Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Θά ἤθελα, νά ἐκφράσω καί δημοσίως τίς εὐχαριστίες μου στό μέλος  alxandros_gr γιά τό fax. ᾿Αλέξανδρε σέ εὐχαριστῶ καί πάλι πάρα πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 2/8/2020 στις 5:23 ΜΜ, haris_216 είπε

Μετά από μία σχετική εκκαθάριση στην αποθήκη ξεχώρισα να δώσω τα αντικείμενα (m/b, κάρτες, κλπ) των φωτογραφιών.

Γενικές παρατηρήσεις:

Το κουτί είναι από plato υπολογιστή (pendium ΙΙ). Έχει μέσα όλα του τα εσώψυχα με εξαίρεση το σκληρό. Όταν έσβησε για τελευταία φορά (πριν αρκετά χρόνια) ήταν λειτουργικός και άρα δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην είναι πλέον. Αλλά δεν μπήκα στη διαδικασία να τον τεστάρω σήμερα.

Τα υπόλοιπα είναι (όπως φαίνεται και στις φωτό) σε καλή αισθητική κατάσταση καθώς πριν αποθηκεύσω κάτι πάντα ελεγχόταν και καθαριζόταν. Λογικά θα πρέπει ακόμα να είναι λειτουργικά. Βέβαια πάντα υπάρχει η πιθανότητα να μου ξέφυγε κάτι.

Για οικογενειακούς λόγους δεν υπάρχει η δυνατότητα όχι μόνο αποστολής αλλά ούτε καν ξεχωριστών συναντήσεων για να πάρει ο ένας τη Χ κάρτα και ο άλλος το Ψ τροφοδοτικό. Κάποιος θα πρέπει να τα πάρει όλα και από εκεί και πέρα να κάνει ότι θέλει. Να χαρίσει και σε άλλους, να τα βάλει σε συστήματα ή να κάνει hi-tech γλυπτά. Η μόνη παραχώρηση που θα μπορούσα να κάνω είναι να κανονιστούν συναντήσεις με 2 εδνιαφερόμενους, αν κάποιος ενδιαφέρεται πχ για το κουτί και άλλος για όλα τα υπόλοιπα. Θα παρακαλέσω να μη με βάλετε στην διαδικασία να φανώ "κακός" και να σας αρνηθώ σε αιτήματα "χρειάζομαι μόνο εκείνη την tv card" καθώς έχω ξεκαθαρίσει από την αρχή ότι δεν πρόκειται να παίξει κάτι τέτοιο.

Παραλαβή μόνο από Νέα Σμύρνη και μέχρι την ερχόμενη Τετάρτη (μετά θα είναι δίπλα στον κάδο της γωνίας ;))

Για λόγους διαφάνειας πρώτα εκδήλωση ενδιαφέροντος με ποστ εδώ και μετά τα ρέστα με πμ

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpgπα

Παρέλαβα και ευχαριστώ πολύ. Ότι δεν αξιοποιηθεί θα τα βγάλω εδώ απλά λίγο υπομονή λόγω χρόνου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/7/2020 στις 4:51 ΜΜ, DrLo είπε

Λοιπόν είχαμε 3 ενδιαφερόμενους

@teledomenet - @Giannismarianna - @Captain Nemo

με τη βοήθεια του wheelofnames.com

Capture.jpg

Παρακελείται ο νικτής να επικοινωνήσει για να δούμε πως θα κανονίσουμε την παραλαβή.

Αν αυτή δε καταστεί δυνατή σε ευλογο διάστημα θα ξαναγυρίσουμε το τροχό με τα υπόλοιπα 2 ονόματα

 

@teledomenet - @Giannismarianna - @Captain Nemo

-

Προς ενημέρωση και των υπόλοιπων ενφιαφερόμενων η κάρτα δόθηκε τελικά στον Captain Nemo

Επεξ/σία από DrLo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έξω από την πόρτα ο HP Photosmart C6180.  Αυτός ήταν προσωπικός μου με κυριολεκτικά ελάχιστη χρήση σαν εκτυπωτής.  Κυρίως το σκάνερ δούλευα. Πριν 2-3 μήνες τελείωσε κάποιο μελάνι και το άλλαξα με ανακατασκευή.  Τύπωσα μερικές σελίδες και μετά από λίγες μέρες άρχισε να βγάζει μήνυμα "πρόβλημα στο σύστημα μελάνης".  Δεν έδωσα σημασία, αφού ελάχιστα τύπωνα.

Το ΣΚ που μας πέρασε είπα να τον σηκώσω να καθαρίσω από κάτω και τότε είδα ότι είχε χυθεί όλο το μελάνι μέσα στα πλαστικά του εκτυπωτή και στο τραπεζάκι από κάτω.  (Τώρα πια ένα ξερό πράγμα).  Φαίνεται να διαλύεται με απλό νερό.  Δεν έχω χρόνο ούτε όρεξη να ασχοληθώ.  Αν τον θέλει κάποιος παραλαβή από το χώρο μου στην Αγία Παρασκευή.  (Υπάρχουν και άλλοι παρόμοιοι στην ντάνα όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενες αναρτήσεις μου),

Στείλτε PM. κρατημένο για @BOYXBA

 

Υ.Γ. Έχω αρκετά μελάνια σφραγισμένα αλλά ληγμένα - ίσως τα ανεβάσω αγγελία. 

C6180.jpg

Επεξ/σία από papars
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2020 στις 10:05 ΜΜ, grmarine96 είπε

Καλησπέρα σας

Χαρίζονται τα παρακάτω:

1α) ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΕΔΙΑ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΧL

1β)ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ (LEWIS μεγ. L, VAN DAMME μεγ. 5, JUNGLE χωρίς μανίκια μεγ. XXL)

2) ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΡΟΥΧΑ( εδώ να πω ότι τα ADIDAS δεν είναι και σε τόσο καλή κατάσταση)

Αποστολή με δέμα ΕΛΤΑ  ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ από Τολό Αργολίδας  με έξοδα αποστολής 3€ για το πρώτο κιλό και +1€ για κάθε έξτρα κιλό. Η διαδικασία είναι η εξής: Mου  λέτε τι θέλετε να σας στείλω, προετοιμάζω το δέμα (εδώ θέλει λίγο υπομονή γιατί θα χρειαστεί κάποιο χρονικό διάστημα) ,σας λέω το κόστος, μου κάνετε κατάθεση των χρημάτων σε τραπεζικό μου λογαριασμό και σας στέλνω το δέμα και τον αριθμό αποστολής για track & trace. Ακολουθείστε την διαδικασία που προβλέπεται. Δλδ ποστάρετε το ενδιαφέρον σας εδώ και στη συνέχεια στείλτε μου μήνυμα.

Ευχαριστώ

DSCN0615-001.JPG

DSCN0619-001.JPG

DSCN0645-001.JPG

ΟΛΑ τα μπλουζάκια και ΟΛΑ τα αθλητικά ρούχα στον KaRLoSSaLoNiKa, καθώς δεν υπήρχε ενδιαφέρον από άλλο μέλος

Στις 1/8/2020 στις 10:24 ΜΜ, grmarine96 είπε

ΟΛΑ τα παντελόνια στον KARLOSSALONIKA

Βερμούδες στον Locke_John

Καλησπέρα σας

Χαρίζονται τα παρακάτω:

1) ΚΡΑΝΟΣ μεγ 58-61 το οποίο εχει κάποιο πρόβλημα στην δεξιά αριστερή πλευρά του όπως το φοράμε,θέλει μια μικρή βίδα

2) Δύο τηλέφωνα Panasonic άγνωστης λειτουργικότητας

Αποστολή με δέμα ΕΛΤΑ  ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ από Τολό Αργολίδας  με έξοδα αποστολής 3€ για το πρώτο κιλό και +1€ για κάθε έξτρα κιλό. Η διαδικασία είναι η εξής: Mου  λέτε τι θέλετε να σας στείλω, προετοιμάζω το δέμα (εδώ θέλει λίγο υπομονή γιατί θα χρειαστεί κάποιο χρονικό διάστημα) ,σας λέω το κόστος, μου κάνετε κατάθεση των χρημάτων σε τραπεζικό μου λογαριασμό(ΕΘΝΙΚΗ ή EUROBANK) και σας στέλνω το δέμα και τον αριθμό αποστολής για track & trace. Ακολουθείστε την διαδικασία που προβλέπεται. Δλδ ποστάρετε το ενδιαφέρον σας εδώ και στη συνέχεια στείλτε μου μήνυμα.

Θα τα δώσω σε μέλη που δεν εχουν πάρει κάτι από εμένα και αν δεν εμφανιστούν ενδιαφερόμενοι θα κρατήσω τη σειρά προτεραιότητας

Ευχαριστώ

DSCN0595.JPG

DSCN0597.JPG

DSCN0598-001.JPG

DSCN0599.JPG

Καλησπέρα σας

Χαρίζονται τα παρακάτω:

Διάφοροι δορυφορικοί δέκτες και ενα SONY Compact Disc CDP XE370 . Δυστυχώς δεν υπάρχουν τα τηλεκοντρόλ και σε μερικά δεν υπάρχουν και τα καλώδια τροφοδοσίας. Αν τα χρειαστεί κάποιος για ανταλλακτικά

Αποστολή με δέμα ΕΛΤΑ  ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ από Τολό Αργολίδας  με έξοδα αποστολής 3€ για το πρώτο κιλό και +1€ για κάθε έξτρα κιλό. Η διαδικασία είναι η εξής: Mου  λέτε τι θέλετε να σας στείλω, προετοιμάζω το δέμα (εδώ θέλει λίγο υπομονή γιατί θα χρειαστεί κάποιο χρονικό διάστημα) ,σας λέω το κόστος, μου κάνετε κατάθεση των χρημάτων σε τραπεζικό μου λογαριασμό( ΕΘΝΙΚΗ ή EUROBANK) και σας στέλνω το δέμα και τον αριθμό αποστολής για track & trace. Ακολουθείστε την διαδικασία που προβλέπεται. Δλδ ποστάρετε το ενδιαφέρον σας εδώ και στη συνέχεια στείλτε μου μήνυμα.

Θα τα δώσω σε μέλη που δεν εχουν πάρει κάτι από εμένα και αν δεν εμφανιστούν ενδιαφερόμενοι θα κρατήσω τη σειρά προτεραιότητας

Ευχαριστώ

DSCN0602-001.JPG

DSCN0604-001.JPG

DSCN0606-001.JPG

DSCN0609-001.JPG

Καλησπέρα σας

Χαρίζονται τα παρακάτω:

1) Οργανα κολύμβησης (σανίδα, pull buoy,πτερύγια arena, λάστιχο προπόνησης)

2) Leg stretcher για ανοίγματα ποδιών

Αποστολή με δέμα ΕΛΤΑ  ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ από Τολό Αργολίδας  με έξοδα αποστολής 3€ για το πρώτο κιλό και +1€ για κάθε έξτρα κιλό. Η διαδικασία είναι η εξής: Mου  λέτε τι θέλετε να σας στείλω, προετοιμάζω το δέμα (εδώ θέλει λίγο υπομονή γιατί θα χρειαστεί κάποιο χρονικό διάστημα) ,σας λέω το κόστος, μου κάνετε κατάθεση των χρημάτων σε τραπεζικό μου λογαριασμό( ΕΘΝΙΚΗ ή EUROBANK) και σας στέλνω το δέμα και τον αριθμό αποστολής για track & trace. Ακολουθείστε την διαδικασία που προβλέπεται. Δλδ ποστάρετε το ενδιαφέρον σας εδώ και στη συνέχεια στείλτε μου μήνυμα.

Θα τα δώσω σε μέλη που δεν εχουν πάρει κάτι από εμένα και αν δεν εμφανιστούν ενδιαφερόμενοι θα κρατήσω τη σειρά προτεραιότητας

Ευχαριστώ

ΟΡΓΑΝΑ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΚΟΛΥΜΠΗΣΗΣ-001.jpg

LEG STRETCHER-B.JPG

Καλημέρα. Οποιος ενδιαφέρεται είναι διαθέσιμα, το κράνος, το leg strethcer, τα όργανα κολυμβησης και ΟΛΟΙ οι δορυφορικοί δέκτες εκτός από το SONY Compact Disc.

Ευχαριστώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, tasosv1 είπε

Παρέλαβα και ευχαριστώ πολύ. Ότι δεν αξιοποιηθεί θα τα βγάλω εδώ απλά λίγο υπομονή λόγω χρόνου!

Να ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου τον Τάσο για την άψογη συνεννόηση και την ταχύτατη παραλαβή.

Ελπίζω να βρει μέσα σε αυτά κάτι που να του φανεί χρήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/8/2020 στις 7:33 ΠΜ, glenngould είπε

Καλημέρα, η τηλεόραση είναι διαθέσιμη. Αυτή τη στιγμή δεν είναι συναρμολογημένη; Σε τι κατάσταση είναι; Μπορείς μήπως να βγάλεις μια φωτό; Ευχαριστώ

Θα προσπαθήσω να βγάλω απλά να σου πώ οτι δεν δούλεψε πάνω απο 5 χρόνια, εξωτερικά είναι άριστη. Το 2007 πήρα καινούργια και αυτή έμεινε το κύκλωμα επισκευαστηκε απο φίλο ηλεκτρονικό και απλά χρειάζεται μόνο τοποθέτηση-κούμπωμα . Δεν μπήκα στη διαδικασία να την φτιάξω γιατί δεν έχω χρόνο αν γνωρίζεις κάποια βασικά πράγματα δεν είναι και τίποτα σπουδαίο να την συναρμολογήσεις, 10 λεπτά υπόθεση όπως είδα. για κανένα εξοχικό ή κανένα παππού που δεν τον ενδιαφέρει ανάλυση 4κ είναι άριστη για κάποιον που έχει απαιτήσεις δίνει 100 ευρώ και παίρνει καινούργια. Η τηλεόραση είναι διαθέσιμη ακόμα μέχρι να χρειαστώ τον χώρο και να την ανακυκλώσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, papars είπε

Έξω από την πόρτα ο HP Photosmart C6180.  Αυτός ήταν προσωπικός μου με κυριολεκτικά ελάχιστη χρήση σαν εκτυπωτής.  Κυρίως το σκάνερ δούλευα. Πριν 2-3 μήνες τελείωσε κάποιο μελάνι και το άλλαξα με ανακατασκευή.  Τύπωσα μερικές σελίδες και μετά από λίγες μέρες άρχισε να βγάζει μήνυμα "πρόβλημα στο σύστημα μελάνης".  Δεν έδωσα σημασία, αφού ελάχιστα τύπωνα.

Το ΣΚ που μας πέρασε είπα να τον σηκώσω να καθαρίσω από κάτω και τότε είδα ότι είχε χυθεί όλο το μελάνι μέσα στα πλαστικά του εκτυπωτή και στο τραπεζάκι από κάτω.  (Τώρα πια ένα ξερό πράγμα).  Φαίνεται να διαλύεται με απλό νερό.  Δεν έχω χρόνο ούτε όρεξη να ασχοληθώ.  Αν τον θέλει κάποιος παραλαβή από το χώρο μου στην Αγία Παρασκευή.  (Υπάρχουν και άλλοι παρόμοιοι στην ντάνα όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενες αναρτήσεις μου),

Στείλτε PM. κρατημένο για @BOYXBA

Υ.Γ. Έχω αρκετά μελάνια σφραγισμένα αλλά ληγμένα - ίσως τα ανεβάσω αγγελία. 

C6180.jpg

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΕΛΑΒΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, marmarinos2006 είπε

Θα προσπαθήσω να βγάλω απλά να σου πώ οτι δεν δούλεψε πάνω απο 5 χρόνια, εξωτερικά είναι άριστη. Το 2007 πήρα καινούργια και αυτή έμεινε το κύκλωμα επισκευαστηκε απο φίλο ηλεκτρονικό και απλά χρειάζεται μόνο τοποθέτηση-κούμπωμα . Δεν μπήκα στη διαδικασία να την φτιάξω γιατί δεν έχω χρόνο αν γνωρίζεις κάποια βασικά πράγματα δεν είναι και τίποτα σπουδαίο να την συναρμολογήσεις, 10 λεπτά υπόθεση όπως είδα. για κανένα εξοχικό ή κανένα παππού που δεν τον ενδιαφέρει ανάλυση 4κ είναι άριστη για κάποιον που έχει απαιτήσεις δίνει 100 ευρώ και παίρνει καινούργια. Η τηλεόραση είναι διαθέσιμη ακόμα μέχρι να χρειαστώ τον χώρο και να την ανακυκλώσω. 

Τι τηλεόραση είναι γιατί χρειάζομαι μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας. Χαρίζονται τα παρακάτω σε οποίον ενδιαφέρεται. Δεν τα στέλνω. Οποίος θέλει μπορεί να παραλάβει από το Καματερό, Αθήνα.

Η κάρτα νομίζω είναι η nVidia 6600 με passive cooling. Δεν ξέρω αν λειτουργεί. Θυμάμαι παλιά να την είχα δοκιμάσει και δεν δούλευε.

IMG_20200723_210221.jpg

IMG_20200723_210243.jpg

IMG_20200723_210253.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, darthvaderr90 είπε

Καλημέρα σας. Χαρίζονται τα παρακάτω σε οποίον ενδιαφέρεται. Δεν τα στέλνω. Οποίος θέλει μπορεί να παραλάβει από το Καματερό, Αθήνα.

Η κάρτα νομίζω είναι η nVidia 6600 με passive cooling. Δεν ξέρω αν λειτουργεί. Θυμάμαι παλιά να την είχα δοκιμάσει και δεν δούλευε.

IMG_20200723_210221.jpg

IMG_20200723_210243.jpg

IMG_20200723_210253.jpg

Με ενδιαφέρει,πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, darthvaderr90 είπε

Καλημέρα σας. Χαρίζονται τα παρακάτω σε οποίον ενδιαφέρεται. Δεν τα στέλνω. Οποίος θέλει μπορεί να παραλάβει από το Καματερό, Αθήνα.

Η κάρτα νομίζω είναι η nVidia 6600 με passive cooling. Δεν ξέρω αν λειτουργεί. Θυμάμαι παλιά να την είχα δοκιμάσει και δεν δούλευε.

 

αν δεν κατσι με Kostas.karras ενδιαφέρομαι  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...