Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Georgema είπε

Κοιτάω για το γιό μου ένα φορητό για τη σχολή που να έχει και οθόνη αφής. 

Επεσα πάνω σε αυτό: https://www.geekbuying.com/item/Teclast-F6-PRO-8GB-Silver-389983.html

Αξίζει το κόπο? Υπάρχει εναλλακτική σε αυτό το εύρος τιμής (έχει άλλα 30-40€ stylus)?

Στα 420 $ δεν υπάρχει κάτι άλλο με αυτά τα χαρακτηριστικά, υπολόγισε και +36.25 $ για αποστολή με EU Priority Line για να περάσει free το τελωνείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προτασεις με budget εως 450-500 ευρω χωρις πολλες απαιτησεις, πιο πολυ ταινιες κτλ και browsing.

Oυτε κανενα βαρυ παιχνιδι ουτε απαιτητικα προγραμματα.

Αγορα απο Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, moonspell21 είπε

Προτασεις με budget εως 450-500 ευρω χωρις πολλες απαιτησεις, πιο πολυ ταινιες κτλ και browsing.

Oυτε κανενα βαρυ παιχνιδι ουτε απαιτητικα προγραμματα.

Αγορα απο Ελλαδα.

https://www.mgmanager.gr/notebooks/74542-acer-travelmate-p2-tmp2510-g2-m-52yb-i5-8250u156-fhd4gb256gb-ssddvd-rwwebcamwin10-pro-edu-black.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, moonspell21 είπε

Νομιζω μια χαρα δειχνει, και καμια επιλογη ακομα αλλα κατω απο τα 500?

https://tinyurl.com/yak4bk7jhttps://tinyurl.com/yd259txy

https://www.gameexplorers.gr/6064444/acer-nb-aspire-a315-51-365r-i3-7130uram-4gb-1tb-intel-hd-620-linux.html

 

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bert68 είπε

ενας συνφορουμιτης ανεβασε και αυτο

ASUS VivoBook X540UA-DM529T Intel Core i5-8250U / 4GB / 256GB SSD / Full HD

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, adminaros είπε

ενας συνφορουμιτης ανεβασε και αυτο

ASUS VivoBook X540UA-DM529T Intel Core i5-8250U / 4GB / 256GB SSD / Full HD

Δες το παραπάνω Vivobook με τον Ι5 8250...δεν είναι κακή επιλογή. Αυτά που αναφέρεις με Ι3 6006u, I5 7200U και AMD A12-9720P, έχουν πολύ αδύναμους επεξεργαστές και θα σου έλεγα να μην τα κοιτάξεις.  Το Hp που φοράει ryzen 5 2500u, έχει ισχυρότερο επεξεργαστή από τα υπόλοιπα, αλλά υπολείπεται λίγο από τον Ι5 8250.

Το Vivobook φρόντισε να το δεις πρώτα και να το επεξεργαστείς, γιατί εμένα μου φάνηκε σαν αρκετά πλαστικούρα.

Περίμενε και τον Ζαχαρία να σου πει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Green Dragon είπε

Δες το παραπάνω Vivobook με τον Ι5 8250...δεν είναι κακή επιλογή. Αυτά που αναφέρεις με Ι3 6006u, I5 7200U και AMD A12-9720P, έχουν πολύ αδύναμους επεξεργαστές και θα σου έλεγα να μην τα κοιτάξεις.  Το Hp που φοράει ryzen 5 2500u, έχει ισχυρότερο επεξεργαστή από τα υπόλοιπα, αλλά υπολείπεται λίγο από τον Ι5 8250.

Το Vivobook φρόντισε να το δεις πρώτα και να το επεξεργαστείς, γιατί εμένα μου φάνηκε σαν αρκετά πλαστικούρα.

Περίμενε και τον Ζαχαρία να σου πει καλύτερα.

σας ευχαριστώ όπως είπα είναι για φίλο και θέλει με άτοκες δόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα . Απο black friday  στα γνωστα μαγαζια, αξιζει να κοιταξουμε τιποτα ?Μιλαω για laptop κατηγοριας φοιτητη  (2-3βαρια προγραμματα   ,office ,κανα fifa κλπ ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Πάνος Παπαδάκης είπε

Kαλησπέρα . Απο black friday  στα γνωστα μαγαζια, αξιζει να κοιταξουμε τιποτα ?Μιλαω για laptop κατηγοριας φοιτητη  (2-3βαρια προγραμματα   ,office ,κανα fifa κλπ ). 

ακόμα κι εγώ δεν έχω δει κάτι, πάντως πέρυσι που ψάχτηκα ήταν ελάχιστες οι προσφορές και σε επίπεδο από αυτές που βγαίνουν κάθε τόσο ούτως ή άλλως, στην κατηγορία των 500€ τουλάχιστον, τώρα στα 1500+ που έχουν μεγαλύτερα περιθώρια, δεν ξέρω... πάντως, θα το κοιτάξω κι εγώ φέτος γιατί τα γνωστά μαγαζιά κάνουν και άτοκες δόσεις που εξυπηρετεί, αλλιώς δεν το συζητούσα θα ψώνιζα από Amazon!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε γαμωτο , και εμενα αυτο με κολυει .Μου πρότεινε ο Ζαχαρίας καποια πραγματακια απλα   ακομα λιγο με φρεναρει η μη ύπαρξη ατοκων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια, 

Ψάχνω ενα καλο λαπτοπ για απλή χρηση,πιο πολύ σερφαρισμα,ταινιες,youtube,social media,αντε στο τσακιρ κεφι και κανα word.Μπορω να διαθέσω μεχρι και 500 ευρω αλλα οσο φθηνότερα τοσο καλύτερα.Πιστεύετε το lenovo ideapad 330s θα με ικανοποιήσει; Υπαρχει καμια καλύτερη επιλογή;  να τονίσω οτι δε θελω να τρέχω κάθε τρεις και λιγο για σέρβις.

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Numb23 είπε

Καλησπέρα παιδια, 

Ψάχνω ενα καλο λαπτοπ για απλή χρηση,πιο πολύ σερφαρισμα,ταινιες,youtube,social media,αντε στο τσακιρ κεφι και κανα word.Μπορω να διαθέσω μεχρι και 500 ευρω αλλα οσο φθηνότερα τοσο καλύτερα.Πιστεύετε το lenovo ideapad 330s θα με ικανοποιήσει; Υπαρχει καμια καλύτερη επιλογή;  να τονίσω οτι δε θελω να τρέχω κάθε τρεις και λιγο για σέρβις. 

Ευχαριστώ πολύ! 

Με αυτή τη χρήση οτιδήποτε με σύγχρονο επεξεργαστή i3 και πάνω θα σε ικανοποιήσει! Αν μπορέσεις πάρε με παραπάνω από 4gb RAM και SSD για να είσαι future proof!

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/11/2018 στις 2:53 ΜΜ, zacharis1955 είπε

 

https://www.never-offline.gr/lenovo-ideapad-520-15ikb-laptop-15-6-i5-8250u-6-gb-1-tb-128-gb-intel-hd-graphics-720-dos-bronze.html

Για την σχεδίαση και την ποιότητα των Dell consumer series άστο καλύτερα: Δεν νομίζω να υπάρχουν laptops με χειρότερη ποιότητα κατασκευής (οθόνη / πληκτρολόγιο / πλαστικά) από τα Dell Inspiron 3000 & 5000 Series! Εξαιρείται η Lenovo Ideapad 100 Series που είναι ο ορισμός της σαβούρας!

Μου είχες προτείνει αυτό για ένα laptop γύρω στα 500-550 που θα χρησιμοποιείται βασικά για word και face. 

Ωστόσο από εκείνη την ώρα είδε το MacBook air 13.3 και το Xiaomi air 13.3 επίσης. Της άρεσε το σχέδιο τους και το ότι είναι ελαφριά. Προσωπικά προτιμάω το Xiaomi (πιο σύγχρονος επεξεργαστής, μεγαλύτερος ssd). Υπάρχει άλλη πρόταση στα χρήματα αυτά (900-1000 €) και σε αντίστοιχη εμφάνιση και κατασκευή που να είναι και αξιόπιστα;

 

Ακόμα και από εξωτερικό αν είναι (Amazon ) εφόσον πρόκειται να γλυτώσει κάποια σοβαρά χρήματα η να πάρει κάτι πολύ καλύτερο σε σχέση με ότι θα έβρισκε εδω. Είπα για Amazon επειδή θεωρώ ότι είναι αξιόπιστη εταιρεία όσον αφορά εγγύηση και επισκευές.

 

Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...