Προς το περιεχόμενο

Χρήσιμα προγράμματα και ιστοσελίδες


randomcat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν θέλεις να τα έχεις ως αποθεματικό γιατί να μην τα έχεις ανώνυμα. Δεν ξέρεις στο μέλλον τι μπορεί να γίνει με τα bitcoin και τι ρυθμίσεις μπορούν να πάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα παιδιά! Έχω φτιάξει μια εφαρμογή για android συσκευές που λειτουργεί ως portfolio για όλα τα crypto σας, όχι μονο bitcoin.  Δηλώνεις το public address του κάθε wallet και υπάρχει αυτόματο tracking. η εφαρμογή είναι δωρεάν και δεν εχει διαφημίσεις. 

Αν κάποιος την κατεβάσει και έχει σχόλια ή παρατηρήσεις είμαι ανοιχτός σε κάθε συζήτηση!Ευχαριστω

Play Store

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, jordaninio είπε

Καλημέρα παιδιά! Έχω φτιάξει μια εφαρμογή για android συσκευές που λειτουργεί ως portfolio για όλα τα crypto σας, όχι μονο bitcoin.  Δηλώνεις το public address του κάθε wallet και υπάρχει αυτόματο tracking. η εφαρμογή είναι δωρεάν και δεν εχει διαφημίσεις. 

Αν κάποιος την κατεβάσει και έχει σχόλια ή παρατηρήσεις είμαι ανοιχτός σε κάθε συζήτηση!Ευχαριστω

Play Store

Sorry, αλλά λάθος τρόπο διάλεξες για να κάνεις track το portfolio. Δύσκολα να δώσει κάποιος το address του wallet του, για να υπάρχει αυτό καταχωρημένο σε μια βάση δεδομένων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Sorry, αλλά λάθος τρόπο διάλεξες για να κάνεις track το portfolio. Δύσκολα να δώσει κάποιος το address του wallet του, για να υπάρχει αυτό καταχωρημένο σε μια βάση δεδομένων.

Το address δεν αποθηκεύεται παρά μόνο τοπικά στο κινητό και για αυτό αν διαγράψεις την εφαρμογή χρειάζεται να τα ξαναπεράσεις μετά. Παρόλα αυτά, μπορείς να δηλώσεις απλα τα νομίσματα που έχεις ξεχωριστά εάν δεν θελεις να δώσεις το public address.

Ο λόγος που έβαλα το public address είναι οτι σαν χρήστης ήθελα να βλέπω εύκολα ολα τα wallet μου μαζι άμεσα και να μη χρειαζεται να μπω σε διαφορετικές σελίδες (etherscan,neoscan etc). Προσωπικά δεν με ενοχλεί.  Καταλαβαίνω τον ενδοιασμό σου πάντως και ευχαριστώ για την παρατήρηση. Και επαναλαμβάνω οτι δεν κρατάω τίποτα σε καμία βαση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jordaninio είπε

Καλημέρα παιδιά! Έχω φτιάξει μια εφαρμογή για android συσκευές που λειτουργεί ως portfolio για όλα τα crypto σας, όχι μονο bitcoin.  Δηλώνεις το public address του κάθε wallet και υπάρχει αυτόματο tracking. η εφαρμογή είναι δωρεάν και δεν εχει διαφημίσεις. 

Αν κάποιος την κατεβάσει και έχει σχόλια ή παρατηρήσεις είμαι ανοιχτός σε κάθε συζήτηση!Ευχαριστω

Play Store

Ωραίος φιλε! Να κάτι που έψαχνα και όντως δεν είχα βρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτή την δουλειά υπάρχει και το blockfolio

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blockfolio.blockfolio

Και μην ξεχάσουμε και το blockonomics που και αυτό κάνει tracking τα bitcoin μας σε ένα όμορφο web page

https://www.blockonomics.co/views/wallet-watcher.html?next=%2Fblockonomics#/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Η Blockstream έκανε redesign το greenaddress και πλέον το ονομάζει green

https://www.coindesk.com/blockstream-revamps-green-wallet-adding-security-features-and-sidechain-support

είναι από τα μόνα wallet που έχουν τόσα πολλά ενσωματωμένα features όπως το multisig, η timelock αποστολές bitcoin, δυνατότητα σύνδεσης σε node ακόμα και να δουλέψει μέσω tor ενώ έχουν ενσωματώσει και την δυνατότητα να χρησιμοποιείς και το sidechain της blockcstream το liquid. 
Πολύ ενδιαφέρον wallet
 

 

ui_showcase_2048x1536-728x546.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 4 μήνες μετά...

ωραίος explorer αυτός εδώ που δείχνει αναλυτικά πόσα bitcoin υπάρχουν σε διευθύνσεις πόσες συνολικά διευθύνσεις κτλ με διαγράμματα 

https://studio.glassnode.com/metrics?a=BTC&m=addresses.Count

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 6 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...
  • 6 μήνες μετά...

τα post με referral link θα διαγράφονται . Αν συνεχίσει κάποιο μέλος να το κάνει θα τρώει ban από το club. Απαγορεύονται και από το ίδιο το forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...