Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν με ενδιαφερει ας εχουν τεστ

δεν με νοιαζει ο τροπος

ετσι οπως το λες δλδ ανοιξανε μονο για συντηρηση του πελατολογιου τους κλπ

καμια δοκιμη νεας γευσης κανενας νεος πελατης να δοκιμασει τι ειναι το ηλεκτρονικο..

κ ναι 20 ml στην τυχη δεν θα θελα να αγορασω

Εκτος κ αν σου περισευουν 15 ρια ευρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα σε όλους, αγόρασα το zeus modaki και ατμοποιητη zeus γιατι λέγανε τα καλύτερα, είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές απλά σαν γεύση δεν είμαι τόσο ευχαριστημένος. Πήγα σε κάποιο κατάστημα για να το δουν και μου λένε δουλεύει πάρα πολύ καλά απλά εσένα δεν σου είναι αρκετό μάλλον πρέπει να αλλάξεις σε κάποιο που να στήνεις μόνος την αντισταθεί με βαμβάκι κλπ ενώ δεν έχω ιδέα απ αυτά. Αυτό σημαίνει πως πρέπει να αλλάξω και Mod και να πάω σε κάτι άλλο θέλω γνώμες τι μου προτείνετε. Σε θέμα budget σκεφτεί γύρω στα 70. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, pigos23 είπε

δεν με ενδιαφερει ας εχουν τεστ

δεν με νοιαζει ο τροπος

ετσι οπως το λες δλδ ανοιξανε μονο για συντηρηση του πελατολογιου τους κλπ

καμια δοκιμη νεας γευσης κανενας νεος πελατης να δοκιμασει τι ειναι το ηλεκτρονικο..

κ ναι 20 ml στην τυχη δεν θα θελα να αγορασω

Εκτος κ αν σου περισευουν 15 ρια ευρο

Σιγά μη σου πάρουν και κανα τσ!μπ0∆κι για 15 €..

Προφανώς και άνοιξαν για συντήρηση τού πελατολογίου τους.Εν μέσω καραντίνας ποσοι πιστεύεις ότι θα έβγαιναν για να πάνε να βάλουν στο στόμα τους κάτι που το έχουν βάλει άλλα 100 άτομα.

Ο νέος πελάτης ας κάνει υπομονή λίγο καιρό για τη δική του ασφάλεια.

Ο νέος πελάτης προφανώς θα ειναι καπνιστής άρα πιο επιρρεπής στον ιό.

Καλά έκαναν λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pigos23 είπε

δεν με ενδιαφερει ας εχουν τεστ

δεν με νοιαζει ο τροπος

ετσι οπως το λες δλδ ανοιξανε μονο για συντηρηση του πελατολογιου τους κλπ

καμια δοκιμη νεας γευσης κανενας νεος πελατης να δοκιμασει τι ειναι το ηλεκτρονικο..

κ ναι 20 ml στην τυχη δεν θα θελα να αγορασω

Εκτος κ αν σου περισευουν 15 ρια ευρο

Οκ γιατί ως γνωστό το πιπάκι θα σε σώσει στα 20-50 τ.μ. και σε καθε τύπο που θα πάει εκεί και εκτός απο ατμό θα αφήσει και 200 ml σταγονίδια, είτε επειδή είχε πιο έντονη εκπνοή ή πνίγηκε απο καποιον ατμο.

Επίσης δεν είναι γνωστό αν ο ιός μεταφέρεται μέσω του ατμού και γενικά ένα ατμιστής εκκρίνει περισσότερα σταγονίδια. 

1 ώρα πριν, mixalis760 είπε

Καλησπέρα σε όλους, αγόρασα το zeus modaki και ατμοποιητη zeus γιατι λέγανε τα καλύτερα, είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές απλά σαν γεύση δεν είμαι τόσο ευχαριστημένος. Πήγα σε κάποιο κατάστημα για να το δουν και μου λένε δουλεύει πάρα πολύ καλά απλά εσένα δεν σου είναι αρκετό μάλλον πρέπει να αλλάξεις σε κάποιο που να στήνεις μόνος την αντισταθεί με βαμβάκι κλπ ενώ δεν έχω ιδέα απ αυτά. Αυτό σημαίνει πως πρέπει να αλλάξω και Mod και να πάω σε κάτι άλλο θέλω γνώμες τι μου προτείνετε. Σε θέμα budget σκεφτεί γύρω στα 70. 

Modaki 200w δεν είναι;Αν κατάλαβα καλά τo set σου πήρες τον sub ohm zeus κιτ.Mod όχι δε χρειάζεται να πάρεις άλλο θα πάρεις απλά έναν ατμοποιητή.Θές μονή αντίσταση ή διπλή;Αν μπαίνει τωρα στα επισκευάσιμα πάνε σε μονή.

Τσέκαρε αν θες (παίζουν κάπου στα 40ε και οι 3, μονή αντίσταση και οι 3)

blotto RTA

Dead rabbit rta

Gear RTA 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς φίλε μου αυτό έχω πάρει αυτό με την μόνη η διπλή αντίσταση φίλε μου τι παραπάνω θα προσφέρει λογικά το zeus πάνω του μόνη έχει ποιες η διάφορες δεν τα έχω δοκιμάσει..; 

Μόλις τώρα, mixalis760 είπε

Ακριβώς φίλε μου αυτό έχω πάρει αυτό με την μόνη η διπλή αντίσταση φίλε μου τι παραπάνω θα προσφέρει λογικά το zeus πάνω του μόνη έχει ποιες η διάφορες δεν τα έχω δοκιμάσει..; 

Επίσης ναι 200w ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mixalis760 είπε

Καλησπέρα σε όλους, αγόρασα το zeus modaki και ατμοποιητη zeus γιατι λέγανε τα καλύτερα, είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές απλά σαν γεύση δεν είμαι τόσο ευχαριστημένος. Πήγα σε κάποιο κατάστημα για να το δουν και μου λένε δουλεύει πάρα πολύ καλά απλά εσένα δεν σου είναι αρκετό μάλλον πρέπει να αλλάξεις σε κάποιο που να στήνεις μόνος την αντισταθεί με βαμβάκι κλπ ενώ δεν έχω ιδέα απ αυτά. Αυτό σημαίνει πως πρέπει να αλλάξω και Mod και να πάω σε κάτι άλλο θέλω γνώμες τι μου προτείνετε. Σε θέμα budget σκεφτεί γύρω στα 70. 

Καλησπέρα, έχω το ίδιο μοντ και το δουλέυω σε πολύ ψηλά watt χωρίς πρόβλημα (100-130), δεν θα χρειαστείς για κανένα λόγο αναβάθμιση εάν πάρεις επισκευάσιμο ατμοποιητή. Ο ατμοποιητής που έχεις είναι από τους καλούς με έτοιμες αντιστάσεις, και δεν θα βρεις εύκολα κάποιον πολύ καλύτερο σε θέμα γεύσης χωρίς να πας σε επισκευάσιμο. Πριν πας σε νέα αγορά δοκίμασε και τα 2 είδη αντιστάσεων που μπορεί να δουλέψει (Mesh z1 και Mesh z2), πρέπει να είχε μία από τη κάθε μία μέσα στο κουτί, μπορεί κάποια από τις 2 να σου κάνει καλύτερα. Επίσης σιγούρεψε ότι το πρόβλημα που έχεις είναι με τον ατμοποιητή και όχι με το υγρό (το έχει συνηθίσει η γλώσσα σου, έγινε κάτι λάθος στη μίξη ή δεν ξέρω εγώ τι), δοκιμάζοντας κάποιο άλλο. 

Οι επισκευάσιμοι που σου πρότεινε ο fernw_thn_souvla είναι πολύ καλές επιλογές (ειδικά ο Gear και ο Blotto μου άρεσαν πάρα πολύ) σε περίπτωση που προχωρήσεις σε αναβάθμιση, θα πρόσθετα σε αυτούς και τον Aromamizer Supreme v2 της Steamcrave σε διπλή αντίσταση και τον Destiny RTA από Hellvape σε μονή αντίσταση. Στους επισκευάσιμους, η διαφορά μεταξύ μονής και διπλής αντίστασης είναι ότι σχεδόν πάντα αυτοί με διπλή έχουν μεγαλύτερη παραγωγή ατμού και πιο έντονη γεύση, αλλά και μεγαλύτερη κατανάλωση υγρού και μπαταρίας. Για να επισκευάσεις μόνος σου τον ατμοποιητή θα χρειαστείς 2 βασικά υλικά, βαμβάκι και σύρμα, και κάποια βασικά εργαλεία όπως ψαλίδι, κεραμική τσιμπίδα και κάποια φθηνά κατσαβιδάκια. Πήγαινε σε ένα αξιόπιστο κατάστημα με ποικιλία σε αυτά να σε βοηθήσουν να επιλέξεις σωστά. Το να πας σε κατάστημα με υπαλλήλους που έχουν μεγάλη εμπειρία στους επισκευάσιμους το θεωρώ πάρα πολύ σημαντικό, εάν μάθεις σωστά θα αποφύγεις πολλά προβλήματα. Υπάρχουν πολλά βίντεο με οδηγίες στο youtube, και αρκετές ομάδες στο facebook που μπορούν να σου λύσουν απορίες. Δεν είναι όσο δύσκολο όσο πιστεύεις, θα το μάθεις πολύ γρήγορα, αλλά είναι σημαντικό να σου δείξει κάποιος που ξέρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, mixalis760 είπε

Ακριβώς φίλε μου αυτό έχω πάρει αυτό με την μόνη η διπλή αντίσταση φίλε μου τι παραπάνω θα προσφέρει λογικά το zeus πάνω του μόνη έχει ποιες η διάφορες δεν τα έχω δοκιμάσει..; 

Επίσης ναι 200w ειναι

Διπλή αντίσταση κυρίως περισσότερο ατμό.Δεν ισχύει όμως ότι περισσότερος ατμός = περισσότερη γεύση (Υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις βέβαια).Συνήθως για γεύση πας με μονή αντίσταση.

Για ακόμα καλύτερη γεύση μπορείς να πας σε rda, όμως θα πρέπει να στάζεις υγρό στην αντίσταση (αν δε θες να πάρεις άλλο mod και δεν σε ενοχλεί) ή να πάρεις squonk mod.Καλό θα ήταν πάντως να πας να δοκιμάσεις πρώτα και να τα δείς και απο κοντά πως είναι και γενικά η διαδικασία και τα squonk mods.Δεν είναι κάτι δύσκολο πάντως, για την ακρίβεια είναι το πιο εύκολο πράγμα.Rda θα βρείς σε κάθε κατάστημα για δοκιμή.Πάντως το mod το κρατάς

Κάτι τελευταίο,

τον ατμοποιητή που έχεις δεν τον ξέρω αλλά μήπως φταίει το υγρό για την ελάχιστη γεύση;Μήπως δεν έχει ωριμάσει ή έχει αραιωθεί λάθος;Επίσης απο ότι βλέπω έχει 0.7 και 0.4 αντιστάσεις, εσύ τι έχεις πάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dark knight είπε

Καλησπέρα, έχω το ίδιο μοντ και το δουλέυω σε πολύ ψηλά watt χωρίς πρόβλημα (100-130), δεν θα χρειαστείς για κανένα λόγο αναβάθμιση εάν πάρεις επισκευάσιμο ατμοποιητή. Ο ατμοποιητής που έχεις είναι από τους καλούς με έτοιμες αντιστάσεις, και δεν θα βρεις εύκολα κάποιον πολύ καλύτερο σε θέμα γεύσης χωρίς να πας σε επισκευάσιμο. Πριν πας σε νέα αγορά δοκίμασε και τα 2 είδη αντιστάσεων που μπορεί να δουλέψει (Mesh z1 και Mesh z2), πρέπει να είχε μία από τη κάθε μία μέσα στο κουτί, μπορεί κάποια από τις 2 να σου κάνει καλύτερα. Επίσης σιγούρεψε ότι το πρόβλημα που έχεις είναι με τον ατμοποιητή και όχι με το υγρό (το έχει συνηθίσει η γλώσσα σου, έγινε κάτι λάθος στη μίξη ή δεν ξέρω εγώ τι), δοκιμάζοντας κάποιο άλλο. 

Οι επισκευάσιμοι που σου πρότεινε ο fernw_thn_souvla είναι πολύ καλές επιλογές (ειδικά ο Gear και ο Blotto μου άρεσαν πάρα πολύ) σε περίπτωση που προχωρήσεις σε αναβάθμιση, θα πρόσθετα σε αυτούς και τον Aromamizer Supreme v2 της Steamcrave σε διπλή αντίσταση και τον Destiny RTA από Hellvape σε μονή αντίσταση. Στους επισκευάσιμους, η διαφορά μεταξύ μονής και διπλής αντίστασης είναι ότι σχεδόν πάντα αυτοί με διπλή έχουν μεγαλύτερη παραγωγή ατμού και πιο έντονη γεύση, αλλά και μεγαλύτερη κατανάλωση υγρού και μπαταρίας. Για να επισκευάσεις μόνος σου τον ατμοποιητή θα χρειαστείς 2 βασικά υλικά, βαμβάκι και σύρμα, και κάποια βασικά εργαλεία όπως ψαλίδι, κεραμική τσιμπίδα και κάποια φθηνά κατσαβιδάκια. Πήγαινε σε ένα αξιόπιστο κατάστημα με ποικιλία σε αυτά να σε βοηθήσουν να επιλέξεις σωστά. Το να πας σε κατάστημα με υπαλλήλους που έχουν μεγάλη εμπειρία στους επισκευάσιμους το θεωρώ πάρα πολύ σημαντικό, εάν μάθεις σωστά θα αποφύγεις πολλά προβλήματα. Υπάρχουν πολλά βίντεο με οδηγίες στο youtube, και αρκετές ομάδες στο facebook που μπορούν να σου λύσουν απορίες. Δεν είναι όσο δύσκολο όσο πιστεύεις, θα το μάθεις πολύ γρήγορα, αλλά είναι σημαντικό να σου δείξει κάποιος που ξέρει. 

Τα έχω δοκιμάσει και τα δύο φίλε μου μικρές διαφορές, στο κατάστημα που παίρνω τα υγρά όταν το έβαλε σε ένα δικό του modaki να δοκιμάσω η γεύση ήταν απίθανη. Και όταν τον ρώτησα γιατί τόσο χαώδης διαφορά η απάντηση του ήταν επειδή είναι επισκευάσιμη. Αποφάσισα να πάω στον zeus λόγο του ότι έχει καλά ντουμανια και έντονη γεύση, φαίνεται όμως ότι σαν γευση δεν αρκεί και είπα να απευθυνθώ εδώ που θα ξέρετε καλύτερα. Το υγρό φίλε το άφησα 10 μέρες σκέψου. Αυτήν την στιγμή πάνω έχω την 0.4. 

Μέσα είχε 0.2 και 0-4 όχι 7 έχω το zeus limited edition με ατμοποθητη zeus sub ohm. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω κατι

Πως καταλαβαινω πλεον ποτε ληγει ενα υγρο

Πηρα πεντε υγρα αυτη τη φορα κ αναφερουν ολα μονο παρτιδα παραγωγης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μπήκα πρόσφατα στο χώρο του ατμίσματος έκοψα τελείως από την πρώτη μέρα το τσιγάρο μίλησα με γνωστούς που είναι στο χώρο για να μου πουν τι να αγοράσω βάση των γούστων μου οκ μέχρι εδώ. Μου πήραν το nautilus gt και το wye2 86w. Σφιχτή τζούρα πολύ καλή, για να πάρω τον ζεστό ατμό που εγώ επιζητώ πρέπει πάντα να το δουλεύω πάνω από το όριο της αντίστασης αν λέει πχ μέχρι 25w εμένα μου αρέσει στα 29(4.4v λεει το μαντακι). Τις έχω δοκιμάσει όλες εκτός την 0.4, αυτή που με βόλεψε περισσότερο είναι η 0.7 mesh. Δεν με νοιάζουν τα χρήματα ούτε τα ντουμάνια θέλω απλά να έχω έντονη γεύση του υγρού μου και ζεστό ατμό.Για να σας προλάβω το υγρό το δοκίμασα και σε άλλο ατμοποιητή και ήταν νοστιμότατο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, frsmr7 είπε

Καλησπέρα μπήκα πρόσφατα στο χώρο του ατμίσματος έκοψα τελείως από την πρώτη μέρα το τσιγάρο μίλησα με γνωστούς που είναι στο χώρο για να μου πουν τι να αγοράσω βάση των γούστων μου οκ μέχρι εδώ. Μου πήραν το nautilus gt και το wye2 86w. Σφιχτή τζούρα πολύ καλή, για να πάρω τον ζεστό ατμό που εγώ επιζητώ πρέπει πάντα να το δουλεύω πάνω από το όριο της αντίστασης αν λέει πχ μέχρι 25w εμένα μου αρέσει στα 29(4.4v λεει το μαντακι). Τις έχω δοκιμάσει όλες εκτός την 0.4, αυτή που με βόλεψε περισσότερο είναι η 0.7 mesh. Δεν με νοιάζουν τα χρήματα ούτε τα ντουμάνια θέλω απλά να έχω έντονη γεύση του υγρού μου και ζεστό ατμό.Για να σας προλάβω το υγρό το δοκίμασα και σε άλλο ατμοποιητή και ήταν νοστιμότατο!

Σε ποιον ατμοποιητη το δοκιμασες?Γενικα αυτος που έχεις είναι απο αυτους που δίνουν καλη γευση,αν θες καλύτερη πρέπει να πας σε επισκευάσιμο που δεν προτείνεται σε αρχάριους..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Karamol3golas είπε

Σε ποιον ατμοποιητη το δοκιμασες?Γενικα αυτος που έχεις είναι απο αυτους που δίνουν καλη γευση,αν θες καλύτερη πρέπει να πας σε επισκευάσιμο που δεν προτείνεται σε αρχάριους..

Σε μαγαζί πριν πάρω δικά μου όποτε δεν έχω ιδέα. Οπότε για γεύση και ζεστό ατμό μόνο επισκευασιμοι μπορούν να μου δώσουν στο βαθμό που εγώ ζητάω? Τα 4.4V που δείχνει είναι ακραία? Γιατί σε ένα μαγαζί που το είπα μου λέει τι κάνεις κοπέλα μου δεν κάνει έτσι. Από την άλλη στο internet όλοι λένε όπως αρέσει στον καθένα. Γενικά έχει εξελιχθεί πολύ το σπορ σε σημείο που παθαίνει overdose ο εγκέφαλος από τις πολλές πληροφορίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ όσα έχω πάρει γράφουν όλα. κανε έναν κόπο και πάρε στο μαγαζί που τα αγόρασες άλλα μου κάνει εντύπωση που δεν λένε ημερομηνία λήξης. Από περιέργεια είναι έτοιμα ή shake & vape?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω 5 χρονια ηλεκτρονικο με νικοτινη.Το τελευταιο 2 μηνο εχω ενα μπουκωμα στα λαιμα μου,απο μυτη μεχρι κατω.Υπαρχει περιπτωση να τα ξεραινει το ηλεκτρονικο?Πηγα σε παθολογο πνευμονολογο δεν βρηκαν τιποτα ,μονο οτι εχω μεγαλες αμυγδαλες,εγω ομως πιστευω οτι μαλλον με ξεραινει ο ηλεκτρονικο,υπαρχει καποιος αλλος?

Να πω οτι στον πνευμονολογο γιατι εκανα ολες τις εξετασεις ,τα πνευμονια μου ειναι στο 99% σαν 18χρονου [ειμαι 28] ,πανω απο το οριο και κανω 5 χρονια ηλεκτρονικο.Μου ειπε με τσιγαρο θα ειχαμε βρει σιγουρα κατι,το αναφερω για παιδια που θελουν να ξεκινησουν ,πλεον οντως το θεωρω ακακο τελειως το ηλεκτρονικο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, frsmr7 είπε

Σε μαγαζί πριν πάρω δικά μου όποτε δεν έχω ιδέα. Οπότε για γεύση και ζεστό ατμό μόνο επισκευασιμοι μπορούν να μου δώσουν στο βαθμό που εγώ ζητάω? Τα 4.4V που δείχνει είναι ακραία? Γιατί σε ένα μαγαζί που το είπα μου λέει τι κάνεις κοπέλα μου δεν κάνει έτσι. Από την άλλη στο internet όλοι λένε όπως αρέσει στον καθένα. Γενικά έχει εξελιχθεί πολύ το σπορ σε σημείο που παθαίνει overdose ο εγκέφαλος από τις πολλές πληροφορίες 

Ο γενικός κανόνας είναι οτι άμα μα δε σου έρχεται καμμένο ή περίεργη γεύση τότε είσαι οκ.Απλά μειώνεται ο χρόνος ζωής τον αντιστάσεων σου.Επίσης όταν βάζεις νέα αντίσταση να μη την ξεκινάς στα 4.4 με την μία.Χαμηλά στην αρχή να υγραθεί καλά το βαμβάκι και μετα πάνε 4.4.

Πάντως υπάρχουν κ ατμο με έτοιμες αντιστάσεις που θα σου δώσουν πιο καυτό ατμό.Απλά οι επισκευάσιμοι είναι καλύτεροι σε γεύση (όχι όλοι οπότε αν πάς εκεί κάνε έρευνα) και μπορείς να κάνεις οτι θές.Όχι 2 αντιστάσεις και τέλος.

Επίσης οι επισκευάσιμοι είναι λίγο παίδεμα στην αρχή οπότε λίγο υπομονή στην αρχή.Θα παρομοίαζα την διαδικασία με το στριφτό τσιγάρο.Τα πρωτα 10 είναι μάπα και μετά στρίβεις με κλειστά μάτια.

Τώρα το άν θα σου δώσουν αυτό που ζητάς είναι σχετικό.Γεύση και ζεστό ατμό θα σου δώσουν οι περισσότεροι με το ανάλογο σύρμα ,αλλά μπορεί να μη σου αρέσει ο αέρας.

Αρχικά θές κάτι με σφιχτή τζούρα όπως ο nautilus ή πιο αεράτο;

Όπως πάντα θα πω ότι αν δεν έχεις δοκιμάσει το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το κάνεις πρίν πας σε αγορά έτσι ώστε να ξέρεις αν σε καλύπτουν οι αεράτοι ή όχι.

Όσο για τις πολλές πληροφορίες αγνόησε τες προς το παρών.Ξεκινάς με τα βασικά και μετά σιγά σιγά θα ανακαλύψεις και τα άλλα όπως όλοι μας.

2 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Κανω 5 χρονια ηλεκτρονικο με νικοτινη.Το τελευταιο 2 μηνο εχω ενα μπουκωμα στα λαιμα μου,απο μυτη μεχρι κατω.Υπαρχει περιπτωση να τα ξεραινει το ηλεκτρονικο?Πηγα σε παθολογο πνευμονολογο δεν βρηκαν τιποτα ,μονο οτι εχω μεγαλες αμυγδαλες,εγω ομως πιστευω οτι μαλλον με ξεραινει ο ηλεκτρονικο,υπαρχει καποιος αλλος?

Να πω οτι στον πνευμονολογο γιατι εκανα ολες τις εξετασεις ,τα πνευμονια μου ειναι στο 99% σαν 18χρονου [ειμαι 28] ,πανω απο το οριο και κανω 5 χρονια ηλεκτρονικο.Μου ειπε με τσιγαρο θα ειχαμε βρει σιγουρα κατι,το αναφερω για παιδια που θελουν να ξεκινησουν ,πλεον οντως το θεωρω ακακο τελειως το ηλεκτρονικο 

Ναί η PG και η VG αφαιρούν την υγρασία κ προκαλούν ξηρότητα.Για αυτό και πρέπει να πίνεις πιο συχνά νερό να επανέρχεται η υγρασία, για αυτό τον λόγο τα "πολλά ντουμάνια δεν είναι για όλοι μέρα κάθε μέρα".Δεν ξέρω τι εξοπλισμό έχεις αλλά αν ανήκεις στην κατηγορία "πολλά ντουμάνια" τότε ελαχιστοποίησε τα.Αν δε μπορείς mtl τότε πάνε σε κάτι με λιγοτερο ατμο.Επίσης απέφυγε την πολύ συχνή χρήση.Άτμιζε όπως κάπνιζες όχι ασταμάτητα.

Δε ξέρω αν η ξηρότητα είναι από το άτμισμα, αλλα σίγουρα δε βοηθάει αν κάνεις κάτι απο τα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...