Προς το περιεχόμενο

iOS 12 με έμφαση στη σταθερότητα αλλά και με λειτουργία ελεγχόμενης χρήσης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Heybro είπε

Το ios παντα εκανε καλα 5 πραγματα. 10 χρονια μετα αυτα συνεχιζει να τα κανει καλα κανεις δεν λεει το αντιθετο. Οσους αρκουν καλως δινουν τα χρηματα που ζητανε και τελος. 3 χρονια εγγυηση δινει και η huawei 1 δινει η apple παντου το δευτερο ειναι του καταστηματος. Το iphone x ειναι απο τα πιο ασχημα κινητα που εχουν βγει. Γουστα βεβαια αλλα σε συγκριση με κοσμηματα οπως mate 10 pro mix 2s ειναι εκτρωμα. Για μενα παντα.

Η huawei 2 χρονια εγγυηση δινει οχι 3,και μιας και δεν το εγραψα σωστα πιο πανω εννοουσα 3 χρονια αναβαθμισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 216
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, gnsX είπε

Ρε ξεκολλατε, η νέα έκδοση μπαίνει στο 5S και εμείς μιλάμε για πρόβατα επειδή οι iPhone users δεν έχουν split screen και automation tasks που όταν κλάνεις απενεργοποιεί το wi-fi και μιλάμε για Android και για Samsung που δίνει υποστήριξη 2 ετών και αν, αντί να κρυφτούμε λέμε εξυπνάδες. 

Ξέχασα, custom ROM. 

Τεσπά, μόνο παράπονα ακούω για το 11 από χρήστες,για να δούμε αν άλλαξε κάτι

Ποιας χρονολογιας ειναι το note 2 η το galaxy s2? Και τα 2 με android 8 παρακαλω. Μιλαμε για υποστηριξη 7 χρονων στο s2 και 6 στο note 2 και ακομα θα παρουν και 9αρα και 10αρα πιστευω. Σε 5 λεπτα περναω οποια rom θες τοσο δυσκολο ειναι. Αλλα ξεχασα αν δεν στο δωσει η μαμα εταιρια του update δεν ειναι καλο. Μαθετε.

 

 

 

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Η huawei 2 χρονια εγγυηση δινει οχι 3,και μιας και δεν το εγραψα σωστα πιο πανω εννοουσα 3 χρονια αναβαθμισεις.

3 χρονια φιλε εδω και αρκετα χρονια. 

 

http://consumer.huawei.com/minisite/gr/vipservice/

1 ώρα πριν, AggelosTz είπε

Να υποθέσω το δικό σου smartphone τρέχει ακόμα την 2.3 εκτός αν αλλάζεις συσκευή κάθε εξάμηνο μπας και δεις update 

Android 8.1 και στο note 8 official απο samsung που θα φαει σουτ για να φυγει το bloatware και να μπει καθαρη απο xda.

55 λεπτά πριν, hariskap είπε

Είπες όποιος θέλει να μάθει 5 πράγματα αλλά δεν εξήγησες τίποτα :P

Συμφωνώ ότι υπάρχουν fan τις apple που θα αγόραζαν και πέτρα αλλά νομίζω ότι αυτό έχει προεκτάσεις σε πιο κοινωνικά θέματα, όπως ανάγκη για αυτοπροβολή και ανασφάλεια, το ίδιο συμβαίνει με αυτοκίνητα και με ρούχα. 

Σαν developer μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι το ios είναι πολύ πιο ασφαλή από ένα android κινητό. Και επίσης σαν apple user (όχι fan boy) συμφωνώ το λούσανε κανονικά με το ios 11.

Προσωπικά παίρνω apple για το customer support. Το 2011 είχα πάρει ένα macbook pro από Αμερική, είχε προβληματα αλλά το 2015 μου δώσανε το τελευταίο μοντέλο ολοκαίνουργιο τσάμπα τελείως στην Αγγλία. Ποιά εταιρία θα το έκανε αυτό; χωρίς εγγύηση, και χωρίς καν η αγορά να είναι στην ίδια χώρα, και αυτή το προτείνανε όχι εγώ. Το εάν παίρνεις κανείς apple ή όχι είναι τελείως υποκειμένικό και με βάση τις ανάγκες του.

Το να έχεις youtube στο background ναι ακούγεται καλό, ίσως ανούσιο να έχεις video στο background αλλά θα προσπαθήσω να εξηγήσω γιατί η apple δεν το έχει κάνει ακόμα.

Ο λόγως είναι η ασφάλεια του χρήστη, μια εφαρμογή όταν χτίζεται πάνω σε μια πλατφόρμα έχει πρόσβασει σε κάποια API, εάν ο χρήστης δεν είναι προσεκτικός ή ο developer θέλει να κλέψει θα μπορεί να το κάνει πολύ εύκολα. Παράδειγμα το facebook messenger στο android έχει κυκλάκια στο dashboard, αυτό σημαίνει ότι το facebook έχει πρόσβαση να καταγράψει και να κάνει ότι θέλει στο dashboard του χρήστη . Η apple ακολουθάει μια πολιτική που κάθε εφαρμογή έχει το δικό τις κουτάκι και είναι πολύ περιορισμένοι στο τι μπορεί να κάνει,δει,διαβάσει για το υπόλοιπο κινητό.

Θα μου πείς τώρα οκ το facebook και το youtube τα εμπιστεύεσαι για κάποιο χ λόγο, αλλά αυτή η δυνατότητα παρέχεται σε όλους τους developers που εάν θέλουν μπορούν να εκμεταλευτούν την άγνοια του χρήστη.

Δεν είναι όλα μάυρο άσπρο. Η παραμέτροι για ένα καινούργιο feauture σε κάθε εταιρία είναι πάρα πολύ και πάει με βάση τις προτεραιώτητες τις εταιρίας. Η google επενδύει περισότερο σε feautures ή apple σε ασφάλεια.

Οτι χρειαστει καποιος χαρα μου να του εξηγησω οτι θελει για το android που ξερω. Για την ασφαλεια το ακουω παρα πολλα χρονια παρα πολλα. 10 χρονια με roms ειμαι τρεχω ebanking εφαρμογες συνεχεια ποτε δεν ειχα κανενα θεμα. Χρησιμοποιω private cloud για τα μικρα αρχεια μου που θελω να εχω συνεχεια με ουτε καν recovery το password. Ποτε δεν ειδα ανθρωπο με android ακομα και τον πιο ατσαλο να εχει κολλησει καποιο ιο ακομα περιμενω και εχω πιασει εκατονταδες κινητα android. Αυτη η ασφαλεια που τοσο προσπαθουν να προσεξουν για μενα δεν υπαρχει. Το ιδιο ασφαλη ειναι και τα 2 λειτουργικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, Heybro said:

Ποιας χρονολογιας ειναι το note 2 η το galaxy s2? Και τα 2 με android 8 παρακαλω. Μιλαμε για υποστηριξη 7 χρονων στο s2 και 6 στο note 2 και ακομα θα παρουν και 9αρα και 10αρα πιστευω. Σε 5 λεπτα περναω οποια rom θες τοσο δυσκολο ειναι. Αλλα ξεχασα αν δεν στο δωσει η μαμα εταιρια του update δεν ειναι καλο. Μαθετε.

3 χρονια φιλε εδω και αρκετα χρονια. 

http://consumer.huawei.com/minisite/gr/vipservice/

Android 8.1 και στο note 8 official απο samsung που θα φαει σουτ για να φυγει το bloatware και να μπει καθαρη απο xda.

Οτι χρειαστει καποιος χαρα μου να του εξηγησω οτι θελει για το android που ξερω. Για την ασφαλεια το ακουω παρα πολλα χρονια παρα πολλα. 10 χρονια με roms ειμαι τρεχω ebanking εφαρμογες συνεχεια ποτε δεν ειχα κανενα θεμα. Χρησιμοποιω private cloud για τα μικρα αρχεια μου που θελω να εχω συνεχεια με ουτε καν recovery το password. Ποτε δεν ειδα ανθρωπο με android ακομα και τον πιο ατσαλο να εχει κολλησει καποιο ιο ακομα περιμενω και εχω πιασει εκατονταδες κινητα android. Αυτη η ασφαλεια που τοσο προσπαθουν να προσεξουν για μενα δεν υπαρχει. Το ιδιο ασφαλη ειναι και τα 2 λειτουργικα. 

Οχι android 8. "Android 8" είναι το σωστό. Ξέχασες τα εισαγωγικά. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Οχι android 8. "Android 8" είναι το σωστό. Ξέχασες τα εισαγωγικά. :)

Εχει ολες τις λειτουργιες του καθαρου android 8 που εχουν τα pixels. Κανενα χαρακτηριστικο δεν λειπει. Επειδη γνωριζω την Cyanogen απο οταν δημιουργηθηκε παντα εβγαζε υποδειγματικες rom καθαρες και με ολα τα χαρατηριστικα. Οποτε ναι Android 8 σε 7 χρονων κινητο που τρεχει αψογα. Ειναι ενα τεραστιο συν για μενα στο android γιατι οσο παλιο και αν ειναι ενα κινητο εφοσον εχει τα specs να στηριξει το νεο λειτουργικο θα το παρει και ας μην ειναι απο official rom με τη σαβουρα το bloatware μεσα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Heybro είπε

Ποτε δεν ειδα ανθρωπο με android ακομα και τον πιο ατσαλο να εχει κολλησει καποιο ιο ακομα περιμενω και εχω πιασει εκατονταδες κινητα android. Αυτη η ασφαλεια που τοσο προσπαθουν να προσεξουν για μενα δεν υπαρχει. Το ιδιο ασφαλη ειναι και τα 2 λειτουργικα. 

https://blog.malwarebytes.com/cybercrime/2017/11/new-trojan-malware-discovered-google-play/

https://www.androidauthority.com/android-mining-apps-852579/

https://antivirus.comodo.com/blog/comodo-news/reddrop-malware-affects-android-devices/

https://www.symantec.com/blogs/threat-intelligence/android-malware-harvests-facebook-details

https://www.darkreading.com/mobile/new-android-malware-family-highlights-evolving-mobile-threat-capabilities/d/d-id/1331159

19 λεπτά πριν, Heybro είπε

Ποιας χρονολογιας ειναι το note 2 η το galaxy s2? Και τα 2 με android 8 παρακαλω. Μιλαμε για υποστηριξη 7 χρονων στο s2 και 6 στο note 2 και ακομα θα παρουν και 9αρα και 10αρα πιστευω. Σε 5 λεπτα περναω οποια rom θες τοσο δυσκολο ειναι. Αλλα ξεχασα αν δεν στο δωσει η μαμα εταιρια του update δεν ειναι καλο. Μαθετε

Known issues:

  • Offline charger not working! Don't drain your phone.
  • Battery drain, but device do deep sleep
  • Video recording and playback (partially) not working
  • No HW video en-/decoding
  • YouTube just stops after about 10 minutes (no forced closed)
  • No recent apps behind home button Longpress left touch button.
  • Can't install su-addon of LineageOS
    SuperSU is working but after dirty flash new build causes bootloops

    LOS SU is included in these builds.
  • Lineage PowerHAL needs HIDL implementation for powersaving support
  • No V-Sync
  • Distortion when making screenshot and rotation animation
  • Camera rotation not working (Accelerometer issues)
    It sometimes works after standby/wakeup sequence within 5 seconds with camera app still active.
  • Still batterydrain (Kernel?/wakelock?/GAPPS?) 
    Battery drain is caused by GAPPS. Installing it and registering an account eats 10% per hour. ROM is deep sleeping fine.
  • After a day, some apps are crashing. (Like Cool Tool, WebView (standard browser))
    This has something to do with ART. Please correct my findings. I don't know how ART works exactly. 
    When the app gets optimized by dex2oat and ART is executing it not using JIT, the app crashes when an Null pointer dereference occur.
    This occurs after 4 -6 hours when the device is idle on the charger. This even occurs when the java-code is catching the exception. 
    I guess I miss some kernel commits but I don't know where to look... Help! frown.gif
    Temporary workaround is clearing Dalvik-cache via recovery.
    For WebView related crashes, you can install Chrome and use this as your WebView-implementation under Developer Options

δουλευει τιποτα απορω?

Build #12 2018-5-27
Overall state: Stable-ish
Android build: 8.1.0-r26
DON'T INSTALL THIS ROM ON YOUR DAILY DRIVE PHONE.

Επεξ/σία από alexakos89
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexakos89 είπε

Βρε αστα αυτα που τα διαβαζω απο το 2010 μεχρι σημερα 100 αρθρα εχουν βγαλει. Εχεις δει κανενα κινητο android απο κοντα να εχει καποιο ιο η καποιον φιλο γνωστο να εχει χασει δεδομενα η να του εχουν κλεψει κατι? Εγω ποτε παντως και οσα αρθρα διαβαζω για την ασφαλεια του android μου φαινονται χαζομαρες χρονια τωρα. Ισως ειναι και ενας τροπος να τρομοκρατουν τον κοσμο ωστε να πηγαινουν στο ios για τη δηθεν ασφαλεια που προσφερει. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Heybro είπε

Βρε αστα αυτα που τα διαβαζω απο το 2010 μεχρι σημερα 100 αρθρα εχουν βγαλει. Εχεις δει κανενα κινητο android απο κοντα να εχει καποιο ιο η καποιον φιλο γνωστο να εχει χασει δεδομενα η να του εχουν κλεψει κατι? Εγω ποτε παντως και οσα αρθρα διαβαζω για την ασφαλεια του android μου φαινονται χαζομαρες χρονια τωρα. Ισως ειναι και ενας τροπος να τρομοκρατουν τον κοσμο ωστε να πηγαινουν στο ios για τη δηθεν ασφαλεια που προσφερει. 

τρομοκρατες των media τελικα προωθουν κοσμο στο IOS.ακουσατε ακουσατε.

διαβασες τοσα αρθρα και μυαλο δεν εβαλες ε?

πες οτι εχει ακομα s2 και δεν μπορεις να παρεις iphone και το κραζεις.

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

τρομοκρατες των media τελικα προωθουν κοσμο στο IOS.ακουσατε ακουσατε.

διαβασες τοσα αρθρα και μυαλο δεν εβαλες ε?

πες οτι εχει ακομα s2 και δεν μπορεις να παρεις iphone και το κραζεις.

Ετσι φιλε μονο S2. Σοβαρευτειτε μερικοι και μην τρωτε οτι σανο σας δινουν τα media. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Heybro said:

Βρε αστα αυτα που τα διαβαζω απο το 2010 μεχρι σημερα 100 αρθρα εχουν βγαλει. Εχεις δει κανενα κινητο android απο κοντα να εχει καποιο ιο η καποιον φιλο γνωστο να εχει χασει δεδομενα η να του εχουν κλεψει κατι? Εγω ποτε παντως και οσα αρθρα διαβαζω για την ασφαλεια του android μου φαινονται χαζομαρες χρονια τωρα. Ισως ειναι και ενας τροπος να τρομοκρατουν τον κοσμο ωστε να πηγαινουν στο ios για τη δηθεν ασφαλεια που προσφερει. 

Βρίσκεσαι σε forum τεχνολογίας και το επιχείρημά σου είναι "έχεις δει κάποιον"...

Ούτε εγώ έχω δει κάποιον να αυτοκτονεί, ούτε έχω φίλο που να το έκανε. Άρα, ψέμματα λένε, δε συμβαίνει.

Έτσι για την ιστορία, γιατί λες μπούρδες, 5000 συσκευές μέσα σε μόλις 24 ώρες από 1 μόνο malware

https://arstechnica.com/information-technology/2018/02/out-of-nowhere-currency-mining-botnet-infects-5000-android-devices/

Με τις υγείες σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Βρίσκεσαι σε forum τεχνολογίας και το επιχείρημά σου είναι "έχεις δει κάποιον"...

Ούτε εγώ έχω δει κάποιον να αυτοκτονεί, ούτε έχω φίλο που να το έκανε. Άρα, ψέμματα λένε, δε συμβαίνει.

Έτσι για την ιστορία, γιατί λες μπούρδες, 5000 συσκευές μέσα σε μόλις 24 ώρες από 1 μόνο malware

https://arstechnica.com/information-technology/2018/02/out-of-nowhere-currency-mining-botnet-infects-5000-android-devices/

Με τις υγείες σου.

Εγινε

https://www.theregister.co.uk/2017/07/20/ios_security_skycure/

 

Κατσε στη φυλακη του ios και τελος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Heybro said:

Εγινε

https://www.theregister.co.uk/2017/07/20/ios_security_skycure/

Κατσε στη φυλακη του ios και τελος. 

Μιλάς με θεωρίες, ότι ΜΠΟΡΕΙ να πάθει κάτι, εγώ μιλάω με στοιχεία, ότι ΕΠΑΘΑΝ κάτι και επηρεάζει εκατομμύρια χρήστες.

Σοβαρέψου, επιχειρηματολογείς όπως κάτι 12χρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Μιλάς με θεωρίες, ότι ΜΠΟΡΕΙ να πάθει κάτι, εγώ μιλάω με στοιχεία, ότι ΕΠΑΘΑΝ κάτι και επηρεάζει εκατομμύρια χρήστες.

Σοβαρέψου, επιχειρηματολογείς όπως κάτι 12χρονα.

Διάβασε το θέμα που έβαλες. Γράφει για adb ενεργό που το 99% ούτε ξερει πως να το ενεργοποιήσει. Θέλει developers Mode. Δεν είναι τόσο απλα τα πράγματα και αν όντως υπήρχε θέμα ούτε ebanking θα δούλευα ούτε προσωπικά στοιχεία θα είχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Heybro said:

Διάβασε το θέμα που έβαλες. Γράφει για adb ενεργό που το 99% ούτε ξερει πως να το ενεργοποιήσει. Θέλει developers Mode. Δεν είναι τόσο απλα τα πράγματα και αν όντως υπήρχε θέμα ούτε ebanking θα δούλευα ούτε προσωπικά στοιχεία θα είχα. 

5.000.000 συσκευές από το RottenSys

https://www.thedigitaldentist.com/2018/04/03/rottensys-malware-has-infected-5m-android-devices-since-2016/

"Millions of brand new Android smartphones manufactured by Honor, Huawei, Xiaomi, OPPO, Vivo, Samsung and GIONEE have been infected with pre-installed malware"

https://www.bullguard.com/blog/2018/03/millions-of-android-devices-infected-with-pre-installed-malware

8.000.000 από το CopyCat

http://www.itone.lu/actualites/how-copycat-malware-infected-android-devices-around-world

36.500.000 συσκευές με τον ιό Judy

http://local12.com/news/around-the-web/millions-of-android-devices-infected-with-malware

 

Να συνεχίσω...;

Φαντάζομαι όλοι αυτοί είναι γνώστες, developers και είχαν ανοιχτό το adb?

Γιατί εδώ έχουμε θέμα... Αν είναι γνώστες, τότε πως κόλλησαν;

Αν δεν είναι, τότε πως άνοιξαν το adb;

Ούπς... Γκάφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Heybro said:

Διάβασε το θέμα που έβαλες. Γράφει για adb ενεργό που το 99% ούτε ξερει πως να το ενεργοποιήσει. Θέλει developers Mode. Δεν είναι τόσο απλα τα πράγματα και αν όντως υπήρχε θέμα ούτε ebanking θα δούλευα ούτε προσωπικά στοιχεία θα είχα. 

Kι αυτοι που πεσαν θυματα κενων ασφαλειας/ιων κλπ, μεχρι να την παθουν εγραφαν ακριβως οτι γραφεις στην τελευταια σου προταση.

Επειδη λοιπον στην ασφαλεια το παν ειναι να εισαι διαβασμενος κι οχι να περιμενεις να την παθεις εσυ προσωπικα για να βγαλεις συμπερασμα, τα στατιστικα για την ασφαλεια των 2 λειτουργικων υπαρχουν εκει εξω, και αν ειχες μπει στον κοπο να τα διαβασεις , δεν θα εκανες αυτην την συγκριση.

Το αλλο σεναριο ειναι να τα διαβασες, αλλα να αδυνατεις να αξιολογησεις σωστα οσα διαβαζεις. Ελπιζω οτι δεν ισχυει αυτο.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, YourTrueLegend είπε

Kι αυτοι που πεσαν θυματα κενων ασφαλειας/ιων κλπ, μεχρι να την παθουν εγραφαν ακριβως οτι γραφεις στην τελευταια σου προταση.

Επειδη λοιπον στην ασφαλεια το παν ειναι να εισαι διαβασμενος κι οχι να περιμενεις να την παθεις εσυ προσωπικα για να βγαλεις συμπερασμα, τα στατιστικα για την ασφαλεια των 2 λειτουργικων υπαρχουν εκει εξω, και αν ειχες μπει στον κοπο να τα διαβασεις , δεν θα εκανες αυτην την συγκριση.

Το αλλο σεναριο ειναι να τα διαβασες, αλλα να αδυνατεις να αξιολογησεις σωστα οσα διαβαζεις. Ελπιζω οτι δεν ισχυει αυτο.

Αυτο πες το γιατ το icloud leak που ειχε γινει χαμος

https://en.wikipedia.org/wiki/ICloud_leaks_of_celebrity_photos

Δεν περιμενω να παθω τιποτα. Παντα προσεχουμε τι κατεβαζουμε ακομα και απο το playstore και σε τι σελιδες μπαινουμε. Ειναι βασικα πραγματα αυτα. Αυτοι που το κανουν ειτε εχουν android ειτε ios δεν προκειται ποτε να παθουν τιποτα. Οσοι δεν το κανουν και νομιζουν οτι με το ios θα ειναι κομπλε πιστεψε με θα την παθουν στον υπολογιστη τους στα windows που θα ειναι η χαρα των hacker. Αν γνωριζεις και ξερεις που μπαινεις τι κατεβαζεις ποτε δεν θα εχεις θεμα. Ποτε δεν ειχα antivirus στον υπολογιστη δουλευει 24/7 ποτε δεν ειχα προβλημα με malware η ιο. Ξερω ατομα με 2 3 antivirus και εχουν καμια 10αρια ιους με το καλημερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...