Προς το περιεχόμενο

Ανταλλακτήρια ψηφιακών νομισμάτων


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!!!

Θελω να μεταφερω καποια κρυπτο (  aave) απο kraken σε binance.

σε τι κρυπτο ή αλλο fiat συμφερει να τα μετατρεψω για να γλυτωσω καλυτερη προμηθεια"

Επισης, εχω και καποια oxt στο trust wallet και θελω κ αυτα να τα μετατρεψω σε ΒNB (για να αγορασω μετα καποιο αλλο κρυπτο στο pancake swap)

ποια ειναι η καλυτερη διαδρομη για να πετυχω επισης καλυτερη προμηθεια στα oxt ?

Ευχαριστω!!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδιά, 

για αγορές μέχρι 1.000-2.000e πιστεύετε αξίζει να πάρεις hard wallet?

Ποιο ανταλλακτήριο προτείνετε γενικά? έχω ανοίξει σε  binance, kraken και coinbase ( στο τελευταιο δεν μπορώ να κάνω verification address ακόμη ούτε με snipping tool μέσα από paypal που είπε κάποιος). 

 

5 λεπτά πριν, C(r)y είπε

Καλησπερα παιδιά, 

για αγορές μέχρι 1.000-2.000e πιστεύετε αξίζει να πάρεις hard wallet?

Ποιο ανταλλακτήριο προτείνετε γενικά? έχω ανοίξει σε  binance, kraken και coinbase ( στο τελευταιο δεν μπορώ να κάνω verification address ακόμη ούτε με snipping tool μέσα από paypal που είπε κάποιος). 

 

μολις εκανα δοκιμαστική αγορά στο Coinbase , 2 eyro gia 50 trade!!!! wtf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το binance έχει και τα περισσότερα ψηφιακά νομίσματα αλλά νομίζω το kraken και bistamp είναι τα καλύτερα συν ότι είναι τα πλέον αδειδοτημένα ανταλλακτήρια

Γενικά για μεγάλα ποσά καλό είναι να έχει ένα δικό σου wallet και το hardware wallet είναι μια πολύ καλή λύση αν είσαι και αρχάριος στο χώρο και για ασφάλεια των ψηφιακών νομισμάτων αλλά και για την ευκολία στην χρήση τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, chek2fire είπε

το binance έχει και τα περισσότερα ψηφιακά νομίσματα αλλά νομίζω το kraken και bistamp είναι τα καλύτερα συν ότι είναι τα πλέον αδειδοτημένα ανταλλακτήρια

Γενικά για μεγάλα ποσά καλό είναι να έχει ένα δικό σου wallet και το hardware wallet είναι μια πολύ καλή λύση αν είσαι και αρχάριος στο χώρο και για ασφάλεια των ψηφιακών νομισμάτων αλλά και για την ευκολία στην χρήση τους

To kraken εχει ελάχιστα σε σχέση με αυτά που με ενδιαφέρουν σίγουρα πρέπει να μπω και σε ένα άλλο, το binance έχει την φοβερή ευκολία οτι αγοράζεις και με πιστωτική. το σκέφτομαι 

όσο για wallet έχω δει ένα που προτίνουν όλοι , το nano S, τι περιορισμούς έχει? μπορεί αν βάλεις προκαθορισμένα νομισματα ? ή οποια θελεις απλώς μέχρι π.χ. 10 διαφορετικα??

επίσης διάβασα οτι μπορεις να χειρίζεσαι τα πάντα απο την εφαρμογή τους , και να αγοράζεις. 

δεν το έχει προτείνει κανείς αυτό μάλλον δεν θα είναι καλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, C(r)y είπε

To kraken εχει ελάχιστα σε σχέση με αυτά που με ενδιαφέρουν σίγουρα πρέπει να μπω και σε ένα άλλο, το binance έχει την φοβερή ευκολία οτι αγοράζεις και με πιστωτική. το σκέφτομαι 

όσο για wallet έχω δει ένα που προτίνουν όλοι , το nano S, τι περιορισμούς έχει? μπορεί αν βάλεις προκαθορισμένα νομισματα ? ή οποια θελεις απλώς μέχρι π.χ. 10 διαφορετικα??

επίσης διάβασα οτι μπορεις να χειρίζεσαι τα πάντα απο την εφαρμογή τους , και να αγοράζεις. 

δεν το έχει προτείνει κανείς αυτό μάλλον δεν θα είναι καλό. 

ledger nano υποστηριζει καμμια 30ρια νομισματα το trezor 1400+ ...  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας. Έχει κάνει κανείς ανάληψη από binance σε ευρώ στην τράπεζα? Εδώ και μια βδομάδα δεν μου επιτρέπει.

Επεξ/σία από AlexGr13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θελω να κανω καταθεση σε kucoin. 

Γνωριζει καποιος απο προσωπικη εμπειρια , ποια ειναι η καλυτερη μεθοθος καταθεσης-μικροτερη προμηθεια?

ειμαι αναμεσα σε Credit/debit card και σε SEPA . Γενικα sepa ειναι χαμηλοτερη προμηθεια. 

Ομως, και στις δυο περιπτωσεις η μεταφορα γινεται με simplex , banxa , btcdirect.

Εχω χρησιμοποιησει simplex στο trust wallet για αγορα μεσω καρτας και με εγδυσαν.

Επεξ/σία από panosdes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ανάληψη αποτυγχάνει στο binance με μύνημα withdrawals suspended due to risk management. Στο support chat απαντάνε ότι να ναι χώρις νόημα τι να πω δεν βγάζω άκρη.

Επεξ/σία από AlexGr13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, AlexGr13 είπε

Η ανάληψη αποτυγχάνει στο binance με μύνημα withdrawals suspended due to risk management. Στο support chat απαντάνε ότι να ναι χώρις νόημα τι να πω δεν βγάζω άκρη.

τα ιδια, θελω να κανω withdrawal και δεν ερχεται το verification email..... εχουν φαει τρελο μπινελικι

Επεξ/σία από panosdes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, AlexGr13 είπε

Η ανάληψη αποτυγχάνει στο binance με μύνημα withdrawals suspended due to risk management. Στο support chat απαντάνε ότι να ναι χώρις νόημα τι να πω δεν βγάζω άκρη.

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν αναφέρθηκε πιο πάνω, ενημερωτικά η Εθνική τράπεζα (αν δοκιμάζεις προς τα εκεί) έκανε suspend όλες τις συναλλαγές με exchanges. Δοκίμασε σε Revolut, σήμερα εγώ έστειλα κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Παιδια ανοιξτε ενα λογαριασμό τραπέζης στην Bitwala που βρίσκεται Βερολίνο , να σας έρθει και η VISA και να μην ασχολείστε με εμβάσματα και Ελλάδα και με ελληνικές κάρτες.  https://app.bitwala.com/r/DVJH-YUH9

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήγα να πάρω κι εγώ Btc στο Binance με debit Πειραιώς και έφαγα άκυρο πόσες φορές. Δοκίμασα να το κάνω και μέσω του wallet του Binance να βάλω χρήματα μέσα αλλά με πάει εκεί που δίνω κωδικό για την τράπεζα και μετά φορτώνει λευκή σελίδα και δεν γίνεται τίποτε. Πρώτη φορά που πάω να αγοράσω crypto εντωμεταξύ. Άνοιξα λογαριασμό και Coinbase και είμαι στην ταυτοποίηση στοιχείων τώρα. 

@dream21 Διάβασα λίγο για την Bitwala και είδα σε ένα review ότι έχουν αναφερθεί αρκετά παγώματα λογαριασμών, δεν ξέρω τι παίζει με αυτό. Αλλά δεν το έψαξα περισσότερο ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xStathis είπε

Σήμερα πήγα να πάρω κι εγώ Btc στο Binance με debit Πειραιώς και έφαγα άκυρο πόσες φορές. Δοκίμασα να το κάνω και μέσω του wallet του Binance να βάλω χρήματα μέσα αλλά με πάει εκεί που δίνω κωδικό για την τράπεζα και μετά φορτώνει λευκή σελίδα και δεν γίνεται τίποτε. Πρώτη φορά που πάω να αγοράσω crypto εντωμεταξύ. Άνοιξα λογαριασμό και Coinbase και είμαι στην ταυτοποίηση στοιχείων τώρα. 

@dream21 Διάβασα λίγο για την Bitwala και είδα σε ένα review ότι έχουν αναφερθεί αρκετά παγώματα λογαριασμών, δεν ξέρω τι παίζει με αυτό. Αλλά δεν το έψαξα περισσότερο ακόμη.

Το πιο ανέμακτο είναι μεταφορά από debit (Πειραιώς έχω εγώ) σε Revolut και από εκεί SEPA σε Binance ή Coinbase. Όλα αυτά γίνονται σε δευτερόλεπτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...