Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Dimitris4445 είπε

Μάλιστα εγώ ασχολούμαι με γραφιστικά δηλαδή photoshop και illustrator αλλά δεν με παίρνει να πάρω surface pro ή mac book και επειδή παίζω και παιχνίδια κοιτούσα αυτο

Κοίτα έχει πάντως δυνατότητα να ρυθμίσεις τα χρώματα όπως σε βολεύει κλπ τώρα τι να σου πω εμένα πχ δεν με καίνε τόσο τα χρώματα.. 😕

Επεξ/σία από LIGHT1NG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

40 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Κοίτα έχει πάντως δυνατότητα να ρυθμίσεις τα χρώματα όπως σε βολεύει κλπ τώρα τι να σου πω εμένα πχ δεν με καίνε τόσο τα χρώματα.. 😕

και μπορεις να πετυχεις να φανταστω 100% με ενα καλο καλιμπραρισμα? συγνωμη αλλα δεν ειμαι γνωστης σε αυτο το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimitris4445 είπε

και μπορεις να πετυχεις να φανταστω 100% με ενα καλο καλιμπραρισμα? συγνωμη αλλα δεν ειμαι γνωστης σε αυτο το θεμα.

Εεε συνήθως γίνετε αλλά πρέπει να έχεις υπομονή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Dimitris4445 είπε

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ

Πάντως είναι δυνατό λάπτοπ δοκίμασα έτσι λίγο το pubg στα low και μερικά στο medium έπαιζε στα 65-70 fps για το λολ δεν το σχολιάζω uncapped έφευγε στα 200+ όλα very high θερμοκρασία μαξ ήταν στα 64 με το afterburner (υπάρχει περίπτωση κιόλας να γίνετε λίγο undervolt η γραφικών ώστε να παίζει και σε ακόμα χαμηλότερη θερμοκρασία απλά πρέπει να το ψάξω και άλλο πάντως για πολύωρο gaming σε pubg θα χρειαστεί μάλλον βάση με ανεμιστήρες για καλύτερη απόδοση-προστασία γενικά απόλυτα ικανοποιημένος (φυσικά δεν ήταν σε ssd κανένα παιχνίδι κλπ γιατί περιμένω να έρθει ένας Μ2 που παρήγγειλα) 

@Tsamjunior

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Πάντως είναι δυνατό λάπτοπ δοκίμασα έτσι λίγο το pubg στα low και μερικά στο medium έπαιζε στα 65-70 fps για το λολ δεν το σχολιάζω uncapped έφευγε στα 200+ όλα very high θερμοκρασία μαξ ήταν στα 64 με το afterburner (υπάρχει περίπτωση κιόλας να γίνετε λίγο undervolt η γραφικών ώστε να παίζει και σε ακόμα χαμηλότερη θερμοκρασία απλά πρέπει να το ψάξω και άλλο πάντως για πολύωρο gaming σε pubg θα χρειαστεί μάλλον βάση με ανεμιστήρες για καλύτερη απόδοση-προστασία γενικά απόλυτα ικανοποιημένος (φυσικά δεν ήταν σε ssd κανένα παιχνίδι κλπ γιατί περιμένω να έρθει ένας Μ2 που παρήγγειλα) 

@Tsamjunior

Μια χαρά ακούγεται εγώ παίζω lol,wow,diablo δεν παιζω πολυ καινουργια παιχνιδια αντε κανενα black ops 4 που εκει λογικα θα δω ζορια. Οπότε μάλλον θα το τσιμπήσω και εγώ. Η μπαταρία πως είναι? Τα ηχεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dimitris4445 είπε

Μια χαρά ακούγεται εγώ παίζω lol,wow,diablo δεν παιζω πολυ καινουργια παιχνιδια αντε κανενα black ops 4 που εκει λογικα θα δω ζορια. Οπότε μάλλον θα το τσιμπήσω και εγώ. Η μπαταρία πως είναι? Τα ηχεία?

Τα ηχεία αρκετά δυνατά έχουν και dolby δεν το ψαξα και πάρα πολύ τώρα για την μπαταρία θα σε γελάσω δεν το έχω κρατήσει απλά με μπαταρία γιατί εχθές το πήρα πάντως ρύθμισα το profile όταν είναι με μπαταρία ο cpu να φτάνει ως το 65% μιας και είναι δυνατός από μόνος του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dimitris4445 είπε

Τέλεια ευχαριστώ

Εντάξει το λάπτοπ μπόμπα με λίγο ψάξιμο κατάφερα την gtx 1050 να την ρίξω στα 0.863v 1670mhz θερμοκρασία σε στρες τεστ μαξ 55 κομπλέ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φώτα σας please.

Επανέρχομαι με την ίδια ερώτηση που έκανα πριν 4 μήνες (τότε δεν προχώρησα σε αγορά).

Ενδιαφέρομαι για αγορά laptop 17΄΄ , αποκλειστικά για θέαση ταινιών. Αυτό που θα ήθελα είναι να έχει καλή οθόνη (HD) καθώς και να παίζει απροβλημάτιστα βίντεο υψηλής ευκρίνειας (και 4κ  αν είναι δυνατόν). Τα παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν καθόλου., όποτε τα χαρακτηριστικά του (κάρτα γραφικών, επεξεργαστής κτλ) θα πρέπει να είναι τα πλέον κατάλληλα για την αναπαραγωγή βίντεο. Επειδή δεν τα πάω καλά με την τεχνολογία και δεν θα μπορώ να το σκαλίζω, θα ήθελα να είναι από Ελλάδα ποιοτικό με καλή εγγύηση, - καθώς και windows. Το μπάτζετ 700 - 750€ αλλά και παραπάνω αν πραγματικά αξίζει να δαπανηθούν λίγο περισσότερα χρήματα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Dimitris4445 είπε

να φανταστω με msi afterburner?

Yes

Επίσης στα χρώματα απλά ήθελε 

+5 φωτεινότητα 

+1 αντίθεση 

+10 κορεσμό 

Και έγιναν τέλεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kanari είπε

Τα φώτα σας please.

Επανέρχομαι με την ίδια ερώτηση που έκανα πριν 4 μήνες (τότε δεν προχώρησα σε αγορά).

Ενδιαφέρομαι για αγορά laptop 17΄΄ , αποκλειστικά για θέαση ταινιών. Αυτό που θα ήθελα είναι να έχει καλή οθόνη (HD) καθώς και να παίζει απροβλημάτιστα βίντεο υψηλής ευκρίνειας (και 4κ  αν είναι δυνατόν). Τα παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν καθόλου., όποτε τα χαρακτηριστικά του (κάρτα γραφικών, επεξεργαστής κτλ) θα πρέπει να είναι τα πλέον κατάλληλα για την αναπαραγωγή βίντεο. Επειδή δεν τα πάω καλά με την τεχνολογία και δεν θα μπορώ να το σκαλίζω, θα ήθελα να είναι από Ελλάδα ποιοτικό με καλή εγγύηση, - καθώς και windows. Το μπάτζετ 700 - 750€ αλλά και παραπάνω αν πραγματικά αξίζει να δαπανηθούν λίγο περισσότερα χρήματα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. 

https://www.mrcheap.gr/ipologistes/laptops/laptop/acer-nb-aspire-a517-51g-33ze-17.3-tft-fhd-ips-intel-cpu-8th-gen-i3-8130u-4gb-ram-256gb-ssd-nvidia-vga-gf-mx130-2gb-gddr5-dvd-r-rw-win10-64bit-black-2yw-for-consumers-1yw-for-professionals.-nx.gvqet.016/

https://www.mrcheap.gr/ipologistes/laptops/laptop/acer-nb-aspire-a517-51g-50tr-17.3-tft-fhd-ips-intel-cpu-8th-gen-i5-8250u-4gb-ram-256gb-ssd-nvidia-vga-gf-mx150-2gb-gddr5-dvd-r-rw-linux-black-2yw-for-consumers-1yw-for-professionals.-nx.gsxet.012/ https://www.hrkgame.com/en/games/product/windows-10-professional-oem-pc-cd-key/

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά,

 

Κλασσική ερώτηση, απλά δεν έχω δει καθόλου την αγορά τελευταία και θα ήθελα την γνώμη των ειδικών εδώ.

Μία συνάδελφος πολιτικός μηχανικός θέλει να πάρει λάπτοπ.

Λίγο browsing, καμία τανία, τίποτα office και ένα autocad να τρέχει, όχι όμως τρελά πράγματα.

Δηλαδή να μπορεί να ανοίξει ένα σχέδιο εννοώ, δεν θα δουλεύει όλη την ώρα εκεί.

Θέλει να διαθέσει έως 500 ευρώ και μου έχει παραθέσει 2-3 λάπτοπ που βρήκε (κάτι Λένοβο) π.χ. αυτό :

https://www.e-lenovo.gr/index.php?_route_=lenovo-ideapad-330s-15-platinum-ryzen-3-4gb-ssd128-rx-vega-3-w10.html&fbclid=IwAR3E6I239UweWjsATsXLtbccDMxpVFtbiLQIvlqsEtLjKaTbDVWPZqKI0Z4

Έχετε κάτι να προτείνετε;

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, atssssss είπε

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά,

Κλασσική ερώτηση, απλά δεν έχω δει καθόλου την αγορά τελευταία και θα ήθελα την γνώμη των ειδικών εδώ.

Μία συνάδελφος πολιτικός μηχανικός θέλει να πάρει λάπτοπ.

Λίγο browsing, καμία τανία, τίποτα office και ένα autocad να τρέχει, όχι όμως τρελά πράγματα.

Δηλαδή να μπορεί να ανοίξει ένα σχέδιο εννοώ, δεν θα δουλεύει όλη την ώρα εκεί.

Θέλει να διαθέσει έως 500 ευρώ και μου έχει παραθέσει 2-3 λάπτοπ που βρήκε (κάτι Λένοβο) π.χ. αυτό :

https://www.e-lenovo.gr/index.php?_route_=lenovo-ideapad-330s-15-platinum-ryzen-3-4gb-ssd128-rx-vega-3-w10.html&fbclid=IwAR3E6I239UweWjsATsXLtbccDMxpVFtbiLQIvlqsEtLjKaTbDVWPZqKI0Z4

Έχετε κάτι να προτείνετε;

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ προκαταβολικά

Aυτό είναι καλύτερο ... έχει προταθεί απο τα παιδιά εδώ στο forum ....https://www.plaisio.gr/desktop-laptop/laptops/all-laptops/Lenovo-330-15ikbr-Laptop-Core-I5-8250u4-Gb500-Gbintel-Hd-Graphics-620-81DE02D7GM.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...