είναι μια καλή στιγμή να κάνω cash out, και να πάρω κάτι πιο καινούργιο, ελαφρώς πιο gaming κι ας μην είναι τόσο high end αισθητικά. Σε γενικές γραμμές δεν θα το μετακινώ πολύ, στο σπίτι θα το έχω κυρίως για οικιακή χρήση απλά θέλω να αποφύγω πύργο, καλώδια, οθόνες κλπ, οπότε πηγαίνω σε laptop.

Ιδανικά θα κινούμουν προς Dell G5 μεριά, αλλά οι τιμές στην Ελλάδα ρε παιδιά είναι αστείες. Για δυναμική κάρτας γραφικών θα κινούμουν απο 2060 και πάνω. Θα προτιμούσα να αγοράσω απο εξωτερικό κάπως, ακόμη και refurbished, αλλά δεν ξέρω καθόλου τι παίζει με αποστολή, εγγυήσεις κλπ. Υπάρχουν πραγματικές εναλλακτικές αγορές, ή κολλήσαμε στην υπερτιμολόγηση της ελληνικής αγοράς; Μήπως να μην το πουλήσω εν τέλει και να κάτσω στα αυγά μου; Κάποιος να ρίξει τα φώτα του (και οτιδήποτε έχετε να προτείνετε απο οποιαδήποτε άποψη, θα το εκτιμήσω). Ευχαριστώ!

Και εγώ πήρα hp Omen 17αρι gaming i7 με gtx1659 λάπτοπ στην black Friday του 2018 με 750 ευρώ.

Πάνε αυτές οι εποχές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, donquixote7 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα! Κόβω στο ψητό:

Πριν δυο χρόνια αγόρασα το Dell XPS 15 9570, με μια τρομερή έκπτωση απο κοτσώβολο, δωροεπιταγή 200 ευρώ και τιμολόγιο, μου πήγε ουσιαστικά στα 1200 ευρώ. Έχω βρεί να το πουλήσω 1200 ευρώ (με μια ματιά σε σκρουτζ κλπ, η τιμή του γενικά είναι πολύ ψηλά στην Ελλάδα). Γενικά απολύτως ικανοποιημένος, άψογο μηχάνημα πανέμορφο και πανίσχυρο χωρίς να μου βγάλει το παραμικρό πρόβλημα. Ωστόσο σε αυτά τα λεφτά νομίζω είναι μια καλή στιγμή να κάνω cash out, και να πάρω κάτι πιο καινούργιο, ελαφρώς πιο gaming κι ας μην είναι τόσο high end αισθητικά. Σε γενικές γραμμές δεν θα το μετακινώ πολύ, στο σπίτι θα το έχω κυρίως για οικιακή χρήση απλά θέλω να αποφύγω πύργο, καλώδια, οθόνες κλπ, οπότε πηγαίνω σε laptop.

Ιδανικά θα κινούμουν προς Dell G5 μεριά, αλλά οι τιμές στην Ελλάδα ρε παιδιά είναι αστείες. Για δυναμική κάρτας γραφικών θα κινούμουν απο 2060 και πάνω. Θα προτιμούσα να αγοράσω απο εξωτερικό κάπως, ακόμη και refurbished, αλλά δεν ξέρω καθόλου τι παίζει με αποστολή, εγγυήσεις κλπ. Υπάρχουν πραγματικές εναλλακτικές αγορές, ή κολλήσαμε στην υπερτιμολόγηση της ελληνικής αγοράς; Μήπως να μην το πουλήσω εν τέλει και να κάτσω στα αυγά μου; Κάποιος να ρίξει τα φώτα του (και οτιδήποτε έχετε να προτείνετε απο οποιαδήποτε άποψη, θα το εκτιμήσω). Ευχαριστώ!

https://www.electroholic.gr/el/product/COMHPP00709

https://www.amazon.co.uk/HP-15-en0008na-GeForce-Dedicated-Graphics/dp/B0877LGCS6  /  https://www.amazon.es/HP-Omen-15-en0017ns-Ordenador-RTX2060-6GB/dp/B08PFKK677

https://www.amazon.co.uk/ASUS-FA506QR-7-5800H-GeForce-Graphics/dp/B08CR3K88H

https://www.amazon.com/Lenovo-1920x1080-Processor-Windows-82B1000AUS/dp/B08BB9RWXD 1173.68 $ (~985 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα. Αποστολή με AmazonGlobal Expedited Shipping και πληρωμή σε $$...

https://www.amazon.com/ASUS-IPS-Type-GeForce-Battery-TUF506IU-ES74/dp/B0865RZR9S 1222.02 $ (~1026 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα. Αποστολή με AmazonGlobal Expedited Shipping και πληρωμή σε $$...

https://www.amazon.com/HP-15-EN0023DX-GeForce-Backlit-Keyboard/dp/B08G3T3G9X 1506.27 $ (~1265 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα. Αποστολή με AmazonGlobal Expedited Shipping και πληρωμή σε $$...

Από Amazon.com βάζεις μαζί στο καλάθι κι ένα άλλο προϊόν οποιασδήποτε αξίας ακόμα και πάμφθηνο (π.χ. https://www.amazon.com/gp/product/B01EO2KLE4 ή https://www.amazon.com/SanDisk-Flash-Cruzer-Glide-SDCZ60-016G-B35/dp/B007YX9O9O ) και το "Import Fees Deposit" μειώνεται σχεδόν στο μισό...

https://www.videocardbenchmark.net/compare/GeForce-GTX-1660-Ti-(Mobile)-vs-GeForce-RTX-2060-(Mobile)/4091vs4085, ίδιες στην πράξη κάρτες...

Τώρα 1200 € για μεταχειρισμένο με i7-8750H / GTX 1050Ti (άσχετα με το αν είναι Dell XPS) ακούγεται κάπως...κάπως!

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, dskoul είπε

εισαι η κλασσικη περιπτωση που ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ! 

οποτε δεν μπορει να σε βοηθησει κανεις ... 
καθισε με ηρεμια και απαντησε για αρχη μονος σου τις ερωτησεις που κανεις .... 
οταν εχεις μια απαντηση ... τοτε ξανα-ελα να σε βοηθησουν τα παιδια !

Κόλλησες εσυ τώρα ρε αδερφέ στο "μήπως να μην το πουλήσω" και βγαίνει σκάρτο ποστ 15 γραμμές. Το ξαναλέω λοιπόν σε περίπτωση που δεν ήταν ξεκάθαρο, ότι το ποστ μου αφορά κυρίως το αν έχει κάποιος εμπειρία αγορών απο το εξωτερικό. Αναφέρω τι αφήνω/πουλάω και προς τα που νομίζω ότι πρέπει να κατευθυνθώ. Αν ήμουν εξπέρ σε αυτά δεν θα το έγραφα εξαρχής. Δεν αγοράζω άλλωστε μπρίκια 100 ευρώ, αλλά μηχάνημα 1000+.

Σε άλλα νέα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλάνια! Βλέπω να παίζει αρκετά το HP Omen, που δεν το είχα καθόλου υπόψην. Για Dell καμιά άποψη; Την εκτιμώ ιδιαίτερα σαν εταιρία, ειδικά για το service της.Επίσης, Ζαχαρία ευχαριστώ για το "κόλπο" με το Amazon import fee, θα το τσεκάρω. Θεωρείτε ότι αν αγοράσω απο εξωτερικό, μέσω Amazon είναι η προτιμότερη επιλογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, donquixote7 είπε

Κόλλησες εσυ τώρα ρε αδερφέ στο "μήπως να μην το πουλήσω" και βγαίνει σκάρτο ποστ 15 γραμμές. Το ξαναλέω λοιπόν σε περίπτωση που δεν ήταν ξεκάθαρο, ότι το ποστ μου αφορά κυρίως το αν έχει κάποιος εμπειρία αγορών απο το εξωτερικό. Αναφέρω τι αφήνω/πουλάω και προς τα που νομίζω ότι πρέπει να κατευθυνθώ. Αν ήμουν εξπέρ σε αυτά δεν θα το έγραφα εξαρχής. Δεν αγοράζω άλλωστε μπρίκια 100 ευρώ, αλλά μηχάνημα 1000+.

Σε άλλα νέα, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλάνια! Βλέπω να παίζει αρκετά το HP Omen, που δεν το είχα καθόλου υπόψην. Για Dell καμιά άποψη; Την εκτιμώ ιδιαίτερα σαν εταιρία, ειδικά για το service της.Επίσης, Ζαχαρία ευχαριστώ για το "κόλπο" με το Amazon import fee, θα το τσεκάρω. Θεωρείτε ότι αν αγοράσω απο εξωτερικό, μέσω Amazon είναι η προτιμότερη επιλογή;

Δεν κολλησα εκει ... 
αλλα εσυ δεν ξερεις

αν θες να πουλησεις
αν δεν θες να πουλησεις 
αν θελεις gaming 
αν δεν θελεις gaming 
αν θες καινουργιο 
αν θες refurbished 
αν θα αγορασεις απο ελλαδα 
αν θα αγορασεις απο εξωτερικο 
αν θελεις 14" 
η' αν θελεις 17"  

ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΛΑΠΤΟΠ ... 
ΟΚ .... 

στο γραφω τελειως φιλικα και με καλη προθεση 
απαντησε πρωτα εσυ στις ερωτησεις ... και ελα ετοιμος και να ξερεις τι θελεις ... 

 

9 λεπτά πριν, donquixote7 είπε

 εμπειρία αγορών απο το εξωτερικό.

απο amazon.com κανεις το κολπακι που σου εγραψε ο ζαχαριας και εχεις σχεδον μισα import fees. 
απο amazon.co.uk πλεον ερχονται πιο ακριβα οι αγορες λογο fees kαι λογο Αγγλικης Λιρας. 
Απο ευρωπαικα amazon δηλαδη fr , es, de δεν εχεις τετοια θεματα ΑΛΛΑ ... ερχονται με τα αντιστοιχα πληκτρολογια 
δεν εχουν σημαντικες διαφορες (το de εχει) αλλα ως ενα βαθμο συνηθιζεται .... (το de δυσκολα συνηθιζεται) 
Απο ευρωπη εχεις κανονικη ευρωπαικη εγγυηση
απο amazon.com εχεις international εγγυηση ενος ετους 
απο uk δεν ξερω τι ακριβως παιζει ... αλλα νομιζω οτι ισχυει η international εγγυηση. 

αυτα ! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dskoul είπε

Δεν κολλησα εκει ... 
αλλα εσυ δεν ξερεις

αν θες να πουλησεις
αν δεν θες να πουλησεις 
αν θελεις gaming 
αν δεν θελεις gaming 
αν θες καινουργιο 
αν θες refurbished 
αν θα αγορασεις απο ελλαδα 
αν θα αγορασεις απο εξωτερικο 
αν θελεις 14" 
η' αν θελεις 17"  

ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΛΑΠΤΟΠ ... 
ΟΚ .... 

στο γραφω τελειως φιλικα και με καλη προθεση 
απαντησε πρωτα εσυ στις ερωτησεις ... και ελα ετοιμος και να ξερεις τι θελεις ... 

 

Βγάζεις κι απ' τη μύγα ξύγκι εσυ αδερφέ! Νομίζω ξεκάθαρο είναι το ποστ, και 2-3 ασάφειες (και αν) τις άπλωσες εμφατικά σε 13, τύφλα να έχει ο Αγγελόπουλος. Δύσκολα τα Σαββατόβραδα στο σπίτι, σε νιώθω. Αν ήξερα ακριβώς τι θέλω και απο που το θέλω και πως θα το πάρω δεν θα ερχόμουν εδώ να παίζουμε τις κουμπάρες σε κοινή θέα αλλά τέλοσπάντων.

Όπως και να έχει επειδή με κόφτει το θέμα, βλέπω ότι πράγματι γνωρίζετε το θέμα και δεν παρεξηγηθήκαμε - ίσα ίσα που εκτιμώ ότι μπαίνεις στον κόπο - θα απαντήσω επι τούτου τις λεπτομέρειες που προκύπτουν απο το πρώτο ποστ κιόλας: Γύρω στα 1200 ευρώ, gaming, στις διαστάσεις του XPS 15. Αν αξίζει και υπάρχει σε καλή τιμή, το παίρνω απο ελλάδα. Αν το βρίσκω σε καλύτερη τιμή στο εξωτερικό σε αγορές που ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΡΩ (πχ δεν έχω αγοράσει ποτέ απο Amazon), τότε θα το επιχειρήσω. Και αν γνωρίζει κάποιος την αγορά των refurbished, ενδιαφέρομαι να το ψάξω επίσης, γιατί παίζουν γαμάτες τιμές και απο έμπιστες εταιρίες (λχ Dell) δεν έχω πρόβλημα να το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, evark είπε

Αν σε τρώει... παίρνεις το ΟΜΕΝ με τον 4800Η/1660ti, στα 1300 ευρώ... και είσαι κομπλέ.....

https://www.amazon.co.uk/HP-15-en0008na-GeForce-Dedicated-Graphics/dp/B0877LGCS6 
αυτο ...  
1150 λιρες ή περιπου 1350 ευρω ! 
τιποτα αλλο 

Αλλα θα αναλωθουμε στα ιδια και ιδια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, dskoul said:

απο amazon.com κανεις το κολπακι που σου εγραψε ο ζαχαριας και εχεις σχεδον μισα import fees. 
απο amazon.co.uk πλεον ερχονται πιο ακριβα οι αγορες λογο fees kαι λογο Αγγλικης Λιρας. 
Απο ευρωπαικα amazon δηλαδη fr , es, de δεν εχεις τετοια θεματα ΑΛΛΑ ... ερχονται με τα αντιστοιχα πληκτρολογια 
δεν εχουν σημαντικες διαφορες (το de εχει) αλλα ως ενα βαθμο συνηθιζεται .... (το de δυσκολα συνηθιζεται) 
Απο ευρωπη εχεις κανονικη ευρωπαικη εγγυηση
απο amazon.com εχεις international εγγυηση ενος ετους 
απο uk δεν ξερω τι ακριβως παιζει ... αλλα νομιζω οτι ισχυει η international εγγυηση. 

αυτα ! 

Q: It has an international warranty or not?
A: The Lenovo Legion 5 15 Gaming Laptop, model number 82B1000AUS, does not have an International Manufacturer's Warranty. This is a USA/Canada model and the limited 1-year manufacturer's warranty is valid in the USA/Canada only.
By Lenovo Representative on October 6, 2020

Q: international warranty?
A: No. The Legion 5 15 model number 82B1000AUS, is a USA/Canada model. The limited manufacturer's warranty is valid in the USA/Canada only.
By Lenovo Representative on September 8, 2020

Q: This laptop has international warranty? model number 82b1000aus if i'm buy it and the product come to israel, i have a warranty through lenovo israel?
A: No. There is no International Manufacturer's Warranty.
By Lenovo Representative on December 2, 2020

Q: It has an international warranty or not?
A: The Lenovo Legion 5 15 Gaming Laptop, model number 82B1000AUS, does not have an International Manufacturer's Warranty. This is a USA/Canada model and the limited 1-year manufacturer's warranty is valid in the USA/Canada only.
By Lenovo Representative on October 6, 2020

Τα παραπάνω είναι για το συγκεκριμένο μοντέλο Lenovo Legion 5 που παίζει σε προτάσεις τελευταία. Απο πού προκύπτει το international εγγυηση ενος ετους  ? Καλύπτει το ίδιο το amazon.com ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, donquixote7 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα! Κόβω στο ψητό:

Πριν δυο χρόνια αγόρασα το Dell XPS 15 9570, με μια τρομερή έκπτωση απο κοτσώβολο, δωροεπιταγή 200 ευρώ και τιμολόγιο, μου πήγε ουσιαστικά στα 1200 ευρώ. Έχω βρεί να το πουλήσω 1200 ευρώ (με μια ματιά σε σκρουτζ κλπ, η τιμή του γενικά είναι πολύ ψηλά στην Ελλάδα). Γενικά απολύτως ικανοποιημένος, άψογο μηχάνημα πανέμορφο και πανίσχυρο χωρίς να μου βγάλει το παραμικρό πρόβλημα. Ωστόσο σε αυτά τα λεφτά νομίζω είναι μια καλή στιγμή να κάνω cash out, και να πάρω κάτι πιο καινούργιο, ελαφρώς πιο gaming κι ας μην είναι τόσο high end αισθητικά. Σε γενικές γραμμές δεν θα το μετακινώ πολύ, στο σπίτι θα το έχω κυρίως για οικιακή χρήση απλά θέλω να αποφύγω πύργο, καλώδια, οθόνες κλπ, οπότε πηγαίνω σε laptop.

Ιδανικά θα κινούμουν προς Dell G5 μεριά, αλλά οι τιμές στην Ελλάδα ρε παιδιά είναι αστείες. Για δυναμική κάρτας γραφικών θα κινούμουν απο 2060 και πάνω. Θα προτιμούσα να αγοράσω απο εξωτερικό κάπως, ακόμη και refurbished, αλλά δεν ξέρω καθόλου τι παίζει με αποστολή, εγγυήσεις κλπ. Υπάρχουν πραγματικές εναλλακτικές αγορές, ή κολλήσαμε στην υπερτιμολόγηση της ελληνικής αγοράς; Μήπως να μην το πουλήσω εν τέλει και να κάτσω στα αυγά μου; Κάποιος να ρίξει τα φώτα του (και οτιδήποτε έχετε να προτείνετε απο οποιαδήποτε άποψη, θα το εκτιμήσω). Ευχαριστώ!

Φρέσκο πράγμα!!!

https://www.msystems.gr/laptops/asus-tuf-gaming-a15-fa506qm-hn005t-ryzen-7-5800h-16gb-1tb-ssd-nvidia-rtx-3060-6gb-win-10-home-90nr0606-m01050

Πιο... Προσγειωμένες λύσεις:

https://www.mgmanager.gr/laptops/99693-hp-omen-15-en0013dx-ryzen-7-4800h156-fhd-ips-144hz8gb512gb-ssdgtx-1660-ti-6gbwebcamwin10-home-mica-silver.html

https://www.mgmanager.gr/laptops/97487-lenovo-legion-5-ryzen-7-4800h156-fhd-ips16gb512gb-ssd1tb-hddgtx-1660-ti-6gbwebcamwin10-home-black.html

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου φαίνεται σαν οι τιμές να αρχίζουν να κατεβαίνουν..... δεν φτάσαμε την κανονικότητα βέβαια, ειδικά στα πιο budget προιόντα, αλλά τουλάχιστον, θέλω να πιστεύω, ότι έχουμε περάσει τα μέγιστα, έχει ξεκινήσει η κάθοδος. Το ίδιο συμβαίνει και στους επεξεργαστές (intel gen 10 και ryzen zen 3 κινούνται προς τα κάτω) ... εξαιρούνται βέβαια οι κάρτες γραφικών.

5800Η με GTX3060 σε νέο laptop με εκκίνηση στα 1600, όταν η 3060 έχει κοντά στο χιλιάρικο, είναι καλό νέο....

Όλα τα gaming εχουν διπλό dimm socket.

Επεξ/σία από evark
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, gunman είπε

σαν το πρώτο ψάχνω με i7 σε dell g5 15... άντε να δούμε πότε...

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-10750H-vs-AMD-Ryzen-5-4600H-vs-Intel-i7-10875H-vs-AMD-Ryzen-7-4800H-vs-AMD-Ryzen-7-5800H/3657vs3708vs3726vs3676vs3907

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...