Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, grmarine96 είπε

Καλησπέρα. Χαρίζονται τα παρακάτω:

1) Sony Vaio PCG-21313M.Εχει πρόβλημα η οθόνη του και δεν εχει τροφοδοτικό. Το πήγα σε κατάστημα επισκευής Η/Υ και εκεί διαπιστώθηκε  το πρόβλημα με την οθόνη του.

Κατάλληλο για ανταλλακτικά ή αν κάποιος μπορεί να το φτιάξει

2) Chili Green netbook neo. Με επεξεργαστή Intel Atom N270 στα 1.6 Μhz, μνήμη 1GB και σκληρό δίσκο στα 160 GB Του έχω εγκαταστήσει Linuxmint xfce τελευταία έκδοση. Δεν αναγνωρίζονται οι drivers του wi-fi και χρειάζεται usb wi-fi stick. Μπορούν να εγκατασταθούν Windows XP,VISTA και κάπου διάβασα και 7,στα οποία πιστεύω θα λειτουργεί το wi-fi. Χρειάζεται τροφοδοτικό 12V 2.5-3 A

3)Ραδιόφωνο made in CHINA. Νομίζω χρειάζεται αλλαγή πυκνωτή και κόλληση με κολλητήρι κάποια καλώδιά του για να λειτουργήσει. Εχει και 2 κοντρόλ.

4) 1 toner cartridge κατάλληλο για τα μοντέλα των εκτυπωτών Lexmark που  αναγράφονται στη φωτογραφία

5) 2 κομπιουτεράκια. Το ένα SHARP SOLAR το οποίο όμως δεν λειτουργεί και το άλλο μάλλον χρειάζεται  αλλαγή η μπαταρία του

Αποστολή με δέμα ΕΛΤΑ  ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ  με έξοδα αποστολής 3€ για τα 2 πρώτα κιλά και +1€ για κάθε έξτρα 2 κιλά. Η διαδικασία είναι η εξής: Mου  λέτε τι θέλετε να σας στείλω, προετοιμάζω το δέμα (εδώ θέλει λίγο υπομονή γιατί θα χρειαστεί κάποιο χρονικό διάστημα) ,σας λέω το κόστος, μου κάνετε κατάθεση των χρημάτων σε τραπεζικό μου λογαριασμό και σας στέλνω το δέμα και τον αριθμό αποστολής για track & trace.

Περισσότερα με p.m. Η αγγελία θα αναρτηθεί και σε άλλα forum

Ευχαριστώ

IMG_20190714_132823.jpg

IMG_20190715_193457.jpg

IMG_20191110_142959.jpg

IMG_20200127_133426.jpg

Στελνω πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, grmarine96 είπε

Καλησπέρα. Χαρίζονται τα παρακάτω:

1) Sony Vaio PCG-21313M.Εχει πρόβλημα η οθόνη του και δεν εχει τροφοδοτικό. Το πήγα σε κατάστημα επισκευής Η/Υ και εκεί διαπιστώθηκε  το πρόβλημα με την οθόνη του.

Κατάλληλο για ανταλλακτικά ή αν κάποιος μπορεί να το φτιάξει

2) Chili Green netbook neo. Με επεξεργαστή Intel Atom N270 στα 1.6 Μhz, μνήμη 1GB και σκληρό δίσκο στα 160 GB Του έχω εγκαταστήσει Linuxmint xfce τελευταία έκδοση. Δεν αναγνωρίζονται οι drivers του wi-fi και χρειάζεται usb wi-fi stick. Μπορούν να εγκατασταθούν Windows XP,VISTA και κάπου διάβασα και 7,στα οποία πιστεύω θα λειτουργεί το wi-fi. Χρειάζεται τροφοδοτικό 12V 2.5-3 A

3)Ραδιόφωνο made in CHINA. Νομίζω χρειάζεται αλλαγή πυκνωτή και κόλληση με κολλητήρι κάποια καλώδιά του για να λειτουργήσει. Εχει και 2 κοντρόλ.

4) 1 toner cartridge κατάλληλο για τα μοντέλα των εκτυπωτών Lexmark που  αναγράφονται στη φωτογραφία

5) 2 κομπιουτεράκια. Το ένα SHARP SOLAR το οποίο όμως δεν λειτουργεί και το άλλο μάλλον χρειάζεται  αλλαγή η μπαταρία του

Αποστολή με δέμα ΕΛΤΑ  ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ  με έξοδα αποστολής 3€ για τα 2 πρώτα κιλά και +1€ για κάθε έξτρα 2 κιλά. Η διαδικασία είναι η εξής: Mου  λέτε τι θέλετε να σας στείλω, προετοιμάζω το δέμα (εδώ θέλει λίγο υπομονή γιατί θα χρειαστεί κάποιο χρονικό διάστημα) ,σας λέω το κόστος, μου κάνετε κατάθεση των χρημάτων σε τραπεζικό μου λογαριασμό και σας στέλνω το δέμα και τον αριθμό αποστολής για track & trace.

Περισσότερα με p.m. Η αγγελία θα αναρτηθεί και σε άλλα forum

Ευχαριστώ

IMG_20190714_132823.jpg

IMG_20190715_193457.jpg

IMG_20191110_142959.jpg

IMG_20200127_133426.jpg

στελνω πμ για το 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, georgeps21 είπε

στελνω πμ για το 2

Το 2 είναι κρατημένο για άλλο μέλος φίλε μου

1 ώρα πριν, grmarine96 είπε

Καλησπέρα. Χαρίζονται τα παρακάτω:

1) Sony Vaio PCG-21313M.Εχει πρόβλημα η οθόνη του και δεν εχει τροφοδοτικό. Το πήγα σε κατάστημα επισκευής Η/Υ και εκεί διαπιστώθηκε  το πρόβλημα με την οθόνη του.

Κατάλληλο για ανταλλακτικά ή αν κάποιος μπορεί να το φτιάξει

2) Chili Green netbook neo. Με επεξεργαστή Intel Atom N270 στα 1.6 Μhz, μνήμη 1GB και σκληρό δίσκο στα 160 GB Του έχω εγκαταστήσει Linuxmint xfce τελευταία έκδοση. Δεν αναγνωρίζονται οι drivers του wi-fi και χρειάζεται usb wi-fi stick. Μπορούν να εγκατασταθούν Windows XP,VISTA και κάπου διάβασα και 7,στα οποία πιστεύω θα λειτουργεί το wi-fi. Χρειάζεται τροφοδοτικό 12V 2.5-3 A

3)Ραδιόφωνο made in CHINA. Νομίζω χρειάζεται αλλαγή πυκνωτή και κόλληση με κολλητήρι κάποια καλώδιά του για να λειτουργήσει. Εχει και 2 κοντρόλ.

4) 1 toner cartridge κατάλληλο για τα μοντέλα των εκτυπωτών Lexmark που  αναγράφονται στη φωτογραφία

5) 2 κομπιουτεράκια. Το ένα SHARP SOLAR το οποίο όμως δεν λειτουργεί και το άλλο μάλλον χρειάζεται  αλλαγή η μπαταρία του

Αποστολή με δέμα ΕΛΤΑ  ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ  με έξοδα αποστολής 3€ για τα 2 πρώτα κιλά και +1€ για κάθε έξτρα 2 κιλά. Η διαδικασία είναι η εξής: Mου  λέτε τι θέλετε να σας στείλω, προετοιμάζω το δέμα (εδώ θέλει λίγο υπομονή γιατί θα χρειαστεί κάποιο χρονικό διάστημα) ,σας λέω το κόστος, μου κάνετε κατάθεση των χρημάτων σε τραπεζικό μου λογαριασμό και σας στέλνω το δέμα και τον αριθμό αποστολής για track & trace.

Περισσότερα με p.m. Η αγγελία θα αναρτηθεί και σε άλλα forum

Ευχαριστώ

IMG_20190714_132823.jpg

IMG_20190715_193457.jpg

IMG_20191110_142959.jpg

IMG_20200127_133426.jpg

Διαθέσιμο μόνο το toner

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, KaRLoSSaLoNiKa είπε

Καλησπερα δινω ενα πυργο p4 3.0 ghz/256mb/gpu 64mb

Θεσσαλονικη δυτικα.

Καλησπέρα σας. Θά ἤθελα, νά ἐκδηλώσω τό ἐνδιαφέρον μου γιά τόν πύργο, ἐφόσον μπορεῖ νά γίνει ἀποστολή, φυσικά μέ δικά μου ἔξοδα. Εὐχαριστῶ.

Επεξ/σία από georgios65
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2020 στις 3:48 ΜΜ, ardo είπε

Χαρίζεται τηλεόραση 14" Sharp με τηλεκοντρόλ και αποδικωποιητή.
Παραλαβή απο Μαρούσι.

Ευχαριστώ θερμά τον @ardo για τον αποκωδικοποιητή και που τον κράτησε αρκετό καιρό μέχρι να βρεθούμε.

 

Από ότι κατάλαβα η τηλεόραση είναι ακόμη διαθέσιμη για όποιον ενδιαφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα

1 συνδετηρας θηλυκό-θηλυκό για  καλωδιο δυκτιου

1 οπτικο  mouse ps2

1 οπτικο  mouse usb

1 MS Wireless optical mouse 2 χωρις  δεκτη

1 Κουρευτικη μηχανη  Philips λειτουργικοτατη χωρις  φορτιστη

1 θηκη για  κινητο δεν ξερω απο  τι μοντελο την βρηκα

1 καλωδιο scart

1 Παλετο  συνδεσης F2G απο  την Wind

1 pci  usb

1 φορτιστης  μπαταριων Orbit Genius

1 τηλεκοντρολ για Nova  

1 μπαλαντεζα σουκο,παλια αλλα  λειτουργικη

Ανταπτορας ακουστικών  απο SE σε Mini Jack

1 επεξεργαστης Τ4200

2 adsl over isdn splitters

5 καλωδια  δυκτιου 1,5 μετρο

1 σταυρο σουκο

4 καλωδια  ρευμα;υτος 8αρια

1 κουτι απο  xiaomi Miband 2

5 τηλεφωνικα καλωδια

1 θηκη  για καρτες μνημης

3  extentions  ρευματος πλακε

1 ανεμηστηρακι ρευματος  MW-410m12s 0.99A

1 διπλη  μπριζα τηλεφωνικη CYTA

2 Apple remote

4 RCA Video  καλωδια το 1 με  jack

1 Ντουι 60W Max

2 Σετ μπρασελε  για ρολοι

1 χελώνα  για ακουστικα

Ασυρματο  τηλεφωνο Lannet Horizon Lp100 παλιο δεν ξερω σε τι  κατασταση ειναι οταν το εβγαλα δουλευε

Ασυρματο  τηλεφωνο Panasonic KX-tg1611gr σκληρηνε  το πληκτρολογιο δουλευει τζι τζι ομως

Ασυρματο  τηλεφωνο Airborne 5500 παλιο δεν ξερω σε τι  κατασταση ειναι οταν το εβγαλα δουλευε 

Modem Siemens Speedstream 4200

1Alcatel  OT-209 χωρις  φορτιστη και μπαταρια

1 Vodafone Android το πηρα απο  τον @Mourgolykos αλλα δεν βολεψε την  μανα μου οποτε το ξαναδινω για ΄χαρισμα

1 τηλεφωνο Doro για ατομα  με μειωμενη ακοη και οραση  Phoneasy 311C

3 3 συσκευασιες σακουλες για  ηλεκτρικες σκουπες juro -Pro Allegra,Avant,Ultra,Crystal

Διατηρω το  δικαιωμα της τελικης επιλογης
Πρώτα μυνημα  εδω και μετα ΡΜ
Δεν Στέλνω(Εαν καποιος  εχει καποιον εδω κοντα και  μπορει να παραλαβει για εκεινον καλώς)
Γινεται  κληρωση οταν  οι ενδιαφερόμενοι  ξεπερασουν τους 2
Κανω  report οποιον  βγάζει σε αγγελια  πράγματα που πήρε απο  μένα.
Ποσταρω και σε διπλανα  φορουμ.


Παραλαβη απο Αγια  Παρασκευη Καλλιπολη  Πειραια κατοπιν συνεννόησης

Επεξ/σία από Fuel7
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν 2-3 κάρτες γραφικών που δίνονται.

Η μία όταν την έβγαλα δούλευε, δεν γνωρίζω για τώρα. (XFX GeForce 7600 GT )

Η δεύτερη φαίνεται να είναι τέλεια, αλλά δεν δουλεύει.  Ίσως θέλει reflow ? (Palit GeForce GTX 770)

Η τρίτη μου την είχαν δώσει με την πληροφορία ότι δουλεύει αλλά έχει σπάσει το ανεμιστηράκι. (ASUS HD 4890)

Επίσης δίνεται ένα PS2 με χειριστήριο. Δεν έχω ίδεα αν δουλεύει ή όχι αλλά μπορεί κάποιος να το θέλει για ανταλλακτικά ?

 

Ηράκλειο Κρήτης

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Intruder7s είπε

Υπάρχουν 2-3 κάρτες γραφικών που δίνονται.

Η μία όταν την έβγαλα δούλευε, δεν γνωρίζω για τώρα. (XFX GeForce 7600 GT )

Η δεύτερη φαίνεται να είναι τέλεια, αλλά δεν δουλεύει.  Ίσως θέλει reflow ? (Palit GeForce GTX 770)

Η τρίτη μου την είχαν δώσει με την πληροφορία ότι δουλεύει αλλά έχει σπάσει το ανεμιστηράκι. (ASUS HD 4890)

Επίσης δίνεται ένα PS2 με χειριστήριο. Δεν έχω ίδεα αν δουλεύει ή όχι αλλά μπορεί κάποιος να το θέλει για ανταλλακτικά ?

Ηράκλειο Κρήτης

στελνω πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Intruder7s είπε

Υπάρχουν 2-3 κάρτες γραφικών που δίνονται.

Η μία όταν την έβγαλα δούλευε, δεν γνωρίζω για τώρα. (XFX GeForce 7600 GT )

Η δεύτερη φαίνεται να είναι τέλεια, αλλά δεν δουλεύει.  Ίσως θέλει reflow ? (Palit GeForce GTX 770)

Η τρίτη μου την είχαν δώσει με την πληροφορία ότι δουλεύει αλλά έχει σπάσει το ανεμιστηράκι. (ASUS HD 4890)

Επίσης δίνεται ένα PS2 με χειριστήριο. Δεν έχω ίδεα αν δουλεύει ή όχι αλλά μπορεί κάποιος να το θέλει για ανταλλακτικά ?

Ηράκλειο Κρήτης

Σου στελνω ΠΜ . Ενδιαφέρομαι για τις κάρτες γραφικών.

Επεξ/σία από Dune21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Intruder7s είπε

Υπάρχουν 2-3 κάρτες γραφικών που δίνονται.

Η μία όταν την έβγαλα δούλευε, δεν γνωρίζω για τώρα. (XFX GeForce 7600 GT )

Η δεύτερη φαίνεται να είναι τέλεια, αλλά δεν δουλεύει.  Ίσως θέλει reflow ? (Palit GeForce GTX 770)

Η τρίτη μου την είχαν δώσει με την πληροφορία ότι δουλεύει αλλά έχει σπάσει το ανεμιστηράκι. (ASUS HD 4890)

Επίσης δίνεται ένα PS2 με χειριστήριο. Δεν έχω ίδεα αν δουλεύει ή όχι αλλά μπορεί κάποιος να το θέλει για ανταλλακτικά ?

Ηράκλειο Κρήτης

Εχει πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Fuel7 είπε

Καλησπέρα

1 συνδετηρας θηλυκό-θηλυκό για  καλωδιο δυκτιου

1 οπτικο  mouse ps2

1 οπτικο  mouse usb

1 MS Wireless optical mouse 2 χωρις  δεκτη

1 Κουρευτικη μηχανη  Philips λειτουργικοτατη χωρις  φορτιστη

1 θηκη για  κινητο δεν ξερω απο  τι μοντελο την βρηκα

1 καλωδιο scart

1 Παλετο  συνδεσης F2G απο  την Wind

1 pci  usb

1 φορτιστης  μπαταριων Orbit Genius

1 τηλεκοντρολ για Nova  

1 μπαλαντεζα σουκο,παλια αλλα  λειτουργικη

Ανταπτορας ακουστικών  απο SE σε Mini Jack

1 επεξεργαστης Τ4200

2 adsl over isdn splitters

5 καλωδια  δυκτιου 1,5 μετρο

1 σταυρο σουκο

4 καλωδια  ρευμα;υτος 8αρια

1 κουτι απο  xiaomi Miband 2

5 τηλεφωνικα καλωδια

1 θηκη  για καρτες μνημης

3  extentions  ρευματος πλακε

1 ανεμηστηρακι ρευματος  MW-410m12s 0.99A

1 διπλη  μπριζα τηλεφωνικη CYTA

2 Apple remote

4 RCA Video  καλωδια το 1 με  jack

1 Ντουι 60W Max

2 Σετ μπρασελε  για ρολοι

1 χελώνα  για ακουστικα

Ασυρματο  τηλεφωνο Lannet Horizon Lp100 παλιο δεν ξερω σε τι  κατασταση ειναι οταν το εβγαλα δουλευε

Ασυρματο  τηλεφωνο Panasonic KX-tg1611gr σκληρηνε  το πληκτρολογιο δουλευει τζι τζι ομως

Ασυρματο  τηλεφωνο Airborne 5500 παλιο δεν ξερω σε τι  κατασταση ειναι οταν το εβγαλα δουλευε 

Modem Siemens Speedstream 4200

1Alcatel  OT-209 χωρις  φορτιστη και μπαταρια

1 Vodafone Android το πηρα απο  τον @Mourgolykos αλλα δεν βολεψε την  μανα μου οποτε το ξαναδινω για ΄χαρισμα

1 τηλεφωνο Doro για ατομα  με μειωμενη ακοη και οραση  Phoneasy 311C

3 3 συσκευασιες σακουλες για  ηλεκτρικες σκουπες juro -Pro Allegra,Avant,Ultra,Crystal

Διατηρω το  δικαιωμα της τελικης επιλογης
Πρώτα μυνημα  εδω και μετα ΡΜ
Δεν Στέλνω(Εαν καποιος  εχει καποιον εδω κοντα και  μπορει να παραλαβει για εκεινον καλώς)
Γινεται  κληρωση οταν  οι ενδιαφερόμενοι  ξεπερασουν τους 2
Κανω  report οποιον  βγάζει σε αγγελια  πράγματα που πήρε απο  μένα.
Ποσταρω και σε διπλανα  φορουμ.


Παραλαβη απο Αγια  Παρασκευη Καλλιπολη  Πειραια κατοπιν συνεννόησης

Ερωτηση με πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...