Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στο φόρουμ και στους φίλους. Επειδή εκεί κάπου είναι το μπάτζετ μου. Πιστεύετε ότι είναι vfm για χρήση ίντερνετ office ταινίες μουσική το συγκεκριμένο του πλαισίου; 

https://www.plaisio.gr/desktop-laptop/laptops/all-laptops/HP-Laptop-15-db0011nv-4DJ74EA.htm

Ευχαριστώ. Καλή συνέχεια. 

Και επειδή είμαι άσχετη σχετικά... Τι γίνεται με αναβαθμίσεις μνήμη κλπ, στο συγκεκριμένο για το μέλλον. 

Επεξ/σία από Sofia gkt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Sofia gkt είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ και στους φίλους. Επειδή εκεί κάπου είναι το μπάτζετ μου. Πιστεύετε ότι είναι vfm για χρήση ίντερνετ office ταινίες μουσική το συγκεκριμένο του πλαισίου; 

https://www.plaisio.gr/desktop-laptop/laptops/all-laptops/HP-Laptop-15-db0011nv-4DJ74EA.htm

Ευχαριστώ. Καλή συνέχεια. 

Και επειδή είμαι άσχετη σχετικά... Τι γίνεται με αναβαθμίσεις μνήμη κλπ, στο συγκεκριμένο για το μέλλον. 

https://www.electroholic.gr/el/product/COMACE00121

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Ζάχαρη θα με μαλώσεις αλλά είναι βλέπεις και οι δόσεις. Γι αυτό ρώτησα για το συγκεκριμένο. Σόρρυ, κάνετε εξαιρετική δουλειά στο φόρουμ και απλά επειδή είπες για λακο και φάβα είπα να με συμβουλεψετε.. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makhs5 είπε

1ον, εγω μιλησα γενικα για συγκεκριμένα μοντελα που μπηκαν σε προσφορα, και όχι για ένα μονο συγκεκριμενο, εσυ μαλλον μιλας για καποιο συγκεκριμενο που αγορασες, και 2ον, αν κανεις μετρια χρηση, εννοείτε ότι δεν θα πεσει η αποδοση, μιλαμε όταν καποιος κανει μετρια προς βαρια χρηση.

Ναι φιλε μιλησα συγκεκριμενα για το ΗΡ15 απο το Πλαισιο με Ryzen5 και ρωτησα αν καποιος που το εχει δει απο κοντα εχει αποψη για ποιοτητα αποδοση κλπ επειδη με ενδιεφερε για καποιον συγγενη μου αλλα οχι δεν το εχω αγορασει. Απλα τωρα με 4,5 κατοσταρικα εννοειται οτι δεν το θελεις για πολυ βαρια χρηση αλλα για φυσιολογικη χωρις να σου στερει και το κατι παραπανω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Sofia gkt είπε

Ζάχαρη θα με μαλώσεις αλλά είναι βλέπεις και οι δόσεις. Γι αυτό ρώτησα για το συγκεκριμένο. Σόρρυ, κάνετε εξαιρετική δουλειά στο φόρουμ και απλά επειδή είπες για λακο και φάβα είπα να με συμβουλεψετε.. Ευχαριστώ

σοφια πρεπει να εισαι επιφυλακτικη με το συγκεκριμενο λαπτοπ με τον ryzen 5, είναι πολύ χαμηλη η τιμη του, και το κακο φυσικα δεν είναι αυτό, αλλα σε ξενα φορουμ και με τα hp ryzen εχουν παραπονα, αν θες και την δικη μου γνωμη ακουσε τον zacharis1955 μην εχεις θεματα με μητρικη η ότι άλλο μετα, και κριμα ειναι

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, bill27 είπε

Η Lenovo(πρωην IBM για να μην ξεχνιομαστε) εχει ενα απο τα καλυτερα quality controls παγκοσμιως.

Σίγουρα αλλά κατά καιρούς έχει αστοχήσει αρκετές φορές π.χ. Lenovo B5400 (πρόβλημα στο touchpad και στο WiFi), Lenovo Y700 (flickering screen), Lenovo Ideapad 100 Series (σαβουρο-σχεδίαση & σαβουρο-κατασκευή)... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, christosx13 είπε

Ναι φιλε μιλησα συγκεκριμενα για το ΗΡ15 απο το Πλαισιο με Ryzen5 και ρωτησα αν καποιος που το εχει δει απο κοντα εχει αποψη για ποιοτητα αποδοση κλπ επειδη με ενδιεφερε για καποιον συγγενη μου αλλα οχι δεν το εχω αγορασει. Απλα τωρα με 4,5 κατοσταρικα εννοειται οτι δεν το θελεις για πολυ βαρια χρηση αλλα για φυσιολογικη χωρις να σου στερει και το κατι παραπανω .

Δεν το εχω δει απ κοντα, απλα διαβασα παραπονα χρηστων του εξωτερικου στο φορουμ  της hp  που ειχαν  θεματα, μεγαλο το ρισκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, makhs5 είπε

σοφια πρεπει να εισαι επιφυλακτικη με το συγκεκριμενο λαπτοπ με τον ryzen 5, είναι πολύ χαμηλη η τιμη του, και το κακο φυσικα δεν είναι αυτό, αλλα σε ξενα φορουμ και το hp ryzen εχουν παραπονα, αν θες και την δικη μου γνωμη ακουσε τον zacharis1955 μην εχεις θεματα με μητρικη η ότι άλλο μετα

Ευχαριστώ πολύ. Άτιμη κοινωνία, καταραμένες δόσεις. Δεν είναι τίποτα άλλο, το Acer aspire 3000 που έχω ακόμα δεν τραβάει άλλο. Άλλαξα πληκτρολόγιο έβαλα μνήμες αλλά δεν έχει πολλά ψωμιά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sofia gkt είπε

Ευχαριστώ πολύ. Άτιμη κοινωνία, καταραμένες δόσεις. Δεν είναι τίποτα άλλο, το Acer aspire 3000 που έχω ακόμα δεν τραβάει άλλο. Άλλαξα πληκτρολόγιο έβαλα μνήμες αλλά δεν έχει πολλά ψωμιά... 

Δοκίμασες ssd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sofia gkt είπε

Ευχαριστώ πολύ. Άτιμη κοινωνία, καταραμένες δόσεις. Δεν είναι τίποτα άλλο, το Acer aspire 3000 που έχω ακόμα δεν τραβάει άλλο. Άλλαξα πληκτρολόγιο έβαλα μνήμες αλλά δεν έχει πολλά ψωμιά... 

σοφια υπαρχουν παρα πολλες προτασεις να διαλέξεις, και σιγουρα με πολύ μικροτερο ρισκο, εστω κι από μεγαλα καταστήματα αφου χρειαζεσαι τις δοσεις

11 λεπτά πριν, Valous είπε

Δοκίμασες ssd?

Το aspire 3000 είναι παρα πολύ παλιο και αδυναμο, δεν αξιζει να κανει καμια αναβαθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, makhs5 είπε

σοφια υπαρχουν παρα πολλες προτασεις να διαλέξεις, και σιγουρα με πολύ μικροτερο ρισκο, εστω κι από μεγαλα καταστήματα αφου χρειαζεσαι τις δοσεις

Το aspire 3000 είναι παρα πολύ παλιο και αδυναμο, δεν αξιζει να κανει καμια αναβαθμιση

Δεν το σκέφτηκα καν. Μιλάμε για μουσειακο κομμάτι, απλά το πάλευα τόσα χρόνια συναισθηματικά. Θέλω ένα λαπτοπ πλέον καινούριο. Αν βρείτε κάτι vfm με δόσεις θα το εκτιμούσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Σε ενδιαφερει συγκεκριμενο κατάστημα η οποιο να είναι με δοσεις? Η θες και ατοκες?

Οποιοδήποτε με δόσεις. Άτοκες και μη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Sofia gkt είπε

Οποιοδήποτε με δόσεις. Άτοκες και μη. 

Δεν γνωρίζω το budget σου ακριβώς, αλλά καλύτερα specs σε αυτά τα λεφτά δύσκολα να βρεις. Το έχω λίγο καιρό και είμαι πολύ ικανοποιήμενος! 1920x1080 2500U,8GB,256GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Valous είπε

Δεν γνωρίζω το budget σου ακριβώς, αλλά καλύτερα specs σε αυτά τα λεφτά δύσκολα να βρεις. Το έχω λίγο καιρό και είμαι πολύ ικανοποιήμενος! 1920x1080 2500U,8GB,256GB

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-IdeaPad-1xx-3xx-5xx-7xx/Ideapad-330-Ryzen-5-2500u-underperforming/td-p/4229974

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...