Προς το περιεχόμενο

Άνοιξε η πλατφόρμα για την επιδότηση €360 για σύνδεση οπτικής ίνας


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας αναβαθμίσουν αρχικά το δίκτυο για να έχουμε οπτικές ίνες και μετά να βάλουν και τα κουπόνια. Εδώ είμαστε δίπλα στην αθήνα και δεν υπάρχει ούτε καν μελλοντικός σχεδιασμός αναβάθμισης του  δικτύου. Τι να λέμε τώρα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
2 minutes ago, chek2fire said:

Ας αναβαθμίσουν αρχικά το δίκτυο για να έχουμε οπτικές ίνες και μετά να βάλουν και τα κουπόνια. Εδώ είμαστε δίπλα στην αθήνα και δεν υπάρχει ούτε καν μελλοντικός σχεδιασμός αναβάθμισης του  δικτύου. Τι να λέμε τώρα.

Ουσιαστικά τα κουπόνια είναι τυράκι για να κάνουν τις αναβαθμίσεις/επενδύσεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έπεσε χοντρό χέρι από κάπου ψηλά για να ασχολήθηκαν. Σιγά μην έδινε κουπόνια έτσι ένα ωραίο πρωινό η κυβέρνηση για ίντερνετ. Όποιος γνωρίζει κάτι ας το αναφέρει έχει ενδιαφέρον (μην το πάμε σε πολιτικό, για ψήφους κτλ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, xaratsi είπε

Πρέπει να έπεσε χοντρό χέρι από κάπου ψηλά για να ασχολήθηκαν. Σιγά μην έδινε κουπόνια έτσι ένα ωραίο πρωινό η κυβέρνηση για ίντερνετ. Όποιος γνωρίζει κάτι ας το αναφέρει έχει ενδιαφέρον (μην το πάμε σε πολιτικό, για ψήφους κτλ) 

Έρχεται η ανάπτυξη; Δεν τα έμαθες; :P

Τουλάχιστον από το wifi που είχε υποσχεθεί ο καλαματιανός, αυτό μου φαίνεται καλύτερο.

 

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ειμαι τρις ευτυχισμενος εαν μπορεσω να πιασω εστω 15-18 mbps ADSL+  και τους χαριζω την επιδοτηση για οπτικη ινα !!! τωρα παιζω στα 6mbps  πειοχη πειραια και με μελλον ανυπαρκτο για τα επομενα πεντε ετη περιπου για κατι καλυτερο  ..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, georgetsl είπε

θα ειμαι τρις ευτυχισμενος εαν μπορεσω να πιασω εστω 15-18 mbps ADSL+  και τους χαριζω την επιδοτηση για οπτικη ινα !!! τωρα παιζω στα 6mbps  πειοχη πειραια και με μελλον ανυπαρκτο για τα επομενα πεντε ετη περιπου για κατι καλυτερο  ..... 

Μην το λες. Παλιά λέγαμε να βάλω ISDN και να έχω 6 kbits. Μόλις συνηθίσεις θα θες παραπάνω. Εγώ είχα 6 και πήγα 50ρα, αλλά τώρα γλυκοκοιτάω την 100ρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ  τους  συνομιλητές. Στην περιοχή μου,  4 mbps και στο χωριό μου  504 χιλιόμετρα από την Αθήνα  50mbps εδώ και  1,5 χρόνο. Υπομονή  θέλουν την μετάβαση  σε καλωδιακή  τηλεόραση  και νομίζω  πως θα γίνουν γρήγορα, γιατί είναι  πολλά  τα λεφτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, georgetsl said:

θα ειμαι τρις ευτυχισμενος εαν μπορεσω να πιασω εστω 15-18 mbps ADSL+  και τους χαριζω την επιδοτηση για οπτικη ινα !!! τωρα παιζω στα 6mbps  πειοχη πειραια και με μελλον ανυπαρκτο για τα επομενα πεντε ετη περιπου για κατι καλυτερο  ..... 

Δεν υπάρχει περίπτωση να δώσει κάποιος λεφτά για να βελτιωθεί το ADSL. Στην καλύτερη των περιπτώσεων θα παίζεις με κόφτη στα 24 μέσω VDSL2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xaratsi είπε

Πρέπει να έπεσε χοντρό χέρι από κάπου ψηλά για να ασχολήθηκαν. Σιγά μην έδινε κουπόνια έτσι ένα ωραίο πρωινό η κυβέρνηση για ίντερνετ. Όποιος γνωρίζει κάτι ας το αναφέρει έχει ενδιαφέρον (μην το πάμε σε πολιτικό, για ψήφους κτλ) 

Εξαρτάται τι εννοείς ψηλά. Αν εννοείς την ΕΕ, το αντίθετο. Είχε γίνει πρόταση από την κυβέρνηση να ενταχθεί σε ΕΣΠΑ και η ευρωπαϊκή επιτροπή το απέρριψε. Έτσι μίκρυναν το έργο και το χρηματοδότησαν με τα λεφτά των πολιτών. 

Επεξ/σία από kifinas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Ας αναβαθμίσουν αρχικά το δίκτυο για να έχουμε οπτικές ίνες και μετά να βάλουν και τα κουπόνια. Εδώ είμαστε δίπλα στην αθήνα και δεν υπάρχει ούτε καν μελλοντικός σχεδιασμός αναβάθμισης του  δικτύου. Τι να λέμε τώρα.

Απο το τίποτα είναι κάτι θετικό αυτό,απλά ελπίζουμε να γίνουν κάποια στιγμή πραγματικότητα οι υποσχέσεις και τα Θα που ακούμε για πολλά χρόνια ΚΑΙ σε αυτόν τον τομέα γιατί θυμάμαι προσωπικά να ακούω απο το 2010 για οπτικές ίνες που έπρεπε να έχουν γίνει βάση Ευρωπαικής Ενωσης με ανάλογες υποδομές,όμως ακόμα σχεδόν τίποτα τουλάχιστον για την πλειοψηφία του κόσμου. 

Αν το δούμε και πιο γενικά,είναι γνωστό οτι στήν Ελλάδα σε κάποια πράγματα για πάμε συχνά "ανάποδα",έτσι λοιπόν,πρώτα βγάζουν προγράμματα και επιδοτήσεις,για ανύπαρκτες-ελάχιστες υπάρχουσες υποδομές σε προγράμματα flash ταχύτητας και όποιος προλάβει, αφού λήγουν σε λίγο καιρό και φαίνεται τελικά πως όλα αυτά είναι για τα μάτια του κόσμου,διαφήμιση και στο οτι αρχίζουμε  να συμμορφωνόμαστε με τις ευρωπαικές οδηγίες,αντί να κάνουν κάποια ουσιαστικά πράγματα με ουσιαστικές αναβαθμίσεις στό δίκτυο,που είναι και στο μεγαλύτερο αστικό κέντρο (Αθήνα) και έχει επι τόσα χρόνια τα μαύρα χάλια του,χωρίς να αναφέρουμε καν τι γίνεται σε άλλες περιοχές ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...