Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαρίζεται ένα πολυμηχάνημα Epson Stylus Office BX300F που μου είχε χαρίσει κάποιο μέλος από το διπλανό φόρουμ.

Είναι scanner (με τροφοδότη φύλλων), ink printer και fax με σύνδεση USB και τηλεφωνικής γραμμής (in & out).

Είναι βουλωμένα κάποια ακροφύσια και, όπως ξέρω, τα Epson δεν είναι σαν τα άλλα που αλλάζεις μελανάκια και τυπώνει κανονικά: ο μηχανισμός εκτόξευσης του μελανιού είναι στο μηχάνημα και τα μελάνια είναι απλώς δοχεία με μελάνι. Υπάρχουν τρόποι ξεβουλώματος αλλά επειδή δεν πρόκειται να ασχοληθώ, είπα μήπως ασχοληθεί κάποιος άλλος πιο υπομονετικός. Έτσι κι αλλιώς δεν με βολεύουν γενικά οι εκτυπωτές ink που ξεραίνονται τα μελάνια αν δεν τυπώνεις συχνά... (μόνο laser μονόχρωμους).

Σαν scanner και fax δουλεύει κανονικά.

Μαζί θα δοθούν και μια έξτρα κεφαλή με τα μελανάκια της και κάτι έξτρα μελανάκια Epson.

Παραλαβή μόνο από την περιοχή μου. (Παπάγου). Μπορώ να το φέρω και μέχρι το μετρό Εθνική Άμυνα.

Επεξ/σία από MessengerOfGood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 5/11/2019 στις 8:37 ΠΜ, tornado είπε

χαριζονται τα ατμιστικα υγρα + ατμοποιητης AMMIT 25.

Αποκλειστικα και μονο χερι - χερι στο κεντρο Αθηνας.

ec.jpg

ευχαριστω πολυ τον φιλο Δημητρη   για τα υγρα και τον ατμοποιητη 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, leolipop είπε

Καλησπερα στην παρεα , επανερχομαι με νεα ειδη απο εκκαθαριση ντουλαπας...

1) Πολυμηχανημα epson sx105 , λειτουργικο με καλωδιο ρευματος και Usb .Χωρις μελανια , παιρνει τα 0891-2-3-4  αλλα αν θυμαμαι καλα δεχεται και τα 0711-2-3-4. Συμβατα ( παιρνω για τον δικο μου epson) βρισκετε απο 2€ το χρωμα απο το αιγαλεω που προμηθευομαι.GeoA1

3)Kσλωδια τροφοδοσιας : 2 διπολικα , 2 τριπολικα , 3 σαν αυτα που παιρνουν τα τροφοδοτικα 😛

4)Μετασχηματιστης απο 220ν σε 12 με φις αναπτηρα  (12ν 1Α) GeoA1

Οπως παντα οποιος ερθει πρωτος παραλαμβανει οτι θελει , ειτε 1 ειτε μερικα ειτε ολα (αφηνω στην κριση σας αν θελετε να αφησετε κατι για να το παρει καποιος αλλος).

Βρισκομαι Περιστερι , εναντι γηπεδου Ατρομητου Αθηνων και εργαζομαι στον Κωτσοβολο στο Αιγαλεω εντος του Riverwest-IKEA.Μπορω να εχω οτι θελετε μαζι και στο χωρο εργασιας μου αναλογως την ωρα που θα κανονισουμε.

Περιμενω τα μηνυματα σας.

9.jpg

5.jpg

2.jpg

8.jpg

Καλημέρα,

Με ενδιαφέρει ο εκτυπωτής, στέλνω πμ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leolipop είπε

Eπειδη τα παιδια μεγαλωνουν γρηγοροτερα απο οσο νομιζουμε , χαριζω μερικα πραγματακια που αμφιβαλω αν σχοληθηκε ποτε.

Στους μικρους γιατρους λειπουν μερικα κομματακια αλλα εχει μερικα και λειτουργει κανονικα.

Οπως παντα οποιος ερθει πρωτος παραλαμβανει οτι θελει , ειτε 1 ειτε μερικα ειτε ολα (αφηνω στην κριση σας αν θελετε να αφησετε κατι για να το παρει καποιος αλλος).

Βρισκομαι Περιστερι , εναντι γηπεδου Ατρομητου Αθηνων και εργαζομαι στον Κωτσοβολο στο Αιγαλεω εντος του Riverwest-IKEA.Μπορω να εχω οτι θελετε μαζι και στο χωρο εργασιας μου αναλογως την ωρα που θα κανονισουμε.

Περιμενω τα μηνυματα σας.

20191106_112448.jpg

20191106_112656.jpg

20191106_112836.jpg

20191106_112437.jpg

20191106_112409.jpg

20191106_112422.jpg

Καλησπέρα. Εχεις πμ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνεται το LAPTOP Telast Tpad A11 (πιθανότατα για ανταλλακτικά) που μου το  πρόσφερε από εδώ ο mples, αλλά δεν κατάφερα να το αναστήσω.

Παραλαβή μόνο από τους Αγ.  Αναργύρους (Αθήνα)

Δικαιούμαι επιλογής σε ποιον θα δοθεί 

Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, leolipop είπε

Eπειδη τα παιδια μεγαλωνουν γρηγοροτερα απο οσο νομιζουμε , χαριζω μερικα πραγματακια που αμφιβαλω αν σχοληθηκε ποτε.

Στους μικρους γιατρους λειπουν μερικα κομματακια αλλα εχει μερικα και λειτουργει κανονικα.

Οπως παντα οποιος ερθει πρωτος παραλαμβανει οτι θελει , ειτε 1 ειτε μερικα ειτε ολα (αφηνω στην κριση σας αν θελετε να αφησετε κατι για να το παρει καποιος αλλος).

Βρισκομαι Περιστερι , εναντι γηπεδου Ατρομητου Αθηνων και εργαζομαι στον Κωτσοβολο στο Αιγαλεω εντος του Riverwest-IKEA.Μπορω να εχω οτι θελετε μαζι και στο χωρο εργασιας μου αναλογως την ωρα που θα κανονισουμε.

Περιμενω τα μηνυματα σας.

20191106_112448.jpg

20191106_112656.jpg

20191106_112836.jpg

20191106_112437.jpg

20191106_112409.jpg

20191106_112422.jpg

Ενδιαφέρομαι στέλνω πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέσανε στα χέρια μου 2 σειριακά (!!!) fax/modem και φυσικά θα πάρουν την άγουσα προς την ανακύκλωση εκτός εάν κάποιος μαζοχιστής ( :) ) ή συλλέκτης ενδιαφερθεί μέχρι αύριο.

Είναι ένα US Robotics Sportster Voice 33.6 Fax/modem και ένα Crypto Best 56K.

Δεν έχουν τροφοδοτικά. Από καλώδια κάπου έχω μπόλικα και αν ενδιαφερθεί (λέμε τώρα) κανένας θα τα βρώ...

Μαζί θα πάω αύριο για ανακύκλωση και ότι έχω βάλει μέχρι τώρα εκτός από το πολυμηχάνημα Epson που έχει εκδηλώσει ενδιαφέρον ένα μέλος.

P1070976.JPG

P1070975.JPG

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, omegals είπε

@MessengerOfGood Αντί να καταλήξουν στην ανακύκλωση, μήπως ενδιαφέρεται το Ελληνικό Μουσείο Πληροφορικής https://elmp.gr/ ;

Δεν νομίζω... Πάντως αν είναι εύκολο και έρχονται να παίρνουν τα παλιά απο τα σπίτια μας θα έχουν να μαζέψουν πολλά.

Αλλά σκέφτομαι πόσο υλικό πάει ουσιαστικά στα σκουπίδια επειδή άλλαξε λίγο το λογισμικό και βλέπω ότι ο ρυθμός εξάντλησης των φυσικών πόρων και της ρύπανσης του περιβάλλοντος αυξάνει εκθετικά.

Βρήκα και ένα ποντίκι με μπίλια και σειριακή σύνδεση και θα έχει κι αυτό την ίδια τύχη αύριο...

P1070977.JPG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, MessengerOfGood είπε

Βρήκα και ένα ποντίκι με μπίλια και σειριακή σύνδεση και θα έχει κι αυτό την ίδια τύχη αύριο...

Ολα   τα   ρετρο   ηλεκτρονικα   τα   εχω   δωσει   στο    http://amigacomet.boards.net/

Aν   θελετε   τα   βαζω   εγω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, MessengerOfGood είπε

Δεν νομίζω... Πάντως αν είναι εύκολο και έρχονται να παίρνουν τα παλιά απο τα σπίτια μας θα έχουν να μαζέψουν πολλά.

Αλλά σκέφτομαι πόσο υλικό πάει ουσιαστικά στα σκουπίδια επειδή άλλαξε λίγο το λογισμικό και βλέπω ότι ο ρυθμός εξάντλησης των φυσικών πόρων και της ρύπανσης του περιβάλλοντος αυξάνει εκθετικά.

Βρήκα και ένα ποντίκι με μπίλια και σειριακή σύνδεση και θα έχει κι αυτό την ίδια τύχη αύριο...

P1070977.JPG

Ενδιαφέρομαι για το ποντίκι και τα μόντεμ! Θα στείλω και p.m.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tigergreg είπε

Ολα   τα   ρετρο   ηλεκτρονικα   τα   εχω   δωσει   στο    http://amigacomet.boards.net/

Aν   θελετε   τα   βαζω   εγω.

Ευχαρίστως να τα βάλεις εκεί.

Αλλά καλύτερα να μαζέψω και να σου δώσω καμιά κούτα γιατί λίγα-λίγα χάνουμε πολύ χρόνο...

2 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Ενδιαφέρομαι για το ποντίκι και τα μόντεμ! Θα στείλω και p.m.

Τέλεια! Αύριο θα κάνω και έρευνα στην αποθήκη να δώ τι άλλο μπορεί να έχω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, MessengerOfGood είπε

Ευχαρίστως να τα βάλεις εκεί.

Αλλά καλύτερα να μαζέψω και να σου δώσω καμιά κούτα γιατί λίγα-λίγα χάνουμε πολύ χρόνο...

Τέλεια! Αύριο θα κάνω και έρευνα στην αποθήκη να δώ τι άλλο μπορεί να έχω...

OK  Kε   Βαγγελη.

Οταν   ξεκαθαρισετε   τα   πραγματα   στειλτε   μου   πμ.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...