Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, DrLo είπε

Θες έναν μικρότερο (Αν θυμάμι καλά 4GB) για ξεκοίλιασμα ?

Γιατί να μην θέλω ; :) Από τη στιγμή που δεν πάει για χρήση λίγο με ενδιαφέρει η χωρητικότητά του.

Αρκεί βέβαια να μην είμαστε στις δύο άκρες της Αθήνας (εγώ είμαι Νέα Σμύρνη) και να χρειάζεται "ταξίδι" για να βρεθούμε (ελπίζω να μην ακούγομαι πολύ δυσκοίλιος :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, haris_216 είπε

Γιατί να μην θέλω ; :) Από τη στιγμή που δεν πάει για χρήση λίγο με ενδιαφέρει η χωρητικότητά του.

Αρκεί βέβαια να μην είμαστε στις δύο άκρες της Αθήνας (εγώ είμαι Νέα Σμύρνη) και να χρειάζεται "ταξίδι" για να βρεθούμε (ελπίζω να μην ακούγομαι πολύ δυσκοίλιος :P).

χμ δύσκολο

κινεισαι καθόλου προς κέντρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, haris_216 είπε

Γιατί να μην θέλω ; :) Από τη στιγμή που δεν πάει για χρήση λίγο με ενδιαφέρει η χωρητικότητά του.

Αρκεί βέβαια να μην είμαστε στις δύο άκρες της Αθήνας (εγώ είμαι Νέα Σμύρνη) και να χρειάζεται "ταξίδι" για να βρεθούμε (ελπίζω να μην ακούγομαι πολύ δυσκοίλιος :P).

Ελα...σ'εχω..Αγ.Δημητριο δουλευω και μπορώ ενα απογευμα να βρεθουμε πλατεία να στον δώσω.Απλα πρεπει να τον βρω πρωτα.Τα λεμε με πμ καποια στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Crybal είπε

Ελα...σ'εχω..Αγ.Δημητριο δουλευω και μπορώ ενα απογευμα να βρεθουμε πλατεία να στον δώσω.Απλα πρεπει να τον βρω πρωτα.Τα λεμε με πμ καποια στιγμη

Σ΄ευχαριστώ.

Τα λέμε όταν είσα έτοιμος.

11 λεπτά πριν, DrLo είπε

χμ δύσκολο

κινεισαι καθόλου προς κέντρο?

Πολύ σπάνια αφού σπίτι και δουλειά είναι στα νότια.

Επίσης στη δουλειά έχω αρκετά ατσούμπαλο ωράριο πράγμα που κάνει το όλο θέμα ακόμα πιο δύσκολο.

Αφού σε ευχαριστήσω λοιπόν για την καλή σου πρόθεση, θα έλεγα να το αφήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, haris_216 είπε

Σ΄ευχαριστώ.

Τα λέμε όταν είσα έτοιμος.

Πολύ σπάνια αφού σπίτι και δουλειά είναι στα νότια.

Επίσης στη δουλειά έχω αρκετά ατσούμπαλο ωράριο πράγμα που κάνει το όλο θέμα ακόμα πιο δύσκολο.

Αφού σε ευχαριστήσω λοιπόν για την καλή σου πρόθεση, θα έλεγα να το αφήσουμε.

no prob

αν κανείς άλλος χρειάζεται για ξεκόίλιασμα έναν παλιό ide (κάτω από 10 GB πρέπει να είναι) μου λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/10/2018 στις 9:35 ΜΜ, vaslag7 είπε

χαριζεται ulefon paris x για ανταλακτικα,λειτουργει αλλα εχει προβλημα η οθονη,μπαταρια καινουρια

καλησπερα σας ενδιαφερομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2018 στις 7:42 ΜΜ, Doubt είπε

Χαρίζονται

1. Φωτιστικό κρεμαστό πλαστικό ΙΚΕΑ, MELODI, μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση.

melodi-fwtistiko-orofis-leyko-0.jpg?v=2

2. Μπλέντερ για κοκτέιλ 

Moulinex Type DB9 Special 2000 Midnight Cocktail Maker Mixer

Αμεταχείριστο με το κουτί του.

(σε δοκιμή που έκανα δεν λειτούργησε, θα δοκιμάσω ξανά αύριο)

1_20_29206996.jpg

nblnb0xauv.jpg

$_72.JPG

3. PC case midi tower που είχα πάρει από τον etic, δεν το χρησιμοποίησα τελικά και ούτε πρόκειται όπως φαίνεται. Λείπει τμήμα του πλαϊνού πάνελ και λείπουν και οι πίσω βίδες. Εγκατεστημένο υπάρχει DVD IDE LG.

Παραλαβή από τη γειτονιά μου μόνο. Αιγάλεω city

Το κουτί έφυγε, τα άλλα 2 διαθέσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ευχαριστήσω τον @Doubt για το κουτί. Μεταφέρθη πιό ευκολα από ότι περίμενα. 

θα αντικαταστήσει ένα παλιό κουτί

Compaq σαν κι αυτό

το οποίο δε του φαίνεται αλλά είναι πολύ καλό σαν ποιότητα κατασκευής (γι αυτό το κράτησα και τόσα χρόνια)

οπότε όποιος το θέλει μου λέει.

@tsiv αν σε ενδιαφέρει το παίρνεις εσύ

USB δεν έχει μπροστά αλλά αν θες έχω ένα ζευγάρι που είχα ξηκώσει από αλλο κουτί το οποίο θα μπορεί σχετικά ευκολα να προσρμοστεί σε κάποιο από τα άδεια 5.2.5 plates 

 

 

Επεξ/σία από DrLo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, DrLo είπε

θα αντικαταστήσει ένα παλιό κουτί

Compaq σαν κι αυτό

Πολύ ωραίο για project τύπου, sleeper pc 

Να φαίνεται για 3-486 και μέσα να κενταει στα 5Ghz 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, nvnight είπε

Πολύ ωραίο για project τύπου, sleeper pc 

Να φαίνεται για 3-486 και μέσα να κενταει στα 5Ghz 😁

Τι είναι sleeper pc?

-

PS:

Το έψαξα στο web

εντελώς βλακεία σαν ιδέα.

btw 3-486 δε θα φαίνεται. Η σειρά αυτή της Compaq ήταν P3.

Επεξ/σία από DrLo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, DrLo είπε

Τι είναι sleeper pc?

Γενικά η έννοια του sleeper,αναφέρεται σε κάτι με υψηλή απόδοση και αδιάφορη η φτωχή εμφάνιση. Κάτι δυνατό λοιπον (πχ αυτοκίνητο, pc, κλπ) που δεν του φαίνεται

23 λεπτά πριν, DrLo είπε

εντελώς βλακεία σαν ιδέα.

btw 3-486 δε θα φαίνεται. Η σειρά αυτή της Compaq ήταν P3.

Εντελώς υποκειμενικό το εάν είναι βλακεία ή όχι.

Υπάρχουν άνθρωποι που ενδιαφέρει η φάση περισσότερο από τα πόσα led θα έχουν τα φανάκια τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, nvnight είπε

Γενικά η έννοια του sleeper,αναφέρεται σε κάτι με υψηλή απόδοση και αδιάφορη η φτωχή εμφάνιση. Κάτι δυνατό λοιπον (πχ αυτοκίνητο, pc, κλπ) που δεν του φαίνεται

Εντελώς υποκειμενικό το εάν είναι βλακεία ή όχι.

Υπάρχουν άνθρωποι που ενδιαφέρει η φάση περισσότερο από τα πόσα led θα έχουν τα φανάκια τους.

Αν είναι για μηχάνημα σε σημείο με πολύ κόσμο, είναι το καλύτερο αντικλεπτικό.

Για σαλόνι φυσικά δεν κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, nvnight είπε

Γενικά η έννοια του sleeper,αναφέρεται σε κάτι με υψηλή απόδοση και αδιάφορη η φτωχή εμφάνιση. Κάτι δυνατό λοιπον (πχ αυτοκίνητο, pc, κλπ) που δεν του φαίνεται

Εντελώς υποκειμενικό το εάν είναι βλακεία ή όχι.

Υπάρχουν άνθρωποι που ενδιαφέρει η φάση περισσότερο από τα πόσα led θα έχουν τα φανάκια τους.

ΝΑι προφανώς ... άλλωστε τα πολλά λαμπάκια και φανάκια είναι ΑΚΟΜΑ πιο χαζή σαν ιδεά. Εγώ είμαι απλά οπαδός της λειτουργικότητας (πχ ένα τεράστιο foul που πρόσεξα στο κουτί που πήρα από τον doubt είναι ότι οι "μπροστινές" τους θύρες USB είναι στη πλάινη πλευρά του, κάτω γωνία αλλά στη δεξιά του πλευρά ... αλλά τα και το μπροστινό καπάκι είναι έτσι που αν θες (όπως εγώ) να το βάλεις ως "desktop" (οριζόντιο αντι κάτακόρυφο) οι θύρες θα είναι στο κάω μέρος ... θα φάει πατέντα μου φαίνεται). Περισσότερο με ενδιαφέρουν τέτοια πραγματα παρά ledakia κα

Υπό την έννοια αυτή, το κουτί Compaq αν εξαιρέσεις ότι δεν ήταν "για σαλόνι" και δεν είχε usb μπροστά, ήταν το ποιοτικότερο κουτί που είχα ποτέ από άποψη κατακευής.

Αντε να το φάω αν θα πάρει κάποιος ένα απλό πλαιό ATX κουτί για ένα σύγχρονο PC (eg. nostalgia factor) ... το να κάτσει να κάνει 100 πατέντες, χειροτεχνίες, κοψίματα, πριτσινόματα κλπ για να βάλει ένα σύγκρχονο PC μέσα σε case του '84 (σαν αυτά που είδα στο YT) είναι εντελώς βλακεία ... ούτε "κανονικό" σύγχρονο PC θα έχει ούτε παλιό κουτί (πολύ λίγα πράγματα από το αρχικό κουτί θα εχουν απομείνει μετά το "βιασμό" του)

anyway ... περι ορέξεως κολοκυθόπιτα.

/offtopic

 

 

Επεξ/σία από DrLo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...