Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

Μια ερώτηση σχετικά με τις μίξεις αρωμάτων DIY.
Αν εγώ θέλω ανάμιξη 2 διαφορετικών αρωμάτων βάζω το ίδιο ποσοστό από το καθένα ;(πχ αν έχω φουντούκι 5% και σαντιγί 7%, το σύνολο θα είναι 12% άρωμα ή κάτι κάνω λάθος;). Σίγουρα σε μερικά αρώματα  υπάρχει και ποσοστό για μίξεις (πχ Solo 10% με μίξη 6%) αλλά όχι σε όλα και σε όσα έχω ακολουθήσει το αποτέλεσμα δεν έλεγε

Επειδή εγώ είχα ασχοληθεί πολύ με τις μίξεις αλλά σχεδόν ποτέ δεν μου έβγαινε κάτι καλό (συνήθως Flavourart αρώματα έπαιρνα αλλά έχω πάρει πχ Capella και TPA αλλά χωρίς κάποια επιτυχία.) και έτσι το γύρισα σε Flavor Shots και που και που 10ml. Έχοντας δοκιμάσει και ενισχυτικά δεν βρήκα κάποια διαφορά (τελευταία φορά που έβαλα η γεύση σε όλα ήταν λες και άτμιζες μέλι)

Αν έχει κάποιος ιδέα για αυτά να με βοηθήσει γιατί εγώ δεν βγάζω άκρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 λεπτά πριν, w95chris είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Μια ερώτηση σχετικά με τις μίξεις αρωμάτων DIY.
Αν εγώ θέλω ανάμιξη 2 διαφορετικών αρωμάτων βάζω το ίδιο ποσοστό από το καθένα ;(πχ αν έχω φουντούκι 5% και σαντιγί 7%, το σύνολο θα είναι 12% άρωμα ή κάτι κάνω λάθος;). Σίγουρα σε μερικά αρώματα  υπάρχει και ποσοστό για μίξεις (πχ Solo 10% με μίξη 6%) αλλά όχι σε όλα και σε όσα έχω ακολουθήσει το αποτέλεσμα δεν έλεγε

Επειδή εγώ είχα ασχοληθεί πολύ με τις μίξεις αλλά σχεδόν ποτέ δεν μου έβγαινε κάτι καλό (συνήθως Flavourart αρώματα έπαιρνα αλλά έχω πάρει πχ Capella και TPA αλλά χωρίς κάποια επιτυχία.) και έτσι το γύρισα σε Flavor Shots και που και που 10ml. Έχοντας δοκιμάσει και ενισχυτικά δεν βρήκα κάποια διαφορά (τελευταία φορά που έβαλα η γεύση σε όλα ήταν λες και άτμιζες μέλι)

Αν έχει κάποιος ιδέα για αυτά να με βοηθήσει γιατί εγώ δεν βγάζω άκρη

Κοίτα, στην τύχη να αναμίξεις 2 αρώματα που θεωρητικά σου ακούγονται εσένα καλά, π.χ. φουντούκι και σαντιγί που είπες, κατά 99% το αποτέλεσμα θα είναι μάπα.

Για αυτό ακολουθούμε έτοιμες συνταγές από πιο έμπειρα άτομα. Το να πάρεις στην τύχη 2 γεύσεις που σου αρέσουν και να τις ενώσεις, δεν είναι καλή ιδέα.

Δεν ταιριάζουν όλα τα αρώματα με τα πάντα. Αυτά τα κάνεις όταν υπάρχει τρελό οικονομικό πρόβλημα και θες να βγάλεις κάτι όσο πιο φτηνά γίνεται.

Αν δεν πας στοχευμένα με μια καλή συνταγή στο χέρι και να πεις χρειάζομαι αυτά και αυτά τα αρώματα, θα βγει μάπα το υγρό.

 

Από ΄κει και πέρα, στα ποσοστά δεν είναι κάτι το πολύπλοκο. Σου λέει π.χ. μια συνταγή βάλε 3% από αυτό, 8% από το άλλο, 6% από εκείνο.

Θέλω να φτιάξω 100ml υγρό π.χ., άρα βάζεις 3ml άρωμα από το πρώτο, 8 από το δεύτερο, 6 από το τρίτο.

Συνολικά το υγρό σου έχει 17% άρωνα (υπερβολή, αλλά παράδειγμα λέμε, τρελό ποσοστό για άρωμα είναι αυτό).

Το πόσο να βάλεις από κάθε άρωμα, πρέπει να το ξέρεις, είναι θέμα εμπειρίας. Θέλει ψάξιμο και πειραματισμούς.

Πολλές εταιρίες σου λένε όπως είπες και εσύ, για μόνο του βάλτε 10%, σε συνταγή βάλτε 4% π.χ., αλλά και αυτό δεν σημαίνει σχεδόν τίποτα, απλά ένας μπούσουλας είναι.

Δεν σημαίνει ότι αν όντως βάλεις 4% από αυτό θα βγει καλό το υγρό. Αν πας εσύ και βάλεις 5 αρώματα από 4% στο καθένα, μάπα θα βγει το υγρό πάλι. Θέλει εμπειρία, που αν δεν την έχεις, απλά βρίσκεις μια ΚΑΛΗ, έτοιμη συνταγή. Ξαναλέω, ΚΑΛΗ, γιατί ο καθένας μπορεί να ανεβάσει μια μάπα συνταγή.

Τα ενισχυτικά δεν σώζουν το υγρό, αντιθέτως αν πέσει πολύ θα στο καταστρέψουν. Όσο το λιγότερο βάλεις, τόσο καλύτερα. Σχεδόν όλα, θέλουν απειροελάχιστο ποσοστό, δεν θα πας να βάλεις 4% πυραζίνη π.χ., μια αηδία θα βγει. 2 σταγόνες, τέλος. Για όλα σχεδόν αυτό ισχύει.

 

Η γνώμη μου είναι πως σε αρώματα πας μόνο ή αν είσαι πολύ έμπειρος, ή αν έχεις βρει μια γαμάτη συνταγή που την έχεις δοκιμάσει και ξέρεις ότι σου αρέσει, ή αν θες να την βγάλεις υπερβολικά φτηνά. Στην τελευταία περίπτωση φτιάχνεις ό,τι πιο απλό μπορείς, ακόμα και με ένα άρωμα μόνο (που φυσικά ΠΡΟΟΡΙΖΕΤΑΙ για να ατμίζεται και μόνο του). Πολλοί λένε, "α, μ' αρέσει η σαντιγύ, ας πάρω ένα άρωμα σαντιγύ, ας το κοπανήσω 10% και θα βγει κάτι καλό". Μια αηδία θα βγει. Στην συντριπτική πλειοψηφία τα αρώματα προορίζονται για να μπούνε σε συνταγές και όχι μόνα τους. Κάποια σώζονται, π.χ. αν πάρεις ένα TPA Strawberry και το βάλεις 10%, ε, φράουλα θα είναι. Όχι η καλύτερη, αλλά θα ατμίζεται. Αν πάρεις ένα Mojito, το ίδιο. Δεν θα πεις, πω, τέλειο μοχίτο, αλλά θα ατμίζεται. Με κάποια μπορείς δηλαδή να το παλέψεις, με τα περισσότερα όχι.

Με ενισχυτικά δεν ασχολείσαι καν αν δεν είσαι έμπειρος γιατί μια σταγόνα παραπάνω να πέσει, πάει το υγρό.

Αλλιώς πας σε SnV και καθαρίζεις, λίγο πιο ακριβά, αλλά οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Baator είπε

Κοίτα, στην τύχη να αναμίξεις 2 αρώματα που θεωρητικά σου ακούγονται εσένα καλά, π.χ. φουντούκι και σαντιγί που είπες, κατά 99% το αποτέλεσμα θα είναι μάπα.

Για αυτό ακολουθούμε έτοιμες συνταγές από πιο έμπειρα άτομα. Το να πάρεις στην τύχη 2 γεύσεις που σου αρέσουν και να τις ενώσεις, δεν είναι καλή ιδέα.

Δεν ταιριάζουν όλα τα αρώματα με τα πάντα. Αυτά τα κάνεις όταν υπάρχει τρελό οικονομικό πρόβλημα και θες να βγάλεις κάτι όσο πιο φτηνά γίνεται.

Αν δεν πας στοχευμένα με μια καλή συνταγή στο χέρι και να πεις χρειάζομαι αυτά και αυτά τα αρώματα, θα βγει μάπα το υγρό.

Από ΄κει και πέρα, στα ποσοστά δεν είναι κάτι το πολύπλοκο. Σου λέει π.χ. μια συνταγή βάλε 3% από αυτό, 8% από το άλλο, 6% από εκείνο.

Θέλω να φτιάξω 100ml υγρό π.χ., άρα βάζεις 3ml άρωμα από το πρώτο, 8 από το δεύτερο, 6 από το τρίτο.

Συνολικά το υγρό σου έχει 17% άρωνα (υπερβολή, αλλά παράδειγμα λέμε, τρελό ποσοστό για άρωμα είναι αυτό).

Το πόσο να βάλεις από κάθε άρωμα, πρέπει να το ξέρεις, είναι θέμα εμπειρίας. Θέλει ψάξιμο και πειραματισμούς.

Πολλές εταιρίες σου λένε όπως είπες και εσύ, για μόνο του βάλτε 10%, σε συνταγή βάλτε 4% π.χ., αλλά και αυτό δεν σημαίνει σχεδόν τίποτα, απλά ένας μπούσουλας είναι.

Δεν σημαίνει ότι αν όντως βάλεις 4% από αυτό θα βγει καλό το υγρό. Αν πας εσύ και βάλεις 5 αρώματα από 4% στο καθένα, μάπα θα βγει το υγρό πάλι. Θέλει εμπειρία, που αν δεν την έχεις, απλά βρίσκεις μια ΚΑΛΗ, έτοιμη συνταγή. Ξαναλέω, ΚΑΛΗ, γιατί ο καθένας μπορεί να ανεβάσει μια μάπα συνταγή.

Τα ενισχυτικά δεν σώζουν το υγρό, αντιθέτως αν πέσει πολύ θα στο καταστρέψουν. Όσο το λιγότερο βάλεις, τόσο καλύτερα. Σχεδόν όλα, θέλουν απειροελάχιστο ποσοστό, δεν θα πας να βάλεις 4% πυραζίνη π.χ., μια αηδία θα βγει. 2 σταγόνες, τέλος. Για όλα σχεδόν αυτό ισχύει.

Η γνώμη μου είναι πως σε αρώματα πας μόνο ή αν είσαι πολύ έμπειρος, ή αν έχεις βρει μια γαμάτη συνταγή που την έχεις δοκιμάσει και ξέρεις ότι σου αρέσει, ή αν θες να την βγάλεις υπερβολικά φτηνά. Στην τελευταία περίπτωση φτιάχνεις ό,τι πιο απλό μπορείς, ακόμα και με ένα άρωμα μόνο (που φυσικά ΠΡΟΟΡΙΖΕΤΑΙ για να ατμίζεται και μόνο του). Πολλοί λένε, "α, μ' αρέσει η σαντιγύ, ας πάρω ένα άρωμα σαντιγύ, ας το κοπανήσω 10% και θα βγει κάτι καλό". Μια αηδία θα βγει. Στην συντριπτική πλειοψηφία τα αρώματα προορίζονται για να μπούνε σε συνταγές και όχι μόνα τους. Κάποια σώζονται, π.χ. αν πάρεις ένα TPA Strawberry και το βάλεις 10%, ε, φράουλα θα είναι. Όχι η καλύτερη, αλλά θα ατμίζεται. Αν πάρεις ένα Mojito, το ίδιο. Δεν θα πεις, πω, τέλειο μοχίτο, αλλά θα ατμίζεται. Με κάποια μπορείς δηλαδή να το παλέψεις, με τα περισσότερα όχι.

Με ενισχυτικά δεν ασχολείσαι καν αν δεν είσαι έμπειρος γιατί μια σταγόνα παραπάνω να πέσει, πάει το υγρό.

Αλλιώς πας σε SnV και καθαρίζεις, λίγο πιο ακριβά, αλλά οκ.

Καταρχήν να σε ευχαριστήσω πολύ για την απάντηση σου και τον χρόνο που πήρες να τα αναλύσεις αρκετά ώστε να τα καταλάβω απολύτως!

Τώρα συνεχίζοντας με ερώτηση: αν αναμίξεις δύο που ταιριάζουν (πάρε δύο φρούτα για παράδειγμα) δε θα βγει κάτι που να μπορείς να ατμίσεις; Δε λέω πχ βάλε καπνό με μπανόφι (τρελό παράδειγμα αλλά καταλαβαίνεις που θέλω να καταλήξω)

Όσο αναφορά τις συνταγές δεν έχω ασχοληθεί διότι δεν ήταν κάτι που μου γέμιζε το μάτι (όχι ότι θα ήταν μάπα άλλα δεν ενθουσίασε.) Τώρα θα το ψάξω παραπάνω να δω μήπως και σωθεί η παρτίδα 

Όσο αναφορά τις μίξεις διαφορετικών υγρών κατάλαβα απολύτως. Άλλα νομίζω παίζει και ρόλο η εταιρία που παράγει τα υγρά αν είναι καμιά μάρκα μ'έκαψες κλάφτα Χαράλαμπε 

Όσο αναφορά το ενισχυτικό απλά για δοκιμή το πήρα (MTS Vape wizard) και έβαλα 1% ανά υγρό που έφτιαχνα (όσο έλεγε δηλαδή) προφανώς όμως παρασύρθηκα 

Στα αρώματα πας όταν θες κάτι διαφορετικό κατά τη γνώμη μου που δύσκολα βρίσκεις έτοιμο γιατί το να τη βγάλεις οικονομικά δεν νομίζω εκτός και αν ξέρεις ήδη τι πετυχαίνει και τι όχι. Αλλιώς θα πετάξεις λίτρα ολόκληρα από υγρά και αν βρεις κάτι στο τέλος 

Εγώ προσωπικά δεν ατμίζω τόσο να πω ότι χαλάω περιουσίες στα υγρά και γι'αυτό πάω σε αρώματα απλά για δοκιμή το έκανα και θα συνεχίσω μέχρι να τελειώσουν τα αποθέματα μου

Σε ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια γιατί όντως βοήθησες αρκετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, w95chris είπε

 

 

Τώρα συνεχίζοντας με ερώτηση: αν αναμίξεις δύο που ταιριάζουν (πάρε δύο φρούτα για παράδειγμα) δε θα βγει κάτι που να μπορείς να ατμίσεις; Δε λέω πχ βάλε καπνό με μπανόφι (τρελό παράδειγμα αλλά καταλαβαίνεις που θέλω να καταλήξω)

 

.......

Όσο αναφορά τις μίξεις διαφορετικών υγρών κατάλαβα απολύτως. Άλλα νομίζω παίζει και ρόλο η εταιρία που παράγει τα υγρά αν είναι καμιά μάρκα μ'έκαψες κλάφτα Χαράλαμπε 

 

 

 

Κοίτα, ΠΑΙΖΕΙ είναι η απάντηση. Στα φρούτα είναι λίγο πιο εύκολο, γιατί πόσο χάλια να βγει μια μίξη μπανάνα/φράουλα π.χ.; Άντε να είναι το ένα από τα 2 πιο έντονο απ' ό,τι θα ήθελες, πάλι θα ατμίζεται. Δύσκολα να βάλεις κάτι μέσα που να στο χαλάσει εντελώς, μια γεύση δηλαδή που θα μπει σε λάθος ποσοστό και θα κυριαρχήσει τελείως πάνω στις υπόλοιπες.

 

Από ποια εταιρία είναι τα αρώματα δεν έχει σημασία, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να μπλέκεις εταιρίες, ίσα ίσα.

Αν π.χ. μια εταιρία βγάζει μια καλή μπανάνα και μια άλλη ένα καλό μπισκότο, γιατί να μην πας στα καλύτερα και να πας σε χειρότερη γεύση απλά για να είναι από την ίδια εταιρία όλα;

Απλά κάθε εταιρία βγάζει σε διαφορετική συμπύκνωση τα αρώματα της οπότε θέλει προσοχή, τα TPA π.χ. χονδρικά θέλουν 10%, τα Flavour Art είναι πιο συμπυκνωμένα και θέλουν πολύ λιγότερο, π.χ. 1-3%. Δεν είναι πρόβλημα αυτό.

 

Εγώ θα έπαιρνα ιδέες από έμπειρους μίκτες και θα έκανα αλλαγές, θα έβλεπα μια συνταγή που πάνω-κάτω έχει γεύσεις που μου αρέσουν και θα άλλαζα κάποια.

Στην χειρότερη θα σημείωνα σε τι ποσοστό χρησιμοποιεί μέσα σε μια συνταγή γεύσεις που με ενδιαφέρουν και τι ποσοστό συνολικού αρώματος (απ΄όλα μαζί) προσπαθεί να πετύχει κάθε φορά.

Ξαναλέω, από ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ ανθρώπους, γιατί έχει και κάτι συνταγές...άντε γεια, ό,τι του φανεί το λολοστεφανή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα να ατμίζω πριν από 1 1/2 χρόνο, μετά από δοκιμές έχω καταλήξει εδώ και 6 μήνες σε ένα Goon V2 που του φτιάχνω Ni αντιστάσεις 3,5mm. Ατμίζω στα 35 με 50 watt και έχω μεγάλο πρόβλημα με το βαμβάκι, ότι και αν έχω δοκιμάσει (σφιχτό/χαλαρό, ψηλά/χαμηλά την αντίσταση, μικρά/μεσαία/μεγάλα αυτάκια, UD/texas tuff/juicy wix, μία ή δύο αντιστάσεις, λίγο ή πολύ αέρα) μετά από δύο ώρες το πολύ είναι για άλλαγμα. Φροντίζω να μην μένει ποτέ στεγνο. Ουσιαστικά γίνεται γκρίζο οτιδήποτε εξέχει από την αντίσταση.

Κάποια βοήθεια; Είναι πολύ βαρετό κάθε λίγο να αλλάζω βαμβάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, μια ερώτηση παρακαλώ. Ατμιζω στα 25w με tesla 85 wye85 και έχω την γνωστή μπαταρία της lg, η οποία πλέον δεν βγάζει μέρα. Η αλήθεια είναι ότι την έχω πάνω από 1 1/5 χρονο. Χρειαζομαι νεα μπαταρια βαθύτερης εκφόρτισης, η να δω σε κάποιο 2μπαταρο; Και αν ναι, ποιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rubadub είπε

Παιδιά καλησπέρα, μια ερώτηση παρακαλώ. Ατμιζω στα 25w με tesla 85 wye85 και έχω την γνωστή μπαταρία της lg, η οποία πλέον δεν βγάζει μέρα. Η αλήθεια είναι ότι την έχω πάνω από 1 1/5 χρονο. Χρειαζομαι νεα μπαταρια βαθύτερης εκφόρτισης, η να δω σε κάποιο 2μπαταρο; Και αν ναι, ποιο;

Το αν θα χρειαστείς 2μπάταρο mod έχει να κάνει με την χρήση.Για να μη γράφω κατεβατά πες μας τι χρήση κάνεις (Δηλαδή πιπίλα,μέτρια πράγματα ή αραιά και πού) επίσης πνευμονικό ή τσιγαρίσιο).

Θες σίγουρα καινούργια μπαταρία.Προτείνω να αγοράσεις καινούργια μπαταρία και να δείς πώς θα πάει.Αν πάλι δεν είσαι ευχαριστημένος με την αυτονομία τότε θα δεις για 2μπάταρο mod.Έτσι και αλλιώς μπαταρία θα πρέπει να αγοράσεις οπότε δε θα πετάξεις άσκοπα χρήματα.

Για μπαταρίες προτείνω πράσινη sony ή samsung καφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fernw_thn_souvla είπε

Το αν θα χρειαστείς 2μπάταρο mod έχει να κάνει με την χρήση.Για να μη γράφω κατεβατά πες μας τι χρήση κάνεις (Δηλαδή πιπίλα,μέτρια πράγματα ή αραιά και πού) επίσης πνευμονικό ή τσιγαρίσιο).

Θες σίγουρα καινούργια μπαταρία.Προτείνω να αγοράσεις καινούργια μπαταρία και να δείς πώς θα πάει.Αν πάλι δεν είσαι ευχαριστημένος με την αυτονομία τότε θα δεις για 2μπάταρο mod.Έτσι και αλλιώς μπαταρία θα πρέπει να αγοράσεις οπότε δε θα πετάξεις άσκοπα χρήματα.

Για μπαταρίες προτείνω πράσινη sony ή samsung καφέ.

θενκ γιου μαν! για αρχή θα πάρω καινούρια μπαταρία, είναι το πρώτο που μου έσκασε στο μυαλό. Σε ευχαρισ΄τω για τις προτάσεις. Απο κατανάλωση μέτρια πράγματα, μεταξύ πιπίλας και μετρίου.

για 2μπάταρο τι θα πρότεινες δεδομένων των watt που παίζω?

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, rubadub είπε

θενκ γιου μαν! για αρχή θα πάρω καινούρια μπαταρία, είναι το πρώτο που μου έσκασε στο μυαλό. Σε ευχαρισ΄τω για τις προτάσεις. Απο κατανάλωση μέτρια πράγματα, μεταξύ πιπίλας και μετρίου.

για 2μπάταρο τι θα πρότεινες δεδομένων των watt που παίζω?

Σε ευχαριστώ πολύ!

Επειδή έχω καιρό να βγώ στην αγορά θα σου προτείνω κάποια που έχω δουλέψει και τα εμπιστεύομαι.

geek vape aegis (για αυτούς που τους πέφτει συνέχεια)
voopoo drag 2 (έχω το vopoo drag 1 εδώ και 2,5 χρόνια και είναι το main mod μου)
vaporesso gen 2 ( το έχει φίλος μου, ιδια φιλοσοφία με το drag )
Wismec Reuleaux rx gen3 (πολύ καλό το έχω 1+ χρόνο και το μόνο που έχω διαβάσει είναι ότι σε πολλούς χάλασε η θύρα φόρτισης που έχει πάνω το mod σε όσους φόρτιζαν μπαταρίες πάνω στο mod)*
tesla wye 200w (Είναι φθηνό καπου 40ε,το έχει φίλος μου 1+ χρόνο, δουλεύει απροβλημάτιστα απλά με τον καιρό και την χρήση έχει φύγει το χρώμα)

*Είναι γενικός κανόνας να μην φορτίζεις τις μπαταρίες πάνω σε mod.Έχουν καεί πολλές πλακέτες απο αυτόν τον λόγο.Θα πάρεις φορτιστή μπαταριών.

Τα παραπάνω παίζουν κοντά στα 50ε.Υπάρχουν στην αγορά απλά είναι 2018-2019.Αν θες κάτι φρέσκο, ας σου πεί κάποιος άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ,θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικά με μια βλακεια που εκανα .Αγορασα ενα αρωμα 20ml που λογικα θα ηταν για ποσοτητα 60-70 ml .Και επειδη ήταν η πρώτη φορα που ασχολήθηκα με αρωματα και βασεις , εριξα 10ml περιπου παραπανω βαση με αποτελεσμα το υγρο να βγαζει ελαχιστη γευση και να ειναι σαν να ατμιζω σκετη βαση .Υπαρχει καποιος ευκολο τροπος να το διορθωσω ή θα πρεπει να ξανα αγορασω αρωμα και να προσθεσω οσο χρειάζεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SageMarios είπε

Καλησπερα ,θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικά με μια βλακεια που εκανα .Αγορασα ενα αρωμα 20ml που λογικα θα ηταν για ποσοτητα 60-70 ml .Και επειδη ήταν η πρώτη φορα που ασχολήθηκα με αρωματα και βασεις , εριξα 10ml περιπου παραπανω βαση με αποτελεσμα το υγρο να βγαζει ελαχιστη γευση και να ειναι σαν να ατμιζω σκετη βαση .Υπαρχει καποιος ευκολο τροπος να το διορθωσω ή θα πρεπει να ξανα αγορασω αρωμα και να προσθεσω οσο χρειάζεται ;

Ποιο υγρό ήταν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SageMarios είπε

Καλησπερα ,θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικά με μια βλακεια που εκανα .Αγορασα ενα αρωμα 20ml που λογικα θα ηταν για ποσοτητα 60-70 ml .Και επειδη ήταν η πρώτη φορα που ασχολήθηκα με αρωματα και βασεις , εριξα 10ml περιπου παραπανω βαση με αποτελεσμα το υγρο να βγαζει ελαχιστη γευση και να ειναι σαν να ατμιζω σκετη βαση .Υπαρχει καποιος ευκολο τροπος να το διορθωσω ή θα πρεπει να ξανα αγορασω αρωμα και να προσθεσω οσο χρειάζεται ;

Το άφησες να ωριμάσει λίγο;Για 10 ml δεν γίνεται να σου χαλάει τόσο.Εγώ τα περισσότερα shake n vape τα κάνω 90ml και δεν είναι σαν να ατμίζω σκέτη βάση.Κούνα το καλά 2-3 φορες την μέρα και άστο λίγο στην άκρη και δοκιμασέ το σε 2 μερες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fernw_thn_souvla είπε

Το άφησες να ωριμάσει λίγο;Για 10 ml δεν γίνεται να σου χαλάει τόσο.Εγώ τα περισσότερα shake n vape τα κάνω 90ml και δεν είναι σαν να ατμίζω σκέτη βάση.Κούνα το καλά 2-3 φορες την μέρα και άστο λίγο στην άκρη και δοκιμασέ το σε 2 μερες 

Σε ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω ,γιατι η αληθεια ειναι οτι το ειχα αφησει μια μέρα με το ζορι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SageMarios είπε

Σε ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω ,γιατι η αληθεια ειναι οτι το ειχα αφησει μια μέρα με το ζορι

Αν ειναι αυτο με το ντονατ σοκολατα εγω θα το αφηνα μπορει και μηνα,αλλα εσυ αν θες νωριτερα δωσε τουλαχιστον 1 βδομαδα..Η σοκολατα ειναι πολυ περιεργο υλικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...