Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παρακάτω Laptop θα το αγοράζατε για απλή χρήση : browsing, ταινίες, word, excel στα 230€ σφραγισμένο ; Από ποιότητα κατασκευής έχει κάποιος άποψη, προσθήκη ssd κτλ ; 
https://www.plaisio.gr/desktop-laptop/laptops/all-laptops/HP-Laptop-15-bs150nv-3XY23EA.htm 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, broxopios είπε

Φιλαράκι θέλει να αγοράσει λάπτοτ κοντά στα 750€ και είδε το παρακάτω. Αξίζει; Υπάρχει κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα; Να είναι από Ελλάδα.

https://www.you.gr/laptop,tablet/foritoi-ypologistes/laptop/laptop-dell-inspiron-15-6-3576-(i7-8850u-8gb-256ss

Οχι, δεν αξίζει!

https://www.mrcheap.gr/ipologistes/laptops/laptop/acer-nb-aspire-a515-52g-5206-15.6-tft-fhd-intel-cpu-8th-gen-i5-8265u-4gb-ram-256gb-ssd-nvidia-vga-gf-mx130-2gb-gddr5-linux-black-2yw-for-consumers-1yw-for-professionals.-nx.h14et.021.htmlhttps://www.hrkgame.com/en/games/product/windows-10-professional-oem-pc-cd-key/

https://www.electroholic.gr/el/product/COMHPP00476

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-8265U-vs-Intel-i7-8550U-vs-Intel-i5-8300H/3323vs3064vs3254

https://www.videocardbenchmark.net/compare/Radeon-520-vs-GeForce-MX130-vs-GeForce-GTX-1050-Ti/3797vs3890vs3595

3 ώρες πριν, volleyball είπε

Το παρακάτω Laptop θα το αγοράζατε για απλή χρήση : browsing, ταινίες, word, excel στα 230€ σφραγισμένο ; Από ποιότητα κατασκευής έχει κάποιος άποψη, προσθήκη ssd κτλ ; 
https://www.plaisio.gr/desktop-laptop/laptops/all-laptops/HP-Laptop-15-bs150nv-3XY23EA.htm 

Οχι, κάτω του μετρίου οθόνη, παλιός επεξεργαστής, δύσκολη αναβάθμιση,  κάτω του μετρίου ποιότητα κατασκευής...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, broxopios είπε

Αυτά είναι τα windows 10 official? Γιατί τόσο χαμηλή τιμή;

Η ερώτησή σου δεν απαντιέται με ένα post εδώ.

Αγοράζεις κλειδί από τα χιλιάδες κλειδιά που κυκλοφορούν, για διάφορους λόγους, σε όλο τον πλανήτη, από την MS, σε κατασκευαστές και μεταπωλητές.

Δεν είναι το πακέτο που θα αγόραζες από ένα κατάστημα αλλά το κλειδί λειτουργεί εξίσου καλά όπως το πακέτο.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα θα ήθελα την βοήθεια σας έκανα μια παραγγελία από amazon.de και μου ήρθε mail και γράφει αυτό τι πρέπει να τους στείλω δεν έχω καταλάβει σας ευχαριστώ

Please upload a copy of your latest billing statement.

Only the last 4 digits of payment card or account number should be displayed on statement.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, smpt είπε

Για τα vostro δεν περίμενα να είναι χάλια.

Δεν είναι καθόλου χάλια. Στην εταιρεία που δουλεύω έχουμε αρκετά 3000 series και είναι απροβλημάτιστα (και δουλεύουν όλη μέρα). Επίσης λόγω του ότι είναι business σειρά έχουν Next Business Day support on-site 3 χρόνια. Ένα τηλεφωνάκι και την επόμενη εργάσιμη ο τεχνικός είναι στο χώρο σου, με όλα τα ανταλλακτικά που μπορεί να χρειαστούν για την επισκευή.

Δεν ξέρω γιατί τα σνομπάρει τόσο πολύ ο zacharis.

Επίσης το HP έχει 4GB Ram & μηχανικό δίσκο, οπότε θα πρέπει να υπολογίσεις ότι σε σχετικά σύντομο (θεωρώ) χρονικό διάστημα θα χρειαστεί να αναβαθμίσεις δίσκο και μνήμη (οπότε υπολόγισε το επιπλεόν κόστος σκληρού, μνήμης & τεχνικού που θα στα περάσει αν δεν ξέρεις να τα βάλεις μόνη σου).

Τέλος το Dell έχει ανεξάρτητη κάρτα γραφικών, οπότε αν θελήσει μπορεί να παίξει και κανα παιχνιδάκι πιο άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο δικός μου προβληματισμός είναι η οθόνη, που δεν μπορώ να την δω και να κρίνω.
Το HP έχει IPS. Το vosto ξέρεις τι έχει και αν είναι καλή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giogio είπε

Καλημέρα θα ήθελα την βοήθεια σας έκανα μια παραγγελία από amazon.de και μου ήρθε mail και γράφει αυτό τι πρέπει να τους στείλω δεν έχω καταλάβει σας ευχαριστώ

Please upload a copy of your latest billing statement.

Only the last 4 digits of payment card or account number should be displayed on statement.

Ζητάει να στείλεις απόσπασμα είτε της πιστωτικής κάρτας, με την οποία πλήρωσε,ς είτε του λογαριασμού σου (αν πλήρωσες με χρεωστική) στον οποίο θα φαίνεται η χρέωση για την αγορά που έκανες και μόνο τα 4 τελευταία ψηφία της κάρτας ή του λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, smpt είπε

ο δικός μου προβληματισμός είναι η οθόνη, που δεν μπορώ να την δω και να κρίνω.
Το HP έχει IPS. Το vosto ξέρεις τι έχει και αν είναι καλή;

Δεν έχει IPS το Vostro αλλά εμένα μια χαρά μου φαίνεται. 

Θα σου πρότεινα αν είσαι Αθήνα να πας μια βόλτα από το Mall που έχει στον 3ο όροφο Dell Exclusive Store να το δεις από κοντά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makfil είπε

Ζητάει να στείλεις απόσπασμα είτε της πιστωτικής κάρτας, με την οποία πλήρωσε,ς είτε του λογαριασμού σου (αν πλήρωσες με χρεωστική) στον οποίο θα φαίνεται η χρέωση για την αγορά που έκανες και μόνο τα 4 τελευταία ψηφία της κάρτας ή του λογαριασμού.

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.. Η πληρωμή έγινε με χρεωστική κάρτα δηλαδή αρκεί να πάω σε ένα ΑΤΜ και να τους στείλω την απόδειξη που δείχνει ότι τράβηξαν τα χρήματα αυτοί αυτό τους φτάνει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, giogio είπε

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.. Η πληρωμή έγινε με χρεωστική κάρτα δηλαδή αρκεί να πάω σε ένα ΑΤΜ και να τους στείλω την απόδειξη που δείχνει ότι τράβηξαν τα χρήματα αυτοί αυτό τους φτάνει ?

Αν εχεις e-banking που λογικα εχεις αφου πληρωσες με χρεωστικη μπες στο λογαριασμο και κανε σωσιμο σε pdf (η καποια αλλη μορφη) απο την κινηση του λογαριασμου σου τις τελευταιες μερες που περιλαμβανει και την πληρωμη αυτη και καλυψε τα ενδιαμεσα νουμερα της καρτας και στειλτο τους.Δεν ξερω βεβαια αν γινεται να πληρωσεις με χρεωστικη χωρις e-banking αν ειναι ετσι πρεπει να πας στην τραπεζα να ζητησεις κινησεις λογαριασμου η στο ΑΤΜ (δεν ξερω αν στο ΑΤΜ φαινεται η καρτα σου στις κινησεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, christosx13 είπε

Αν εχεις e-banking που λογικα εχεις αφου πληρωσες με χρεωστικη μπες στο λογαριασμο και κανε σωσιμο σε pdf (η καποια αλλη μορφη) απο την κινηση του λογαριασμου σου τις τελευταιες μερες που περιλαμβανει και την πληρωμη αυτη και καλυψε τα ενδιαμεσα νουμερα της καρτας και στειλτο τους.Δεν ξερω βεβαια αν γινεται να πληρωσεις με χρεωστικη χωρις e-banking αν ειναι ετσι πρεπει να πας στην τραπεζα να ζητησεις κινησεις λογαριασμου η στο ΑΤΜ (δεν ξερω αν στο ΑΤΜ φαινεται η καρτα σου στις κινησεις)

Δεν έχω ebanking για αρχή θα τους στείλω την απόδειξη από το AΤΜ την κίνηση του λογαριασμου που φαίνεται στην απόδειξη η πληρωμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, broxopios είπε

Αυτά είναι τα windows 10 official? Γιατί τόσο χαμηλή τιμή;

Νομιμότατα, τώρα για την χαμηλή τιμή...

6 ώρες πριν, giogio είπε

Καλημέρα θα ήθελα την βοήθεια σας έκανα μια παραγγελία από amazon.de και μου ήρθε mail και γράφει αυτό τι πρέπει να τους στείλω δεν έχω καταλάβει σας ευχαριστώ

Please upload a copy of your latest billing statement.

Only the last 4 digits of payment card or account number should be displayed on statement. 

Ρώτησε στην τράπεζα σου και θα σου εξηγήσουν τι να στείλεις (κατάσταση χρέωσης της μέρας που πλήρωσες κλπ) και πως...

4 ώρες πριν, smpt είπε

ο δικός μου προβληματισμός είναι η οθόνη, που δεν μπορώ να την δω και να κρίνω.
Το HP έχει IPS. Το vosto ξέρεις τι έχει και αν είναι καλή;

Δεν νομίζω να υπάρχουν laptops με χειρότερη ποιότητα κατασκευής (οθόνη / πληκτρολόγιο / πλαστικά) από τα Dell Inspiron / Vostro 3000 & 5000 Series!

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giogio είπε

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.. Η πληρωμή έγινε με χρεωστική κάρτα δηλαδή αρκεί να πάω σε ένα ΑΤΜ και να τους στείλω την απόδειξη που δείχνει ότι τράβηξαν τα χρήματα αυτοί αυτό τους φτάνει ?

Μάλλον, δεν έχουν λάβει το ποσό της παραγγελίας και γι' αυτό ζήτησαν απόδειξη για την πληρωμή που έκανες.

Η απόδειξη του ΑΤΜ δεν θα τους καλύψει γιατί δεν θα γράφει ότι με το ποσό αυτό πληρώθηκε το συγκεκριμένο κατάστημα. Θα χρειαστεί να πας σε κατάστημα και να ζητήσεις την κίνηση του λογαριασμού σου τη συγκεκριμένη ημέρα και να φαίνεται ο παραλήπτης του ποσού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...