Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Τα ίδια είναι, εγώ θ' αγόραζα το Huawei βασικά λόγω των πάρα πολλών καλών κριτικών...

Τί STAMP limit έχει το matebook d; Κάνει throttling; Ποιό είναι καλύτερο από τα 2 σε αυτό το θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Τα laptops του 500άρικου δεν είναι για παιχνίδια....

https://www.skroutz.gr/s/17454182/Acer-A515-51G-58GZ-i5-7200U-8GB-1TB-GeForce-MX150-FHD-W10.html

Αυτό πάντως παίζει κάποια παιχνίδια αξιοπρεπώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

https://www.skroutz.gr/s/17454182/Acer-A515-51G-58GZ-i5-7200U-8GB-1TB-GeForce-MX150-FHD-W10.html

Αυτό πάντως παίζει κάποια παιχνίδια αξιοπρεπώς 

500 € για "μόνο" i5-7200U -χειρότερος από όλους i3 8th Generation- είναι πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

500 € για "μόνο" i5-7200U -χειρότερος από όλους i3 8th Generation- είναι πολλά...

Δεν θα το έλεγα χειρότερο από τους ι3 8th generation μιας και οι 2 έχουν από 2core 4 threads και είναι εξοπλισμένο με την mx 150 που είναι στα 14nm όχι mx 110-130 που είναι στα 28nm 

Screenshot_20190422-151903_Chrome_Beta.png

Η αμέσως επόμενη λύση είναι ryzen 2500U με τουλάχιστον 8gb ram ώστε η γραφικών να έχει να τραβήξει δύναμη η να πάει στο 600αρι+ οπότε η υπέρβαση από 450 στα 500 είναι προτιμότερη από τα 450 στα 600+

+ότι το buychoice δίνει και τσαντα μεταφορας +ασύρματο ποντίκι πρέπει να τα κοιτάμε και αυτά λίγο πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη σας ξεγελα το i5 δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο ο 7200U(διπυρηνος να μη ξεχνιομαστε καμια απολυτως σχεση με τον 8ης γενιας) και ειναι κριμα να αγοραζεται μηχανηματα 500+ευρω με αυτον μεσα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Μη σας ξεγελα το i5 δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο ο 7200U(διπυρηνος να μη ξεχνιομαστε καμια απολυτως σχεση με τον 8ης γενιας) και ειναι κριμα να αγοραζεται μηχανηματα 500+ευρω με αυτον μεσα...

Σίγουρα δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο ο 7200 και δεν συγκρίνεται καν με 8η γενιά. Απλά το βασικό ατού είναι η MX150, που σε μηχανήματα με παρόμοια χρήματα βρίσκεις MX110 η Vega 8 η Intel 620 που είναι αρκετά υποδεέστερες. Η επόμενη τιμή με MX150 πάει στα 600+ (Για αγορά απο Ελλάδα τουλάχιστον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tsamjunior είπε

Σίγουρα δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο ο 7200 και δεν συγκρίνεται καν με 8η γενιά. Απλά το βασικό ατού είναι η MX150, που σε μηχανήματα με παρόμοια χρήματα βρίσκεις MX110 η Vega 8 η Intel 620 που είναι αρκετά υποδεέστερες. Η επόμενη τιμή με MX150 πάει στα 600+ (Για αγορά απο Ελλάδα τουλάχιστον).

Μόλις ήρθε το acer φίλε με τον i5 7300hq +gtx 1050 δεν έχω λόγια πρώτα από όλα είναι η οθόνη ips (στο σαιτ δεν το έλεγε αλλά ναι είναι) ήρθε με αγγλικά windows 10 home(θα φανε φορματ τώρα) με την ευκαιρία μόνο να βάλω τον Μ2 πάνω όταν γυρίσω Γιάννενα, πληκτρολόγιο με φως btw πιο μετά θα πω και σε gaming πως θα τα πάει μέχρι στιγμής ικανοποιημένος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Stavrakas13 είπε

 Το Lenovo IdeaPad 330S-15ARR που έχει προταθεί αρκετές φορές από όσο είδα, σηκώνει αναβάθμιση σε ραμ και δίσκο;

Εννοείται ότι σηκώνει, είναι πολύ εύκολο και δεν χάνεις την εγγύηση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος ενδιαφέρεται για αγορά λαπτοπ μέχρι 400 ευρώ και μου έστειλε το παρακάτω της προσφοράς, αξίζει για τα λεφτά του?

https://www.skroutz.gr/s/18292622/HP-15-db1004nv-3200U-4GB-1TB-128GB-FHD-W10.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, chrisdmg είπε

Ένας φίλος ενδιαφέρεται για αγορά λαπτοπ μέχρι 400 ευρώ και μου έστειλε το παρακάτω της προσφοράς, αξίζει για τα λεφτά του?

https://www.skroutz.gr/s/18292622/HP-15-db1004nv-3200U-4GB-1TB-128GB-FHD-W10.html

Διευκρινήστε οπωσδήποτε τον επεξεργαστή. Ryzen 3 2200u σίγουρα υπάρχει. Ryzen 3200u υπάρχει;;; 

Πριν λίγες μέρες το Πλαίσιο έδινε λάπτοπ με Ryzen 5 3500u. Τελικά αποδείχθηκε ότι ήταν ο 2500u.

Επεξ/σία από Green Dragon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Green Dragon είπε

Διευκρινήστε οπωσδήποτε τον επεξεργαστή. Ryzen 3 2200u σίγουρα υπάρχει. Ryzen 3200u υπάρχει;;; 

https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen-3-3200U-Processor.391091.0.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

Μόλις ήρθε το acer φίλε με τον i5 7300hq +gtx 1050 δεν έχω λόγια πρώτα από όλα είναι η οθόνη ips (στο σαιτ δεν το έλεγε αλλά ναι είναι) ήρθε με αγγλικά windows 10 home(θα φανε φορματ τώρα) με την ευκαιρία μόνο να βάλω τον Μ2 πάνω όταν γυρίσω Γιάννενα, πληκτρολόγιο με φως btw πιο μετά θα πω και σε gaming πως θα τα πάει μέχρι στιγμής ικανοποιημένος 

Καιρό το κοιτάω τώρα αυτό αλλά δεν ημούν σίγουρος αν αξίζει. Απο το electroholic το πήρες στα 589? Είχα διαβάσεις reviews και λέγανε πως έχει κακή απόδοση χρωμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dimitris4445 είπε

Καιρό το κοιτάω τώρα αυτό αλλά δεν ημούν σίγουρος αν αξίζει. Απο το electroholic το πήρες στα 589? Είχα διαβάσεις reviews και λέγανε πως έχει κακή απόδοση χρωμάτων.

Όχι από το buychoice το πήρα κοίτα εμένα μου φαίνονται μια χαρά προφανώς δεν είναι λάπτοπ για να κάνεις επαγγελματικές φωτογραφίες κλπ αλλά όταν το ψάξω και παραπάνω θα γράψω περισσότερα γιατί δουλεύω αρκετές ώρες και δεν μπόρεσα να ασχοληθώ και πάρα πολύ για αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Όχι από το buychoice το πήρα κοίτα εμένα μου φαίνονται μια χαρά προφανώς δεν είναι λάπτοπ για να κάνεις επαγγελματικές φωτογραφίες κλπ αλλά όταν το ψάξω και παραπάνω θα γράψω περισσότερα γιατί δουλεύω αρκετές ώρες και δεν μπόρεσα να ασχοληθώ και πάρα πολύ για αυτό 

Μάλιστα εγώ ασχολούμαι με γραφιστικά δηλαδή photoshop και illustrator αλλά δεν με παίρνει να πάρω surface pro ή mac book και επειδή παίζω και παιχνίδια κοιτούσα αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...