Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά φορητού υπολογιστή (part 2)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, evark είπε

Σε πολύ λίγες εφαρμογές και για πολύ λιγο χρόνο ισχύει αυτή η διαφορά των "αποστειρωμένων" benchmarks (είναι η διαφορά των +2 πυρήνων).... αν τωρα κάποιος το θέλει για render, video processing κλπ ΟΚ.... 

Cross-Platform Rating: 21868 (AMD Ryzen 5 4600H) 27212 (AMD Ryzen 7 4800H)

Single Thread Rating: 2499 (AMD Ryzen 5 4600H) / 2664 (AMD Ryzen 7 4800H)

Για να δίνεις 1000 € μάλλον δεν το παίρνεις για εφφέ...

Αξίζει ακόμα και σαν επένδυση του 1000άρικου στο μέλλον...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το matebook πολύ πειρασμός... Και φαντάζομαι μόλις τελειώσει η προσφορά με δώρο το κινητό θα το πουλάνε το λάπτοπ πάλι 1000 ευρώ μόνο του.

Επεξ/σία από Mimis86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Mimis86 είπε

Αυτό το matebook πολύ πειρασμός... Και φαντάζομαι μόλις τελειώσει η προσφορά με δώρο το κινητό θα το πουλάνε το λάπτοπ πάλι 1000 ευρώ μόνο του.

Με προπαραγγελία δεν πρόκειται να πάρεις κινητό και πολύ πιθανόν τίποτα με αυτά τα λεφτά, απλώς θα χρησιμοποιήσει τα λεφτά σου και σε κάνα μήνα θα σου τα επιστρέψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Cross-Platform Rating: 21868 (AMD Ryzen 5 4600H) 27212 (AMD Ryzen 7 4800H)

Single Thread Rating: 2499 (AMD Ryzen 5 4600H) / 2664 (AMD Ryzen 7 4800H)

Για να δίνεις 1000 € μάλλον δεν το παίρνεις για εφφέ...

Αξίζει ακόμα και σαν επένδυση του 1000άρικου στο μέλλον...

 

57 λεπτά πριν, evark είπε

Η κουβέντα μας είναι θεωρητική, μιας και δεν είναι 300 ευρώ η διαφορά.... όπως λές και παραπάνω....

στην θεωρητικη κουβεντα σας ... 
να προσθεσω οτι το matebook ερχεται με 65watt φορτιστη! 
οποτε αν αυτος ο 4600H ή ο 4800Η δουλεψει στα 45watt ... εμενα να μου τρυπησετε την μυτη ! 

Οσο και αν εψαξα στο ιντερνετ δεν βρηκα ουτε ενα test στον επεξεργαστη για το συγκεκριμενο laptop ... 
ίδωμεν

3 ώρες πριν, seloner είπε

Παιδια xps η macbook ; 

τι σχεση εχει το ενα με το αλλο ? 
θελεις mac-os ή win10 ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) Όσοι λέτε ότι τελικά θα ακυρωθούν οι προπαραγγελιες να μου φέρετε ένα παράδειγμα που συνέβη κάτι τέτοιο στο Πλαίσιο. Άρα, ας μην τα τσουβαλιαζουμε όλα. Επίσης, το προωθητικό είναι της Huawei και έτσι θα τρεξει κανονικοτατα.

2) Το nova 5t κοστίζει 251 σε ελληνικό κατάστημα με άμεση διαθεσιμότητα. Καταστηματα μουφες και βουλγαρικά δεν τα υπολογιζω.Κι επειδή θα παίξουν αρκετές αγγελίες για σφραγισμένα κινητά, λόγω του προωθητικού, οποιος το πάρει ας έχει στο μυαλό του ως ρεαλιστική τιμή στόχο τα 200€.

Αυτά.   

Επεξ/σία από nk9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nk9 είπε

1) Όσοι λέτε ότι τελικά θα ακυρωθούν οι προπαραγγελιες να μου φέρετε ένα παράδειγμα που συνέβη κάτι τέτοιο στο Πλαίσιο.

2) Το nova 5t κοστίζει 251 σε ελληνικό κατάστημα με άμεση διαθεσιμότητα. Καταστηματα μουφες και βουλγαρικά δεν τα υπολογιζω.Κι επειδή θα παίξουν αρκετές αγγελίες για σφραγισμένα κινητά, λόγω του προωθητικού, οποιος το πάρει ας έχει στο μυαλό του ως ρεαλιστική τιμή στόχο τα 200€.

Αυτά.   

Προχωρα το ... 
απλα να εχεις στο μυαλο σου οτι παραγγελνεις υπολογιστη και οχι κινητο ! 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dskoul είπε

Προχωρα το ... 
απλα να εχεις στο μυαλο σου οτι παραγγελνεις υπολογιστη και οχι κινητο ! 
 

Καταρχήν δεν είπα ότι έχω σκοπό να παραγγείλω.

Κατά δεύτερον, προσπαθώ να κατανοήσω τον λόγο για τον οποίον θεωρείτε δεδομένο πως ένα συγκεκριμένο προωθητικό, που το τρέχει η Huawei και διαφημίζεται παντού, δεν θα ισχύσει και όλοι οι εμπλεκόμενοι θα αθετήσουν τις υποχρεώσεις τους.

Το δε τελευταίο που γράφεις δεν το καταλαβαίνω και θα ήθελα να μου το εξηγήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, nk9 είπε

Καταρχήν δεν είπα ότι έχω σκοπό να παραγγείλω.

Κατά δεύτερον, προσπαθώ να κατανοήσω τον λόγο για τον οποίον θεωρείτε δεδομένο πως ένα συγκεκριμένο προωθητικό, που το τρέχει η Huawei και διαφημίζεται παντού, δεν θα ισχύσει και όλοι οι εμπλεκόμενοι θα αθετήσουν τις υποχρεώσεις τους.

Το δε τελευταίο που γράφεις δεν το καταλαβαίνω και θα ήθελα να μου το εξηγήσεις...

καταρχας δεν ειπα κατι εγω για τα δωρα κτλ 
επισης γιατι σκας για κατι που δεν θα αγορασεις ? 

Αν θες την αποψη μου ... εγω προσωπικα δεν θα εδινα λεφτα σημερα για να παρω κατι μετα απο 1-2 μηνες ... 
αυτο ειναι προσωπικο ομως ... ο καθενας πραττει οπως θελει ... 

τωρα οσο αφορα για αυτο 
απλα να εχεις στο μυαλο σου οτι παραγγελνεις υπολογιστη και οχι κινητο ! 
απλα εννοω οτι πρωτα θα κοιταξει καποιος τι θελει απο εναν υπολογιστη, αν τον καλυπτει στα specs, στη φορητοτητα, ακομα και στην εμφανιση ... 
και μετα να δει το τηλεφωνο ! 

Επεξ/σία από dskoul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, nk9 είπε

Όσοι λέτε ότι τελικά θα ακυρωθούν οι προπαραγγελιες να μου φέρετε ένα παράδειγμα που συνέβη κάτι τέτοιο στο Πλαίσιο. Άρα, ας μην τα τσουβαλιαζουμε όλα. Επίσης, το προωθητικό είναι της Huawei και έτσι θα τρεξει κανονικοτατα.

Τα ίδια ακριβώς λέγαμε και για το Public πριν λίγα χρόνια, αλλά μετά είχαμε νήματα με άκυρα, λάθος κλπ, με προπαρεγγελία προπληρωμένη ούτε με σφαίρες!

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, dskoul είπε

καταρχας δεν ειπα κατι εγω για τα δωρα κτλ 
επισης γιατι σκας για κατι που δεν θα αγορασεις ? 

Αν θες την αποψη μου ... εγω προσωπικα δεν θα εγινα λεφτα σημερα για να παρω κατι μετα απο 1-2 μηνες ... 
αυτο ειναι προσωπικο ομως ... ο καθενας πραττει οπως θελει ... 

τωρα οσο αφορα για αυτο 
απλα να εχεις στο μυαλο σου οτι παραγγελνεις υπολογιστη και οχι κινητο ! 
απλα εννοω οτι πρωτα θα κοιταξει καποιος τι θελει απο εναν υπολογιστη, αν τον καλυπτει στα specs, στη φορητοτητα, ακομα και στην εμφανιση ... 
και μετα να δει το τηλεφωνο ! 

Δεν σκάω φίλε μου.

Απλά σου ανταπάντησα.

Όσον αφορά το τελευταίο, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

8 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Τα ίδια ακριβώς λέγαμε και για το Public πριν λίγα χρόνια, αλλά μετά είχαμε νήματα με άκυρα, λάθος κλπ, με προπαρεγγελία προπληρωμένη ούτε με σφαίρες!

Σου ξαναλέω λοιπόν ότι δεν λειτουργούν όλες οι εταιρείες με την ίδια λογική.

Υπάρχουν άπειρα παραδείγματα για τέτοια προβλήματα με το Public. Αλλά πχ για το Πλαίσιο (τυχαίο το παράδειγμα) ουδέποτε αναφέρθηκε κάτι σχετικό.

Από εκεί και πέρα, ο καθένας διαχειρίζεται τα χρήματα του όπως αυτός θεωρεί προτιμότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, nk9 είπε

Δεν σκάω φίλε μου.

Απλά σου ανταπάντησα.

Όσον αφορά το τελευταίο, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Σου ξαναλέω λοιπόν ότι δεν λειτουργούν όλες οι εταιρείες με την ίδια λογική.

Υπάρχουν άπειρα παραδείγματα για τέτοια προβλήματα με το Public. Αλλά πχ για το Πλαίσιο (τυχαίο το παράδειγμα) ουδέποτε αναφέρθηκε κάτι σχετικό.

Από εκεί και πέρα, ο καθένας διαχειρίζεται τα χρήματα του όπως αυτός θεωρεί προτιμότερο.

Αν το προωθητικό είναι της Huawei θα το δεις και σε Κωτσόβολο, Madiamarkt, Γερμανό κλπ, δεν είναι αποκλειστικότητα του Πλασίου...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Αν το προωθητικό είναι της Huawei θα το δεις και σε Κωτσόβολο, Madiamarkt, Γερμανό κλπ, δεν είναι αποκλειστικότητα του Πλασίου...

https://consumer.huawei.com/en/community/details/Απόκτησε-το-ΝΕΟ-Premium-Laptop-HUAWEI-Matebook-14-με-Δώρο-το-Smartphone-Nova-5T!!/topicId_136740/

Το έγραψα νωρίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zacharis1955 είπε

Αν το προωθητικό είναι της Huawei θα το δεις και σε Κωτσόβολο, Madiamarkt, Γερμανό κλπ, δεν είναι αποκλειστικότητα του Πλασίου...

παίζει σε όλα τα μαγαζιά που γράφεις η ίδια ακριβώς προσφορά(μη βάζω links και τα διαφημίζω), είναι επίσημη κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zacharis1955 είπε

Τα ίδια ακριβώς λέγαμε και για το Public πριν λίγα χρόνια, αλλά μετά είχαμε νήματα με άκυρα, λάθος κλπ, με προπαρεγγελία προπληρωμένη ούτε με σφαίρες!

 

1 ώρα πριν, zacharis1955 είπε

Αν το προωθητικό είναι της Huawei θα το δεις και σε Κωτσόβολο, Madiamarkt, Γερμανό κλπ, δεν είναι αποκλειστικότητα του Πλασίου...

Είσαι εκτός πραγματικότητας 

Το προωθητικό είναι της Huawei

Το ίδιο έγινε και τον Φεβρουάριο με τα D14-D15

Όλοι πήραν και το Nova 5t

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...