Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή συσκευής


chris_g92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα την γνώμη σας. Κάτοχος του honor 8 πάνω από 1 μισή χρόνο σκέφτομαι να αλλάξω συσκευή. Είμαι ανάμεσα σε one plus 6 και s9+. Στην τιμή θα μου βγει μικρή διαφορά μιας και για το s9 + θα γίνει αγορά με τιμολόγιο. Ποιο από τα 2 θα προτείνατε; Ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίο και να πάρεις ευχαριστημένος θα είσαι.

Κάποιες μικρές διαφορές όπως το s9+ είναι αδιάβροχο(και το 1+6 είναι αλλά όχι πιστοποιημένο), μεγαλύτερη μπαταρία καλύτερη ανάλυση οθόνης και το service το έχεις στα πόδια σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επισης στερεοφωνικα ηχεια το S9+, ενω διαβαζω κακα σχολια για το ηχειο του 1+6...Του τυπου οτι του 5t ηταν καλυτερο και τετοια...

Και Wireless charging (για οποιο χρησιμοποιει)

Και ισως το σημαντικοτερο ειναι αν θα ασχοληθεις με root κτλπ...Αν δεν εχεις σκοπο και δεν ξερεις καν τι ειναι κατα την γνωμη μου δεν πολυαξιζει η αγορα 1+6 ειδικα στις τιμες που βρισκεις πλεον το s9+..ουσιαστικα η διαφορα ειναι κατω απο 100 ευρο...και παιρνεις ολα τα παραπανω features...

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Επισης στερεοφωνικα ηχεια το S9+, ενω διαβαζω κακα σχολια για το ηχειο του 1+6...Του τυπου οτι του 5t ηταν καλυτερο και τετοια...

Και Wireless charging (για οποιο χρησιμοποιει)

Και ισως το σημαντικοτερο ειναι αν θα ασχοληθεις με root κτλπ...Αν δεν εχεις σκοπο και δεν ξερεις καν τι ειναι κατα την γνωμη μου δεν πολυαξιζει η αγορα 1+6 ειδικα στις τιμες που βρισκεις πλεον το s9+..ουσιαστικα η διαφορα ειναι κατω απο 100 ευρο...και παιρνεις ολα τα παραπανω features...

Το wireless charging δεν με απασχολεί . Με root custom ROMs κτλ τα τελευταία χρόνια δεν ασχολούμαι γιατί απλά δεν μου χρειάζεται και δεν έχω και χρόνο . Παλαιοτερα με έτρωγαν τα χέρια , πλέον το αφήνω όπως είναι . Εγώ κλείνω περισσότερο στο s9+ καθώς και από κάμερα θεωρώ ότι είναι ανώτερο από τα συγκριτικά που βλέπω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chris_g92 είπε

Εγώ κλείνω περισσότερο στο s9+ καθώς και από κάμερα θεωρώ ότι είναι ανώτερο από τα συγκριτικά που βλέπω .

Και εγω εκει κλεινω...μιας και το ψαχνω εδω και κανα 2μηνο...

Απο καμερα ακομα περιμενουμε πιο καλα συγκριτικα και σιγουρα το DXOmark  οπου το θεωρω υποπτο 2 βδομαδες μετα το λανσαρισμα του κινητου να μην εχουν πει τιποτα συν οτι πολλοι utubers περιμεναν μερικες μερες για να βγαλουν τα βιντεο συγκριτικων με την καμερα... 

Απο την αλλη μερια υπαρχουν funboys και των 2 εταιριων που λενε τα δικα τους και προσωπικα δεν ακουω κανεναν. Ομως απο αυτα που εχω δει και εγω θεωρω οτι ειναι πιο καλη η καμερα του S9+ χωρις αυτο να σημαινει οτι το 1+6 δεν κανει αψογα την δουλεια του...

Το προβλημα ειναι οτι στην Αμερικη το κινητο εχει 519 $ 569 $ και 619$, Αν παρουμε για παραδειγμα την μεσαια τιμη που παιρνουν οι πιο πολλοι και θα ενδιεφερε και εμενα,σημαινει οτι το κινητο στην Αμερικη κοστιζει 480 Ευρο...90 ευρο χαμηλοτερα απο την Ευρωπη...Για μενα αυτοματως χανει το value for money του. Καλα για flagship killer και τα λοιπα δεν τα αναφερει ουτε η εταιρια πια... Αυτο που θελω να πω ειναι οτι πολλοι utubers το χαρακτηριζουν πολυ καλο value για τα λεφτα του σε σχεση με S9+,Pixel 2 κτλπ...Επειδη το παιρνουν 300 ευρο πιο φτηνα...Εμεις ομως με το s9+ που συγκρινουμε εχουμε μια διαφορα μικροτερη των 100 ευρο...Αρα...?

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Και εγω εκει κλεινω...μιας και το ψαχνω εδω και κανα 2μηνο...

Απο καμερα ακομα περιμενουμε πιο καλα συγκριτικα και σιγουρα το DXOmark  οπου το θεωρω υποπτο 2 βδομαδες μετα το λανσαρισμα του κινητου να μην εχουν πει τιποτα συν οτι πολλοι utubers περιμεναν μερικες μερες για να βγαλουν τα βιντεο συγκριτικων με την καμερα... 

Απο την αλλη μερια υπαρχουν funboys και των 2 εταιριων που λενε τα δικα τους και προσωπικα δεν ακουω κανεναν. Ομως απο αυτα που εχω δει και εγω θεωρω οτι ειναι πιο καλη η καμερα του S9+ χωρις αυτο να σημαινει οτι το 1+6 δεν κανει αψογα την δουλεια του...

Το προβλημα ειναι οτι στην Αμερικη το κινητο εχει 519 $ 569 $ και 619$, Αν παρουμε για παραδειγμα την μεσαια τιμη που παιρνουν οι πιο πολλοι και θα ενδιεφερε και εμενα,σημαινει οτι το κινητο στην Αμερικη κοστιζει 480 Ευρο...90 ευρο χαμηλοτερα απο την Ευρωπη...Για μενα αυτοματως χανει το value for money του. Καλα για flagship killer και τα λοιπα δεν τα αναφερει ουτε η εταιρια πια... Αυτο που θελω να πω ειναι οτι πολλοι utubers το χαρακτηριζουν πολυ καλο value για τα λεφτα του σε σχεση με S9+,Pixel 2 κτλπ...Επειδη το παιρνουν 300 ευρο πιο φτηνα...Εμεις ομως με το s9+ που συγκρινουμε εχουμε μια διαφορα μικροτερη των 100 ευρο...Αρα...?

Ετσι ακριβως, αν το αγοραζα αυτη τη στιγμη το S9+ με τιμολογιο μου βγαινει σχεδον στα ιδια λεφτα με το 1+6.  Στην ιδια τιμη ενω ειναι και τα 2 εξερετικα δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος καποιος να μην αγορασει το S9+ εστω και για τα 2-3 μικρα πραγματα που σου προσφερει επιπλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

skroutz

εχε το νου σου τοτε, οτι οι τιμες που βλεπεις στο σκρουτζ δεν ειναι αυτες απο τις οποιες αφαιρεις το 24%....Εχουν αλλη τιμη για τιμολογια οπου ουσιαστικα ειναι μολις 20-30-40 ευρο κατω απο την τιμη του σκρουτζ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Αλεξανδρος A.92 είπε

εχε το νου σου τοτε, οτι οι τιμες που βλεπεις στο σκρουτζ δεν ειναι αυτες απο τις οποιες αφαιρεις το 24%....Εχουν αλλη τιμη για τιμολογια οπου ουσιαστικα ειναι μολις 20-30-40 ευρο κατω απο την τιμη του σκρουτζ...

Ναι το είδα , έχουν κανει πονηριά με το τιμή αρχική και προσφοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Αλεξανδρος A.92 είπε

Το κρατος τους αναγκασε γιατι καναν λαμογιες με τα τιμολογια...

Μα σκέψου ότι παλι λαμογια κάνουν. Πριν πλήρωνες 600 ευρώ + ΦΠΑ . Άρα έπρεπε να καταβάλουν το ΦΠΑ εφόσον το πλήρωνες. Πλέον έχουν σχεδόν ίδια τιμή τιμολόγιο και λιανική στο οποίο τιμολόγιο δεν οφείλουν να καταβάλλουν το ΦΠΑ εφόσον δεν το έχεις πλήρωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...