Προς το περιεχόμενο

Ανταλλακτήρια ψηφιακών νομισμάτων


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμαζα το Bitflyer Europe συν την σχετικά εύκολη εγγραφή και ταυτοποίηση το καλό είναι ότι δίνει και την δυνατότητα αγοράς Bitcoin απο paypal και κάρτες πιστωτικές.

https://bitflyer.com/en-eu

H πρώτη αγορά με paypl κάνει 2 μέρες να εμφανιστεί ενώ μετά εμφανίζονται κανονικά τα ποσά.

Tα fee τους είναι αυτά εδώ.  Είναι λίγο καραβίσια αλλά νομίζω σε κανένα μεγάλο crash συμφέρει γιατί κάνεις άμεσα αγορά αφού είναι (σχεδόν) σίγουρο ότι θα το καλύψεις με την άνοδο.

SEPA Deposits Free
SEPA Withdrawals €0.30 for ≤ €250,000.00
€10.00 for > €250,000.00
PayPal Deposits

4.9% + €0.35 per transaction

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 322
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

μπορείτε να δείτε έναν οδηγό με ανταλλακτήρια τα οποία έχουμε χρησιμοποιήσει και έχουμε μείνει ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες και την αξιοπιστία τους.

refferal links 

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petros9191 είπε

μπορείτε να δείτε έναν οδηγό με ανταλλακτήρια τα οποία έχουμε χρησιμοποιήσει και έχουμε μείνει ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες και την αξιοπιστία τους.

refferal links 

έχεις βάλει link το site σου που είναι τίγκα στα refferal links αλλά θέλω να σε ενημερώσω ότι το επόμενο σου post που θα έχει τέτοιο link θα φας ban και από το club. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

αυτή η Coinbase έιναι ότι νάναι.

Εχω λογαριασμό πάνω από 3 χρόνια μπορεί και από τις πρώτες μέρες που έχει ανοίξει δεν θυμάμαι.

Eχω κάνει verification ειλικρινά δεν θυμάμαι πόσα με το τελευταίο να είναι πριν ένα μήνα.

Σήμερα μου στείλανε email ότι πρέπει να γίνει verify ο  λογαριασμός :D . Στο reddit βλέπω κάνουν και άλλοι το ίδιο παράπονο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Bspus είπε

Λεγε, ποσα ξεπλενεις καθε μηνα 😄

oι τύποι είναι ότι νάναι. Εδώ είχε γίνει approve στο κινητό και στην κάρτα τους και στο web ήταν ακόμα στην φάση ότι θέλουν στοιχεία. 

Toυς είχα στείλει email και το είχαν διορθώσει. Τώρα πάλι τα ίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το verification το έκανα τελικά για utility bill με το statement της n26 και για passport μέσω της επιλογής που έχει στο web για mobile. Αλλιώς δεν ολοκληρωνόταν με ότι και να έβαζα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, LuNaTiC είπε

Και μένα στο web μου γράφει για verify στο mobile app όχι.... τι φάση χρειάζεται οποσδήποτε το lvl2 ή δε μας απασχολεί και τόσο

καντο το verify γιατί δεν θα μπορείς να κάνεις trade μετά. Δλδ το θέλει μέσα από το web site του αλλά επιλέγεις εκει να το ολοκληρώσεις μέσω  κινητού, όχι το app τους απλά σε βάζει σε ένα περιβάλλον στο κινητό για τραβήξεις φωτογραφίες στα αρχεία που θα ανεβασεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

καντο το verify γιατί δεν θα μπορείς να κάνεις trade μετά. Δλδ το θέλει μέσα από το web site του αλλά επιλέγεις εκει να το ολοκληρώσεις μέσω  κινητού, όχι το app τους απλά σε βάζει σε ένα περιβάλλον στο κινητό για τραβήξεις φωτογραφίες στα αρχεία που θα ανεβασεις. 

έτσι το κάνε φίλε αλλά δε ξερω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω τα ιδια με coinbase, θελει address verification. Εχω δοκιμασει με λογαριασμους, με e-statement απο eurobank, με αντιγραφο συναλλαγων, δεν γινεται τιποτα δυστυχως. Μεσα σε 10 λεπτα μου ερχεται email οτι απετυχε η διαδικασια.
Υποθέτω η γλώσσα στα έγγραφα φταίει, λογικά δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά το σύστημα.

Τους έχω στειλει μήνυμα μέσω του support και αναμένω απάντηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Orpheas1992 είπε

Και εγω τα ιδια με coinbase, θελει address verification. Εχω δοκιμασει με λογαριασμους, με e-statement απο eurobank, με αντιγραφο συναλλαγων, δεν γινεται τιποτα δυστυχως. Μεσα σε 10 λεπτα μου ερχεται email οτι απετυχε η διαδικασια.
Υποθέτω η γλώσσα στα έγγραφα φταίει, λογικά δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά το σύστημα.

Τους έχω στειλει μήνυμα μέσω του support και αναμένω απάντηση. 

Δοκίμασε με screenshot απο το λογαριασμό σου στο PayPal και να φαίνεται η διεύθυνση. Το ανεβάζεις ως bank statement. 

Έτσι θα το δεχθεί σε 5 λεπτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω παρατηρήσει ότι όσο πιο αξιόπιστο είναι το ανταλλακτήριο τόσο πιο δύσκολη είναι η διαδικασία.

Λογικό από μια πλευρά. Στη Κράκεν πραγματικά για να καταφέρω να καταθέσω μετρητά πέρασε μια εβδομάδα.

Η καλύτερη λύση για μένα είναι το διαβατήριο. Σπάνια δεν το δέχονται με τη πρώτη.

Όσον αφορά τη διεύθυνση έχω έκανα λογαριασμό στην Ν26 που είναι διεθνής τράπεζα και τους έστειλα από εκεί bank e-statement σε .pdf έτοιμη στα αγγλικά. Επίσης αν δείτε οτι δυσκολεύεστε στείλτε email η μιλήστε στο live chat.

Στα μεγάλα ανταλλακτήρια θα σας απαντήσουν αμέσως. kraken ακόμα και το virtual  chat είναι εκπληκτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω πρόβλημα από το πρωί με μία συναλλαγή στο binace:

αγόρασα Crypto με χρέωση από τον τραπεζικό μου λογαριασμό (όπως έχω ξανακάνει στο παρελθόν).

 

Αυτή την φορά όμως, η συναλλαγή έχει μείνει σε status "processing" , δλδ:

- τα χρήματα αφαιρέθηκαν από τον τραπεζικό μου λογαριασμό

- αλλά τα crypto δεν μπήκαν στον λογαριασμό μου στο Binance 

- και δεν μπορώ ούτε να τα ακυρώσω , ούτε να κάνω τπτ άλλο με αυτά

 

Άνοιξα claim από το πρωί στο support του Binance, έχω στείλει reminder αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

 

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kyros_G είπε

Παιδιά έχω πρόβλημα από το πρωί με μία συναλλαγή στο binace:

αγόρασα Crypto με χρέωση από τον τραπεζικό μου λογαριασμό (όπως έχω ξανακάνει στο παρελθόν).

 

Αυτή την φορά όμως, η συναλλαγή έχει μείνει σε status "processing" , δλδ:

- τα χρήματα αφαιρέθηκαν από τον τραπεζικό μου λογαριασμό

- αλλά τα crypto δεν μπήκαν στον λογαριασμό μου στο Binance 

- και δεν μπορώ ούτε να τα ακυρώσω , ούτε να κάνω τπτ άλλο με αυτά

 

Άνοιξα claim από το πρωί στο support του Binance, έχω στείλει reminder αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

 

Καμιά ιδέα;

κοίτα λόγο αργίας είναι δύσκολο να φανεί η τραπεζική συναλλαγή σε αυτούς δλδ από αύριο. Με sepa τα έστειλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...