Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαρίζονται γεύσης ηλεκτρονικού τσιγάρου. Δεν είναι 100% γεμάτες.

1. Mr. Good Vape Melon Head, 2. Mexican Fried Ice Cream, 3. Princess Milk, 4. Pathos

Περιοχή Νέα Σμύρνη, Άγιος Σώστης.

 

IMG_20191030_022829(1).jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Hardline είπε

Χαρίζονται γεύσης ηλεκτρονικού τσιγάρου. Δεν είναι 100% γεμάτες.

1. Mr. Good Vape Melon Head, 2. Mexican Fried Ice Cream, 3. Princess Milk, 4. Pathos

Περιοχή Νέα Σμύρνη, Άγιος Σώστης.

IMG_20191030_022829(1).jpg

καλημερα με ενδιαφερει φιλε μου εχεις πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, jonkyr είπε

Καλησπέρα,

Χαρίζεται το παρακάτω. Περιέχει δύο μπαταρίες και τον φορτιστή, αλλά οι μπαταρίες κρατούν ελάχιστα πια και ο φορτιστής δυστυχώς ζορίζεται... Έσπασε το πλαστικό στο ένα από τα δύο φις λίγες ημέρες αφότου αποφάσισα να χαρίσω το σετ. Σίγουρα κάπου θα βρεθεί ένας νέος φορτιστής πάντως. Τα στοιχεία του είναι τα εξής:

Model: HJ-DC180400
Input: 230-240 VAC 50Hz 12.1W
Output: 18 VDC - 400mA

Εκδήλωση ενδιαφέροντος εδώ και με πμ. Παραλαβή από νότια προάστια (Νέα Σμύρνη, Π. Φάληρο, Καλλιθέα, Νέος Κόσμος οι πιο βολικές περιοχές) ως το ΣΚ. Βολεύουν τα βόρεια προάστια (Κηφισιά, Κεφαλάρι) λόγω έδρας εργασίας, αλλά από βδομάδα και μόνο μετά τις 6 το απόγευμα όταν σχολάω. Αποστολές δεν κάνω, δεν έχω καθόλου χρόνο.

Δεν κάνω διακρίσεις, αλλά αποκλειστικά και μόνο λόγω της έλλειψης ελεύθερου χρόνου ίσως χρειαστεί να κάνω επιλογή παραλήπτη, αν με βολεύει "γεωγραφικά". Συγγνώμη εκ των προτέρων.

spacer.png

imageproxy.php?img=&key=1845fd3b90269583

spacer.png
 

Με ενδιαφέρει και μένα αν δε το πάρει ο άλλος φίλος ενδιαφερόμενος. Έχω ήδη ένα παρόμοιο και το έχω φτιάξει με μετατροπή σε μπαταρίες 18650 λιθίου προσαρμοσμένες μέσα στο παλιό κέλυφος των μπαταριών. Αυτό τώρα πρέπει να έχει μέσα μπαταρίες Ni-Cd. Γίνεται και προσαρμογή μπαταρίας κλασικής μολύβδου 12βολτης αλλά είναι κάπως αδύναμο λόγω λιγότερων βολτ. Κάνει δουλειά όμως για να βιδώνει κλπ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα μαζεύω λίγο αυτά που δεν έχουν δοθεί.

USB Type B  (για εκτυπωτή)

IMG-20191027-172413.jpg

3 mini USB (ΟΧΙ micro), 1 Cannon, 1hp κι ένα πιο κοντό, no name

IMG-20191027-172703.jpg

IMG-20191027-172941.jpg

IMG-20191027-173000.jpg

USB σε στρόγγυλο TurboX (δε γνωρίζω από τι μπορεί να είναι, κάποιο κινητό ίσως;)

IMG-20191027-173040.jpg

Δύο τηλεφωνικά καλώδια, το ένα κλιπ-κλιπ, το άλλο κλιπ-διπολικό(είχα 20 χρόνια να δω τέτοιο)

IMG-20191027-172533.jpg

Υπάρχουν επίσης 3 χειρολαβές από ρολό μιας χρήσης. Ο άξονας είναι 18-19 εκατοστά.

IMG-20191027-173607.jpg

Απλίκα μονή Ε27, λειτουργεί.

IMG-20191024-183202.jpg

Κρεμάστρα "φυσαρμόνικα" ξύλινη. ΔΟΘΗΚΕ

Πολυμήχανημα ΗΡ photosmart 2570 που είχα πάρει από τον A8os, ούτε καν το δοκίμασα. Χρειάζεται μελάνια.

Συνοδεύεται μόνο από το τροφοδοτικό του.  ΚΡΑΤΗΜΕΝΟ

 

Βρέθηκε από λάθος στα χέρια μου συσκευή που είναι τμήμα σετ και από μόνη της είναι άχρηστη. Πρόκειται για το σετ Philips cd180 duo

Εγώ έχω το ακουστικό στα δεξιά με τη βάση του, που συνδέεται μόνο στο ρεύμα για να φορτίζονται οι μπαταρίες (παίρνει ΑΑΑ επαναφορτιζόμενες).

689af26516efe5c73ac64504f0a765ad.jpg

Είναι σε άριστη κατάσταση, αλλά αν δεν βρεθεί ενδιαφερόμενος θα πάει για ανακύκλωση.

 

Παραλαβή από Αιγάλεω.

Επεξ/σία από Doubt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους, υπάρχουν 4  3μηνες συνδρομές για το Spotify Premium Family, βασική προϋπόθεση να μπορείτε να αλλάξετε τη διεύθυνσή σας σε αυτή του Family. 

Όποιος ενδιαφέρεται ΠΜ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Τα μαζεύω λίγο αυτά που δεν έχουν δοθεί.

USB Type B  (για εκτυπωτή)

IMG-20191027-172413.jpg

3 mini USB (ΟΧΙ micro), 1 Cannon, 1hp κι ένα πιο κοντό, no name

IMG-20191027-172703.jpg

IMG-20191027-172941.jpg

IMG-20191027-173000.jpg

USB σε στρόγγυλο TurboX (δε γνωρίζω από τι μπορεί να είναι, κάποιο κινητό ίσως;)

IMG-20191027-173040.jpg

Δύο τηλεφωνικά καλώδια, το ένα κλιπ-κλιπ, το άλλο κλιπ-διπολικό(είχα 20 χρόνια να δω τέτοιο)

IMG-20191027-172533.jpg

Υπάρχουν επίσης 3 χειρολαβές από ρολό μιας χρήσης. Ο άξονας είναι 18-19 εκατοστά.

IMG-20191027-173607.jpg

Απλίκα μονή Ε27, λειτουργεί.

IMG-20191024-183202.jpg

Κρεμάστρα "φυσαρμόνικα" ξύλινη.

IMG-20191024-183658.jpg

Πολυμήχανημα ΗΡ photosmart 2570 που είχα πάρει από τον A8os, ούτε καν το δοκίμασα. Χρειάζεται μελάνια.

Συνοδεύεται μόνο από το τροφοδοτικό του.

3924998885-impressora-multifuncoes-hp-ph

Παραλαβή από κέντρο, Ομόνοια, από 11/11 και μετά, πρωινές ώρες.

Καλησπέρα σας. ᾿Ενδιαφέρομαι γιά τό πολυμηχάνημα HP photosmart 2570. Εὐχαριστῶ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ τον κόσμο 
Χαριζω το  ΜΧ3200 που  πηρα προχθες  απο  τον @jimmysss!
Δουλευει  αλλα  δεν  μπορει να το  δει  καν  ουτε απλο ΒΤ ούτε το  δικό του αυτο  της Logitech(Εχω ακριβως το  ιδιο)
Παραλαβη απο  Πειραια ειδάλως εαν και οταν  ανέβω προσ  Αθήνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/10/2019 στις 11:16 ΠΜ, MessengerOfGood είπε

Ξαναχαρίζω ένα ρουτερ Thomson Speedtouch ST780 WL που μου χάρισε ο dpolal.

Δεν μπόρεσα να μπώ στο μενού για να το ρυθμίσω σαν ΑΡ, Είναι κλειδωμένο από την NETONE.  Μετά από reset το ΙΡ του είναι 192.168.10.254 αλλά δεν δέχεται κανένα από τα γνωστά username+password. Απ΄ότι είδα εδώ δεν υπάρχει τρόπος ξεκλειδώματος (τουλάχιστον για τις δικές μου δυνατότητες).

Ίσως κάποιος άλλος μπορεί να το χρησιμοποιήσει.

Σε περίπτωση ενδιαφέροντος, παραλαβή από την περιοχή μου (π.χ. μετρό Εθνική Άμυνα), μετά από πμ.

Λόγω του προβλήματος αυτού θα το κρατήσω μόνο 3 μέρες και μετά θα πάει ανακύκλωση (μαζί με ένα ΖΤΕ Η108NS που πήρα από τον Fuel7 και δεν δουλεύει).

(Εννοείται ότι σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ πολύ τα παιδιά που είχαν την καλοσύνη να χαρίσουν!)

Λοιπόν τελικά γίνεται ασύρματο WiFi ΑΡ (και μοιράζει το Internet) και ας είναι κλειδωμένο το μενού. Ο κωδικός πρόσβασης στο SSID είναι γνωστός και το IP του είναι σε άλλο subnet (192.168.10.254) άρα δεν υπάρχει περίπτωση conflict λόγω ενεργοποιημένου DHCP.

Τουλάχιστον σ΄' εμένα δούλεψε.

Μια και δεν έχει εκφραστεί και ενδιαφέρον εδώ, θα το βάλω σε φίλο, οπότε φίλε @dpolal δεν πάει χαμένη η προσφορά σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχετε παρεξηγήσει ορισμένοι κάποια πράγματα.

Όταν διαγράφουν οι συντονιστές ένα μήνυμα, δεν το επαναλαμβάνετε σαν να μην τρέχει μία. Αν δεν καταλαβαίνετε γιατί διαγράφηκε, στέλνετε προσωπικό μήνυμα. Εφόσον δεν σας καλύψει η απάντηση που θα λάβετε, απευθύνεστε στο διαχειριστή.

Πάμε τώρα στο θέμα μας. Πράγματα τα οποία έχουμε γράψει πάμπολλες φορές, αλλά δυστυχώς αναγκαζόμαστε να επανερχόμαστε κάθε τόσο:

Το κάθε μέλος που χαρίζει κάτι, αποφασίζει υπό ποιους όρους και, τελικά, πού θα το παραχωρήσει το αντικείμενο. Αυτό, βρίσκεται στην απόλυτα διακριτική του ευχέρεια. Το insomnia δεν παρεμβαίνει σε αυτές τις αποφάσεις. Θέλει να το χαρίσει με σειρά προτεραιότητας; Δικαίωμά του. Να κάνει κλήρωση; Δικαίωμά του. 

Αν δεν σας αρέσουν οι όροι που θέτει ο δωρητής ή θεωρείτε το αντικείμενο ανάξιο λόγου, πολύ απλά δεν ασχολείστε.

Από εκεί και πέρα, αν θεωρείτε πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το νήμα, στέλνετε αναφορά, ούτε γράφετε, ούτε απαντάτε στα διάφορα "μανιφέστα" ή "καταγγελίες". 

Το νήμα θα παραμείνει κλειδωμένο για κάποιες ώρες, να κάνουν όλοι οι εμπλεκόμενοι ένα refresh στη σελίδα, ώστε να μη συνεχιστεί αυτή η συζήτηση. Παρακαλώ θερμά, μην με υποχρεώσετε να επανέλθω.

 

  • Like 16
  • Thanks 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Καλησπέρα χαρίζονται 

2 μνήμες για laptop 512 mb 

Εκτυπωτής gestetner gx 3000 gel δούλευε κανονικά αλλά έχει να δουλέψει καιρό τώρα 

Παραλαβή από τον χώρο μου Αθήνα, επικοινωνία μέσω pm 

IMG_20191031_083112-04(2).jpeg

ZtunmfXKTb_preview_706_523.jpg

Επεξ/σία από sveel
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/10/2019 στις 5:36 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Να χαρισω τα φορητα που πηρα εκτος απο το A300 που παει στον Κωστας Καρρας

Εχω βγαλει τις μνημες και απο το L450 την οθονη.

Για το Compaq εχει δηλωσει ενδιαφερον ο tsiv και θα παει σε αυτον αν ακομα το θελει

Μενει το L450 που το εφτιαξα δουλευει αλλα κατα την εγκατασταση των 10 γραφει OOBEREGION και εχει σπασμενο το βυσμα του πληκτρολογιου.

Παραλλαβη μονο απο το σπιτι μου στο Περιστερι.

Θα συνιστουσα στον φιλο που μου τα εδωσε να μην ξαναπαει στον τεχνικο που τα ειχε παει.

Να πω οτι υπαρχει ακομα το L450 που πηρα απο δω.

Τα αλλα δυο εχουν παει σε Κωστας Καρρας και Tsiv

Δηλαδη απο ολη την ιστορια κρατησα 2 μνημες και μια οθονη μηπως μου χρειαστουν.

Κανενα απο τα τρια δεν αναβε καταφερα και εφτιαξα να αναβει το Compaq που πηρε ο Tsiv αλλα ειχε σπασμενη led οθονη.

Καταφερα να φτιαψω και το L450 αλλα εκτος απο το μηνυμα στην εγκατασταση στα Windows ειναι σπασμενο το βυσμα του πληκτρλογιου.

Στις 29/10/2019 στις 11:21 ΜΜ, jonkyr είπε

Καλησπέρα,

Χαρίζεται το παρακάτω. Περιέχει δύο μπαταρίες και τον φορτιστή, αλλά οι μπαταρίες κρατούν ελάχιστα πια και ο φορτιστής δυστυχώς ζορίζεται... Έσπασε το πλαστικό στο ένα από τα δύο φις λίγες ημέρες αφότου αποφάσισα να χαρίσω το σετ. Σίγουρα κάπου θα βρεθεί ένας νέος φορτιστής πάντως. Τα στοιχεία του είναι τα εξής:

Model: HJ-DC180400
Input: 230-240 VAC 50Hz 12.1W
Output: 18 VDC - 400mA

Εκδήλωση ενδιαφέροντος εδώ και με πμ. Παραλαβή από νότια προάστια (Νέα Σμύρνη, Π. Φάληρο, Καλλιθέα, Νέος Κόσμος οι πιο βολικές περιοχές) ως το ΣΚ. Βολεύουν τα βόρεια προάστια (Κηφισιά, Κεφαλάρι) λόγω έδρας εργασίας, αλλά από βδομάδα και μόνο μετά τις 6 το απόγευμα όταν σχολάω. Αποστολές δεν κάνω, δεν έχω καθόλου χρόνο.

Δεν κάνω διακρίσεις, αλλά αποκλειστικά και μόνο λόγω της έλλειψης ελεύθερου χρόνου ίσως χρειαστεί να κάνω επιλογή παραλήπτη, αν με βολεύει "γεωγραφικά". Συγγνώμη εκ των προτέρων.

spacer.png

imageproxy.php?img=&key=1845fd3b90269583

spacer.png
 

Παρελαβα και ευχαριστω πολυ.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...