Προς το περιεχόμενο

Ανταλλακτήρια ψηφιακών νομισμάτων


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

Ψάχνω για εφαρμογή/ανταλλακτηριο (ίσως)

Θέλω να βάζω χρήματα μια στο τόσο και να αγοράζω/πουλάω νομίσματα με δυνατότητα ανάληψης ενός ποσού. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

Έπεσα πάνω στο coinomi (σε κάποιο ποστ εδώ μέσα το είδα)

Φαίνεται ότι κάνει αυτό που θέλω αλλά έχω κάποιες απορίες.

Έχει μια επιλογή gift card και υπάρχουν 2 ελληνικά καταστήματα που βγάζουν τέτοιες κάρτες. Με αυτές μπορώ να βάλω πχ 50€ στην εφαρμογή/πορτοφόλι και να αγοράζω νομίσματα και αν θελήσω να τα πουλήσω και να κάνω τα χρήματα ανάληψη?

Συγγνώμη αν είμαι σε λάθος thread και ευχαριστήσω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 322
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η gift card νομίζω είναι για να τις φορτώνεις μέσω το coinomi και να αγοράζεις μετά από αυτά τα καταστήματα που τις υποστηρίζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μου είπαν και στο support αλλά να σου πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τι εννοεί. Δηλαδή μπορώ να την αγοράσω αλλά θα πρέπει να υποστηρίζεται από το κατάστημα που θα αγοράσω το νόμισμα?

Ειλικρινά έχω μπερδευτεί λίγο με τις gift card

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω, τι ακριβώς είναι τα Liquid Swap?

Από ότι κατάλαβα βάζεις ένα ζευγάρι νομισμάτων και σου επιστρέφει ένα ποσοστό ανάλογα και με την κίνηση που έχει.

Έχω δει τα βίντεο που έχει το binance, αλλά δεν έχω καταλάβει το ρίσκο, σε ποια περίπτωση δηλαδή μπορεί να βγεις χαμένος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2021 στις 11:06 ΜΜ, Bourdoulas είπε

Όπως λέει ο φίλος πιο πάνω, δοκιμάσε το από desktop/laptop. 

Την ολοκλήρωσα επιτυχώς την ταυτοποίηση. Δεν είχα καταλάβει σωστά την διαδικασία. Έπρεπε στο στάδιο facial recognition της Binance εφαρμογής να βάλω το πρόσωπό μου στο μοτίβο και να κάνω λίγες κάθετες κινήσεις με το κινητό.

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Revolut έχετε εγγραφεί στις τραπεζικές της υπηρεσίες; Μου στέλνουν μέιλ για εγγραφή.

Πιστεύετε ότι θα υπάρχουν κάποια οφέλη και όσον αφορά την μεταφορά ποσού από μετατροπή των κρυπτο σε ευρώ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Στην crypto.com για την ενεργοποίηση του bank transfer, βγάζει τα παρακάτω πεδία. Στο πεδίο house/street number βάζουμε μόνο τον αριθμό της οδού και στο πεδίο Unit, Floor, Building μόνο τον όροφο, σωστά; 

image.png.519111315ae1ea13d5eabe8c39e22c21.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Robinhood hacked - διερρευσαν τα στοιχεία 5 εκκατομ. χρηστών:

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/robinhood-discloses-data-breach-impacting-5-million-customers/

20211108_235017.jpg

Επεξ/σία από pp6210
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/1/2021 στις 3:54 ΜΜ, chek2fire είπε

και σε μένα την δεύτερη φορά που μου ζήτησε για proof of residence δεν δεχόταν τους Ελληνικούς λογαριασμούς. Τελικά την έκανα με το bank statement από Ν26 και το δέχθηκαν κανονικά. 

φιλε που μπορω να βρω το statement n26 απο εθνικη τραπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Για όποιον έχει λογαριασμό στο ftx μπορεί να χρησιμοποιήσει δωρεάν τις υπηρεσίες του 3commas

το είδα αλλά δε πρόλαβα να το δω αναλυτικά όταν λέμε δωρεάν εννοούμε τα bots ή τα fees συναλλαγών;

 

το διάβασα, unlimited dca grid bots ?? wow!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Για όποιον έχει λογαριασμό στο ftx μπορεί να χρησιμοποιήσει δωρεάν τις υπηρεσίες του 3commas

Τι fees έχει το ftx για buy and sell?

Και το quadency πάντως για όποιον τον ενδιαφέρουν botakia έχει πλέον δωρεάν όλες τις υπηρεσίες για όλα τα ανταλλακτήρια. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...