Προς το περιεχόμενο

iOS 12 με έμφαση στη σταθερότητα αλλά και με λειτουργία ελεγχόμενης χρήσης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, kodorevi8ulis είπε

δεν απέδειξες τίποτα , απλά , εξ αρχής , απάντησες σε τρολό μήνυμα

επίσης απάντησες με "πανέξυπνο" τρόπο στυλ "επαγγελματική συσκευή" και λοιπά

μπορείς να πεις ότι θες αλλά προφανώς , το γενικό και αόριστο "για τα android" δεν κατάλαβες ότι δεν πιάνει, κάθε εκδοχή (με βάση τι προσθέτει/αφαιρεί ο κάθε κατασκευαστής) είναι διαφορετική 

ο ένας (σε κάποιες εκδοχές) θέλει application , ο άλλος θέλει ολόκληρο Update του λειτουργικού για να προστεθεί ένα κουμπί στην εφαρμογή ρολόι ..........

και 14121 ραμ να θέλουν οι συσκευές , τουλάχιστον δεν χρεώνονται με χιλιάρικα ... να υποθέσω εσύ είσαι ακόμα από αυτούς που λέγαν "Δεν θέλει ram το ios" Και βλέπαν τον browser να κάνει πάρτυ 

επίσης ναι , φοβόμαστε να κυκλοφορήσουμε με το κινητό , δεχόμαστε επιθέσεις από παντού 

Εζω iPhone από πέρυσι. Πριν είχα Android και πέρασα και από windows phone.

το iPhone X είναι υπερκοστολογημενο.

το 8 και 8 plus μπορούσε να παίξει φθηνότερα. Στα 700 ευρώ.

και τα Android κοστίζουν λίγο κάτω από το χιλιάρικο. Βλέπε Sammy. Που για να πάρεις ενημέρωση κανείς αίτηση στο κράτος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 216
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

45 λεπτά πριν, Heybro είπε

Εγώ θα τα λέω και όποιος θέλει να μάθει 5 πράγματα ας μάθει. Ναι το ios 12 θα φέρει σταθερότητα μιας και το 11 ήταν σάπιο και έκανε τα περισσότερα κινητά να σέρνονται. Beta testers με λίγα λόγια. Το ios είναι φυλακή δεν έχει να κάνει με την Apple που είναι εταιρεία αρμεγματος αλλά ούτε το ios δεν πάω καθόλου. Τα forum για αυτό είναι ο καθένας γράφει τις απόψεις του ο καθένας ας κρίνει τι είναι σωστό και τι όχι. 

Όπως δέχομαι τις απόψεις των φάνς της Apple που και πέτρα να βγάλει θα την πάρουν έτσι θα δέχεσαι και εσύ τις απόψεις που είναι ενάντια της Apple και του ios. Δημοκρατία έτσι δεν νομίζω να έκρινα κανέναν όπως έκανες στο ποστ σου. 

Όταν ξέρουμε τι θα γράψεις πριν το γράψεις, αυτό που κανεις δεν είναι πλέον παράθεση άποψης, αλλα κύρηγμα, ιδίως όταν θεωρείς ότι εσυ είσαι ο σωστός και όλοι οι άλλοι λάθος και ότι αυτά που λες είναι «ευαγγέλιο» Και έχεις αποκαλέσει πολλές φορές τους κατόχους iPhone χαζούς, πρόβατα κλπ, όποτε μη μου λες ότι δεν κρίνεις και να μου κανεις και μαθήματα  συμπεριφοράς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, gnsX είπε

Android έχω. Επίσης έχω να ασχοληθώ με root,rom και λοιπές μπουρδιτσες αρκετό καιρό για τον απλούστατο λόγο ότι βαριέμαι.

Επίσης ωραία τα καλουδια ΟΤΑΝ δουλεύουν, για παράδειγμα στο Nova launcher αγορασμενο το action του double tap δεν δουλεύει πάντα, θα προτιμούσα να μην υπήρχε απ το να με κρεμάει φορά παρά φορά.

Επίσημα η Samsung δεν θα μου δώσει την 8 και ούτε θα κάτσω να σπαταλήσω ένα δευτερόλεπτο στο να ψάξω Rom, προτιμώ πλέον λιγότερα features που δουλεύουν 10 στις 10 φορές και υποστήριξη της συσκευής μου μ ενα κλικ και ΟΤΑ.

Εσύ παιδεψου αφού σ αρέσει να αλλάζει απο 2g σε 4g ανάλογα με τη θεαματικότητα που έχει το Power of Love αν σοθ είναι σημαντικό, άσε τον άλλο που δεν μπορεί να το κάνει να πιστεύει ότι δεν του χρειάζεται

 

λες κάτι τώρα ή δεν το κατάλαβα ; 

σε πίεσε κανείς να βάλεις το double tap του nova ή σε αναγκάζει να το λειτουργείς ; 

εγώ θα παιδευτώ , εσύ γιατί σκας ; καταλαβαίνεις τι σχολιάζω ή όχι ; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας με το μακρύ του και το κοντό του είστε εδώ μέσα. Λες και σας ρωτήσαμε να μας πείτε για το πόσο πολύ αγαπάτε ή σιχαίνεστε την Apple ή για το πόσο πολύ αγαπάτε ή σιχαίνεστε το Android. Αν θέλαμε την γνώμη σας θα ρωτούσαμε στο κατάλληλο section του forum. Μας τα έχετε πρήξει σε κάθε είδηση με το κράξιμο και την γκρίνια. Όλα χάλια τα βρίσκετε και όλα είναι σκατά. Σε λίγο θα φάτε και τα σωθικά σας από την κακία σας. Απόρω πως οι διαχειριστές της σελίδας επιτρέπουν αυτό το πράγμα σε κάθε γ****νη είδηση. Ας κλείσουν τα σχόλια και να γίνει ησυχία και όποιος χρειάζεται κάτι να ανατρέχει στην καρτέλα του forum και να ανοίγει εκεί θέμα. Δεν μπορούμε να διαβάσουμε μία είδηση κάθε φορά μας γυρνάει το μυαλό με τις μπούρδες και το κράξιμο.

Η τεχνολογία είναι για να μας υπηρετεί όχι για να την υπηρετούμε. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του ανάλογα με τις ανάγκες του και τα γούστα του. Όλα όσα λέτε περί προβάτων και μπούρδες είναι άτοπα.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, thodoris20s είπε

Ο καθένας με το μακρύ του και το κοντό του είστε εδώ μέσα. Λες και σας ρωτήσαμε να μας πείτε για το πόσο πολύ αγαπάτε ή σιχαίνεστε την Apple ή για το πόσο πολύ αγαπάτε ή σιχαίνεστε το Android. Αν θέλαμε την γνώμη σας θα ρωτούσαμε στο κατάλληλο section του forum. Μας τα έχετε πρήξει σε κάθε είδηση με το κράξιμο και την γκρίνια. Όλα χάλια τα βρίσκετε και όλα είναι σκατά. Σε λίγο θα φάτε και τα σωθικά σας από την κακία σας. Απόρω πως οι διαχειριστές της σελίδας επιτρέπουν αυτό το πράγμα σε κάθε γ****νη είδηση. Ας κλείσουν τα σχόλια και να γίνει ησυχία και όποιος χρειάζεται κάτι να ανατρέχει στην καρτέλα του forum και να ανοίγει εκεί θέμα. Δεν μπορούμε να διαβάσουμε μία είδηση κάθε φορά μας γυρνάει το μυαλό με τις μπούρδες και το κράξιμο.

Η τεχνολογία είναι για να μας υπηρετεί όχι για να την υπηρετούμε. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του ανάλογα με τις ανάγκες του και τα γούστα του. Όλα όσα λέτε περί προβάτων και μπούρδες είναι άτοπα.

Σε κάθε θέμα σχετικό με την apple(ή ακόμα και σε άσχετο! ) τα ίδια. Δεν υπάρχει σωτηρία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά με τις νέες εκδόσεις κτλ αλλά πότε επιτέλους θα κάνει μια αναβάθμιση στο απαρχαιωμένο ui του λειτουργικού. Εννοώ εκτός των gestures και των άλλων στοιχείων που προσθέτουν κάθε χρόνο, κάντε και μια αλλαγή στο interface, κάτι ρε παιδί μου, από το 2007 η ίδια οθόνη με τα εικονίδια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, lytosss είπε

Όλα καλά με τις νέες εκδόσεις κτλ αλλά πότε επιτέλους θα κάνει μια αναβάθμιση στο απαρχαιωμένο ui του λειτουργικού. Εννοώ εκτός των gestures και των άλλων στοιχείων που προσθέτουν κάθε χρόνο, κάντε και μια αλλαγή στο interface, κάτι ρε παιδί μου, από το 2007 η ίδια οθόνη με τα εικονίδια.

Εδώ δεν έχει αλλάξει το azax για τα τζάμια και το nounou θα αλλάξει η apple; Οι μισοί θα φύγουν κλαίγοντας και οι άλλοι μισοί θα το επαινούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Όταν ξέρουμε τι θα γράψεις πριν το γράψεις, αυτό που κανεις δεν είναι πλέον παράθεση άποψης, αλλα κύρηγμα, ιδίως όταν θεωρείς ότι εσυ είσαι ο σωστός και όλοι οι άλλοι λάθος και ότι αυτά που λες είναι «ευαγγέλιο» Και έχεις αποκαλέσει πολλές φορές τους κατόχους iPhone χαζούς, πρόβατα κλπ, όποτε μη μου λες ότι δεν κρίνεις και να μου κανεις και μαθήματα  συμπεριφοράς.

Υπάρχει και το ignore και όλα καλά. Πρόβατα είναι όσοι αγοράζουν ένα τόσο υπερτιμημένο προιον δεν μιλάω μόνο για τα iPhone που έχουν 400% κέρδος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Heybro είπε

Υπάρχει και το ignore και όλα καλά. Πρόβατα είναι όσοι αγοράζουν ένα τόσο υπερτιμημένο προιον δεν μιλάω μόνο για τα iPhone που έχουν 400% κέρδος. 

ενώ οι άλλες μεγαλες εταιριες κοιτανε την τσεπη σου.να φανταστω το σ9 όταν ειχε 900 ευρω κοστιζε η συσκευή 800 και πηγαινε ένα 100αρικο η σαμμυ.

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

ενώ οι άλλες μεγαλες εταιριες κοιτανε την τσεπη σου.να φανταστω το σ9 όταν ειχε 900 ευρω κοστιζε η συσκευή 800 και πηγαινε ένα 100αρικο η σαμμυ.

Προφανως οχι ειδες να γραψω καπου αυτο? Το s9+ ομως 3 μηνες μετα εχει 650 ενω το iphone 1000 ευρω απο 1200. Τα 650 του s9+ αν βγαλεις φπα παει 520. 520 ευρω δεν ειναι σωστη τιμη για το απολυτο κινητο αυτη τι στιγμη? Για μενα ειναι παντως. Στα 979 προφανως ηταν κλεψιμο και παντα οι day one αγοραστες την πατανε παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Heybro είπε

Υπάρχει και το ignore και όλα καλά. Πρόβατα είναι όσοι αγοράζουν ένα τόσο υπερτιμημένο προιον δεν μιλάω μόνο για τα iPhone που έχουν 400% κέρδος. 

Θα μου απαγορεύεις να σχολιάζω τι γράφεις; Δημοκρατία δεν έχουμε; Εσυ το είπες αλλωστε. Θα δέχεσαι λοιπόν τη κριτική για αυτά που γραφεις, όπως δέχομαι και εγώ τη κριτική για αυτά που γράφω. Εγώ και οι περισσότεροι αγοράζουμε όποιο κινητό καλύπτει τις δικές μας ανάγκες , όχι αυτές που θεωρείς εσυ ως σωστές. Τα περισσότερα προϊόντα υπερτιμημένα είναι, αλλα εσυ μόνο την apple κράζεις σε οποίο θέμα βρεις, είτε έχει σχέση με την Apple είτε όχι. Αποτι φαίνεται σε ενοχλεί περισσότερο να έχει κέρδος η Apple, από άλλες εταιρείες, το έχεις γράψει αλλωστε ότι θέλεις να κλείσει η Apple, για τέτοια αντικειμενικότητα μιλάμε.

Επεξ/σία από greekfox1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Θα μου απαγορεύεις να σχολιάζω τι γράφεις; Δημοκρατία δεν έχουμε; Εσυ το είπες αλλωστε. Εγώ και οι περισσότεροι αγοράζουμε όποιο κινητό καλύπτει τις δικές μας ανάγκες , όχι αυτές που θεωρείς εσυ ως σωστές. Τα περισσότερα προϊόντα υπερτιμημένα είναι, αλλα εσυ μόνο την apple κράζεις σε οποίο θέμα βρεις, είτε έχει σχέση με την Apple είτε όχι. Αποτι φαίνεται σε ενοχλεί περισσότερο να έχει κέρδος η Apple, από άλλες εταιρείες, το έχεις γράψει αλλωστε ότι θέλεις να κλείσει η Apple, για τέτοια αντικειμενικότητα μιλάμε.

Βρε σχολιαζε ότι θέλεις απλά όχι σε προσωπικό επίπεδο. Την Apple κρίνουμε και το ios τώρα αν θεωρείς σωστούς τους καταναλωτές που αγοράζουν οτιδήποτε με 400% κέρδος της εταιρείας πάω πάσο γιατί έχω άλλη άποψη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Heybro είπε

Βρε σχολιαζε ότι θέλεις απλά όχι σε προσωπικό επίπεδο. Την Apple κρίνουμε και το ios τώρα αν θεωρείς σωστούς τους καταναλωτές που αγοράζουν οτιδήποτε με 400% κέρδος της εταιρείας πάω πάσο γιατί έχω άλλη άποψη. 

Δεν σχολιάζω σε προσωπικό επίπεδο, αλλα γράφεις τη γνώμη σου λες και είναι θέσφατο και δεν ισχύει τιποτα άλλο. Από τη στιγμή που κρίνω ότι το iPhone καλύπτει τις δικές μου ανάγκες καλύτερα από ένα Android, και δεδομένου ότι οι τιμές στα iPhone δεν πέφτουν πολύ, τι επιλογές έχω; Δεν θα πάρω ένα κινητό που με καλύπτει για να «κάνω αντίσταση στην Apple” ή θα το πάρω όσο πιο φθηνά το βρω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά προχωρημένο λειτουργικό και εύχρηστο, το θετικό είναι ότι στο ipad mini θα βελτιώσει την απόκριση του πληκτρολογίου και τις λειτουργίες επι μέρους εφαρμογών, στο iphone 6s τρέχει ήδη σφαίρα οπότε θεωρώ ότι θα είναι τόσο σταθερό που θα φέρει νέα εμπειρία χρήσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...