Προς το περιεχόμενο
SPANK

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Αφου είναι μονο σε bios και drivers όπως λες μας λεει η Lenovo, γιατι τοτε το κανει και σε 330s intel i3 8250u την πτωση? Η Lenovo πρσπαθει να μας πεισει ότι δεν είναι κατασκευαστικο λαθος, αλλα η πραγματικοτητα είναι άλλη. Βρε παιδια συγνωμη κι ολας, αλλα απλη λογικη, τα 330s ειδατε τις γρίλιες εξαερισμου που εχουν κατω? μηδαμινες ειναι, και κοιταξτε και εσωτερικα το μηχανημα ποσο στριμωγμενο είναι το hardware, πως να ψυχεται σωστα αυτό? Δεν χρειαζεται καποιος να είναι ηλεκτρονικος για να το καταλαβει, μπαμ κανει.

Δεν έχω τις γνώσεις, ούτε και θέλω αν αντιδικήσω μαζί σου Μάκη. Ούτε να υπερασπιστώ τη Lenovo. Απλά αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία με βάση αυτά που πλήρωσα και αυτό που πήρα.

Αν νομίζεις ότι με κάποια tests μπορεί να φανεί μεγάλο πρόβλημα σε σχέση με άλλα laptops ( HP, ACer ) που έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά......Το μηχανάκι μου είναι στη διάθεσή σου και θα έχει και για μένα μεγάλο ενδιαφέρον. Πίστεψέ με.

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
3 λεπτά πριν, Green Dragon είπε

Δεν έχω τις γνώσεις, ούτε και θέλω αν αντιδικήσω μαζί σου Μάκη. Ούτε να υπερασπιστώ τη Lenovo. Απλά αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία με βάση αυτά που πλήρωσα και αυτό που πήρα.

Αν νομίζεις ότι με κάποια tests μπορεί να φανεί μεγάλο πρόβλημα σε σχέση με άλλα laptops ( HP, ACer ) που έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά......Το μηχανάκι μου είναι στη διάθεσή σου και θα έχει και για μένα μεγάλο ενδιαφέρον. Πίστεψέ με.

Μα δεν αντιδικω προς Θεου, συζητηση κανουμε, ουτε είμαι φαν καμιας εταιριας, αλλα τα κακως κειμενα καλο είναι να τα λεμε μηπως οι εταιριες γινουν πιο προσεκτικες στο μελλον

7 λεπτά πριν, bill27 είπε

Η Lenovo(πρωην IBM για να μην ξεχνιομαστε) εχει ενα απο τα καλυτερα quality controls παγκοσμιως.

Δυστηχως "πρωην" IBM όπως και "πρωην" Motorola, δυστηχως κι ολας γιατι αυτές οι εταιριες αφησαν εποχη με τεράστιες πατεντες

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στο φόρουμ και στους φίλους. Επειδή εκεί κάπου είναι το μπάτζετ μου. Πιστεύετε ότι είναι vfm για χρήση ίντερνετ office ταινίες μουσική το συγκεκριμένο του πλαισίου; 

https://www.plaisio.gr/desktop-laptop/laptops/all-laptops/HP-Laptop-15-db0011nv-4DJ74EA.htm

Ευχαριστώ. Καλή συνέχεια. 

Και επειδή είμαι άσχετη σχετικά... Τι γίνεται με αναβαθμίσεις μνήμη κλπ, στο συγκεκριμένο για το μέλλον. 

Επεξ/σία από Sofia gkt

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
4 λεπτά πριν, Sofia gkt είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ και στους φίλους. Επειδή εκεί κάπου είναι το μπάτζετ μου. Πιστεύετε ότι είναι vfm για χρήση ίντερνετ office ταινίες μουσική το συγκεκριμένο του πλαισίου; 

https://www.plaisio.gr/desktop-laptop/laptops/all-laptops/HP-Laptop-15-db0011nv-4DJ74EA.htm

Ευχαριστώ. Καλή συνέχεια. 

Και επειδή είμαι άσχετη σχετικά... Τι γίνεται με αναβαθμίσεις μνήμη κλπ, στο συγκεκριμένο για το μέλλον. 

https://www.electroholic.gr/el/product/COMACE00121

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
8 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Ζάχαρη θα με μαλώσεις αλλά είναι βλέπεις και οι δόσεις. Γι αυτό ρώτησα για το συγκεκριμένο. Σόρρυ, κάνετε εξαιρετική δουλειά στο φόρουμ και απλά επειδή είπες για λακο και φάβα είπα να με συμβουλεψετε.. Ευχαριστώ

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, makhs5 είπε

1ον, εγω μιλησα γενικα για συγκεκριμένα μοντελα που μπηκαν σε προσφορα, και όχι για ένα μονο συγκεκριμενο, εσυ μαλλον μιλας για καποιο συγκεκριμενο που αγορασες, και 2ον, αν κανεις μετρια χρηση, εννοείτε ότι δεν θα πεσει η αποδοση, μιλαμε όταν καποιος κανει μετρια προς βαρια χρηση.

Ναι φιλε μιλησα συγκεκριμενα για το ΗΡ15 απο το Πλαισιο με Ryzen5 και ρωτησα αν καποιος που το εχει δει απο κοντα εχει αποψη για ποιοτητα αποδοση κλπ επειδη με ενδιεφερε για καποιον συγγενη μου αλλα οχι δεν το εχω αγορασει. Απλα τωρα με 4,5 κατοσταρικα εννοειται οτι δεν το θελεις για πολυ βαρια χρηση αλλα για φυσιολογικη χωρις να σου στερει και το κατι παραπανω .

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Sofia gkt είπε

Ζάχαρη θα με μαλώσεις αλλά είναι βλέπεις και οι δόσεις. Γι αυτό ρώτησα για το συγκεκριμένο. Σόρρυ, κάνετε εξαιρετική δουλειά στο φόρουμ και απλά επειδή είπες για λακο και φάβα είπα να με συμβουλεψετε.. Ευχαριστώ

σοφια πρεπει να εισαι επιφυλακτικη με το συγκεκριμενο λαπτοπ με τον ryzen 5, είναι πολύ χαμηλη η τιμη του, και το κακο φυσικα δεν είναι αυτό, αλλα σε ξενα φορουμ και με τα hp ryzen εχουν παραπονα, αν θες και την δικη μου γνωμη ακουσε τον zacharis1955 μην εχεις θεματα με μητρικη η ότι άλλο μετα, και κριμα ειναι

Επεξ/σία από makhs5

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
27 λεπτά πριν, bill27 είπε

Η Lenovo(πρωην IBM για να μην ξεχνιομαστε) εχει ενα απο τα καλυτερα quality controls παγκοσμιως.

Σίγουρα αλλά κατά καιρούς έχει αστοχήσει αρκετές φορές π.χ. Lenovo B5400 (πρόβλημα στο touchpad και στο WiFi), Lenovo Y700 (flickering screen), Lenovo Ideapad 100 Series (σαβουρο-σχεδίαση & σαβουρο-κατασκευή)... 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
5 λεπτά πριν, christosx13 είπε

Ναι φιλε μιλησα συγκεκριμενα για το ΗΡ15 απο το Πλαισιο με Ryzen5 και ρωτησα αν καποιος που το εχει δει απο κοντα εχει αποψη για ποιοτητα αποδοση κλπ επειδη με ενδιεφερε για καποιον συγγενη μου αλλα οχι δεν το εχω αγορασει. Απλα τωρα με 4,5 κατοσταρικα εννοειται οτι δεν το θελεις για πολυ βαρια χρηση αλλα για φυσιολογικη χωρις να σου στερει και το κατι παραπανω .

Δεν το εχω δει απ κοντα, απλα διαβασα παραπονα χρηστων του εξωτερικου στο φορουμ  της hp  που ειχαν  θεματα, μεγαλο το ρισκο

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, makhs5 είπε

σοφια πρεπει να εισαι επιφυλακτικη με το συγκεκριμενο λαπτοπ με τον ryzen 5, είναι πολύ χαμηλη η τιμη του, και το κακο φυσικα δεν είναι αυτό, αλλα σε ξενα φορουμ και το hp ryzen εχουν παραπονα, αν θες και την δικη μου γνωμη ακουσε τον zacharis1955 μην εχεις θεματα με μητρικη η ότι άλλο μετα

Ευχαριστώ πολύ. Άτιμη κοινωνία, καταραμένες δόσεις. Δεν είναι τίποτα άλλο, το Acer aspire 3000 που έχω ακόμα δεν τραβάει άλλο. Άλλαξα πληκτρολόγιο έβαλα μνήμες αλλά δεν έχει πολλά ψωμιά... 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Μόλις τώρα, Sofia gkt είπε

Ευχαριστώ πολύ. Άτιμη κοινωνία, καταραμένες δόσεις. Δεν είναι τίποτα άλλο, το Acer aspire 3000 που έχω ακόμα δεν τραβάει άλλο. Άλλαξα πληκτρολόγιο έβαλα μνήμες αλλά δεν έχει πολλά ψωμιά... 

Δοκίμασες ssd?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, Sofia gkt είπε

σοφια υπαρχουν παρα πολλες προτασεις να διαλέξεις, και σιγουρα με πολύ μικροτερο ρισκο, εστω κι από μεγαλα καταστήματα αφου χρειαζεσαι τις δοσεις

11 λεπτά πριν, Valous είπε

Δοκίμασες ssd?

Το aspire 3000 είναι παρα πολύ παλιο και αδυναμο, δεν αξιζει να κανει καμια αναβαθμιση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
14 λεπτά πριν, makhs5 είπε

σοφια υπαρχουν παρα πολλες προτασεις να διαλέξεις, και σιγουρα με πολύ μικροτερο ρισκο, εστω κι από μεγαλα καταστήματα αφου χρειαζεσαι τις δοσεις

Το aspire 3000 είναι παρα πολύ παλιο και αδυναμο, δεν αξιζει να κανει καμια αναβαθμιση

Δεν το σκέφτηκα καν. Μιλάμε για μουσειακο κομμάτι, απλά το πάλευα τόσα χρόνια συναισθηματικά. Θέλω ένα λαπτοπ πλέον καινούριο. Αν βρείτε κάτι vfm με δόσεις θα το εκτιμούσα. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σε ενδιαφερει συγκεκριμενο κατάστημα η οποιο να είναι με δοσεις? Η θες και ατοκες?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
21 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Σε ενδιαφερει συγκεκριμενο κατάστημα η οποιο να είναι με δοσεις? Η θες και ατοκες?

Οποιοδήποτε με δόσεις. Άτοκες και μη. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.