Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/2/2020 στις 2:05 ΜΜ, zacharis1955 είπε

Ναι είναι καλύτερες, όποια και να διαλέξεις μεταξύ Sony VTC5 & Sony VTC6 είναι ΟΚ+...

οκ σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 23/7/2019 στις 9:53 ΜΜ, StelikosV13 είπε

Παιδες καλησπερα κ παλι!Οπως εχω ξαναπει εχω τν brunhilde της vapefly εδω κ κατι μερες!Καθε μερα παλευω με τα βαμβακια κ αλλαζω αντιστασεις!Εχω διαρροες,συνεχεια ακουγονται σκασιματα!Η αντιστασεις ειναι πεντακαθαρες κ δεν νομιζω να εχουν hot spot γιατι της ελεγχω παρα πολυ!Εχω βαλει βαμβακι μπολικο,μετριο κ ελαχιστο!Τιποτα!Διαρροες κ σκασιματα συνεχως!Δωστε τα φωτα σας ρε παιδια παρακαλω πολυ!Τα εχω παιξει μιλαμε! Ευχαριστω.

Έχω τον παλιό(όχι τον reborn) εδώ και καιρό

Δυνατή γεύση και εύκολο στήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ παίδες!

Είμαι σε αναζήτηση squonk mod εδώ και καιρό. Αρχικά πήγαινα για το Pulse, το οποίο όμως παρά τη φήμη του δεν μου αρέσει καθόλου. Το ίδιο και το topside.

Αρχικά είχα βάλει στο μάτι το Pulse Dual, αλλά διάβασα πως πολλά έβγαζαν πρόβλημα στο fire button αν έπεφτε υγρό εκεί. Έχει και μια τάση ο Profile που και που να φτύνει λίγο όταν τον παραγεμίζω, οπότε δεν θα το ρισκάρω.

Τελικά κατέληξα σε δύο επιλογές, το Aegis Squonk και το Wotofo Dyacid, αλλά τείνω στο Aegis: αφενός λόγω IP67, αφετέρου λόγω TC που δεν έχει το Dyadic. Βέβαια, θα πάω στον νέο Profile που δεν έχει ακόμα αντιστάσεις ss316l, αλλά θέλω να υπάρχει σαν επιλογή. Δεν με απασχολεί τόσο η μονή μπαταρία, έτσι κι αλλιώς έχω 4 vtc6 να κάθονται.

Το έχει κανείς να μας πει τυχόν κουσούρια που έχει; Επίσης, αξίζει τα 7-8 ευρώ παραπάνω να το πάρω κιτ με τον Tengu, έστω να τον έχω σαν δεύτερο, ή δεν είναι κάτι ιδιαίτερο σαν ατμοποιητής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησε ο νέος Ναυτίλος και από ότι λένε τα πρώτα reviews είναι δυνατό εργαλείο

- Ανοξείδωτο ατσάλι με 24mm διάμετρο

- Χωρητικότητά TPD έκδοσης 2ml ενώ κυκλοφορεί και η  non-TPD με 3ml. Υπάρχει και extension που ανεβάζει την χωρητικότητα σε 4.2ml.

- Έχει 5 διαφορετικές επιλογές  εισαγωγής αέρα

https://www.aspirecig.com/aspire-tanks/nautilus/nautilus641.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήθελα μια πρόταση ως προς την αγορά καινούριου σετ (Mod & ατμοποιητή)
Είχα για 1,5 χρόνο SMOK Alien και SMOK baby beast TFV8 (5ml). Τον δούλευα με αντιστάσεις 0,2-0,3 Ohm στα ~75 Watt και με κάλυπτε πλήρως, οπότε ψάχνω κάτι ανάλογο μιας και τα παραπάνω έχουν υποστεί φθορές και το mod χάλασε(δεν βγάζει πλέον σωστά ρεύματα και μου "καίει" τις αντιστάσεις)

Για το Mod : κάποιο διμπάταρο(ή με μια σε περίπτωση που ειναι 21700) με καλά ρεύματα και όσο το δυνατόν μικρό σε μέγεθος

Για τον ατμοποιητή : Κάτι ανάλογο του baby beast. Μέτρια πως μεγάλη παραγωγή καπνού για να νιώθεις τη κάθε τζούρα. Όχι επισκευάσιμους (RTA) μιας και δεν έχω υπομονή

Αν και ατμίζω αρκετό καιρό δεν έχω πολλές γνώσεις στο όλο θέμα. Θα αγόραζα ξανά το σετ απο SMOK αλλά υποθέτω πως, μετά απο τόσα χρόνια, ίσως να υπάρχει κατι παρόμοιο σε χαρακτηριστικά με καλύτερο αποτέλεσμα/ποιότητα

Επεξ/σία από @taraxia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδες πηρα καποια υγρά τα οποια μετά από μια μέρα ατμισματος μαυρίζουν την αντίσταση και το βαμβάκι. Έχω αναγκαστεί μεχρι τωρα να αλλάξω 3 αντιστασεις και 6 Βαμβακιά σε διαστημα 4ρων ημερών. Χρησιμοποιώ επισκευασιμο ατμοποιητη και είτε τον κανω σφιχτό είτε αερατο το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Καμια λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, txcellas είπε

Παιδες πηρα καποια υγρά τα οποια μετά από μια μέρα ατμισματος μαυρίζουν την αντίσταση και το βαμβάκι. Έχω αναγκαστεί μεχρι τωρα να αλλάξω 3 αντιστασεις και 6 Βαμβακιά σε διαστημα 4ρων ημερών. Χρησιμοποιώ επισκευασιμο ατμοποιητη και είτε τον κανω σφιχτό είτε αερατο το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Καμια λυση;

Γενικα τα υγρά με κρέμες κ γλυκαντικά και τα νετ απο ότι μου είπαν είναι "βρώμικα" και μαυρίζουν το βαμβάκι.Άμα είναι απο αυτό δε μπορείς να κάνεις κάτι εκτός απο το να μην τα ατμίζεις.Άλλος λόγος είναι να καίγεται σταδιακά το βαμβάκι απο τη θερμότητα της αντίστασης. λόγο της συνεχείς τροφοδοσίας υγρού σε rta να οξειδώνεται το υγρό και να παίρνει αυτό το σκούρο χρώμα, dry hits, έχεις βάλει πολύ βαμβάκι ή "καρβουνιά" απο την αντίσταση. 

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα κάνω edit και θα το γράψω.

Αντιμετωπίζω και εγώ αυτό το θέμα και ως λύση αν δεν βαριέμαι αλλάζω αντίσταση καθε 7 μερες, αν βαριέμαι λίγο αλλάζω βαμβάκι μόνο και καθαρίζω την αντίσταση.

Επεξ/σία από fernw_thn_souvla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fernw_thn_souvla είπε

Γενικα τα υγρά με κρέμες κ γλυκαντικά και τα νετ απο ότι μου είπαν είναι "βρώμικα" και μαυρίζουν το βαμβάκι.Άμα είναι απο αυτό δε μπορείς να κάνεις κάτι εκτός απο το να μην τα ατμίζεις.Άλλος λόγος είναι να καίγεται σταδιακά το βαμβάκι απο τη θερμότητα της αντίστασης. λόγο της συνεχείς τροφοδοσίας υγρού σε rta να οξειδώνεται το υγρό και να παίρνει αυτό το σκούρο χρώμα, dry hits, έχεις βάλει πολύ βαμβάκι ή "καρβουνιά" απο την αντίσταση. 

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα κάνω edit και θα το γράψω.

Αντιμετωπίζω και εγώ αυτό το θέμα και ως λύση αν δεν βαριέμαι αλλάζω αντίσταση καθε 7 μερες, αν βαριέμαι λίγο αλλάζω βαμβάκι μόνο και καθαρίζω την αντίσταση.

Τα δοκίμασα ολα, και λιγότερο βαμβάκι και ολα. Το μονο που φανηκε να λειτουργεί ειναι να κανω μικρες κοφτές τζούρες. 

 

Κριμα πάντως για τα υγρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω παρόμοιο θέμα με καποιο υγρό με παγωμένο σταφύλι. Η γεύση είναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει και δεν μπορώ να ξεκολλήσω. Μετά από μισή μέρα ατμισματος σε ένα σημείο ότι στήσιμο και να κάνω σε kylin m η αντίσταση μαυρίζει. Αν το καθαρίσω μετά τραβάει το στήσιμο 4 μέρες περίπου. Με άλλα υγρά λιγότερο γλυκά πάω τρένο μια εβδομάδα και με πολύ γεύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό είναι.Όσο πιο πολλές αρωματικές ύλες και ιδιαίτερα γλυκές έχει μέσα το υγρό τόσο πιο γρήγορα θα βγει οφ η αντίσταση.

Θυμάμαι παλιά που άτμιζα (τώρα τα έχω κόψει όλα) σκέτο υγρό (50-50) vg - pg με ελάχιστη νικοτίνη νομίζω 3άρα  χωρίς αρώματα είχα πάνω μία αντίσταση δύο μήνες και ήταν πεντακάθαρη σαν να την έβαλα εκείνη τη στιγμή. Απλά την πέταξα γιατί  ήταν μεγάλο το διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τεραστια διαφορα την κανουν τα γλυκαντικα,και καποια πολυ βαρια αρωματα οπως πχ το μελι,καποιες καραμελες κλπ..

10 ώρες πριν, vagkoun83 είπε

Εγώ έχω παρόμοιο θέμα με καποιο υγρό με παγωμένο σταφύλι. Η γεύση είναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει και δεν μπορώ να ξεκολλήσω. Μετά από μισή μέρα ατμισματος σε ένα σημείο ότι στήσιμο και να κάνω σε kylin m η αντίσταση μαυρίζει. Αν το καθαρίσω μετά τραβάει το στήσιμο 4 μέρες περίπου. Με άλλα υγρά λιγότερο γλυκά πάω τρένο μια εβδομάδα και με πολύ γεύση.

Αν μαυριζει μονο σε ενα σημειο,τοτε δεν εινα θεμα υγρου,αν ειναι θεμα υγρου μαυριζει ολο το βαμβακι..

Απο περιεργεια ποια ειναι τα υγρα που αναφερετε οτι μαυριζουν τοσο την αντισταση?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Karamol3golas είπε

Την τεραστια διαφορα την κανουν τα γλυκαντικα,και καποια πολυ βαρια αρωματα οπως πχ το μελι,καποιες καραμελες κλπ..

Αν μαυριζει μονο σε ενα σημειο,τοτε δεν εινα θεμα υγρου,αν ειναι θεμα υγρου μαυριζει ολο το βαμβακι..

Απο περιεργεια ποια ειναι τα υγρα που αναφερετε οτι μαυριζουν τοσο την αντισταση?

net και γενικά υγρά που έχουν πολλά γλυκαντικά οπως custards κλπ.Σε rda δε θα το δεις σε 2-3 μερες γιατί συνήθως τον αφήνουμε στεγνό και δεν αφηνουμε πολύ υγρό στο βαμβάκι για μια μέρα+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα της steam train το all aboard. Για την ακρίβεια γίνεται λίγο πιο σκούρο από την μια πλευρά πάντα το βαμβάκι και αν μαυρίσει θα είναι σε ελάχιστα σημεία που εύκολα με μια λαβιδα το βγάζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, fernw_thn_souvla είπε

net και γενικά υγρά που έχουν πολλά γλυκαντικά οπως custards κλπ.Σε rda δε θα το δεις σε 2-3 μερες γιατί συνήθως τον αφήνουμε στεγνό και δεν αφηνουμε πολύ υγρό στο βαμβάκι για μια μέρα+.

Γενικα ναι,αλλα εγω στισ custard δεν βαζω και εχω βρει και ετοιμα ποθ δεν εχουν πολλα,για αυτο ρωταω πιο συγκεκριμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...