Προς το περιεχόμενο

iOS 12 με έμφαση στη σταθερότητα αλλά και με λειτουργία ελεγχόμενης χρήσης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Heybro είπε

Διαφημίσεις φεύγουν με κάποιο τρόπο στο ios 11?

https://itunes.apple.com/gr/app/weblock-adblock-proxy/id558818638?mt=8

το εχω απο οταν βγηκε. Δεν περναει τιποτα και πουθενα, σε κανενα app και browser.

Επεξ/σία από Predatorkill
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 216
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Και εγω θα το ήθελα.αλλα με βολεύει και όλας που δεν χρειάζεται να το συνδέσω με υπολογιστή για να δω φωτό,μουσική και το κάνει με WiFi αυτόματα.

 Εντάξει, το ότι μπορείς να κάνεις το ένα δεν σημαίνει πως δεν θα έπρεπε να υπάρχει το άλλο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω φετος ή του χρονου να δουμε ωραια πραγματα και βελτιωσεις προς το καλυτερα στα phone μπας και γυρισω ξανα πισω .

Με αυτα τα animoji γιατι το παλευουν ακομα δεν μπορω να καταλαβω(καλα ειδικα τα αντιστοιχα σε android ειναι κυριολεκτικα για γελια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Εννοείται πως δεν είναι ίδιο. Γιατί δεν θέλει η Apple να είναι ίδιο. Γιατί δεν θέλει να πειραζει ο κάθε ένας το λειτουργικό της και γιατί έτσι είναι ασφαλές και δεν μπάζει από παντού με ένα adb. 

Κανείς φακέλους σβήνεις γραφεις περνάς ταινίες μουσική φωτογραφίες. Τι άλλο θες δηλαδή  να κάνει ; 

Το ξέρω ότι δεν θα βάλει ποτέ πραγματικό file manager. Αλλά να μη με κοροϊδεύει πλασαροντας και αυτό το πραμα σαν τέτοιο όμως..

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Ελπιζω φετος ή του χρονου να δουμε ωραια πραγματα και βελτιωσεις προς το καλυτερα στα phone μπας και γυρισω ξανα πισω .

Τι είδους βελτιώσεις; Τα highlights του 12 είναι τα notifications, τα app usage και τα memoji...

Απο iOS 13 βλέπουμε για κάτι διαφορετικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

Το ξέρω ότι δεν θα βάλει ποτέ πραγματικό file manager. Αλλά να μη με κοροϊδεύει πλασαροντας και αυτό το πραμα σαν τέτοιο όμως..

Τι είδους βελτιώσεις; Τα highlights του 12 είναι τα notifications, τα app usage και τα memoji...

Απο iOS 13 βλέπουμε για κάτι διαφορετικό...

Μιλαω για τα ιδια τα κινητα αυτα καθαυτα,γιατι απο αλλαγες στο Ios δεν περιμενω πολλα πραγματα.

Και καλυτερα κιολας αν ειναι να εχουμε τα θεματα που ειχε το Ios 11 τοσο καιρο.

Θελω να δω βελτιωσεις στα φθηνοτερα μοντελα(κοινως τα απλα 4.7ιντσα κινητα που ειχαμε ως τωρα)και κυριως να βαλουν μεγαλυτερες μπαταριες γιατι για τα χρηματα που ζητανε ειναι το λιγοτερο απαραδεκτες οσο καλη διαχειριση και να εχουν οπως και παραπανω μνημη ram(3gb minimum και 4 το ακριβοτερο μοντελο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταθερο λογισμικο στο κινητό, πραγματικό file manager.με μεγαλυτερες μπαταριες με καλη διαχειριση :

Μια ειναι η λυση μετα την μιτσουμπισι

ΝΟΚΙΑ

4lq1Rwp.jpg

VTQBxjr.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι να τρεχει στα παλια μοντελα.Το 6s εμενα και της κοπελας μου τρεχει πολυ καλα με 10.2.1 και 11.3.1 αντιστοιχα.( για την ακριβεια το 11.3.1 φαινεται ταχυτερο στα menu) αλλα δε κανω update περισσοτερο για ψυχολογικους λογους :P

Δεν τολμω αν βγει αλλο update να το κανω ομως.

Απο προσωπικη εμπειρια το 5S ειχε χειροτερη εμπειρια με 11.3 παροτι 5C με 10.2.

Πραγμα που με κανει να σκεφτομαι πως 2 μεγαλα updates ειναι οριακα για μια συσκευη.

Ξερω μιλαμε για συσκευη 3-5 ετων αλλα δεν εχει να λεει.Το 5C παει μπαλα , τη διαφορα τη βλεπεις μονο στο χρονο που ανοιγουν μερικα apps και παιχνιδια.

Αλλα οπως και να εχει το να περνεις ενα τηλ και 3-4 χρονια μετα να δουλευει ταχυτατα ειναι πολυ καλο + η εμπειρια τουυ ios ετσι γιατι και ενα andro πλεον με καλο customization καλα τρεχει και βγαζει 3-4 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πετάω έτσι γιατί μ'αρέσει 

γιατί κολλάτε σε άσχετες εφαρμογές , έχει σημασία αν έχει μπλέ ή κόκκινο πειραγμένο youtube ; 

 

αλλά επειδή το έχω ξαναδεί αυτό το μπέρδεμα .....

κάποια στιγμή θα πρέπει να καταλάβετε κιόλας ότι όταν κάποιος σας αναφέρει "αυτοματοποίηση" να μην σκέφτεστε "α ναι έχει ifttt" :) 

είναι αντίστοιχο του "έχεις εργαλεία;" και απαντάς "ναι έχω ένα κατσαβίδι" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, Cell_7 said:

@Federer Μέχρι στιγμής βλέπω 4-5 ψαρωμένους, ωραίος! 

μόνο για αυτό μπαίνω πλέον στα σχόλια. να δω πόσα σετ πήρε ο @Federer

 

επίσης Waze & Google Maps στο CarPlay μόλις το είπε άνοιξα σαμπάνιες

Επεξ/σία από Snollygoster
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Snollygoster είπε

 

επίσης Waze & Google Maps στο CarPlay μόλις το είπε άνοιξα σαμπάνιες

Είπαν τέτοιο πράγμα; 😮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Μιλαω για τα ιδια τα κινητα αυτα καθαυτα,γιατι απο αλλαγες στο Ios δεν περιμενω πολλα πραγματα.

Και καλυτερα κιολας αν ειναι να εχουμε τα θεματα που ειχε το Ios 11 τοσο καιρο.

Θελω να δω βελτιωσεις στα φθηνοτερα μοντελα(κοινως τα απλα 4.7ιντσα κινητα που ειχαμε ως τωρα)και κυριως να βαλουν μεγαλυτερες μπαταριες γιατι για τα χρηματα που ζητανε ειναι το λιγοτερο απαραδεκτες οσο καλη διαχειριση και να εχουν οπως και παραπανω μνημη ram(3gb minimum και 4 το ακριβοτερο μοντελο).

Α οκ εσύ μιλάς για hardware βελτιώσεις..

Μαζί σου σε όλα, απλά δεν ξέρω πλέον αν η κατάσταση μπορεί να μαζευτεί από τα 999$ για τα κορυφαία μοντέλα. 

Εγώ πάντως τόσα λεφτά για κινητό δεν ξαναδινω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Έχει βγει το 11.4

Το γνωριζω αλλα χρειαζομαι καποιον να το βαλει στο δικο του κινητο πρωτα κι να το δουλεψω λιγο.

Το 11.3.1 το ειχε ο αδελφος μου οποτε ηταν safe , παρολο που στο δικο μου οπως ειπα εξακολουθω να τρεχω 10.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααα τι ωραια τωρα θα μπορώ να ειμαι στην καφετερια και αν μαρεσει καμία να κουνάω τη γλωσσα μου σαν σαλιάρης........ αν παρεξηγηθεί θα τις δειξω τα memoji. αν οχι και με γουστάρει τοτε μια χαρα....

🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...