Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, MessengerOfGood είπε

Έχουν μείνει τα παρακάτω μικροπραγματάκια αν κάποιος ενδιαφερθεί σήμερα και αύριο και μπορεί να έλθει από την περιοχή μου (Παπάγου) για παραλαβή, γιατί την Παρασκευή φεύγω για το νησί και θα λείψω μήνες.

1. Ένα στικάκι USB LifeView LV5WEB3 NotOnlyTV

Δείτε το συνημμένο PDF. Δεν δουλεύει στα Win10. Eίναι και card reader για microSD.
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  dm_lv5web3[1].pdf  Εμφανίσεις:  6  Μέγεθος:  752,1 KB  ID: 216782

2. Τέσσερις κάρτες PCI fax/modem
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  Modem PCI (4).JPG  Εμφανίσεις:  3  Μέγεθος:  74,5 KB  ID: 216783

3. Τρία καλώδια ρεύματος για Αγγλική (UK) πρίζα. Το ένα είναι τριπολικό για φορτιστή λαπτοπ και τα άλλα δύο έχουν το πολύ κοινό διπολικό βύσμα για διάφορες συσκευές.
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  3 καλώδια UK.JPG  Εμφανίσεις:  3  Μέγεθος:  78,0 KB  ID: 216784

4. Τρία φωτιστικά ασφαλείας LED, μη λειτουργικά.
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  Φωτιστικά ασφαλείας LED.JPG  Εμφανίσεις:  2  Μέγεθος:  60,4 KB  ID: 216785

5. Τρία παλιά βιβλία (το μεσαίο ίσως ενδιαφέρει κάποιος που ασχολούνται με τη μουσική σε υπολογιστή) και τέσσερα βιβλιαράκια από το RAM.

  1. Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  Βιβλία.JPG  Εμφανίσεις:  4  Μέγεθος:  85,7 KB  ID: 216786Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση.   Όνομα:  RAM.JPG  Εμφανίσεις:  3  Μέγεθος:  367,6 KB  ID: 216787

pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, devil1983 είπε

Καλημέρα παίδες έχω 3 κωδικούς deals for u αχρησιμοποίητους..την περασμένη φορά τους έγραψα κατευθείαν κ δεν χρησιμοποιήθηκαν σωστά :)

σε ΠΜ

ευχαριστώ!

Επειδή ξεπούλησε ο συνάδελφος, άμα θέλει κανείς άλλος κωδικούς να με πει να του δώκω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mpitzi91 είπε

Χαρίζονται ρούχα αντρικά νεανικά!

Τα περισσότερα ειναι S-M και τα παντελόνια 30-32

Σε πολύ καλή κατάσταση και φρεσκοπλυμένα.

Καλησπέρα φίλε μου! Ενδιαφέρομαι για ό,τι είναι μέγεθος M.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων, στέλνω PM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, devil1983 είπε

Καλημέρα παίδες έχω 3 κωδικούς deals for u αχρησιμοποίητους..την περασμένη φορά τους έγραψα κατευθείαν κ δεν χρησιμοποιήθηκαν σωστά :)

σε ΠΜ

ευχαριστώ!

Ευχαριστώ πολύ για τον κωδικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, DrLo είπε

Ευχαριστώ τον @thodoris1985 για το πληκτρολόγιο και ποντίκι. Θα δοκιμαστούν αργότερα σήμερα ... Αν δε δουλέψουν τα ξαναλέμε εδώ.

Eχω   κι  εγω   ενα   περισευουμενο   usb   microsoft  e-home  infrared  transceiver   στικακι  για   keybord  microsoft  MCIR   109.

Μπας   και  ταιριαξει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, devil1983 είπε

Καλημέρα παίδες έχω 3 κωδικούς deals for u αχρησιμοποίητους..την περασμένη φορά τους έγραψα κατευθείαν κ δεν χρησιμοποιήθηκαν σωστά :)

σε ΠΜ

ευχαριστώ!

ευχαριστώ πολύ τον φίλο devil1983 για τον κωδικό !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, devil1983 είπε

Καλημέρα παίδες έχω 3 κωδικούς deals for u αχρησιμοποίητους..την περασμένη φορά τους έγραψα κατευθείαν κ δεν χρησιμοποιήθηκαν σωστά :)

σε ΠΜ

ευχαριστώ!

Ευχαριστώ για τον κωδικό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tigergreg είπε

Eχω   κι  εγω   ενα   περισευουμενο   usb   microsoft  e-home  infrared  transceiver   στικακι  για   keybord  microsoft  MCIR   109.

Μπας   και  ταιριαξει.....

δεν είναι infrared

είναι το  Wireless Keyboard 850

https://www.microsoft.com/accessories/en-us/products/keyboards/wireless-desktop-850/py9-00001

έχω ένα Wireless Keyboard 3000 v2.0 που δε με βολευει

και έλεγα μπας και παίξει

αλά μπα ... τζίφος

τουλάχσιτον απλά βάζοντας το dongle ... δε ξέρω να θέλει κάνα "κόλπο" για να κάνει "pair" , δε νομίζω

θα το ψάξω λίγο ακόμα αλλά μάλλον ψάχνει γι άλλον ενδιαφερόμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, DrLo said:

δεν είναι infrared

είναι το  Wireless Keyboard 850

https://www.microsoft.com/accessories/en-us/products/keyboards/wireless-desktop-850/py9-00001

έχω ένα Wireless Keyboard 3000 v2.0 που δε με βολευει

και έλεγα μπας και παίξει

αλά μπα ... τζίφος

τουλάχσιτον απλά βάζοντας το dongle ... δε ξέρω να θέλει κάνα "κόλπο" για να κάνει "pair" , δε νομίζω

θα το ψάξω λίγο ακόμα αλλά μάλλον ψάχνει γι άλλον ενδιαφερόμενο

Και νόμιζα ότι όσοι τα παίρνουν απο εδώ (π.χ. όταν βάζει ο Γρηγόρης φεύγουν στο 5λεπτο 😁) έχουν κάποιο κόλπο και τα κάνουν και δουλεύουν με άλλο receiver. Ίσως αν τα ανοίξεις να γίνεται κάποια παραμετροποίηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, thodoris1985 είπε

Και νόμιζα ότι όσοι τα παίρνουν απο εδώ (π.χ. όταν βάζει ο Γρηγόρης φεύγουν στο 5λεπτο 😁) έχουν κάποιο κόλπο και τα κάνουν και δουλεύουν με άλλο receiver. Ίσως αν τα ανοίξεις να γίνεται κάποια παραμετροποίηση;

Τι εννοείς "να τα ανοίξεις" ?

Προς το παρόν το μόνο που έκανα είναι να βάλω το δικό μου dongle και να βάλω μπαταρίες

btw

Νιώθω υποχρεωμένος να πω ότι αυτος που σχεδιάσε το πω θα μπαίνει/βγαίνει η μπαταρία στο ποντίκι πρέπει να λιθοβοληθεί μέχρι θανάτου :)

Επεξ/σία από DrLo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, DrLo said:

Τι εννοείς "να τα ανοίξεις" ?

Με κατσαβίδι, μήπως και μπορείς να "πειράξεις" κάτι στον αντάπτορα του

 

43 minutes ago, DrLo said:

Νιώθω υποχρεωμένος να πω ότι αυτος που σχεδιάσε το πω θα μπαίνει/βγαίνει η μπαταρία στο ποντίκι πρέπει να λιθοβοληθεί μέχρι θανάτου :)

Το "καρτελάκι" που έχει πρέπει να το καλύπτει η μπαταρία και τραβάς αυτό για να βγάλεις τη μπαταρία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαρίζω ένα ταμπλετακι Hyundai Rock X800.

Έμεινε πολύ καιρό αχρησιμοποίητο και όταν πήγα να το φορτίσω δεν φόρτιζε. Μέτρησα τον φορτιστή και δεν έβγαζε τάση. Προσάρμοσα το ιδιαίτερο βύσμα του σε ένα καλώδιο USB και δοκίμασα με έναν φορτιστή USB 5V/2A αλλά δεν φορτίζει και δεν ανάβει με τίποτα!Ίσως κάποιος άλλος το κανει να δουλέψει...

Είναι πολύ καλής κατασκευής, πολύ λεπτό, με πλάτη αλουμινίου και μπαταρία 4400 MAh.
Πολύ καλή oθόνη 8" IPS 1024 x 768. Από τα ελάχιστα με αναλογία πλευρών 4:3 που έχει πολύ μεγαλύτερη επιφάνεια εργασίας από τα συνηθισμένα 8" με αναλογία πλευρών 16:9.
CPU Rockchip RK3066, 1.6GHz, Cortex-A9 dual core, GPU: Mali-400, RAM 1GB (DDR 3), 16GB ROM.
Dual camera, front and back both 2.0 megapixels.
WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1, 10-point multi-touch, υποστηρίζει Flash 11.1 και έχει το Google Play ενσωματωμένο.
Υποδοχές: TF card slot 32GB, mini HDMI port, ακουστικά 3,5 mm, micro USB με OTG (υποστηρίζει ExFAT, NTFS, FAT32). Διαθέτει ξεχωριστή υποδοχή φορτιστή, ώστε να μπορεί να χρησιμοποιηθεί η υποδοχή USB όταν φορτίζει (λέμε τώρα...).

Δείτε το εδώ.
 

Είναι root και φοράει μια Ρώσικη ROM με τα εξής στοιχεία:

android 4.1.1 (Jelly Bean)

Kernel v.3.0.8+
root@xinyu-desktop#44
SMP PREEMPT Sat Oct.27 15:29:27 CST 2012

Built number: RK30_ANDROID4.1.1-SDK-v1.00.00
rk30sdk-eng4.1.1 ROCK C 20121026.160942 release-keys

Παραδίδεται στο κουτί του με όλα τα παρελκομενα πλήν του φορτιστή (αλλά με το καλώδιο που έφτιαξα).

Δυστυχώς μόνο αύριο (και παραλαβή από το σπίτι μου) γιατί φεύγω για το νησί. Αλλιώς από Οκτώβρη...

 

hyundai rock x.jpg

P1080095.JPG

Επεξ/σία από MessengerOfGood
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολύ για την Olympus

Στις 7/7/2020 στις 8:54 ΜΜ, melaslog είπε

Ήρθε τελικά και την πήρε ο Γιάννης.

Και το καφεδάκι, καφεδάκι.

Δεν θα του την έδινα αλλιώς!!!!

 

Ευχαριστώ πολύ τον Γιώργο για την Olympus. Ελπίζω να χάρηκε το καφεδάκι!!!

Επεξ/σία από stamatisj1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...