Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, iPnos είπε

Χαρίζονται τα εξής:

  • PSU Chieftec GPS-450AA-101A 450W (τελευταία φορά που το δοκίμασα λειτουργούσε)
  • Θήκη πλαστική για iPhone 6 (Holo)
  • Θήκη λαστιχένια για Huawei P8lite
  • Θήκη λαστιχένια για κινητό Newman N1
  • GamePro τεύχη: #58, #66

με ενδιαφερει το psu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 22/6/2018 στις 2:27 ΜΜ, splanis είπε

ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΣ! ψαχνω αμεσα σπιτι για την μικρουλα, βρεθηκε στον δρομο, ειναι πολυ φιλικη και ζωηρη, δεν μπορω να την φιλοξενησω αλλο, αν θελετε κοινοποιήστε καπου , ευχαριστώ

35768443_2141186765902808_1585013399475978240_o.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίζονται τα παρακάτω:

 

1. Το λάπτοπ Fujitsu Siemens AMILO Pa 1510.

Δεν είναι όμως λειτουργικό. Αρχικά δεν έχει δίσκο (τον έχω βγάλει και έχει 20% υγεία, δεν είναι κατάλληλος προς χρήση και είναι μόλις 120GB sata 1). Μνήμες και οθόνη πρέπει να είναι οκ λογικά, αλλά δεν ξέρω για την motherboard. Σίγουρα έχει χαλάσει το τροφοδοτικό του και σίγουρα έχει κάψει την υποδοχή όπως θα δείτε σε φώτο παρακάτω. 

Για ανταλλακτικά ίσως να είναι οκ. Πχ η οθόνη, το keyboard πρέπει να δουλεύουν κανονικά. Η μπαταρία του είναι πάνω αλλά δεν ξέρω την κατάστασή της.

Σε μία από τις pic βλέπετε την κατάσταση που επικρατεί ακριβώς εκεί όπου είναι η επαφή για το τροφοδοτικό. Νομίζω πως έχει καεί ολοκληρωτικά το σημείο. Αν θυμάμαι καλά είχε κάνει "τσαφ" από κακό χειρισμό και έτσι έμεινε. Εκτιμώ πως μόνο το σημείο έχει πρόβλημα (κατά συνέπεια και η μητρική? Δεν ξέρω).

Η πρόσβαση στο δεύτερο dimm μνήμης γίνεται αν βγει το πληκτρολόγιο. (έχει 2 dimm).

Όποιος το θέλει θα το πάρει όλο. Δεν το αποσυναρμολογώ ξανά (το caddy του δίσκου υπάρχει και θα δοθεί και μέσα έχω και τις βίδες για να βιδωθεί ο εκάστοτε 2.5" hdd). 

Δεν θα ήθελα να υποπέσει στην αντίληψή μου πώληση των parts. Αν ήθελα μπορούσα και μόνος μου. 

 

2. Το επιτραπέζιο DVD Player Daewoo DV-500ES. Τελευταία φορά (πριν 1-2 χρόνια), δοκιμάστηκε και λειτουργούσε. Δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι τώρα. Λογικά θα λειτουργεί , απλά ίσως να χρειάζεται ένα καθάρισμα η κεφαλή. Είχα σκεφτεί να το διαμορφώσω κάπως ώστε να γίνει HTPC αλλά δεν υπάρχει χρόνος, ούτε γνώσεις. Οπότε χαρίζεται.

3. Το παρακάτω ρούτερ. Παλιό του ΟΤΕ, ίσως σε κάποιον να χρειάζεται. Δούλευε πριν πολλά χρόνια. Λογικά θα δουλεύει ακόμη, έχω και ένα μετασχηματιστή που φαίνεται να είναι οκ για αυτό.

 

4. Ένα κλασικό χτυπητήρι για φραπέ (δώρο του Nescaffe ήταν, αλλά έκανε άριστα τη δουλειά του). Το μόνο του πρόβλημα είναι ότι "πέφτει" το αναδευτήρι, όχι πάντα αλλά τις περισσότερες φορές. Αν κάποιος μπορεί να το διορθώσει, κομπλέ θα είναι, είναι δυνατούτσικο! 

 

Παραλαβή ΜΟΝΟ από το χώρο μου στην Καλλιθέα Αττικής. Άτομα που έχουν χαρίσει μόνο στο παρελθόν ή ενεργά μέλη.

Θα προτιμούσα να τα δώσω όλα σε έναν, αλλά καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην ενδιαφέρεται κάποιος ούτε να μπορεί να τα μοιράζει, οπότε , όπως νομίζετε. Από αύριο μετά τις 18:00 μόνο καθώς δουλεύω, η το επόμενο ΣΚ, θα βόλευε και εμένα και φαντάζομαι τους περισσότερους. :) 

Υπό προϋποθέσεις ίσως να μπορώ και στη δουλειά να τα δώσω. Κέντρο είναι στην Ακαδημία κοντά. Συνεννοούμαστε για αυτά, αφού εκδηλωθεί ενδιαφέρον εδώ.

Ευχαριστώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Χαρίζονται τα παρακάτω:

1. Το λάπτοπ Fujitsu Siemens AMILO Pa 1510.

Δεν είναι όμως λειτουργικό. Αρχικά δεν έχει δίσκο (τον έχω βγάλει και έχει 20% υγεία, δεν είναι κατάλληλος προς χρήση και είναι μόλις 120GB sata 1). Μνήμες και οθόνη πρέπει να είναι οκ λογικά, αλλά δεν ξέρω για την motherboard. Σίγουρα έχει χαλάσει το τροφοδοτικό του και σίγουρα έχει κάψει την υποδοχή όπως θα δείτε σε φώτο παρακάτω. 

Για ανταλλακτικά ίσως να είναι οκ. Πχ η οθόνη, το keyboard πρέπει να δουλεύουν κανονικά. Η μπαταρία του είναι πάνω αλλά δεν ξέρω την κατάστασή της.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Σε μία από τις pic βλέπετε την κατάσταση που επικρατεί ακριβώς εκεί όπου είναι η επαφή για το τροφοδοτικό. Νομίζω πως έχει καεί ολοκληρωτικά το σημείο. Αν θυμάμαι καλά είχε κάνει "τσαφ" από κακό χειρισμό και έτσι έμεινε. Εκτιμώ πως μόνο το σημείο έχει πρόβλημα (κατά συνέπεια και η μητρική? Δεν ξέρω).

Η πρόσβαση στο δεύτερο dimm μνήμης γίνεται αν βγει το πληκτρολόγιο. (έχει 2 dimm).

Όποιος το θέλει θα το πάρει όλο. Δεν το αποσυναρμολογώ ξανά (το caddy του δίσκου υπάρχει και θα δοθεί και μέσα έχω και τις βίδες για να βιδωθεί ο εκάστοτε 2.5" hdd). 

Δεν θα ήθελα να υποπέσει στην αντίληψή μου πώληση των parts. Αν ήθελα μπορούσα και μόνος μου. 

2. Το επιτραπέζιο DVD Player Daewoo DV-500ES. Τελευταία φορά (πριν 1-2 χρόνια), δοκιμάστηκε και λειτουργούσε. Δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι τώρα. Λογικά θα λειτουργεί , απλά ίσως να χρειάζεται ένα καθάρισμα η κεφαλή. Είχα σκεφτεί να το διαμορφώσω κάπως ώστε να γίνει HTPC αλλά δεν υπάρχει χρόνος, ούτε γνώσεις. Οπότε χαρίζεται.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

3. Το παρακάτω ρούτερ. Παλιό του ΟΤΕ, ίσως σε κάποιον να χρειάζεται. Δούλευε πριν πολλά χρόνια. Λογικά θα δουλεύει ακόμη, έχω και ένα μετασχηματιστή που φαίνεται να είναι οκ για αυτό.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

4. Ένα κλασικό χτυπητήρι για φραπέ (δώρο του Nescaffe ήταν, αλλά έκανε άριστα τη δουλειά του). Το μόνο του πρόβλημα είναι ότι "πέφτει" το αναδευτήρι, όχι πάντα αλλά τις περισσότερες φορές. Αν κάποιος μπορεί να το διορθώσει, κομπλέ θα είναι, είναι δυνατούτσικο! 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Παραλαβή ΜΟΝΟ από το χώρο μου στην Καλλιθέα Αττικής. Άτομα που έχουν χαρίσει μόνο στο παρελθόν ή ενεργά μέλη.

Θα προτιμούσα να τα δώσω όλα σε έναν, αλλά καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην ενδιαφέρεται κάποιος ούτε να μπορεί να τα μοιράζει, οπότε , όπως νομίζετε. Από αύριο μετά τις 18:00 μόνο καθώς δουλεύω, η το επόμενο ΣΚ, θα βόλευε και εμένα και φαντάζομαι τους περισσότερους. :) 

Υπό προϋποθέσεις ίσως να μπορώ και στη δουλειά να τα δώσω. Κέντρο είναι στην Ακαδημία κοντά. Συνεννοούμαστε για αυτά, αφού εκδηλωθεί ενδιαφέρον εδώ.

Ευχαριστώ.

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι για το laptop, στέλνω π.μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη γεμίζει το νήμα με ανούσια "με ενδιαφέρει" post αλλά και λόγω της δικής μου συνήθειας που ζητάω εκδήλωση ενδιαφέροντος μέσω πμ...

Επιβεβαιώνω, λοιπόν, το ενδιαφέρον μου, όπως προείπε και ο @tommybertsen

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Χαρίζονται τα παρακάτω:

1. Το λάπτοπ Fujitsu Siemens AMILO Pa 1510.

Δεν είναι όμως λειτουργικό. Αρχικά δεν έχει δίσκο (τον έχω βγάλει και έχει 20% υγεία, δεν είναι κατάλληλος προς χρήση και είναι μόλις 120GB sata 1). Μνήμες και οθόνη πρέπει να είναι οκ λογικά, αλλά δεν ξέρω για την motherboard. Σίγουρα έχει χαλάσει το τροφοδοτικό του και σίγουρα έχει κάψει την υποδοχή όπως θα δείτε σε φώτο παρακάτω. 

Για ανταλλακτικά ίσως να είναι οκ. Πχ η οθόνη, το keyboard πρέπει να δουλεύουν κανονικά. Η μπαταρία του είναι πάνω αλλά δεν ξέρω την κατάστασή της.

Σε μία από τις pic βλέπετε την κατάσταση που επικρατεί ακριβώς εκεί όπου είναι η επαφή για το τροφοδοτικό. Νομίζω πως έχει καεί ολοκληρωτικά το σημείο. Αν θυμάμαι καλά είχε κάνει "τσαφ" από κακό χειρισμό και έτσι έμεινε. Εκτιμώ πως μόνο το σημείο έχει πρόβλημα (κατά συνέπεια και η μητρική? Δεν ξέρω).

Η πρόσβαση στο δεύτερο dimm μνήμης γίνεται αν βγει το πληκτρολόγιο. (έχει 2 dimm).

Όποιος το θέλει θα το πάρει όλο. Δεν το αποσυναρμολογώ ξανά (το caddy του δίσκου υπάρχει και θα δοθεί και μέσα έχω και τις βίδες για να βιδωθεί ο εκάστοτε 2.5" hdd). 

Δεν θα ήθελα να υποπέσει στην αντίληψή μου πώληση των parts. Αν ήθελα μπορούσα και μόνος μου. 

2. Το επιτραπέζιο DVD Player Daewoo DV-500ES. Τελευταία φορά (πριν 1-2 χρόνια), δοκιμάστηκε και λειτουργούσε. Δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι τώρα. Λογικά θα λειτουργεί , απλά ίσως να χρειάζεται ένα καθάρισμα η κεφαλή. Είχα σκεφτεί να το διαμορφώσω κάπως ώστε να γίνει HTPC αλλά δεν υπάρχει χρόνος, ούτε γνώσεις. Οπότε χαρίζεται.

  Απόκρυψη περιεχομένων

3. Το παρακάτω ρούτερ. Παλιό του ΟΤΕ, ίσως σε κάποιον να χρειάζεται. Δούλευε πριν πολλά χρόνια. Λογικά θα δουλεύει ακόμη, έχω και ένα μετασχηματιστή που φαίνεται να είναι οκ για αυτό.

  Απόκρυψη περιεχομένων

4. Ένα κλασικό χτυπητήρι για φραπέ (δώρο του Nescaffe ήταν, αλλά έκανε άριστα τη δουλειά του). Το μόνο του πρόβλημα είναι ότι "πέφτει" το αναδευτήρι, όχι πάντα αλλά τις περισσότερες φορές. Αν κάποιος μπορεί να το διορθώσει, κομπλέ θα είναι, είναι δυνατούτσικο! 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Παραλαβή ΜΟΝΟ από το χώρο μου στην Καλλιθέα Αττικής. Άτομα που έχουν χαρίσει μόνο στο παρελθόν ή ενεργά μέλη.

Θα προτιμούσα να τα δώσω όλα σε έναν, αλλά καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην ενδιαφέρεται κάποιος ούτε να μπορεί να τα μοιράζει, οπότε , όπως νομίζετε. Από αύριο μετά τις 18:00 μόνο καθώς δουλεύω, η το επόμενο ΣΚ, θα βόλευε και εμένα και φαντάζομαι τους περισσότερους. :) 

Υπό προϋποθέσεις ίσως να μπορώ και στη δουλειά να τα δώσω. Κέντρο είναι στην Ακαδημία κοντά. Συνεννοούμαστε για αυτά, αφού εκδηλωθεί ενδιαφέρον εδώ.

Ευχαριστώ.

Καλησπέρα σας. Θά ἤθελα,νά ἐκδηλώσω τό ἐνδιαφέρον μου γιά τό ἐπιτραπέζιο DVD. Εὐχαριστῶ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, splanis είπε

https://www.e-shop.gr/kingston-kvr400x64c3a-1gb-pc3200-400mhz-value-ram-p-PER.554764 εχω μια τετοια, βεβαια δεν ξερω καν αν δουλευει, αθηνα ειμαι αν την χρειαζεται καποιος

Στελνω   πμ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, georgios65 είπε

Καλησπέρα σας. Θά ἤθελα,νά ἐκδηλώσω τό ἐνδιαφέρον μου γιά τό ἐπιτραπέζιο DVD. Εὐχαριστῶ.

Έχουν δοθεί όλα στον @e-tic

Ευχαριστώ πολύ τον Σταύρο!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎23‎/‎06‎/‎2018 στις 6:49 ΜΜ, k_w_t είπε

Χαριζεται το παρακατω επιπλο για τηλεόραση.

Παραλαβη μονο απο το χωρο μου. ( Αθήνα κοντα Συγγρου-Φιξ)

Την εκλεισε ο tigergreg...

IMG_4128.JPG

Παρελαβα.  Ευχαριστω   πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαρίζεται πολυμηχάνημα κουζίνας RONIC Maestro λειτουργικό και πλήρες (νομίζω)

IMG_20180626_112152.jpg

 

IMG_20180626_112223.jpg

Χαρίζεται σφυγμομανόμετρο αναλογικό με ενσωματωμένο στηθοσκόπιο, μάρκας Pentax Ιαπωνίας 

Χαρίζονται 2 συσκευές μέτρησης γλυκόζης αίματος.

my life Pura με το κουτί της, οδηγίες, θήκη μεταφοράς.

και ΑΒΒΟΤΤ Freestyle

με κουτί μεταφοράς και βιβλιαράκι με οδηγίες.

*Και τα 2 δεν λειτουργούν όπως είναι, 99% θέλουν μπαταρίες.

Για τους λίγο μεγαλύτερους :P

θερμοφόρα fashy

made in germany

 

Τα πράγματα βρίσκονται στο Αιγάλεω Αττικής και δεν στέλνω εκτός. Ραντεβού στο μετρό Αιγάλεω, γίνεται. Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Doubt
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...